Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Satellite Tournament - możliwość dofinansowania na MŚ :)
Autor Wiadomość
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-06-30, 16:46   

Bbj wspomniał o progach i ja również miałem zamiar o to zapytać, może wypowiedzą się uczestnicy tego turnieju bądź inne osoby grywające w trybie offline: czy uważacie, że taki sposób prowadzenia rozgrywek jest wiarygodny/oddaje umiejętności graczy? Już w rozgrywkach prowadzonych online użeramy się z oszustami, tymczasem offline, gdzie na ruch jest znacznie więcej czasu, to wymarzona okazja do popisywania się przez tych, którzy zamiast myśleć wolą wyręczać się bądź wspomagać programami.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-06-30, 22:17   

Wiarygodne są wyłącznie gry na żywo.

Być może w grach offline nie ma znaczenia, w jaki sposób i z kim są rozgrywane partie. W MŚ renju offline można być zdyskwalifikowanym, jeśli przegra się daną ilość gier na czas. Na temat programów nie ma ani słowa.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-07-07, 11:39   

Tabela po 175/190 :

1. gomoku 17/18
2. fire2fire 15,5/18
3. barbos 15/19
4. valdemar 15/19
5. vess 14/19
6. loiso 13/19
7. lamaza 11/18
8. usiek92 10,5/18
9. Nirvana 9/14
10. kedlub 8,5/16
11. gelo0one 7,5/15
12. ReZart 7,5/19
13. bkmzvehfnjd 7/18
14. angst 7/18
15. m0rdan 6/18
16. dagem 5,5/16
17. bayc 4/19
18. supersladenkaya 2/16
19. Manslay 0/16
20. Iwind 0/17
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-07-14, 20:20   

Zakończył się Satellite Tournament.

Wyniki (ilość zdobytych punktów) :
(każdy z graczy rozegrał 19 partii)

1. gomoku 17
2. fire2fire 16,5
3. barbos 15
4. valdemar 15
5. vess 14
6. loiso 13
7. lamaza 12
8. gelo0one 11,5
9. usiek92 11
10. Nirvana 10,5
11. kedlub 9,5
12. dagem 8,5
13. ReZart 7,5
14. bkmzvehfnjd 7
15. m0rdan 7
16. angst 7
17. bayc 4
18. supersladenkaya 2
19. Iwind 1
20. Manslay 1
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-11-01, 22:22   

angst napisał/a:
W ogóle bardzo fajna sprawa taki turniej :)

Swoje wrażenia i spostrzeżenia opiszę po zakończeniu.

Całe szczęście, że nie napisałem dokładnie kiedy ;) A tak już zupełnie poważnie, to pomimo że upłynęło sporo czasu od zakończenia, cały czas pamiętałem o brakującym podsumowaniu ze swojej strony, gdyż uważam, że mimo potencjalnego braku kontroli nad różnego rodzaju oszustwami, tego typu turnieje warto organizować i promować.

Możliwość oszukiwania przez nieuczciwe osoby to chyba jedyna wada tego typu rozgrywek. Są jednak również zdania, że programy mogłyby (a może nawet powinny) zostać dopuszczone. Sama strona Fumind dopuszcza (dopuszczała) analizy online danej pozycji, o czym dowiedziałem się dość późno, ale nie ukrywam, że analizowałem sobie różne warianty przed podjęciem decyzji o ruchu (chyba na tym to m.in. polega). Nie wiem jak (i czy w ogóle) są wytyczone zasady wspierania się czymś poza własnym mózgiem w tego typu rozgrywkach, gdzie jest np. 21 dni na grę.

Dodam jeszcze, że chyba nigdy tak dużo, jak w trakcie Satellite Tournament, nie analizowałem (jest to prawie pewne, bo w sumie nigdy nie analizowałem, ewentualnie przed meczami EL pod openy konkretnych rywali). Nawet w partiach z (teoretycznie) niżej notowanymi graczami nie można było sobie w zasadzie pozwolić na słabszy ruch. Czasami moje możliwości ograniczały się do wynajdywania w danej pozycji najdłuższej możliwej obrony lub wybierania pomiędzy taką najdłuższą obroną, a nieco krótszą, ale z potencjalną pułapką i możliwością kontry. U przeciwników nie mogłem za to doszukać się właściwie żadnych wyraźnych błędów. Co więcej, często w grach pojawiały się naprawdę ciekawe pozycje, a znalezienie wina (niekoniecznie skomplikowanego) zabierało dużo czasu (chociaż chyba i tak mniej niż wyszukanie obrony).

Reasumując, wydaje mi się, że należy przemyśleć bardziej regularne organizowanie tego typu zawodów, chociaż bez konkretnych nagród i odpowiedniej promocji pojawia się pytanie o frekwencję (szczególnie już w trakcie turnieju).

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-11-01, 23:15   

angst napisał/a:
Nie wiem jak (i czy w ogóle) są wytyczone zasady wspierania się czymś poza własnym mózgiem w tego typu rozgrywkach, gdzie jest np. 21 dni na grę.
W przypadku poważniejszej imprezy (choć bez nagród finansowych ;) ) jakimi są mistrzostwa świata w renju offline (90 dni na grę, 21 dni na ruch) regulamin nie zawiera żadnej informacji na temat korzystania z programów. Swego czasu widziałem na vk.com wpis D. Epifanova (sędziego grupy mistrzowskiej), który to potwierdzał.

Przyznam, że bawi mnie widok barbosa i valdemara w TOP4 przy takiej stawce i w kontekście ewentualnej organizacji tego typu zawodów już teraz mogę całkowicie wykluczyć swój udział.

Ciekawostka. Chcąc pobrać gry ze strony renju.net trzeba zaakceptować poniższą treść:
Cytat:
I agree to use this database for non-commercial purposes in the forms of OFFLINE databases only. It is forbidden to use any contents of this database or its modifications in any website or ONLINE system.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group