Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Może w pente?
Autor Wiadomość
player_one 
Bodybuilder :)


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 83
Skąd: z Łomży
Wysłany: 2004-10-14, 14:29   

Dokładnie, ilu przeciwnków tulu reprezentantów(ew + 1 rezerwowy).
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2004-10-14, 15:33   

Witam

Fajnie że chcecie uczyć grać w pente i inne sprawy

Ale jak wejdzie początkujący i chce się nauczyć grać, to nikt nie zagra towarzysko, tylko sobie będzie "zdobywał" punkty na tym graczu który, 1 raz w to gra.

Możecie pisać że to nie prawda,ale to niestety jest prawda, wiem bo próbowałem jak ktoś chce zagrać z graczem który nieumie w to grać a chce się nauczyć, to niewiem czy go ktoś nauczy, czy tylko chce zdobyć na nim pare punkcików
 
 
player_one 
Bodybuilder :)


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 83
Skąd: z Łomży
Wysłany: 2004-10-14, 16:13   

nie ten temat prosze o zrobienie porządku :]
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-10-14, 16:25   

Dziekuje wszystkim za gre oraz gratuluje S3v3nowi i Playerowi :D Po stronie plusow moge chyba zapisac jedynie 2,5 pkt. zabrane tej dwojce ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2004-10-14, 16:45   

Ja swoje elimacje uznaję za średnio udane.
Szczególnie na początku mi nie szlo, potem odbiło się to oczywiście na punktach... Moje 8 (a właściwie 7, razem z Mattem) miejsce nie jest złe, choć uważam, ze mogło być znacznie lepiej.

I teraz mam pytanie/propozycję, czy możnaby bylo zorganizować jakieś rozgrywki w pente?
Pytałem się już w temacie o lidze, w dziale Gomoku, czy powstanie także Liga Pente, jednak odpowiedzi się nie doczekałem.Mam nadzieję, ze na turnieju w Warszawie będą jakieś rozmowy na temat rozgrywek zarówno w gomoku jak i w pente.


Pozdrawiam Zarząd Polskiego Stowarzyszenie Gomoku, Renju i PENTE :-)
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2004-10-14, 17:56   

Gratulacje dla wszystkich uczestników eliminacji.

A w Warszawie na pewno poruszymy temat ligi.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
losiu 
Łoś super ktoś


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 426
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 2004-10-15, 21:39   Liga PenTe!

Jeżeli po turnieju w Wawie bedzie założona Liga PenTe to zgłaszam swoją gotowość do GrY!
I chciałbym zachęcić te osoby które zerkają na dział penTe żeby spróbowały tej gry! Ona nie jest taka trudna tylko trzeba pomysleć.... I chcę przypomniec ze było cos poruszone o trenerach np. trener_losiu i na takich nickach możnabyło by zachęcac do spróbowania gry i wszystko objaśnic!? Wtedy co był napisaney o tym temat zeby załozyc nick trener_pente niestety jak by było dużo chętnych do nauczania innych osób gier to niestety nie możnabyło by tworzyc takich samych nicków...... Pozdrawiam! :twisted: RogaCz


6-ste miejsce BarDzO doObRe w El. .....SwĘdzą Mnie ROgI! TroChe SolI i JaZdA!


każdy RogAcZ rano wstaje i gra w Kołko KrzyzyK ! No i ZapomiNa Isc DO szKołY!
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2004-10-27, 17:18   

hmm eliminacje juz dawno za nami, zastanawiam sie co dalej, rozgrywalismy je w jakims konkretnym celu, czy dla samego grania?:) moze cos np. bylo ustalane w tej sprawie w warszawie, a moze player (jako, badz co badz, koordynator) ma jakies plany w tej sprawie?
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2004-10-28, 12:41   

POczekajmy może chwilkę, aż wystartuję IRP Gomoku. Weźmiemy od nich schemat ligi i zrobimy wszystko tak jak oni.
Eliminacje mamy, także baza wyjściowa jest.
Można by zacząć przyjmować zapisy następnych chętnych osób.

Co do meczy międzypaństwowych, to się nie wypowiem. Nie mam takich znajomości na pente, ale można by coś spróbować zorganizować.

Może by zrobić ankietę na kapitana IRP Pente??
Lub zrobić jakiś mini zarządzik, który byłby odpowiedzialny za tą naszą piaskownicę (tj. Liga, mecze IRP, statystyki i organizacja)??

Proszę o komentarze

[ Dodano: 04-11-2004 ]
To jak, ruszymy z tą ligą pente - post jakoś bez odzewu.
Myślę, że listopad trzeba poświęcić na przygotowania, a w grudniu wystartować.
Zarys ligi mamy, także zasady (patrzeć posty angsta). Niz tylko przenieść na nasze poletko.

Myślę, że teraz się ktoś odezwie?
Seven, ciebie bym przede wszystkim prosił o odzew.
Iraa - czy ty jeszcze żyjesz?? (czy ktoś wie co się z facetem dzieje?)

Czekam na odpowiedzi w jakiejkolwiek formie (post, PW, em@il, GG).

[ Dodano: 04-11-2004 ]
Player, a ty jesteś zainteresowany?
Bo może nie warto tu się produkować dla tych paru osób.
Filip (Chaosu), czy ty miałbyś ochotę i cierpliwość poświęcić się trochę temu tematowi??

[ Dodano: 04-11-2004 ]
Lone, a może ty się skusisz:)

Ludziska, Czy starczyło na zapału ylko na eliminacje??

Ja od tygodnia jestem bez netu. Prawdopodobnie rozwiąże ten temat w grudniu, najpóźniej w styczniu. Co oczywiście nie jest dla mnie jakąś barierą nie do pokonania, tylko drobnym utrudnieniem.

No i jeszcze temat ewentualnych meczy międzypaństwowych. Czy ktoś już coś robił w tym kierunku?
Player, Seven, wy chyba najwięcej ludzi znacie na Pente. Pogadajcie.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
losiu 
Łoś super ktoś


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 426
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 2004-11-05, 08:14   

Aaru tez bym mógł cos zrobic Liga Pente cos bardzo fajnego nie gra za duzo osób ale napewno by z gomoku chciało się nauczyc grac i te przygotowania były by dla nas najlepszy bo; bysmy sie przygotowywali, ludzie z gomoku z chęcią by chcieli sie nauczyc grac, więcej ludzi na turniejach. Aaru jak cos chcesz albo zeby cos zrobic to do mnie:-) !

Zgłaszam swoją gotowośc!

------------------------------
A może tak 2 tura eliminacji do IRP? Podzielic te osoby z Pierwszej rundy które starowały na grupy? Sam już nie wiem troche zwarionane!

:twisted:
Pozdrawiam!


Co do meczyky postaram się załatwić........
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-11-05, 08:21   

[akapit]Pewnie że bym chciał, ale czy planowane jest zakładanie nowych nicków?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2004-11-05, 08:45   

Filip, rozumiem, że nick pen_chaosu i żaden inny (za wyjątkiem już przez ciebie posiadanego) nie wchodzi w rachubę.
I chcesz powiedzieć (podkreślam, że sam od ok 8 lat pojawiam się na necie pod jednym i tym samym nickiem), że aby pograć z kolegami w lidze, nie możesz założyć nowego nicka??

Te nowe nicki, to może nie jest jakiś rewelacyjny pomysł, ale bardzo duże ułatwienie.
Pomyśl sobie nad taką sytuacją.
Gram z tobą mecze ligowe (4,6,8 - zależnie od ustaleń), a dajmy na to następnego dnia spotykamy się na Zalewie i znowu (tym razem już nie w ramach ligi) rozgrywamy taką samą (podobną) liczbę partii. Później dochodzi do sporu - przestajemy się lubić. Mnie jednego dnia poszło lepiej i wygrałem np 4-2, natomiast ty następnego 6-0. Jak osoby postronne (uczestnicy ligi, kapitan Pente - mam nadzieję, że go wybierzemy) mają ocenić, które gry były faktycznie ligowymi.
Oczywiście zawsze można liczyć na uczciwość, ale wiemy też, ze trzeba zabezpieczyć się na wszystkie ewentualności (pierwsza eliminacja, gdy łosiu częściej grywał czarnymi). Można też powiedzieć, że zaraz po rozeganiu tych partii zgłasza się wynik. Ale czy to by było wystarczające zabezpieczenie??

Siedzisz na kurniku już dość długo. Znasz ludzi i wiesz, że różnie może być.
Bądźmy realistami. Pierwsze eliminacje wskazały nam wiele luk w założeniach, a myślę, że życie pokaże że jest ich dużo więcej.

Dlatego uważam, że nie stanie się nic złego, jeżeli założyłbyś nic pen_chaosu. Na pewno będziesz rozpoznawalny.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-11-05, 09:14   

Aaru, ja się niedługo (za tydzień, dwa) wezmę za sprawę. Plan już mam, bo pomagałem Angstowi w układaniu założeń do gomoku. Teraz będę miał trochę więcej czasu, a poza tym jednak na pente trochę mniej ludzi będzie i łatwiej to będzie ogarnąć.
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-11-05, 16:19   

[akapit]www.wgtour.com (StarCraft)- przed meczem należy zgłosić, że będzie mecz. Po meczu przegrany zgłasza że przegrał i wysyła replay'a (zapis gry) na stronę (do bota ale w kazdym razie 'publikuje'). Po tym wygrany potwierdza że wygrał i gg, do zobaczenia następnym razem. Jestem pewien że można by taki system przerobić na nam odpowiedni.

PS. Obalcie to i następne moje propozycje to założę wszystkie nicki jakie będzie trzeba i zagram w co tylko będziecie chcieli.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-11-05, 16:35   

Chaosu, sprawa jest taka - albo jakiś administrator rozgrywek będzie miał łatwiej, bo wszyscy się dostosują i wszystkie partie bedą w jednym miejscu i czytelnie, albo niestety będzie musiał się męczyć z powodu "ideologicznych" przekonań poszczególnych graczy... Ktoś może nie chcieć używać GG np. ;) Zbieranie zgłoszeń (na GG czy skrzynce) jest pracochłonne, mail może nie dojść, ktoś nie wyśle, ale gry rozegra - a tak wchodzisz na stronę i wszystko masz.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group