Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stop "Nabijatorom" Rankingu.........
Autor Wiadomość
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-10-11, 01:22   

jopq napisał/a:
Czy ludzie przychodzą na kurnik aby grać, a moze aby popatrzec na swoj ranking?
Jest to wkurzajace, gdy chcesz pograc, jednak jak ktos czuje sie szczesliwszy i lepie mu w zyciu dzieki temu, to czemu nie. Ondik ma opis "Reda ma juz kazdy cipek" na przyklad ;)

Dla wielu osob kurnik i to, co sie na nim dzieje to sposob na zycie, a ranking... mi nie przeszkadza granie dla rankingu, a co najwyzej niski poziom kultury graczy. Jak wchodze na makao na przyklad na stol z zoltymi, gdy sam mam 13xx, kick od razu idzie - wkurza mnie to, ale kwestia kultury graczy to nie ten temat.
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-10-22, 22:18   

Cytat:
Poza tym przydałaby sie funkcja ustawiania konkretnej ilości partii(tak jak jest na gambler.ru), a nie ze można uciec po 1.


Nie "przydałoby się" tylko to po prostu musi być :]

Nie ma dyskusji, bez tego to ani rusz.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2004-10-23, 12:47   

tak, możliwość ustawienia konkretnej ilości partii to jest naprawde dobry pomysł. Ale, nie wiem jak to wygląda na gambler.ru, zastanawia mnie jeden fakt. Co się dzieje, jak ktoś odmówi dalszego grania? Nalicza się mu porażki? W takim razie byłby to nowy świetny sposób nabijania, zostawiam sobie konto i juz w ogóle nic nie musze robić, ustawiam 100 partii i ide na obiad. :] ale to pewnie nie takie proste, po 3 ucieszkach anulacja ustawień?
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-24, 11:19   

Proponuje gre do 2-3 wygranych i pkt zdobywaloby się w podobnym jak dotychczas zakresie. Wahania rankingu bylyby mniejsze i równiez nabić byloby trudniej.

Co sądzicie to tym pomyśle:
na 1 min przymusowe granie do 3 wygranych;
na 2,3 min do 2;
dopiero powyżej tych czasów możliwość rozgrywania pojedynczych partii.

Może to uzdrowiłoby ranking i przestalibyśmy widywać ludzi raz z 1400 a kolejnego dnia 1800, ba, raz 1800 a kilka dni później 2100+. Możnaby też wprowadzić wymuszanie gry rankingowej, tzn. gdy nie rozegramy w miesiącu 10 gier to nasz kolorek zmienia się w szary i dopiero po nadrobieniu zaległości powraca do poprzedniego stanu. Może trochę przesadziłem :)
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-10-24, 12:06   

Wystarczylby kvass :]

Poza tym zawsze znajda sie tacy, ktorzy beda nabijac w ten, czy inny sposob :)
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-11-03, 16:34   

Nie sądziłem że mój nick pojawi sie w tym temacie ;] dlatego pisze z pewnym opóźnieniem:

angst napisał/a:
jopq napisał/a:
Jak mialem od Alice ranking większy o ok.80 to dziwnie zapraszal mnie na 1 swap, ciekawe o co mu chodzilo? Może chcial mnie nauczyc czegos wspanialego? kto wie...


Alice zaprasza kogokolwiek kto jest wolny. A pewnie najpierw probuje zapraszac ludzi z wyzszym rankingiem, bo kto woli mierzyc sie z kims slabym niz z dobrym? Przynajmniej takie odnioslem wrazenie...


dzieki angst
a do jopka napisze złośliwie:
jak sobie wyobrażasz, ze wchodze na kurnik i zapraszam samych słabszych??
ha ha ha rozśmieszyłeś mnie
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-11-03, 18:52   

Po pierwsze Alice prosze Ciebie o choc odrobine kultury, jak piszesz do mnie po nazwisku to z wielkiej litery, to chyba nie jest za wiele. Zawsze staram się pisać z szacunkiem o innych i chciałbym, zeby oni pisali w ten sposob rowniez o mnie.

Poza tym jak widze, ze nie ma z Toba i innymi starymi wyjadaczami miejsca na dyskusje. Tworzycie zamknieta spolecznosc do ktorej mozna wejsc tylko i wylacznie przymilajac sie. Widze to, chocby po tym jak Ece, piszac o sobie na renjuclass.com, wymienil prawie wszystkich, bo pominal moja osobe. Wiem jak mam to rozumiec - jednoznacznie.

Powstalo tutaj wiele tematow tabu. Ja nie moge napisac pewnych rzeczy, a gdy komus z Was, zamknietej grupy, sie cos wymsknie - reszta milczy (bezpodstawne oskarzenie pod moim adresem).

Czas sie chyba ewakuowac, zerwac kontakty, bo jestescie wobec siebie bezkrytyczni. Widze w tym pewnego rodzaju 'oblude', ale sami sie nie zmienicie.

Nie mam nic to Marka, a nawet bardzo go lubie, bo wiem jakim jest czlowiekiem, najczesciej wystarczy raz spotkac kogos, zeby byc w stanie ocenic jakim jest.

To byl epizod, ktory dla mnie nic nie znaczy, ale wiekszosc z Was lubi bawic sie w takie smieci, wiec jeszcze pewnie mi to wypomnicie.

A tak w ogole to fajnie ze kazda moja wypowiedz jest przez Was cytowana.
Ostatnio zmieniony przez jopq 2004-11-03, 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-11-03, 20:53   

Cytat:
Tworzycie zamknieta spolecznosc do ktorej mozna wejsc tylko i wylacznie przymilajac sie.


Zaimponowałeś mi tym - nie mówię tego złośliwie - zawsze uważałem, że między sobą wszyscy włażą sobie w coś..

Jak ktoś pisze "Józeczku, masz rację :-) )", a ktoś ma nick "franek14", to skąd ja mam wiedziec o kogo chodzi.. Najbardziej się uśmiałem, jak wielki polonista, dysponujący (nie wątpie w to nadal) różnorodnym i bardzo bogatym słownictwem, napisał w temacie o Logo Stowarzyszenia: "BrawQ Ewciu" - LOL :lol:

Przede wszystkim Q = KU, a nie KA. Brawku Ewciu? :|

Gdyby nie to, że pracę jednego z piszących tam pominięto i zajmowano się tylko Despair, która co by nie stworzyła to i tak fenomenalne, to pewnie bym nie wiedział kim jest EWCIA.

Cóż, JopQ ma rację. Smiał się przeciwstawić, to już jest odrzucany na bok, nikt się nie będzie z nim liczył, itd.. tylko nie rozumiem kilku rzeczy - co Ece ma wspolnego z Gomoku ostatnimi czasy? Wchodzi po to, aby popatrzeć na innych, ranking wiecznie taki sam (ostatnio male przeskoki), jedyne co, to to ze gra na turniejach w realu.. Tak samo Despair - wchodzi tylko po to, żeby pogadać.

W ogóle mnóstwo takich osób - nie rozumiem tego, bo macie i forum i shoutbox i jeszcze na Kurniku "witaj Jurusiu", albo "cześć Ewciu :*" to jest tak wkurzające, ze hej :|

Przed turniejem nr. 1 nie byliście tacy - potem Ci co nie byli na turnieju, to są już jacyś gorsi.. :/

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-11-03, 21:03   

Podejme dyskusje, bo moze uda sie wyjasnic pare spraw.
Cytat:
Po pierwsze Angst prosze Ciebie o choc odrobine kultury i jak piszesz do mnie po nazwisku to z wielkiej litery, no chyba ze mamusie Ciebie nie nauczyla.
Mysle ze chodzilo o Marka, a jemu z kolei nie szlo o nazwisko jak mniemam. Na dodatek pisal wszystko mala litera, wiec to jest czepianie sie.

Nie wiem czy zauwazyles, ale dosyc duzo krytykujesz. Nie wiem jak Ty, ale ja nie lubie jak sie krytykuje to, co robie. Oczywiscie nie mam tutaj na mysli konstruktywnej opinii, ale jak to w Twoim przypadku jest, zlosliwych uwag. Moze nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale tak wlasnie sa one odbierane. Jesli o to Ci chodzi, to chyba nie ma o czym mowic. Jesli nie, to pomysl cholera dlaczego akurat Ciebie sie czepiaja.

Napisales ze nabijales, bo to, bo tamto, a wszyscy odebrali to po prostu jako ordynarne nabijanie i nikt nie wierzy w wyzsze idee. Nabijanie jest zle widziane, wiec dziw sie, ze nie zaskarbiasz sobie tym sympatii innych.

Sakrastycznie napisales
Cytat:
Jak mialem od Alice ranking większy o ok.80 to dziwnie zapraszal mnie na 1 swap, ciekawe o co mu chodzilo? Może chcial mnie nauczyc czegos wspanialego? kto wie...
i dlaczego ? Sugerujesz przez to, ze Marek dla dla rankingu, podczas gdy jest on ostatnia osoba, ktora mozna by o to posadzic. Znowu dziwisz sie, ze "zamknieta grupa" nie otwiera sie przed Toba.
Cytat:
Widze to, chocby po tym jak Ece, piszac o sobie na renjuclass.com, wymienil prawie wszystkich, bo pominal moja osobe. Wiem jak mam to rozumiec - jednoznacznie.
Piotrka rowniez nie pozdrowilem, bo nie wiedzialem ze tam jest, podobnie jak Ty. Moglem sprawdzic na Student List, jednak tego nie zrobilem. Przepraszam ze Cie nie pozdrowilem - na pewno bym to zrobil, gdybym wiedzial ze tam jestes. Piotrek mam nadzieje zrozumie, ze to zwykle przeoczenie.

Zawsze sa jakies grupy ludzi, ktorzy sie znaja, lubia etc. Jesli krytykujesz grupe, lub osobe z niej, to nie masz co liczyc na jej przychylnosc. Ja Cie tam lubie, bo pamietam z 1 i 2 turnieju w Warszawie, ale cholera mnie bierze jak znowu na kogos najezdzasz. Moze po prostu uzywasz nieodpowiednich slow, nie masz wyczucia... Nie wiem - Twoje posty sa jednak odbierane niedwuznacznie. Jesli uwazasz ze to my sie na Ciebie z jakiegos powodu uwzielismy... Nie wiem jacy my, jak takze nie widze takiego powodu, wiec chetnie sie dowiem.

Ja napisalem jak to widze i staralem sie przynajmniej wyrazic to jak najbardziej neutralnie.

Pozdrawiam

P.S. Adrianku - po prostu sie znamy i lubimy. Co w tym zlego ze wchodze sobie pogadac ? Mam w ogole nie wchodzic ? Z Toba tez rozmawiam. Poza tym nie rozumiem co mam miec wspolnego. Co Ty masz wspolnego ?
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-11-03, 22:26   

Postarałem się przedstawić swoje logo, chciałem dla Was zrobić coś, co może się przydać. Jednak odpowiedz na moją prace byla mizerna w porównaniu do kolejnej.
Czy uważasz, że kilkanascie odpowiedzi typu: "oj Efciu:))" to normalne?

Ece, co jak co ale jestes monotonny, ciagle przezywasz to 'nabijanie'. Prosze Cie, skoncz z tym. Już nie moge tego słuchać. Bardzo lubisz rozgrzebywać takie rzeczy, ale jeszcze raz prosze Cie skoncz z tym.

Brakuje mi na tym forum racjonalnych ludzi. Zobaczcie jak sie pozabezpieczaliscie: pkt karne, posty mozna edytowac tylko przez iles tam minut. To chyba nie jest przypadek.

W Twoim poście jest widoczny podział na ludzi z czystą kartoteką i tych gorszych. Nie mam zamiaru sie do nikogo przymilać, a moje wypowiedzi sa oparte na obiektywiznie i rozsadkowi, a nie czy ktos ma czysta kartoteke czy nie.

Przykłąd: Dusksky jest dobrym kandydatem na operatora, ale wg niektorych nie ma czystej kartoteki :) komedia

Na koniec powiem cos takiego:
Nie mam do nikogo żalu <śmieszne słowo>, pretensji, itd. Ale postarajcie się być bardziej obiektywni, patrzeć nie przez pryzmat jakiś wygłupów, ale realnych zachować. Jest wsród Was wiele wartościowych ludzi, ale nie możecie podchodzic do innych tak stronniczo. Wiecie co jest w życiu najważniejsze? Wg. mnie bycie życzliwym dla innych.
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-11-03, 22:35   

Widze ze to nie ma sensu - trudno.
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-11-03, 23:04   

Ok. Powiedz mi co źle rozumiem. Może jest coś o czym nie wiem.

Co nie ma sensu? Wg mnie towarzystwo wzajemnej adoracji.

Od jutra nie wchodze na forum. Zawsze bede 'zarejestrowanym uzytkownikiem drugiej kategorii' - co dajecie mi odczuc w większości odpowidzi.

Na razie.
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2004-11-03, 23:53   

Co za głupia dyskusja, najlepiej ją w tym momencie skończyć. A tak odnośnie nabijania, to na kiedy sie panowie umawiamy na robienie ranku 3000? ;)
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-11-04, 00:20   

Alice, może to trochę niezrecznie wyszło, może źle dobrałem słowa, ale nie mialem zamiaru Ciebie w jakikolwiek sposob obrazić. Podalem pierwszy lepszy przyklad, a w tamtym momencie, akurat ta sytuacja byla ostatnia jaką zapamietalem. Prawdopodobnie Twoje intencje były zupełnie inne i nie moge zaprzeczyć.
Za nieporozumienie przepraszam.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-11-04, 01:04   

Cytat:
Piotrka rowniez nie pozdrowilem
Cytat:
Piotrek mam nadzieje zrozumie, ze to zwykle przeoczenie


Nie ma problemu :] W sumie nawet nie wiem o co chodzi :P

Pozdrawiam
(w tym momencie szczegolnie Ece, Jopq i wszystkich urodzonych po 1860 r.)

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group