Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Turnieje gomoku w Europie
Autor Wiadomość
bbj 

Wysłany: 2018-09-21, 16:29   

zukole napisał/a:
Deskohraní 2018 13-14 października w Pradze.
Deskohraní blitz.
Deskohraní 8 rund, czas 40+5.

Tallinn Open 2018 8 rund, czas 40+3 choć są plany wydłużenia.

Ktoś się wybiera?

bromozel

Wysłany: 2018-09-21, 17:09   

This year Tallinn Open probably will a very strong gomoku tournament.
At least some Russian squad will come (including Denis Osipov).
Bano said that he will think about a participation too, so...
This is the topic about Tallinn Open in our vk group (in Russian)
https://vk.com/topic-19499145_39201711

angst 
Viceprezes
Kapitan IRP

Wysłany: 2018-09-22, 08:36   

bbj napisał/a:
zukole napisał/a:
Deskohraní 2018 13-14 października w Pradze.
Deskohraní blitz.
Deskohraní 8 rund, czas 40+5

Ktoś się wybiera?

W kwestii Deskohrani powiedzmy, że się zastanawiam, ale się tym jeszcze nie chwaliłem :) Na ten moment szanse oceniam na mniej więcej 10%, ale będą one rosły wraz ze zbliżaniem się turnieju, aż do ostatecznej decyzji. Widziałem na Piskvorkach, że zadeklarował się na 60% Usiek, ale podejrzewam tu kolejny trolling obnażający słabość rejestracji na tej stronie.

W kwestii Tallinna szanse są dużo mniejsze niż w przypadku Pragi. Dla mnie pora roku, czas trwania i konkretnie termin oraz odległość są czynnikami, z których każdy z osobna nie jest do końca zdecydowaną przeszkodą, ale połączone powodują, że sam nie rozważam mojego udziału poważnie, co jest sporym ograniczeniem już na starcie ;)

Jeśli będą chętni na udział w Deskohrani, to prośba o informację, bo to może istotnie wpłynąć na decyzję.

Pozdrawiam

Angst

usiek92 
Członek Zarządu

Wysłany: 2018-09-22, 12:34   

angst napisał/a:
Widziałem na Piskvorkach, że zadeklarował się na 60% Usiek

Potwierdzam - rozważam wyjazd jako na ostatni realnie możliwy turniej w tym roku :)

bbj 

Wysłany: 2018-09-22, 13:58   

Moje szanse na wyjazd są dość realne.
Fajnie jakby ktoś z PL jeszcze jechał i jakby była frekwencja jak na Fish Party, ale raczej się niestety na to nie zapowiada, co może zniechęcać.

angst 
Viceprezes
Kapitan IRP

Wysłany: 2018-10-07, 13:11   

W związku z potwierdzoną rezygnacją z dodatkowego polskiego turnieju w tym roku, wzrosły istotnie szanse na mój wyjazd do Pragi na Deskohrani (to już w następny weekend).

Czy oprócz Bbj i Uśka, którzy deklarowali swoje zainteresowanie i z którymi jestem w kontakcie, ktokolwiek rozważa poważnie dołączenie do polskiej ekipy na tym turnieju?

Tradycyjnie powinienem jechać przez Łódź/Wrocław (i okolice) i zanosi się, że mogę mieć (co najmniej) jedno wolne miejsce w aucie.

Pozdrawiam

Angst

angst 
Viceprezes
Kapitan IRP

Wysłany: 2018-10-14, 00:52   

Podczas Deskohrani Polskę reprezentuje 4 graczy: Bbj, Edzio, Usiek i ja.

W turnieju blitza (12 rund, 5 min + 2 s) wystartowało 28 osób, w tym Polacy, Iec oraz Mikhail Kozhin.

Wyniki:

1. Kedlub
2. Martez
3. Bano
4. Angst (!)
5. Edzio
...
10. Bbj
...
17. Usiek
...

Rozegrane zostały 3 rundy turnieju głównego gomoku (8 rund, 40 min + 5 s):

1. Martez
2. Mikhail Kozhin
3. Jakub Horak
(wszyscy po 3 pkt.)
...
7. Bbj (2 pkt., ale nie będzie dalej grał)
...
9. Usiek (2)
...
11. Edzio (2)
...
17. Angst (1)
...

Startuje 22 graczy. Jutro (tzn. dziś ;) ) pozostałe 5 rund.

Pozdrawiam

Angst

angst 
Viceprezes
Kapitan IRP

Wysłany: 2018-10-15, 15:35   

Kolejny intensywny weekend turniejowy (i najpewniej ostatni w tym roku ;) ) za mną! I tym razem wrażenie co do zasady pozytywne :)

W odróżnieniu od Czech Open, miałem okazję po raz kolejny odbyć wspólną wyprawę zagraniczną z rodakami, a w tym konkretnym przypadku z Łukaszem (Usiek) i Szczepanem (Edzio, Kremowka).

Podróż do stolicy naszych południowych sąsiadów (wspólnie z kolegami od Łodzi) przebiegła dość sprawnie, a na pewno w porównaniu z perturbacjami związanymi ze znalezieniem i zarezerwowaniem noclegu :) Pomimo lekkich szumów komunikacyjnych na linii Usiek-nawigacja-Angst udało się odszukać nasz hotel i względnie wcześnie udać na odpoczynek, w relatywnie komfortowych warunkach.

Kłopoty pojawiły się rano, kiedy okazało się, że w pobliżu miejsca turnieju (gimnazjum w ścisłym centrum Pragi) kompletnie nie ma jak zaparkować (słynne błękitne linie wydzielające parkingi dla miejscowych mocno się do tego przyczyniały). Ostatecznie szczęśliwie zaparkowaliśmy pod restauracją oddaloną kilkaset metrów od szkoły i w miarę punktualnie (choć i tak turniej nieco się opóźnił) zameldowaliśmy się na miejscu.

Jak już bywało wcześniej, rozgrywki gomoku odbywały się w sali lekcyjnej, ale było to miejsce wystarczające do spokojnej gry. Na naszym piętrze odbywały się chyba tylko jeszcze jedne rozgrywki (prawdopodobnie warcaby), ale nie wchodziliśmy sobie zupełnie w drogę.

Na starcie zameldowało się ostatecznie 22 zawodników, w tym sześciu obcokrajowców (nasza trójka, do której z Polski dołączył jeszcze Bogdan Bbj oraz Igore Eged i Mikhail Kozhin). Pierwszego dnia rozegrane zostały 3 rundy turnieju, po których 11 osób miało 3 lub 2 punkty, zatem jasne było, że kluczowe rozstrzygnięcia zapadną dopiero w niedzielę.

W międzyczasie miało miejsce wielkie zamawianie (a potem spożywanie) pizzy :) Ułatwiło to dość mocno nadążanie za napiętym harmonogramem dnia, a każdy mógł się posilić przed kolejnymi aktywnościami.

W blitzu odnotowana została jeszcze lepsza frekwencja, jako że zgłosiło się do niego aż 28 osób! Graliśmy 5 minut + 2 sekundy dodawane za ruch (jedna partia w rundzie), a zaplanowanych było 12 kolejek. Początek miałem dość słaby (1-2) i zanosiło się na kolejny dla mnie nieudany turniej. Ale wówczas nastąpił nieoczekiwany przełom i trochę szczęśliwie (chociaż jak na moje standardy przy całkiem solidnej grze) zacząłem wygrywać kolejne partie, uzyskując po 9 rundach bilans bodajże 6-3. Wiedząc, że czeka mnie już w zasadzie gra tylko ze ścisłą czołówką nie obiecywałem sobie wiele, ale byłem w stanie wygrać jeszcze 2 razy, co ostatecznie pozwoliło mi na zajęcie 4. miejsca :)

Należy przy tym dodać ciekawą sytuację, która miała miejsce w ostatniej rundzie. W partii z Mikhailem Kozhinem mojemu przeciwnikowi skończył się czas tuż po moim ruchu (co nie powinno być możliwe nawet przy tak krótkim dodawanym czasie jak 2 sekundy). Nie wiedzieliśmy obaj, co się stało, a tymczasem okazało się, że na naszym zegarze nie zostało ustawione w ogóle dodawanie czasu. Organizatorzy zastanawiali się przez chwilę, jak tym zarządzić, ale fair zachował się Mikhail, który mając na uwadze, iż obaj mieliśmy takie same warunki gry uznał moją wygraną i zrezygnował z jakichkolwiek protestów (a w ogóle była to bardzo ciekawa partia, która nam obu przypadła do gustu :) ).

Do podium zabrakło mi jednego punktu (wygrał Kedlub przed Martezem i Bano - gratulacje! :) ) i chociaż mam świadomość, że był to tylko turniej towarzyski, to jednak odczuwam sporą satysfakcję ze swojego występu i właśnie z nadziejami na takie wyniki (albo i lepsze ;) ) namiętnie zjawiam się każdorazowo na miejscu rozgrywek :)

Przy okazji okazało się, że zostałem najwyżej sklasyfikowanym obcokrajowcem, a przy okazji Polakiem (Szczepan - 5., Bogdan - 10., a Łukasz - 17. miejsce).

Wieczorem odbyło się Walne Zgromadzenie czeskiej Federacji, w którym gościnnie wzięliśmy udział. Chociaż ze względu na język niewiele zrozumiałem, to muszę przyznać, że zaimponowało mi poważne podejście do sprawy i w szczególności sama frekwencja (uczestniczyło bodajże 20 osób, z czego część pojawiła się na miejscu wyłącznie ze względy na Walne).

Z kluczowych kwestii warto z pewnością odnotować, że na Szefa Federacji wybrany ponownie został Peroxid, a ponadto Czesi opracowali kompleksowe reguły gomoku, które są aktualnie przedmiotem analizy i zatwierdzania, a być może docelowo znajdą szersze zastosowanie.

Z wieczornych ciekawostek należy odnotować mocowanie się z kluczem do drzwi wejściowych hotelu po powrocie z Walnego, kiedy to ostatecznie tylko Meijin sobie poradził ze skomplikowanym zamkiem (być może dlatego, że był nieco, hm, wzmocniony spożytymi trunkami ;) ).

Rano w niedzielę kontynuowaliśmy rywalizację w turnieju głównym. Okazało się, że zmianie uległo parowanie i miałem jednak zagrać ze Specsem (pierwotnie F. Fnukal, którego rozpoczęcia nawet wcześniej przejrzałem :roll: ). Porażka na starcie tylko pogorszyła moją pozycję w turnieju i radość z blitza szybko przyblakła. Walczyłem niby do końca i ostatecznie uciułałem 4 punkty, co dało tylko 15. miejsce. Po pośpiechu w ostatniej rundzie (tylko Usiek przedłużał niemiłosiernie swoją grę :P ) popędziliśmy do auta, aby nie ryzykować spóźnienia na autobus Szczepana w Łodzi. Łukasz dzięki tej ostatniej wygranej zajął ostatecznie 7. miejsce będąc najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. Szczepan zakończył rozgrywki na 13. pozycji, a Bogdan zajął 20. miejsce (wycofał się po pierwszym dniu).

W turnieju triumfował bardzo dobrze grający Martez, który przegrał tylko w ostatniej rundzie z Peroxidem (2. miejsce), a podium uzupełniła (brązowy medal) Paja - brawo! :) Ogólnie wydaje się, że rozgrywki stały na wysokim poziomie. Frekwencja dopisała, a poza problemami parkingowymi trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia organizacyjne. Miejmy nadzieję, że to nie apogeum, a nowy standard popularności turniejów oraz że w przyszłości będzie to wyglądać jeszcze lepiej.

Ostatecznie na autobus zdążyliśmy (i to z zapasem), a ja nie mogłem wyjść z podziwu obserwując "odświeżony" dworzec Łódź Fabryczna (po kilkunastu latach miejsce w ogóle nie do poznania). Odstawiłem jeszcze w umówione miejsce Uśka i sam dotarłem przed 2:00 do domu. Do zobaczenia na kolejnych turniejach!

Pozdrawiam

Angst

Odpowiedz do tematu