Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
MP Gomoku i MP gomoku blitz 2016
Autor Wiadomość
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-09-12, 08:59   MP Gomoku i MP gomoku blitz 2016

Zapraszam wszystkich na najbliższy podwójny turniej PSGRiP, który odbędzie się w długi weekend 11-13 listopada 2016. Przeprowadzone wówczas zostaną MP w gomoku oraz MP w gomoku blitz. Rozgrywki odbędą się w Krakowie, szczegóły dotyczące lokalizacji oraz harmonogramu są w trakcie ustalania i podamy je prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku dni.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-09-17, 22:36   

Parametry turniejów: MP gomoku blitz - 11 rund w trybie mecz-rewanż (w przypadku ilości mniejszej niż 13 zawodników round robin), czas 5 minut na zawodnika + 2 sekundy za ruch, system szwajcarski; MP gomoku - 9 rund, czas 50 minut na zawodnika + 10 sekund za ruch, system szwajcarski.


Harmonogram turnieju

Piątek (11.11)

15:30 - 15:45 zapisy na MP gomoku blitz
15:45 - 20:10 MP gomoku blitz rundy 1-11
20:30 - I termin Walnego Zgromadzenie członków PSGRiP

Sobota (12.11)

08:45 - 09:00 zapisy na turniej MP gomoku
09:00 - 14:30 MP gomoku rundy 1-3
14:30 - 15:00 przerwa obiadowa
15:00 - 20:30 MP gomoku rundy 4-6
21.00 (bądź bezpośrednio po zakończeniu szóstej rundy MP gomoku, w razie opóźnienia) - II termin Walnego Zgromadzenie członków PSGRiP

Niedziela (13.11)

09:00 - 14:30 MP gomoku rundy 7-9
14:30 - ceremonia zamknięcia, rozdanie nagród


Wpisowe za oba turnieje: 20 zł dla członków PSGRiP, 30 złotych dla pozostałych uczestników, w przypadku debiutantów brak opłat. Przewidziane nagrody: puchary oraz medale.
 
 
bromozel

Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 37
Skąd: Russia
Wysłany: 2016-10-03, 11:26   

Just to inform you. I definitely will come.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-10-20, 19:33   

Ogłoszenie turniejowe.
alicecooper napisał/a:
nocleg ok 30 zł /os
brać własny śpiwór lub pościel wypożyczana na miejscu 5 zł
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-05, 01:00   

jadę w piątek z warszawy samochodem, jeśli ktoś chce się zabrać proszę pisać
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-11-07, 23:00   

Na liście jest na razie 16 osób.

Pojawiła się zapowiedź turnieju na japonia-online.pl.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-12, 10:11   

Pełne wyniki MP gomoku blitz:

1. Żukowski Michał 16 pkt
2. Majksner Łukasz 12 pkt
3. Bieniek Piotr 12 pkt
4. Brachaczek Bogdan 11,5 pkt
5. Rygiel Arkadiusz 11 pkt
6. Małowiejski Piotr 10,5 pkt
7. Gorzecki Marek 9 pkt
8. Katsev Ilya 5 pkt
9. Wacławik Adam 3 pkt
10. Kosztyła Andrzej 0 pkt


W tej chwili trwa pierwsza runda MP gomoku, w turnieju uczestniczy 11 zawodników.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2016-11-13, 00:52   

Tabela MP gomoku po 6 rundach:

1. Zajk Michał 4,5
2. Majksner Łukasz 4,5
3. Żukowski Michał 4
4. Bieniek Piotr 4
5. Gorzecki Marek 4
6. Sekułowicz Jan 3
7. Małowiejski Piotr 3
8. Katsev Ilya 3
9. Brachaczek Bogdan 3
10. Wacławik Adam 2
11. Kosztyła Andrzej 1

W niedzielę ostatnie 3 rundy.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-13, 14:19   

Pełne wyniki MP gomoku:

1. Majksner Łukasz 7,5 pkt
2. Żukowski Michał 7 pkt
3. Bieniek Piotr 7 pkt
4. Zajk Michał 6,5 pkt
5. Gorzecki Marek 6 pkt
6. Brachaczek Bogdan 5 pkt
7. Małowiejski Piotr 4 pkt
8. Sekułowicz Jan 4 pkt
9. Katsev Ilya 4 pkt
10. Wacławik Adam 2 pkt
11. Kosztyła Andrzej 1 pkt
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-13, 21:43   

Trochę zdjęć z turnieju, do ściągnięcia tutaj Myślałem, że będzie to liczniejszy zbiór, ale widocznie więcej zdjęć robiłem za pomocą aparatów zukole oraz alice'a, zatem sporo jeszcze powinno się pojawić później.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-11-14, 00:17   

maestro napisał/a:
Parametry turniejów: MP gomoku blitz - 11 rund w trybie mecz-rewanż (w przypadku ilości mniejszej niż 13 zawodników round robin), czas 5 minut na zawodnika + 2 sekundy za ruch, system szwajcarski; MP gomoku - 9 rund, czas 50 minut na zawodnika + 10 sekund za ruch, system szwajcarski.
MP Gomoku Blitz - 9 rund w trybie mecz-rewanż, czas 5 minut na zawodnika + 2 sekundy za ruch, system kołowy.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-14, 18:19   

W załączniku umieszczam zapisy partii z tegorocznych MP gomoku. Przepisałem wszystkie 45 gier, przy czym dwie partie zostawiłem niedokończone (alice-angst z 8 rundy, tam uzupełniłem do momentu, który alice określił jako na pewno poprawny, oraz bbj-okcthunder z rundy nr 9 - tutaj błędy w zapisach obu graczy, na początku oraz w połowie partii, nie potrafiłem prawidłowo odtworzyć gry).

MP Gomoku 2016 gry.zip
Pobierz Plik ściągnięto 656 raz(y) 21,77 KB

 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2016-11-15, 00:44   

Pamiętałem ruchy, więc uzupełniłem.

Brachaczek - Waclawik R9 edit.rar
Pobierz Plik ściągnięto 578 raz(y) 212 Bajtów

 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2016-11-25, 23:05   

Kolejne MP za nami! Z mojej perspektywy nie był to szczególnie udany turniej - ze względu na osiągnięty wynik, ale i frekwencję. Jeśli chodzi o ten drugi aspekt, to niestety chyba trzeba pogodzić się z aktualnymi realiami i uznać za ważne, że turniej się odbył (podobnie jak Walne PSGRiP), co więcej z międzynarodową obsadą po raz piąty raz z rzędu, tym razem dzięki udziałowi Bromozela :)

Mam nieco mniej do napisania niż zwykle, jeśli chodzi o tzw. atmosferę turniejową. Po pierwsze, ze względów zdrowotnych wybrałem nocleg w innym miejscu niż pozostali uczestnicy spoza Krakowa, a po drugie mam wrażenie, że wraz z upływającym czasem od początku imprez PSGRiP nadal rośnie udział profesjonalnej gry w porównaniu z czynnikiem integracyjnym.

Dzięki długiemu weekendowi można było sensownie rozłożyć w czasie zaplanowane turnieje i Walne i chociaż było dość intensywnie (zwłaszcza w sobotę), to udało się osiągnąć satysfakcjonujące parametry gry i dość wysoki jej poziom. Co ważne, mieliśmy aż 2 debiutantów na żywo, tj. Joyomana (szkoda, że tylko blitz) i Okcthunder i liczę, że nie był to ich ostatni turniej - chrzest gobanowy dokonany :)

W kwestii lokalizacji nie było żadnych zaskoczeń - miejsce jest sprawdzone pod kątem noclegowym, natomiast tym razem skorzystaliśmy z innej sali - konferencyjnej w miejsce tradycyjnej świetlicy. Miało to ogromną zaletę - nie kręcił się nikt obcy, a przy liczbie uczestników poniżej 20 możemy się w takiej sali spokojnie pomieścić (trzeba tylko pomyśleć nad drzwiami otwieranymi jedynie od wewnątrz, co niekiedy zaburzało spokój gry ;)

W blitza wystartowało 10 osób, z czego co najmniej połowa to ścisła krajowa czołówka i gracze zaprawieni w bojach, więc wiadomo było, że nie będzie lekko :) Ja zacząłem udanie - po wygranym Deskohrani Bromozel wydawał się być w wysokiej formie, ale byłem jednak w stanie wygrać 2:0 (graliśmy w blitzu 2 gry na rundę). Niestety, wszystko się posypało w kolejnej rundzie, kiedy to w 2. grze z Alice'm nie sprawdziłem zegara i okazało się, że nie jest dodawany czas na ruch, co miało opłakane skutki w końcówce i przegraną na czas pomimo wygrywającej pozycji (zabrakło bodajże 4 kamieni do dokończenia vcf-a). Takie rzeczy nie wpływają na mnie dobrze i niestety było tak również tym razem. Zagrałem jeszcze kilka ładnych partii (w tym naprawdę dobry vcf, zwłaszcza jak na blitza, z Joyomanem), ale do podium (a właściwie 2. miejsca) zabrakło ostatecznie 2 punktów.

Rozgrywki zdominował Zukole, który uzyskał 16/18 punktów - szacuneczek! :) Skład podium uzupełnili grający równo Usiek i Gacul (obaj 1:1 w naszych meczach :) ) - gratulacje! :) Tuż za podium sklasyfikowani byli Bbj i Joyoman (przy wygranej ze mną byłby na podium), a Bromozelowi grało się wyraźnie trudniej niż w Czechach i zajął ostatecznie 8. miejsce. Stawkę zamknęli debiutujący Adam i Pan Andrzej, w ostatnich latach stały bywalec krakowskich turniejów.

Po blitzu miałem spory niedosyt - grałem chyba relatywnie dobrze, ale nie przełożyło się to na sukces medalowy, a nie ukrywam, że bardziej liczyłem na wysokie miejsce raczej w blitzu niż podczas turnieju głównego. Na osłodę pozostał udany mecz reprezentacji Polski i wygrana 3:0 z Rumunią na wyjeździe :)

W sobotę wystartowaliśmy od rana, mając świadomość czekającego nas maratonu. Tym razem na starcie zameldowało się 11 osób. Z uczestników blitza nie zagrał Joyoman, a dołączyli Puholek i Johns. Frekwencja może nie rzucała na kolana (kilku awizowanych graczy, jak Jas, Sawyer, czy Vince, się niestety nie pojawiło), ale za to wiadomo było, że to będzie bardzo trudny turniej, z dwoma Mistrzami Polski oraz zwycięzcami Drużynowych Mistrzostw Świata w komplecie ;)

Już po kilku rundach wiadomo było w zasadzie, że to w gronie Puholek, Usiek i Zukole oraz Gacul rozdane będą medale, a o kolejności zadecydują detale, bezpośrednie gry, ale może i straty w innych partiach, bo pozostałe osoby nie zamierzały nikomu odpuszczać :) Do samego końca wiele się nie zmieniło. Przed ostatnią rundą prowadził Puholek, a tuż za nim sklasyfikowani byli Usiek, Zukole i Gacul. Okazało się, że ja gram z liderem, a Zukole ma BYE i tym samym w zasadzie pewne podium. Usiek grał z Panem Andrzejem, a Gacul z Bromozelem. W tych grach obyło się bez niespodzianek i nieoczekiwanie, ze względu na małą liczbę uczestników okazało się, iż pomimo słabych wyników moja partia decyduje o składzie podium. Chociaż Puholek wiedział, że będę grał optymalnie, to prawdopodobnie musiał mnie nieco zlekceważyć, bo w środku partii miałem nadal niezłą pozycję i sporo czasu na zegarze. Może trochę zbyt agresywna gra w kluczowym momencie ze strony Puholka dała mi możliwość zaatakowania i udało mi się tego skorzystać. Bo chyba dość dobrej grze znalazłem wygraną i niespodzianka stała się faktem. Byłem nieco rozdarty po tej grze, bo zdawałem sobie sprawę, że pozbawiłem kolegę z drużyny nie tylko tytułu, ale nawet medalu (przez taki wynik Puholek spadł na 4. Miejsce), z drugiej strony jednak cieszyłem się dobrej gry na koniec turnieju, no i z radości zszokowanego takim obrotem sprawy Uśka (reakcja po usłyszeniu wyniku – bezcenna :D ), który został nowym Mistrzem Polski! :) Na podium zameldowali się też Zukole i Gacul – gratulacje!

Należy wspomnieć, iż w sobotni wieczór odbyło się zgodnie z planem Walne Zgromadzenie PSGRiP. Dość słabo wyglądało, że na miejscu zameldowało się tylko 8 Członków Stowarzyszenia (z czego 5 to przedstawiciele Zarządu), niemniej jednak ewidentnie aktualnie trudno chyba liczyć na więcej. Z podstawowych kwestii należy wspomnieć, że składy Komisji Rewizyjnej, jak i Zarządu, pozostały bez zmian, podobnie jak pozycje poszczególnych osób, co oznacza, że nadal prezesował będzie Maestro. Podjęta została również decyzja, aby do odwołania zaprzestać organizowania turniejów pente i renju. Dyskutowaliśmy m.in. kwestię zapisywania gier na turniejach (a w zasadzie karania za brak zapisów lub ich niewłaściwe prowadzenie), a także fakt przeniesienia Euroligi z Kurnika na Piskvorky. Poinformowałem również obecnych o zaproszeniu ze strony Gergo na turniej w Budapeszcie.

Pozostaje mieć nadzieję, iż na kolejnych turniejach pojawi się jednak więcej osób. Trudno narzekać na poziom gier i całe szczęście, że jednak nadal zjawia się większość z aktywnej czołówki. Natomiast mimo wszystko naprawdę jest to już najwyższy czas na takie wypromowanie gry, aby dołączało do nas chociaż kilka osób rocznie i była realna szansa na spotkanie się na krajowym turnieju częściej niż raz w roku. I tego sobie oraz innym fanom gomoku życzę! :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-01-01, 15:14   

Usiek mistrzem Polski. Po mistrzostwach w 2011 pisano o adifie. Mistrzowie się chwalą :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group