Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Owsiak
Autor Wiadomość
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-11, 15:17   

. . .W 10 minut obejrzałeś całe uzasadnienie? : ) Sąd uznał że hiena cmentarna jest obraźliwa, a (m.in.) romski król nie jest. To Wielgucki jest kłamcą czy nie? Napisałeś że oskarżony został uznany winnym "jedynie" ale choć była to tylko jedna rzecz to czy nie była istotna? Jeśli Cię ciekawi wyrok to zachęcam do wysłuchania uzasadnienia, bo właśnie tam jest ciekawie.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-11, 15:25   

Mnie plik, który wrzuciłem działa i przeczytałem jego zawartość (po co mam to samo odsłuchiwać?). Uzasadnienie również tam jest.

Dla mnie jest ważne, czy faktycznie pieniądze idą do firm zarządzanych przez Owsiaka i jego małżonkę, a nie czy porównanie jak romski macho lub stwierdzenie hiena cmentarna są obraźliwe, choć zgodzę się z decyzją sądu w przypadku tego drugiego.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-11, 15:43   

. . .Zukole musisz poczekać na proces (lub inne wydarzenia) które będą kontrolowały interesujące Cię zagadnienie. Proces o którym sam wspomniałeś nie miał za zadanie tego skontrolować więc nie rozumiem jak na jego podstawie próbujesz wydać ocenę gdzie faktycznie idą pieniądze.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-11, 15:58   

Masz rację, proces był tylko o pomówienie. Jednakże w uzasadnieniu, do którego lektury zachęcasz, są ciekawe fragmenty poświęcone zeznaniom świadków związanych z WOŚP-em. Ponadto przecież treści artykułów Matki Kurki, będące przyczyną tej sprawy na jakiejś podstawie dowodowej (również można o tym przeczytać w uzasadnieniu) zostały napisane i chyba nie są "z kosmosu", skoro sąd uznał je za merytoryczne.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-11, 16:16   

. . .Z tego co zrozumiałem sąd uznał, że na podstawie danych które bloger miał (i z braku danych o które prosił ale nie dostał) mógł pisać takie rzeczy jakie pisał (z wyjątkiem jednego zwrotu który przekroczył granicę wolności słowa). Sąd nie rozpatrywał czy to jest prawda czy fałsz, bo nie o to się toczył proces i w tej sytuacji sąd nie ma kompetencji do rozstrzygania czy to prawda czy fałsz. Czy takie kompetencje masz Ty?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-11, 16:24   

Oczywiście takich kompetencji nie mam (Ty Filipie również :) ). Warto przy tym wspomnieć, że sąd również nie dostał pełnej dokumentacji, pomimo że o taką prosił. Mam wrażenie, że koniecznie chcesz ograniczyć wątek do procesu o pomówienie. Może faktycznie nie czas na wysuwanie daleko idących wniosków, ale czy nie jest to czasem popularna metoda zamiatania pewnych wątków pod dywan? :wink: Zwłaszcza, gdy postawa Owsiaka podczas procesu wątpliwości w żaden sposób nie rozwiązała.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-11, 16:56   

. . .Ujmę to w ten sposób, wnioski płynące z procesu o pomówienie chciałbym ograniczyć do faktów o pomówieniach : ) Jeśli chcesz podyskutować o wydajności fundacji WOŚP lub o zasadności jej wydatków to załącz linki do artykułów poruszających te tematy. Dla mnie ten proces (a zwłaszcza wyrok z uzasadnieniem) w ogóle tych wątków nie podejmuje.

PS. Czy postawa Owsiaka w trakcie procesu o pomówienie miała rozwiązywać wątpliwości co do finansów fundacji WOŚP?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-11, 17:07   

W swoim pierwszym poście (źródle do cytatu) zamieściłem link do artykułu. Wątpię jednak, byś był w stanie zanegować daty związane ze Złotym Melonem czy Mrówką Całą :wink:

Odpowiadając jeszcze na Twoje pytanie. Skoro p. Jerzy Owsiak został poproszony przez sąd o dostarczenie pełnej dokumentacji (bezowocnie), czym mógł (o czym już pisałem) zakończyć dalszą działalność w sprawie blogera Wielguckiego, to o ile jeżdżenie po sądach nie jest hobby szefa WOŚP-u, chyba nie było nic na przeszkodzie, aby tę dokumentację dostarczyć i czekać na efekty. Zwłaszcza, że rozpatrywanie obraźliwych stwierdzeń, jak argumentował sąd, odbyło się na podstawie danych o działalności przedstawionych przez Wielguckiego (można o tym przeczytać w załączonym przeze mnie pliku).
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-11, 17:47   

. . .Dlaczego miałbym cokolwiek negować : ) Z tego co słyszałem żadne organy kontrolujące działalność fundacji WOŚP nie wykryły poważnych naruszeń. Daty i spółki nic mi nie mówią, nie wiem czym się zajmują. Jak zobaczę jakiś dokument, że Owsiak dostaje milionowe wypłaty na prywatne konto albo kupuje sobie rzeczy za pieniądze fundacji to się wtedy ustosunkuję. Na razie nic z tych rzeczy. Jeśli ktoś po tym artykule widzi okazję do polemiki to zapraszam, chętnie przeczytam. Ja odpuszczam.

. . .Pytanie było retoryczne. Podtrzymuję i nie zmienię swojego zdania, że po prywatnym procesie o pomówienie nie należy się spodziewać rozwiewania wątpliwości na tematy finansowe fundacji.

PS. Miałem kiedyś sprawę w sądzie o napaść rabunkową i sędzia pytał mnie czy pracuję na czarno u Ojca. Wyobrażenie sobie strony przeciwnej, że rozczarowani i rozgorączkowani wyszli z rozprawy i irytowali się, że proces o napaść rabunkową nie rozstrzygnął czy pracuję na czarno u Taty : ) Przecież nie było przeszkód żebym odpowiedział : )
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-19, 19:36   

ja tylko dodam że zabawna jest "uczciwość" owsiaka który nie dostarczył dokumentów spółki "mrówka cała" do sądu, po czym tą spółkę zlikwidował i założył nową "jasna sprawa"
dla mnie rzeczywiście jasna sprawa :)

przy okazji wielu debli "argumentuje" jak wam się owsiak nie podoba to nie korzystajcie z "jego" sprzętu

jest to ten sam typ kretyńskiej "argumentacji" że przecież komuchy nie były takie złe bo za komuny budowano domy, szpitale, szkoły itp
tak jak i za komuny pracowali zwykli ludzie na to a aparatczycy żerowali i pasożytowali najczęściej psując jeszcze ludzka pracę

to i owsiak NIE DOKŁADA swoich pieniędzy (jak dajmy na to niektórzy milionerzy filantropi), to są pieniądze zwykłych ludzi a on z nich wykrawa sobie ładną sumkę
żeby było jasne, to że z tego żyje ani mnie grzeje ani ziębi, wymyślił sobie taki geszeft, nie musi pracować normalnie (ani jego żona) to niech ma skoro ludzie dają

natomiast to co mnie brzydzi to robienie z tego krętacza, oportunisty i liżydupa władzy jakiegoś autorytetu
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-21, 12:44   

Niech ktoś inteligentny wyjaśni mi czemu Pl rząd pcha się na siłe na tą swołcz w uk? Przecież z tego co mi wiadomo ponad 80% pl nie lubi ukrainców, noi jest przeciwna polityce pro ukraińskiej, po jakie licho mamy im pomagać i niby za co;,w ramach szeroko pojętej 'wdzięczności'??

Oj głupi mamy rząd, głupi/

Co za cioły dają takie poparcie/ Obudzą się ludzie wkrótce ,jednak będzie już za pózno.
Mało kto widzi że 4 rozbiór Pl zaczął się i trwa.
 
 
amiga_500 


Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 107
Skąd: pcimie wielkie
Wysłany: 2015-01-21, 14:50   

Uważasz że wina Owsiaka skoro tu to napisałeś ?. Czwarty rozbiór już był w 39 tylko polityczna poprawność Europy zakazuje tego powiedzieć o zwycięzcy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group