Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-11, 04:44
Własny serwer stowarzysznia
Autor Wiadomość
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-10-29, 16:21   Własny serwer stowarzysznia

Temat o Sodamie skłonił mnie do przeczytania tematu Soula o pożegnaniu z kurnikiem, a oba te temat łącznie skierowały mnie na poruszaną juz kiedys kwestię własnego serwera. Być może faktycznie nadszedł czas, żeby zintensyfikowac działania w tej sprawie... Proszę wszystkich o wypowiedzenie się na ten temat, deklaracje dotyczące naszych mozliwości itp. O ile sie orientuję to potrzebna są dwie rzeczy: serwer i oprogramowanie.
Jurku, czy serwer, który udostępniasz na stronę i forum jest w stanie "udźwignąć" serwer gier on-line (w granicach 100 uzytkowników na początek)? Jesli nie, to jak pisałem wcześniej, jest szansa, żeby mój znajomy załatwił coś takiego w firmie, w której pracuje (mają serwery do CS'a, Quake'a i jeszcze czegoś, nasze obciążenie byłoby dla nich chyba zerowe). Może ktoś jeszcze ma podobne znajomości? Sprawa oprogramowania jest poważniejsza... Napisanie czegoś takiego od zera zajmie trochę czasu. Mam znajomych, którzy prawdopodobnie posiadają odpowiednie umiejętności, gorzej z czasem i z chęciami (nie są fanami gomoku i, co zrozumiałe, nie zostawią swoich obowiązków czy hobby, żeby nam pomóc). Zresztą może to nie jest az tak bardzo pokomplikowane? Specjaliści od Javy, proszę o informacje. Kwestia wyciągnięcia gotowca (np. od Mafa) raczej nie wchodzi w grę - po pierwsze własnie robimy konkurencję dla niego, po drugie już kiedyś go o to pytałem i odpowiedź była raczej negatywna (nie mogę znaleźć tamtego maila, ale z tego co pamiętam to Maf udostęnia kod w zamian za inne korzyści, których my akurat nie jesteśmy w stanie mu dać).
Oprócz tego jest sprawa administracji i organizacji - jesli tylko członkowie stowarzyszenia, to co np. z graczami zagranicznymi. Jesli wszyscy "szanowani" opuszczą kurnik, to pewnie oni też chcieliby się przenieść. Co z nowymi graczami? Problemów pewnie będzie jeszcze więcej. Ale perspektywa układu "jedna osoba - jeden nick" jest kusząca...

Zapraszam do dyskusji...
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-10-29, 16:31   

No jak taki temat powstal to sie wpisze. A wiec niestety :P nie wywalili mnie z roboty wiec czasu nie bede mial za wiele. Postaram sie zastanowic nad napisaniem jakiegos appletu w javie chocby na poczatek tylko gomoku. Ale nic nie obiecuje bo z czasem stoje teraz bardzo krucho.
 
 
 
__browar__ 


Dołączył: 11 Maj 2004
Posty: 53
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2004-10-29, 19:04   

jestem jak najbardziej za :) popieram coś takiego i pomoge na tyle na ile bede mógł. To byłby kolejny krok milowy Stowarzyszenia. Osobiscie bardzo chciałbym żeby coś takiego powstało w koncu wszystko byłoby jasne i przejrzyste.Jak wszyscy MY,MIŁOŚNICY GOMOKU zaangażujemy sie i zorganizujemy,to predzej czy później powstanie coś takiego.

Pozdrawiam Paweł
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-10-29, 19:29   

Ece ma jakąś tam firmę hostingową, pewnie Stowarzyszenie dostałoby rabat na konto (:P), poza tym uważam, że jeśli jest jakiś problem, to właśnie z tą nieszczęsną Javą.

Uważam, że za niewielkie pieniądze, można o to zapytać na forum WebHelp, w dziale WebBazar - zresztą już to uczyniłem, tak dla rozeznania.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
dragon_katowice 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 482
Skąd: katowice
Wysłany: 2004-10-29, 19:58   

byłoby super ale zamiast poszerzać grono gomokowców to niestety je bardzo ograniczymy
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-10-30, 01:59   

Adiku, temat na wh zupelne niepotrzebny (delikatnie mowiac).

Wlasny serwer to kupa roboty, na dodatek wedlug mnie niepotrzebnej. Serwer mam, ale nie wydaje mi sie, zeby byl odpowiedni na cos takiego, no i wolnych zasobow ma niewiele. Podejrzewam ze obciazenie mogloby byc zbyt duze po prostu.

Poza tym jak napisal Dragon, jedynie zmniejszy to grono graczy. Niech mi ktos w ogole powie, po co nam wlasny serwer ? Pierw rozmawiajmy z MAFem, a potem myslmy ewentualnie o czyms takim.
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-10-30, 11:46   

A może MAF stworzyłby pokój na hasło, dla członków Stowarzyszenia - ja bym na pewno od razu wysłał te 20zł i kartę rejestracyjną, więc na pewno kolejnego członka byście mieli, a ich grono by się powiększało. W ramach tego pokoju płaciłoby się MAFowi (najlepiej zeby ustalic darmowo) jakieś 10% wpływów z rejestracji nowych członków.

Ece ma rację - trzeba na Kurniku takie coś i wg mnie tak jak wyżej napisalem - pokój na hasło, a hasło otrzymuje się wraz z rejestracją w Stowarzyszeniu. Jestem przekonany, że byłby wzrost o jakieś 70% jeśli chodzi o nowych członków.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-30, 23:14   

Moje zdanie każdy już chyba zna, ale dla uzupełnienia tematy wypowiem się ponownie.

Za najważniejsze uważam ograniczenie rejestracji nicków: "jedna osoba"=="jeden nick". Konta nie powinny być tak anonimowe - bezimienność jest naturalnym źródłem bezkarności, czyli doskonałym bodźcem do oszukiwania i obrażania innych. Jeżeli rozmowy z Maf-em spoczną na niczym, to wg. mnie należy się zastanowić nad własnym serwerem. Nie musimy go mieć od zaraz, ale np., gdyby się udało, za pół roku, może rok.

Serwer nie ograniczy dostępu dla nowych graczy, ale będzie kolejnym etapem po kurniku. Zauważmy, że na ostanim oficjalnym turnieju było znacznie więcej osób, niż poprzednio. Każdy, kto interesuje się którąś z gier, na pewno ma internet i potrafi z niego skorzystać, a więc bez specjalnych kłopotów znajdzie owy serwer.

Uważam, że Dragon i Ece są w błędzie mówiąc, że takie działania zmniejszą grono graczy. Jeżeli kogoś interesuje gra na wyższym poziomie, chce się uczyć i przychodzi po to by grać, a nie pobawić się, naobrażać i zmienić nick, to na pewno dołaczy do naszego grona. Serwer stow. spełniałby rolę szkółki dla najlepszych, czyli traktujących te gry na poważnie. Tak jak w przypadku renjuclass.com, które z pewnością nie ograniczyło liczby graczy na świecie - oddzielając najlepszych=zainteresowanych - ale popularyzuje grę na wyższym poziomie, podchodząc do zadania bardzo profesjonalnie.

Cytat:
Jestem przekonany, że byłby wzrost o jakieś 70% jeśli chodzi o nowych członków.

Możesz wyjasnić skąd ta wartość? Dlaczego nie: 71,53% +/-5‰? Zawsze stram się oddzielać abstarkcje od faktów i powiem Ci, że to stwierdzenie bardzo mnie zaskoczyło.
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-31, 08:56   zdecydowanie trzy razy TAK

jopq napisał/a:
... należy się zastanowić nad własnym serwerem. Nie musimy go mieć od zaraz, ale np., gdyby się udało, za pół roku, może rok. Serwer nie ograniczy dostępu dla nowych graczy, ale będzie kolejnym etapem po kurniku... Uważam, że Dragon i Ece są w błędzie mówiąc, że takie działania zmniejszą grono graczy. Jeżeli kogoś interesuje gra na wyższym poziomie, chce się uczyć i przychodzi po to by grać, a nie pobawić się, naobrażać i zmienić nick, to na pewno dołaczy do naszego grona. Serwer stow. spełniałby rolę szkółki dla najlepszych, czyli traktujących te gry na poważnie. Tak jak w przypadku renjuclass.com, które z pewnością nie ograniczyło liczby graczy na świecie - oddzielając najlepszych=zainteresowanych - ale popularyzuje grę na wyższym poziomie, podchodząc do zadania bardzo profesjonalnie...

... własny serwer jest niejako wpisany w dalekosiężne plany rozwoju Stowarzyszenia, nigdy z niego nie zrezygnujemy, ale .... pół roku, rok to pobożne życzenia (ja oczywiście też bym chciał i się podpisuję!) brak na razie wszystkiego, oprócz pozytywnych deklaracji... Aby Dragon i Ece nie mieli racji, a mają póki co, wstępnie to oceniając... należy jeszcze wiele problemów związanych z relacjami Stowarzyszenie - Kurnik rozwiązać, wiele problemów w samym Stowarzyszeniu, mamy wiele pracy, nazywając to bliżej, pracy od początku ... jako stowarzyszenie raczkujemy, mamy sporo celów o bliższym zasiegu i chyba jednak ważniejszych... merytorycznie nie ma żadnego uzasadnienia, aby tworzyć serwer dla kilkudziesięciu graczy w tej chwili, nie mając nic, ani grosiwa, ani struktur, żadnego mocnego punktu podparcia, NICZEGO !!! ... ale myśl krąży w naszych głowach, dyskutujmy, twórzmy wizję ze szczegółami, tak aby Zarząd mógł się na niej oprzeć jak przyjdzie pora .... ale bez "np. procentowego" bicia piany, zaśmiecającego temat, proszę....

maciek[bmac]
 
 
 
przemek_nh 
Ogame uni 35 i 44

Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 89
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-11-11, 16:04   

ja sadze ze 100per ma racje taki pooj by sie przydal i pomysl 1osoba=1 nik jest bardzo dobrym rozwiazaniem ale jest tez tego druga strona powiedzmy ze komus na tym pokoju zablokuja nik. taka osoba zacznie pisac ze nieslusznie itd. wiec druga osoba ktora by tez miala zamiar kupic haslo do tego pokoju by sie pewnie zniechecila... :( :(



Pozdrawiam Przemek
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-11-12, 08:38   

Mysle ze to zalezy od podejcia. Jesli bedzie to 'elitarny' pokoj to raczej uzytkownikowi bedzie zalezalo zeby takiego nicka nie stracic. Naprade bardzo trudno jest stracic nicka 'za nic'. Wiec mysle, ze to rowniez w pewien sposob ograniczyloby chamstwo, ktore mimo wszystko jest najbardziej denerwujace na grach.
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-11-12, 13:26   

Dodatkowy pokoj Stowarzyszenia to dobry pomysl, tylko zeby byla mozliwosc wejscia jednoczesnie na jakis "zwykly" pokoj i na "nasz". "Mistrzowie" niech sie powstrzymaja od komentarzy typu "2 przegladarki", bo nie o to chodzi.
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2004-11-12, 13:40   

Na dwa pokoje można wejść, tylko trzeba pokombinować (na jednej przeglądarce).

Ale to nie jest ważniejsze. Taki pokój tylko dla stowarzyszenia byłby ok.
Nie wiadomo tylko czy to przejdzie u MAFA.

Myślę, że raczej ciężko.
Kurnik jest ogólno dostępny, bez opłat, tak więc raczej nie będzie się angażował w jakiś tam zamknięty pokój.

I tak warto spróbować.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-11-12, 16:46   

Ale sa przeciez np. turnieje prywatne, w ktorych tez nie kazdy moze zagrac... Podobnie mogloby byc z naszym pokojem...

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2004-12-14, 16:11   

Ja mam taką małą propozycję co do serwera.
Może na początek ktoś spróbował by stworzyć coś podobnego do BrainKing .
Myślę, że nie byłoby to aż tak trudne (z serwerem też chyba nie byłoby problemu).
Ja osobiście się na "robieniu serwerów do gier" nie znam, ale pewnie jest ktoś kto potrafiłby to zrobic:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group