Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co do strony uwag kilka.
Autor Wiadomość
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-06-10, 18:35   

Jakby jeszcze komus strona nie wchodzila (np. szczesliwym posiadaczom neo+), to przez www.proxify.com mozna sprawdzic. Jest to wina routingu, a dokladnie samej konfiguracji serwera, na ktorym strona ta sie znajduje.
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-06-21, 13:17   

Misiek ma rację. Strona powinna chodzić szybko i być bardzo czytelne. Żadnych animacji, czy muzyki, bo to wiocha. Ważna jest struktura strony. Chodzi o to, żeby w "home" nie było tysiąca dowiązań ale jakieś mniejsze menu do skierowania użytkownika w bardziej szczegółowe rejony. Chyba nie umieszczałbym dużych dokumentów do przeczytania, tylko raczej do ściągnięcia. Chodzi np. o sprawozdania z czegoś tam.

W końcu wydaje mnie się, że taka strona powinna być przystępna dla ludzi, którzy dopiero chcą zacząć grać. Nie powinno się więc za szybko wchodzić w szczegóły i dużo miejsca poświęcić akcji zachęcająco-dydaktycznej (Quizy np., czy testy o stopniowanym poziomie trudności). Jeśli na stronie podaje się tylko rankingi, wyniki zawodów, to powoduje to, hermetyzację środowiska. Dla nowych użytkowników nazwiska ludzi, choćby niewiadomo jak świetnych, nic nie mówią, a ich ekspozycja oznacza, że o te nazwiska chodzi, więc można się zniechęcić.

Tyle mam uwag.
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-06-21, 19:04   

O Boże, ale ja tam wolę poczytać sobie o tych nazwiskach, niż pooglądać SW I4 i D7. Dlatego powinno być to i to.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
despair 
the hardcorebaby:)


Dołączyła: 21 Cze 2004
Posty: 174
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2004-06-28, 12:57   

absolutnie nic z szablonow ;p jestesmy na tyle oryginalni, ze mozemy sami cos stworzyc.
znam html'a, czesto siedze w photoshopie, moze sie na cos przydam ? ;)
a co do blokady myszy, czasami ktos (czyt. ja ;) ) lubi z galerii (albo z memu, obojetnie) otwierac wszystko w nowych oknach, bo to bardzo usprawnia prace i skraca czas, i czesto tak robic nie mozna z powodu glupiej blokady myszy. blokada moglaby sie przydac najwyzej do galerii albo gdzies, gdzie nie chcielibysmy aby ktos cos kopiowal, ale jak on sie na tym zna to i tak to przebije, w kazdym razie znam jedna bardzo dobra blokade obrazkow, gdzie obserwator zamiast obrazkow zapisuje zupelnie co innego i nawet o tym nie wie ;) Mysle, ze blokada na tej stronie bedzie zbedna, bo mozna przeciez strone zrobic graficznie, co bardzo utrudnia prace zlodziejowi ;) a sam szkielet mu w niczym nie pomoze.
Co do projektow, to one moze i nie sa najgorsze, ale w ogole sie nie nadaja. dobra strona wg mnie przedstawia swoja tematyke na pierwszy rzut oka-, jezeli ja bym nie wiedziala ze to strona o gomoku, to bym na to nigdy nie wpadla z interface'u stronki. grafika nie moze przewyzszac tresci, ale na pewno przyjemniej sie oglada dobrze zrobione strony. mozna np nad menu z lewej strony wcisnac ukosem plansze do gry z kilkoma ruchami, efekt prosty, nie zajmuje duzo, a na pewno wykonany dobrze wyglada efektownie.
_________________
Dear God. We can save the world. Give us only a source code !
http://bash.org.pl/top50
 
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2004-06-28, 13:15   

Cytat:
a co do blokady myszy, czasami ktos (czyt. ja ) lubi z galerii (albo z memu, obojetnie) otwierac wszystko w nowych oknach, bo to bardzo usprawnia prace i skraca czas, i czesto tak robic nie mozna z powodu glupiej blokady myszy




Prawy klawisz blokuje możliwość otworzenia zdjęcia z galerii w nowym aplecie?? Od kiedy? Pozostaje ejszcze klawiszologia i prawdopodobnie rozsądek autora strony, który stosując blokade prawego klawisza, stosuje opcję w języku HTML by każde zdjęcie otwierało sie automatycznie w nowym oknie. :) Wszystko da sie pogodzić.

_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-06-28, 14:29   

despair napisał/a:
Co do projektow, to one moze i nie sa najgorsze, ale w ogole sie nie nadaja.


Hehe. No Despair mocne i kontrowersyjne słowa. Czekam na Twój projekt z utęsknieniem...

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
despair 
the hardcorebaby:)


Dołączyła: 21 Cze 2004
Posty: 174
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2004-06-29, 19:20   

N/p, chetnie zajme sie strona dla Was, tylko dajcie znac z kim rozmawiac o tej stronie, chetnie cos wykombinuje. nie chce mi sie robic 10 roznych projektow wiec wpierw chcialabym znac wymagania tej strony (budowa, kolorystyka itp). zapraszam na gg ;)
_________________
Dear God. We can save the world. Give us only a source code !
http://bash.org.pl/top50
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-09-22, 23:08   

z tym blokowaniem myszy to już przesada, bez jaj, ale to stosują dzieci, które ucza sie html-a i nie chcą zeby ktoś im ukradł tabelkę albo wymęczone menu na ramkach... pozatym nie nazywajmy tego blokada, a tylko 20-30 sekundowa przeszkoda :)

co jak co, ale kodu html to nie ma po co zabezpieczac, przeciez to tylko szablon trzyma... a jak ktos sie uprze obrazki skopiowac to i tak mu sie uda
(może jeszcze zamontujemy kolejnego js do podmieniania achowka co 1/1000 sekundy?)

jak patrze na te 'projekty' to sobie mysle: co one maja wspolnego z przyszla tematyka strony, pomijajac linki? zapewne nic. moge sie zalozyc ze wpisujac w google 'darmowe szablony' znajde lepsze.

[ Dodano: 2004-09-23, 00:11 ]
jak bedzie trzeba to moge pomoc, znam html, php + bazy danych, moge sobie przypomniec flasha... no i w photoshopie nie jestem taki zly, a corela mam b dobrze opanowanego...

[ Dodano: 2004-09-23, 00:17 ]
ciekawe ile ten grafik takich projektow na godzine wyciaga?

Mimo, iż raczej swojego projekty nie przedstawie, to tylko dodam, że te mi sie nie podobaja, sa takie... brazowe i bez polotu, ani proste ani nie robia wrazenia
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-09-23, 09:58   

Jopq marudo ;) - strone w tej chwili robi alicecooper, wiec jak mozesz, to zglos sie do niego. Mysle ze na pewno bedziesz mogl jakos pomoc. Jak na razie Marek zrobil programik we flashu, dzieku ktoremu mozna przegladac partie z zapisow kurnikowych.

A moja prosba do innych, ktorzy mogliby cos jeszcze wniesc do strony, zeby sie z Markiem kontaktowali - biedaczek potrzebuje pomocy :)
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-11-20, 14:35   

Napiszę w tym temacie. Otwarcie prezentowane przez Zakona na stronie. W ostatnim wariancie białe mają wygraną po

9. i10 (kilka ruchów i VCF niezbyt dobry ruch; są lepsze) (09h8-j10-l12)

W przedostatnim po
7. k11 (kilka ruchów i VCF) (08h8-j10-l12)

W jeszcze poprzednim po
7. j9 (kilka ruchów i VCF) (07h8-j10-l12)

W jeszcze poprzednich

(02h8-j10-l12
03h8-j10-l12
04h8-j10-l12
05h8-j10-l12
06h8-j10-l12)

po
7. j9 ale miałem kłopoty ze znalezieniem - chyba w kilkunastu ruchach dopiero - dokładniej - przy dobrej obronie czarnych w 42 ruchu (a napisane, że to ruch wątpliwej jakości). Tak czy siak 6. j6 to prawdopodobie SW białych - łatwiejszy chyba nawet niż przy klasycznym SW przy normalnym gomoku (nie pro).

Według mnie najciekawszy jest pierwszy wariant. To znaczy w nim nie umiem znaleźć wygranej żadnej ze stron po 9. k10 (ale pewnie szybko się znajdzie :) jeśli będzie potrzeba). Nie mam pojęcia, czy 6. j9 to wygrana dla którejś ze stron.

Mogę przesłać biblioteki RenLib z tymi rzeczami.

[ Dodano: 2004-11-21, 00:36 ]
Przemaglowałem ten pierwszy wariant. Po 10. K11 czarne mają SW. Ale trochę tego wyszło. Ruchy białych są wymuszane aż do 17 ruchu czarnych na M9. Wtedy zaczyna się zabawa.

Ogólnie z tego otwarcia zrobiła się biblioteka z 3500 ruchów. Może ktoś chce?
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2007-08-04, 22:50   

Zmiany odnośnie euroligi.

Strona od dosyć dawna nie jest na renju.hu, więc wszystkie linki trzeba pozmieniać.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-17, 11:21   

cały ten dział wymaga przebudowy - zapewne po wakacjach
aktualne linki są na stronie głównej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group