Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy wróci "dawne" gomoku?
Autor Wiadomość
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2019-03-15, 13:01   

angst napisał/a:
Dawne gomoku już nie powróci :cry: Pente i renju też nie...


Minęło 10 lat po napisaniu tego zdania.
Patrząc z perspektywy czasu jest gorzej niż sobie to wyobrażaliście czy lepiej?
Jak będzie za kolejne 10 lat? Wydaje się, że w Polsce gomoku stanęło, natomiast niekoniecznie zagranicą. Co sądzicie?
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-03-15, 17:42   

Zainteresowanie Gomoku w Polsce spada i ta tendencja pewnie się utrzyma przez kolejne lata. Sytuacja dobrze wygląda w Czechach. Mają kilka turniejów na żywo w roku, mistrzostwa szkół z których jest dopływ świeżych graczy i regularne spotkania klubu praskiego.

Za 10 lat gry logiczne mogą być całkiem wyparte przez e-sport.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2019-03-16, 21:44   

bbj napisał/a:
Patrząc z perspektywy czasu jest gorzej niż sobie to wyobrażaliście czy lepiej?
Jak będzie za kolejne 10 lat? Wydaje się, że w Polsce gomoku stanęło, natomiast niekoniecznie zagranicą. Co sądzicie?

Nie wiem, bo nie pamiętam, co myślałem dokładnie 10 lat temu na ten temat ;)

Natomiast sytuacja w Polsce wydaje się niezbyt wesoła, za to stabilna - jest kilka osób udzielających się mocniej niż inni, w tym dość regularnie grających live, z czego niektórzy również w turniejach międzynarodowych. I trochę więcej osób nadal obecnych w turniejach on-line typu WBC. Prawdopodobnie jesteśmy mniej więcej w tym miejscu, w którym można było się spodziewać, że będziemy, obserwując realny brak nowych graczy.

Za to poza granicami naszego kraju jest globalnie chyba nieco lepiej. Faktycznie Czesi są nieźle zorganizowani i imponująco wzrósł udział Rosjan w światowym gomoku, jak i ich lokalna aktywność wydaje się całkiem spora w porównaniu z innymi krajami.

Mogę dodać, że jest na pewno "aktywniej" w gronie Komisji Gomoku niż to bywało lata temu (choć też bywały okresy aktywniejsze), współpraca krajów jest też ciut bardziej zaawansowana.

No i zorganizowaliśmy (chyba całkiem udane) MŚ w Płocku! :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
amber_gold 

Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 67
Skąd: Kątownia
Wysłany: 2020-11-27, 11:25   

Największą bolączką młodych graczy jest parcie na pkt, a ostatnimi czasy na kolor. Wiele razy zapraszałem do gry kogos o ranku 1801 a on ze nie gra bo juz ma poma i spadnie na zółtka. Dlatego fajną opcja na kurniku byłoby zostawienie pkt, a usunięcie kolorów. Wtedy co za roznica czy masz 1799 czy 1801 jak kolor ten sam wiec wiekszość grałaby dalej nie patrzac na same punkty. Taka jest prawda. Więc propozycja do właściciela kurnika " ZDJĄĆ KOLORY :)
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-12-20, 22:11   

zukole napisał/a:
Za 10 lat gry logiczne mogą być całkiem wyparte przez e-sport.
. . .Myślę że pandemia oraz serial Gambit królowej spowodowały renesans szachów i inne gry też skorzystały. Czasy gdy kurnik był nowoczesną i jedną z niewielu darmowych rozrywek online już nie wrócą. Ale mogą wrócić ludzie którzy w pandemii zorientowali się, że w ich życiu brakuje myślenia nad gobanem.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group