Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Plansza
Autor Wiadomość
Horikawa 

Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 7
Skąd: Z Zionu
Wysłany: 2004-05-04, 12:25   Plansza

Wie Ktoś gdzie i zai ile można zakupić oryginalną lub imitacją gry do grania w Gomoku, Go itd. razem z Kamieniami.
_________________
Dokąd to prowadzi?
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-04, 12:35   

Spojrz na strony e-goistow horikawa. Gobany takie maja jednak jeden feler. Z jednej strony sa 19X19 z drugiej 13X13. Oczywiscie lepeij zeby z drugiej strony bylo 15X15 gdyz taka plansza potrzebna jest do renju. Moze uda sie kogos namowic zeby zrobil taki wzor.
Byc moze jako fedracji uda sie nam uzyskac znizke u producenta czy kolportera gobanow albo zamowimy hurtowo powiedzmy 15 gobanow i w ten sposob dostaniemy jakis upust.
Sprawa negocjacji powinien zajac sie ktos z federacji.:)

UTRATOS!
Ostatnio zmieniony przez utratos 2004-05-04, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gość

Wysłany: 2004-05-04, 13:24   

Czesi kupują małe, podróżne gobany z kamieniami na magnes (takie, jakimi się grało na turnieju w Hradcu Kralove) prosto z RIF ze Szwecji. Z opłata pocztową za jeden goban płacą 400 kc (czyli jakieś 60 zł).
dwa ostatnie zdjęcia
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-05-04, 14:17   Re: Plansza

Horikawa napisał/a:
Wie Ktoś gdzie i zai ile można zakupić oryginalną lub imitacją gry do grania w Gomoku, Go itd. razem z Kamieniami.


Ciekawa wydaje mi się oferta plansz do go: http://go.tuchola.pl/sklep.htm. Na razie tylko głośno myślę, ale gdyby było zapotrzebowanie na takie plansze, ale z wydrukowaną 15x15, a nie 13x13 z drugiej strony, myślę, że byłoby to do zrobienia. Człowiek, który to produkuje - Włodek Malinowski, to były prezes Polskiego Stowarzyszenia Go i poważny człowiek. Gdyby do niego zagadać myślę, że sprawa byłaby otwarta. Potem na każdym turnieju gomoku zwycięzca mógłby wygrać taką deskę i byłoby git! :D

Gdybym był w Federacji i miał coś do gadania, mógłbym nawet wysłać parę badających teren maili do Włodka, ale ponieważ nie jestem i nie mam i nie wiem czy Zarząd już nie działa w tej sprawie - na razie siedzę cicho. :P

Pozdrawiam,
 
 
Horikawa 

Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 7
Skąd: Z Zionu
Wysłany: 2004-05-04, 21:29   

Niestety żyje w prowincjnalnym Miasteczku i do Sklepu nie moge iśc...

W każdym razie byłym RadXD. Gydby ktoś dał mi linka do w miare pożademgo z sklepu ale nie z papierowymi Planszami, jedną strone dostałem, ale chcoairz moze strony do sklepów w których qpujliści lub macie zamiar
_________________
Dokąd to prowadzi?
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-04, 22:27   

Ja zamowilem plansze robiona przez Wlodzimierza Malinowskiego - mozna to tez kupic w sklepie z grami planszowymi, jednak drozej i bez drewnianej planszy.

Ogolnie jesli Ci sie nie spieszy, to jakos zamowic wiecej jesli PFGRiP bedzie brala - moze wyjdzie taniej.
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-04, 23:23   

W sprawie kamieni rozmawiałem (via e-mail) z dwoma sklepami. Oto ich oferty:
http://e-go.pl/sklep/prod...n=0&sort=&show=
http://www.rebel.pl/produ...ie-komfort.html
Dostałem też informację, że kwestia opłacalności produkcji plansz 15x15 (lub dwustronnych 19x19 i 15x15) zależy od ilości chętnych. Nie dopytałem już dokładnie o koszta (mea culpa), ale z rozmowy wynikało, że chyba raczej chodzi o rząd wielkości 100 zamiast 10 :( Niemniej powrócę do tej rozmowy i ustalę szczegóły...

Do pana Malinowskiego też pisałem, ale na razie nie mam odpowiedzi, spróbuję go złapać telefonicznie.

Badam też inne możliwości "produkcji" desek. Na razie byłem u znajomego stolarza - zaproponował mi sklejkę bukową 18 mm - kosztuje 68 zł za metr kwadr., on kupuje ją w "kawałkach" wielkości 153x153 cm. Przy zakupie całości cena wyszłaby ok. 150 złotych plus ok. 20 zł za cięcie. W zależności od tego, czy chcielbyśmy ciąć pod plansze 15x15, czy 19x19 wyszłoby 16 plansz o boku 38 cm (niecałe 11 zł/szt) lub 9 plansz o boku 50 cm (niecałe 19 zł/szt). Pozostaje jeszcze kwestia naniesienia linii i lakierowanie - pewnie drugie tyle. O ile zatem plansza 15x15 jakoś się kalkuluje (powiedzmy, że zamknie się w 25 złotych), o tyle koszt dużej, dwustronnej planszy 19x19+15x15 robi się porównywalny z ofertą "sklepową" - 40 zł za deskę. Pozostaje "jedynie" wynegocjować ich wyprodukowanie :) Można jeszcze kombinować z tańszym drewnem (np. sklejką 12 mm lub jakimiś oklejańcami), ale i tak kosztów nadruków przy planszy dwustronnej znacząco nie zmniejszymy (przypominam , że nie wiem dokładnie ile to może kosztować)
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-05-05, 00:23   

100per napisał/a:
Dostałem też informację, że kwestia opłacalności produkcji plansz 15x15 (lub dwustronnych 19x19 i 15x15) zależy od ilości chętnych. Nie dopytałem już dokładnie o koszta (mea culpa), ale z rozmowy wynikało, że chyba raczej chodzi o rząd wielkości 100 zamiast 10 :(

Raczej nie uwierzę w to, żeby w tym kraju nie znalazła się setka "sprawiedliwych", którzy chcieliby mieć deski do gry. Chyba, że chodzi o hurtowy zakup 100 desek na raz, wtedy rzeczywiście mógłby być problem. Tak czy siak ta liczba na pewno nie skończy się na marnych 10 deskach, jak myślę.

100per napisał/a:
Do pana Malinowskiego też pisałem, ale na razie nie mam odpowiedzi, spróbuję go złapać telefonicznie.

Włodek Malinowski jest teraz mocno zaangażowany w organizację Europejskiego Kongresu Go (patrz: http://egc2004.go.art.pl/index.php?lang=pl). To jest olbrzymia, dwutygodniowa impreza - m.in. Mistrzostwa Europy i mnóstwo innych turniejów w jednym miejscu, więc nawet jeśli uda się z nim skontaktować, nie sądzę, żeby miał czas coś robić w sprawie plansz w najbliższym czasie. Ale oczywiście zapytać można i trzeba.

100per napisał/a:
Badam też inne możliwości "produkcji" desek. Na razie byłem u znajomego stolarza - zaproponował mi sklejkę bukową 18 mm - kosztuje 68 zł za metr kwadr., on kupuje ją w "kawałkach" wielkości 153x153 cm. Przy zakupie całości cena wyszłaby ok. 150 złotych plus ok. 20 zł za cięcie. W zależności od tego, czy chcielbyśmy ciąć pod plansze 15x15, czy 19x19 wyszłoby 16 plansz o boku 38 cm (niecałe 11 zł/szt) lub 9 plansz o boku 50 cm (niecałe 19 zł/szt). Pozostaje jeszcze kwestia naniesienia linii i lakierowanie - pewnie drugie tyle. O ile zatem plansza 15x15 jakoś się kalkuluje (powiedzmy, że zamknie się w 25 złotych), o tyle koszt dużej, dwustronnej planszy 19x19+15x15 robi się porównywalny z ofertą "sklepową" - 40 zł za deskę.

Nie chcę siać defetyzmu, ale takie coś się prawie na pewno nie opłaci. Poza tym na pewno nie wszyscy wiedzą, że prawdziwa plansza nie jest kwadratowa, co dodatkowo komplikuje sprawę. Pojedyncze pole na planszy ma wymiary 22x24mm. Zawodnicy siedzą przy krótszych bokach planszy i dzięki perspektywie wydaje się ona kwadratowa. Mam taką deskę w domu i widziałem setki innych, więc naprawdę jestem przy zdrowych zmysłach i wiem co mówię. :P

Pozdrawiam,

[ Dodano: 05-05-2004, 11:05 ]
Nie wiem jak to się stało, że nie wspomniałem o sklepie Sławka Pieli http://e-go.pl/sklep/prod...n=0&sort=&show=. Chyba z przyzwyczajenia uznałem, że każdy o nim wie i szukałem innych ofert. Na szczęście 100per nie przeoczył tego e-sklepu. Ze Sławkem Pielą można na 100% rzeczowo porozmawiać i gwarantuję, że na pewno poważnie rozważy sprawę plansz 15x15 na odwrocie desek 19x19 (znam gościa po prostu). Sławek Piela to obecny prezes Polskiego Stowarzyszenia Go. On jednak również pracuje pełną parą przy organizacji Europejskiego Kongresu Go, więc nie ma gwarancji, że takie deski zacznie robić jutro.

Gdyby Zarząd uznał, że mogę być pomocny w tej sprawie, jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam,
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-05, 17:49   

Po co ta dwustronna plansza? Pisałem już, żeby na planszę 19x19 nakleić kolorową taśmę albo pogrubić linię 15x15 i już. Jak to jest głupi pomysł niech ktoś mi powie, bo ja nie rozumiem...
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-05-05, 18:57   

Przede wszystkim chciałem pochwalić zarówno prezesa, jak i Lone'a. Brawo panowie za inicjatywe i chęci, w tej cudownej sprawie. Jeśli tylko plansze będą zamawiane, w cenie do 40 zł. jedna, to jestem chętny do kupna.

Cytat:
Po co ta dwustronna plansza? Pisałem już, żeby na planszę 19x19 nakleić kolorową taśmę albo pogrubić linię 15x15 i już. Jak to jest głupi pomysł niech ktoś mi powie, bo ja nie rozumiem...


To podobno ma być malowane, tym większa twoja racja. Można po prostu na biało, czy też w innym kolorze, zrobić linię 15x15.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Horikawa 

Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 7
Skąd: Z Zionu
Wysłany: 2004-05-07, 11:16   

Ja również, w takiej cenie kupie nawet z zamkniętymi oczami.
+ Kamienie oczywiście :>
_________________
Dokąd to prowadzi?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group