Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-10, 18:58
Zagadka - ile jest wszystkich nicków w Gomoku na Kurniku?
Autor Wiadomość
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-02-11, 15:51   

trampek86 napisał/a:
nie sprawdziłeś np. choćby 20 losowych redów - jakich mają przeciwników w statystykach, zapewniam cię, że są tam nicki zielone i żółte, oczywiście nie u wszystkich redów

trampek86 napisał/a:
Zukole napisz jaśniej i bardziej szczegółowo co z tego wynika.

Wynika tyle co sam już napisałeś. Czerwoni (o ile nie uczestniczą w turniejach, gdzie przeciwnicy są dobierani przez system) grają we własnym gronie, ale zanim do tego reda dojdą to mają kontakt z zielonymi i żółtymi (może i niebieskimi).
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-11, 16:03   

OK już wszystko jasne, nawet wyraziłeś lepiej ode mnie to co ja napisałem.
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2013-02-12, 04:45   

Z tego co sobie przejechałem po liście nicków wynika, że 80% z nich jest w grupie rankingowej 1100-1300. Co z tego wynika? Na razie trudno powiedzieć, najlepiej by było sprawdzić, ile te nicki mają gier w gomoku. Masz takie statystyki trampek? Jak dla mnie, jeżeli większość tych nicków z tego przedziału ma mało gier, to 140 tys jest liczbą mocno niedoszacowaną. Dlaczego?

Dzieląc 140 tys na 180 (dni) otrzymujemy 777. Gdyby to codziennie byli nowi gracze, to tyle dokładnie by ich codziennie wchodziło, nowych, i już więcej żaden z nich by się nie pojawił. Myślę, że po ilości gier, możnaby mniej więcej oszacować, ile jest stałych graczy, a po tym wyliczyć średnio ile dziennie pojawia się nowych graczy. Wtedy można by myślę szacować, jak to 140 tys jest niedoszacowane.

Bo gdyby np to było średnio 500 nowych graczy dziennie, to myślę, że z tego ze 100 mogłoby się do tego zbioru nie łapać, czyli 20%. Wtedy do 140 tys trzeba by to 20% dodać, ale z tych nowych. To by przy moich liczbach dawało 18tys dodatkowych nicków.

500/777x140kx20%=18tys

co do nicków, które w ogóle kiedykolwiek rozegrały choć jedną grę w gomoku, również tych nicków, które wygrasły już, stawiam na jakieś 25 mln :) Nicków, które jeszcze są, a mają choć jedną grę gomoku w statystykach - 3 mln.

Pewnie nikt nie zauważył, a parę dni temu została zakończona 3 miliardowa (3 000 000 000) aukcja Allegro, którą zresztą sam wygrałem :) I niestety nic za to nie dostałem :)
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-12, 11:04   

bad_mojo napisał/a:
Masz takie statystyki trampek?


Nie mam, sczytałem tylko nicki + ranking, oczywiście mógłbym je mieć, ale musiałbym od nowa sczytywać wszystkie nicki a nie chce mi się tym od nowa zajmować.

A co do nowych nicków to dobrze kombinujesz tylko:
1) Gdzie kończy się granica ilości gier do której nick jest nowy?
2) Skąd wiesz, że akurat 100 z 500 się nie zaliczy?

bad_mojo napisał/a:
Pewnie nikt nie zauważył, a parę dni temu została zakończona 3 miliardowa (3 000 000 000) aukcja Allegro, którą zresztą sam wygrałem :) I niestety nic za to nie dostałem :)


Niedopuszczalne traktowanie klienta, ja bym się kłócił i żądał jakiegoś prezentu, założył wątek na forum z petycją o przyznanie prezentu i patrzył jak ludzie piszą, że należy ci się jakiś prezent i, że to skandal, przynajmniej patrząc od strony traktowania klienta (bo od prawnej to ci się nie należy). Duża liczba zebranych głosów w petycji mogłaby spowodować, że w końcu Allegro by uległo i odpaliło ci coś extra, choć znając Allegro to będzie to trudne bo oni mają klienta wiadomo gdzie.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-02-12, 13:44   

Ta aukcja znowu dotyczyła kurnika? Jeśli tak, to komuś się musi strasznie nudzić :)
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2013-02-12, 19:41   

Nie, a jakaś dotyczyła Kurnika wcześniej? :) Na tej były jakieś znaczki od Rosjanina, dogadałem się z nim, żeby mi tego nie wysyłał, bo po co mi? :)

http://allegro.pl/show_item.php?item=3000000000
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-13, 04:11   

. . .Nie znasz historii aukcji kurnika na której osiągnięto maksymalną możliwą kwotę licytacji? Pisano nawet o tym w gazetach. Nawet wygrywał ją jeden z użytkowników tego forum zanim MAF odwołał wszystkie oferty.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2013-02-13, 17:56   

to pamiętam, myślałem, że jakieś równe liczby też obsadzali w jakiś sposób ludzie z Kurnika :) to zdaje się Ty wygrywałeś wtedy tę aukcję ;)
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2013-02-14, 08:09   

Sorry za brak odpowiedzi. Napisze z komorki, wiec bez polskich znakow i niechlujnie, mam nadzieje, ze rozczytasz ;)

Pierwszy punkt to dobre pytanie, mysle ze nicki jednorazowe koncza sie na okolo 20 grach, ale zeby to dokladniej stwierdzic, trzebaby pobawic sie statystyka, mediana np.

Punkt drugi - dlaczego akurat 100 z 500? Bo to 20%, jak nie wiem jak szacowac, szacuje zasada Pareto. Sprawdza sie w 80% przypadkow :D

Pozdro600
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-04, 14:02   

Ma ktoś na dysku (i mógłby wrzucić) listę przygotowaną przez trampka?
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2015-01-04, 15:32   

Załącznik.

gomoku_nicks.rar
Pobierz Plik ściągnięto 395 raz(y) 747,69 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group