Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Turnieje zagraniczne (na początek w Szwecji)
Autor Wiadomość
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-07-27, 15:53   Turnieje zagraniczne (na początek w Szwecji)

Pan Peter Jonsson pyta się, czy bylibyśmy zainteresowani wyjazdem na turniej do Szwecji. Pytanie jest dość ogólne, nie podał dokładnego terminu (chodzi o IV kwartał 2004), padło w kontekście zgłaszanie turnieju do RIFu, żeby był on traktowany jako rankingowy - dla wspomnianego okresu termin upływa 1 sierpnia. Jest oczywiste, że nie damy tak szybko żadnych wiążących deklaracji, ale wydaje mi się, że warto się już zastanowić nad naszym udziałem w zagranicznych turniejach. Będzie to w zasadzie jedyna droga, żeby polski zawodnik mógł uzyskać ustalony ranking RIF-owski, a na początku żeby w ogóle RIF zaczął mu liczyć ranking (przypominam, że ranking przestaje być tymczasowy po spełnieniu dwóch warunków: 1. rozegranie minimum 10 partii z zawodnikami o ustalonym rankingu, 2. uzyskania w nich minimum 3 pkt. - np. Ales (Autickocz), drugi w naszym turnieju, ma już dużo ponad 10 partii (chyba 30 albo nawet ok. 50), ale tylko 3 z nich udało mu się zremisować, a żadnej nie wygrał, w związku z czym z 1,5 punkta nadal posiada ranking jedynie tymczasowy. Warto przy tym zauważyć, że wynik Alesa w naszym turnieju mógłby byc lepszy, gdybysmy grali z wiekszym limitem czasowym, do czego jest przyzwyczajony. Myślę, że to pozwala uzmysłowić sobie, ile pracy nasz jeszcze czeka, żebyśmy na poważnie zaistnieli w międzynarodowym świecie renju). A wracając do tematu: nie ma co liczyć, że na turniejach organizowanych w Polsce pojawią się zagraniczni gracze i że w ten sposób uzbieramy niezbędne limity. To my musimy "polować" na punkty na zagranicznych turniejach. Wiadomo, że "w kupie raźniej", koszty będą mniejsze i szanse na dobry wynik chociaż jednej osoby większe :) Ja osobiście chętnie bym się do Szwecji wybrał (najlepiej za jakiś czas, bo z obecnym poziomem gry chyba nie mam tam czego szukać) - są to "ludzkie" rejony (nie żadne Syberie, czy Japonie), proszę zatem o kolejne deklaracje. Być może ktoś miałby czas ustalić koszty podróży (prom do Ystad lub Trelleborga (turniej miałby być w Malmö) - z samochodem, bez (ja mogę swój "porzucić" gdzieś na parkingu w Gdańsku, czy innym porcie), bilety grupowe, promocje (Szwedzi są chętni dostosować termin turnieju do naszych potrzeb) - krótko mówiąc kompleksowe rozpoznanie tematu) - czekam na zgłoszenia.
Na razie jest to pierwsza taka oferta "pod nas", w dalszej kolejności będziemy musieli zastanowić nad wyjazdami do innych krajów (Estonia, sensowne rejony Rosji, może Finlandia).
Ostatnio zmieniony przez 100per 2004-07-27, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-07-27, 16:45   

Moj ojciec ma firme transportowa i conajmniej raz w tygodniu jedzie do Szwecji jakas jego ciezarowka, wiec dla mnie podejrzewam nie byloby problemu z dojazdem :]

Dokladnie zapytam ojca co i jak - dowiem sie czegos wiecej, to dam znac.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-07-28, 01:36   

Takie turnieje i wyjazdy to już nie przelewki... Są to koszty nie dające się porównać z turniejami krajowymi. Chętnie w takim czymś wziąłbym udział, ale nie wiem czy finanse i czas na to pozwolą. Na deklaracje trzeba chyba poczekać do ustalenia konkretów...

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-07-28, 11:27   

http://www.unityline.pl
http://www.polferries.pl

Ceny srednio przyjemne (1 SEK to ok. 0,5 PLN) i podejrzwam ze to jak zwykle glowna przeszkoda jesli chodzi o przyjazd na ten turniej. Ja mam dojazd do Malmö zapewniony, ale nie wiem jeszcze czy bym musial placic cos za prom. Ogolnie dobrze jakby choc jedna osoba chciala i mogla pojechac jeszcze.
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-07-28, 14:09   

Najtaniej wychodzi opcja "samochód + 5 osób" - mniej więcej 1000 PLN w obie strony, czyli 200 na głowę. Dodatkowo trzeba doliczyć dojazd do Świnoujścia i przejazd Ystad-Malmo. Z Łodzi moim wózkiem wyszłoby jakieś 220-250 zł za paliwo w obie strony, czyli jeszcze po ok. 50 na głowę dodatkowo.
Nie wiem, jak noclegi, na jedzenie też trzeba coś przeznaczyć, wychodzi, że trzy, trzy i pół stówki to minimum za weekend...
 
 
 
Pavlini 

Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 168
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-07-28, 17:50   

Bardzo ciekawy pomysł. Generalnie ja byłbym chętny, coś tam bym sie podszkolił do tego czasu :wink:
 
 
 
dein 

Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 123
Wysłany: 2004-08-01, 00:30   

czesc , rozmawialem dzisiaj z Jussi(morden) , ktory zaprasza nas na turniej renju 24-26 wrzesien Helsinki
http://www.renju.fi/live/...invitation.html
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-08-01, 13:21   

Wersja polska, przetlumaczona przeze mnie http://www.renju.fi/live/...itation_pol.php

Bedzie zapewnione jedzenie podczas turnieju, co do Gomoku, to chyba bedzie nieoficjalnie i podobnie jak w poprzednim roku bez limitu czasu :|

Jussi powiedzial, ze zalatwi nam jakis nocleg za darmo.

Co do Szwecji, to zalezy jeszcze dokladnie kiedy (od jutra zaczynam jakies praktyki w banku), ale wstepnie jade zaciesniac kontakty polsko-szwedzkie, bo trase Koszalin-Malmö mam za darmo.

Moze jak bedzie data konkretna, to ktos bedzie w stanie powiedziec czy i ile moze przeznaczyc na ten wyjazd, badz co badz wcale nie tani.

www.stenaline.pl sa rowniez promy.

P.S. Trzeba znalezc Federacji sponsora, ktory by za takie wyjazdy chociaz po czesci placil :]
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-08-01, 21:02   

Czy ktoś mógłby zrobić małe rozeznanie dotyczące kosztów podróży do Helsinek?
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-08-02, 00:05   

Jussi jak tu lecial, to mowil ze znalazl tanie bilety, o ile sie nie myle 170 € w 2 strony, co troche przerasta moje mozliwosci :]

Tutaj znalazlem najtansza opcje promu dla 5 osob w samochodzie (585 zl w 2 strony, czyli 117 zl od osoby + oplata portowa 6 zl), z tym ze nalezy jeszcze spojrzec, w jakie dni jest tansza taryfa. Potem jeszcze trzeba sporo sie najezdzic, aby do Hesinek dojechac, ale przyda sie moze przy okazji turnieju w Szwecji, bo niestety promow do Finlandii nie widzialem.

Jak cos wiecej sie dowiem, to dam znac - moze Estonia i prom do Finlandii :|
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-08-11, 18:44   

Cytat:
Hello friends!

Over the last several years I've been asked about when the next Helsinki Open will be organized.

Disclaimer: This post is about discussion. Not an announcement yet. But just for plannin purposes.

I was thinking if we organized a 7-round renju tournament under Jari "supersiirto" Memorial, Not a Helsinki Open 2020 in Helsinki over the last weekend of September. This would Saturday 26th and Sunday 27th. My 40th birthday is on the following Monday, so this would conveniently be during my birthday weekend. :)

Don't know about the tournament hall yet. But have a few ideas... There would be a tournament fee of 20€ or something for the players and 30€ for observers... :D

This time it would be very casual event in my opinion. 18 year age limit or something... So that few beers on the table would not be frowned upon (just as Jari would have preferred).

Let me know if interested and if enough people are omboard, we'll make it happen! :)

Yours,
Jussi


Dyskusja w grupie Click of Stones na Facebooku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group