Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-11, 04:44
List do sponsora
Autor Wiadomość
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-02-12, 19:50   List do sponsora

Przedstawiam propozycję listu do sponsora, proszę o komentarze i inne sugestie. Co można dodać, co usunąć? Czcionką 10 zajmuje to 1,5 strony A4...

Cytat:
Szanowni Państwo!

W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente mam zaszczyt zwrócić się do Państwa z propozycją współpracy na zasadzie promocji Państwa firmy poprzez sport, czyli sponsoringu I Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Renju, które rozegrane zostaną 19 i 20 marca 2005 roku w Warszawie. Dzięki temu mogą Państwo zapewnić reklamę swojej firmie, w znakomity sposób przyczyniając się równocześnie do rozwoju Renju w Polsce.

Sponsoring i reklama poprzez sport należą obecnie do najlepszych form promowania firmy lub produktu na rynku. Coraz częściej wygrywają one z tradycyjną formą reklamy, którą klienci zaczynają postrzegać jako działania zbyt natarczywe. Wiele renomowanych firm zaczyna traktować sponsorowanie sportu jako skuteczny sposób zwiększenia znajomości marki oraz kreowania odpowiedniego wizerunku swojej firmy.

Renju powstało w 1899 roku w Japonii, gdzie do dziś jest bardzo popularne, podobnie jak w innych krajach wschodnioazjatyckich. Należy do rodziny gier typu "kółko i krzyżyk do pięciu" i określane jest jako sportowa wersja Gomoku. Pomimo pozornej prostoty stanowi wyzwanie intelektualne na najwyższym poziomie, przyrównywanym przez wielu fachowców do gry w szachy. Wielcy mistrzowie poświęcają tej grze całe swoje życie, dzięki czemu osiągają największe sukcesy oraz zdobywają uznanie fanów i innych graczy, a po zakończeniu kariery sportowej często zajmują się pracą trenerską i popularyzatorską wychowując swoich następców.

Organizacją koordynującą działania w światowym Renju jest RIF – Międzynarodowa Federacja Renju (Renju International Federation). Pod jej patronatem od 1989 roku rozgrywane są co 2 lata Mistrzostwa Świata w Renju. Tytuły mistrzowskie zdobywali do tej pory jedynie zawodnicy z Japonii i Estonii; z innych krajów, które miały swoich reprezentantów na MŚ należy przede wszystkim wymienić Rosję, Szwecję i Łotwę. Gospodarzami Mistrzostw Świata w Renju były do tej pory: Japonia, Rosja, Szwecja, Estonia i Chiny, a najbliższe zostaną rozegrane latem tego roku w Estonii.

W Polsce Renju dopiero zaczyna się rozwijać. Bardziej popularne jest Gomoku, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej. Poza tym wiele osób gra w Gomoku za pośrednictwem internetu. Na najpopularniejszym polskim serwerze gier on-line (www.kurnik.pl) liczba jednocześnie grających w Gomoku dochodzi do 500, w rozgrywanych tam kilka razy w tygodniu turniejach często startuje ponad 100 osób, a wszystkich graczy jest kilka tysięcy. I właśnie z inicjatywy kilkunastu osób znających się wcześniej tylko z internetu powstało Polskie Stowarzyszenie Gomoku, Renju i Pente. W maju 2004 r. w Łodzi i w lipcu 2004 r. w Warszawie odbyły się spotkania założycielskie, w wyniku których z dniem 5 sierpnia 2004 r. Polskie Stowarzyszenie Gomoku, Renju i Pente zostało wpisane do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Łodzi, uzyskując w ten sposób osobowość prawną. Rozpoczęły działalność kluby Gomoku, Renju i Pente w Krakowie, Katowicach (obejmuje swym działaniem inne śląskie miasta), Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Białymstoku. Zorganizowaliśmy trzy turnieje – dwa w Warszawie (lipiec i październik 2004 r.) i jeden w Krakowie (grudzień 2004), w każdym brało udział od 40 do 60 osób. Oprócz tego Polacy startowali na trzech turniejach w Czechach i jednym w Estonii. Nawiązaliśmy współpracę zarówno ze światową federacją, jak i graczami z poszczególnych państw. W jej wyniku na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski przyjeżdża kilkunastu graczy ze światowej czołówki, m.in. aktualny mistrz świata Tunnet Taimla, były 3-krotny mistrz świata i aktualny brązowy medalista Ando Meritee (obaj Estonia), brązowy medalista z 1999 roku Stefan Karlsson (Szwecja), a także najlepsi zawodnicy z Czech, Węgier i Finlandii.

Czynimy wszelkie starania, żeby nasz turniej był zorganizowany w sposób jak najbardziej profesjonalny. Opieramy się na społecznej pracy członków Stowarzyszenia. Udało nam się namówić wytwórców sprzętu do wyprodukowania plansz do gry (drewnianych i na tkaninie banerowej). Zakupiliśmy też niezbędną ilość kamieni (pionków do gry). Z zaprzyjaźnionych klubów szachowych wypożyczamy zegary do pomiaru czasu gry, ponadto w miarę możliwości kupujemy własne zegary. Pozyskaliśmy jako jednego ze sponsorów …………., dzięki czemu MMP zostaną rozegrane w ………………. .

Dzięki Państwu Mistrzostwa mogłyby jeszcze bardziej zyskać na prestiżu, w szczególności Państwa pomoc mogłaby dotyczyć:
• ufundowania nagród okolicznościowych (szacunkowy koszt: medale - 50-80 zł komplet (3 szt.), puchary - 60-150 zł sztuka),
• ufundowania nagród rzeczowych lub pieniężnych,
• zakupu zegarów szachowych dla Stowarzyszenia (90 zł sztuka; przy zakupie ponad 10 sztuk – 81 zł/szt.),
• zakupu etui na identyfikatory dla wszystkich uczestników Mistrzostw (ok. 200 zł),
• zakupu lub dostarczenia napojów lub innych art. spożywczych dla uczestników,
• przekazania darowizny pieniężnej na rzecz Stowarzyszenia,
• innej pomocy w zależności od Państwa uznania i możliwości.
Zgodnie z art. 18 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ww. darowizny mogą pomniejszać podstawę opodatkowania.

W zamian za sponsorowanie Międzynarodowych Mistrzostw Polski oferujemy Państwu:
• umieszczenie nazwy Państwa firmy w nazwie imprezy,
• umieszczenie dostarczonych przez Państwa ulotek, plakatów i innych materiałów reklamowych na miejscu rozgrywania turnieju,
• umieszczenie logotypów Państwa firmy na ulotkach, w gazetce Stowarzyszenia i innych materiałach, w których zamieścimy relacje z imprezy wraz z informacją o sponsorowaniu przez Państwa naszego turnieju,
• wymienienie Państwa firmy w relacjach z turnieju w mediach (TRZEBA ZAŁAWIAĆ JAKIEŚ KONKRETNE MEDIA DO WPISANIA),
• umieszczenie informacji o Państwa firmie na naszej stronie internetowej,
• inne formy promocji i reklamy zaproponowane przez Państwa

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny – 0-xxx xxx xxx.

Z poważaniem
Prezes Stowarzyszenia
Ostatnio zmieniony przez 100per 2005-02-13, 00:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kantpie 
jajcol :)


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 280
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2005-02-12, 20:00   

Ja mam takie male sprostowanie. Klubu w Poznaniu (jeszcze) nie ma.
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-02-12, 20:20   

A ja mam literówki:

Cytat:
W jej wyniku na Międzynarodoew Mistrzostwa Polski przyjeżdża kilkunastu graczy ze światowej czołówki, m.in. aktualny mistrz świata Tunnet Taimla, były 3-krotny mistrzem świata i aktualny brązowy medalista Ando Meritee (obaj Estonia), brązowy medalista z 1999 roku Stefan Karlsson (Szwecja), a także najlepsi zawodnicy z Czech, Węgier i Finlandii.


Cytat:
Zgodnie z art. 18 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ww. darowizny mogą stanowić pomniejszac podstawę opodatkowania.


Co to "pomniejszac"?

Gomoku, Renju z małej czy wielkiej litery?

Proponowałbym wyszczególnić, że banner lub button firmy będzie na oficjalnej stronie internetowej Stowarzyszenia..

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-02-13, 00:44   

Literówki poprawiłem.

Nic nie ujmując Jackowi i Adrianowi - może jacyś dorośli też się wypowiedzą (zwłaszcza ci mający jakąkolwiek styczność z reklamą, marketingiem, sponsorami itp.)?
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-02-13, 01:45   

Prezes wykonal kawal dobrej roboty. Nie wiem, czy sam bym cos takiego zmajstrowal :wink:

Jedyne, co mnie martwi, to dlugosc tego listu. Boje sie, ze w dzisiejszej gonitwie i przy permanentnym braku czasu nikomu nie bedzie sie chcialo czytac takiego dlugiego listu :roll:

Nalezy sie zastanowic, do kogo taki list wyslac. Na poczatek moze sprobowac z firmami ze stolicy (w koncu tam jest turniej), czy takimi gigantami jak np. ORLEN :D A moze warto do niektorych miejsc udac sie osobiscie i czekac, az ktos to przeczyta albo strescic sprawe i dopiero zostawic list z namiarami? :twisted:

Na biezaco dostrzeglem, ze w nazwie Stowarzyszenia jest przeciez takze "pente", a nie ma wyjasnienia, co to takiego (mozna w nawiasie dodac, ze z tej samej rodziny gier). Nie wiem, czy nie jest troszke zbyt pobieznie potraktowane uzmyslowienie w co gramy... Zapracowani kapitalisci-laicy moga tego kompletnie nie zrozumiec :roll:

Tak czy owak list naprawde robi wrazenie :wow:

Prosze wszystkich o dokladne zapoznanie sie z nim i podzielenie swoimi uwagami :wink:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Teufelchen 

Dołączył: 01 Lis 2004
Posty: 29
Skąd: Radlin/Gliwice
Wysłany: 2005-02-13, 10:30   

No to kilka moich uwag na goraco :)

Ze szczegółów - w pierwszym zdaniu "mam zaszczyt zwrocic sie..." zamienilbym na prostsze "zwracam sie". Pierwsze okreslenie wydaje mi sie troche zbyt mocne...

Wyjasniasz czym jest "renju" poslugujac sie terminem "gomoku", a jest on wydaje mi sie w tym samym stopniu nieznany i nalezaloby go rowniez opisac.

Z ogolnych kwestii na razie tylko jedno - jezeli bedziemy chcieli wysylac list do powaznych firm to raczej nie ma sensu umieszczac tam akapitu o tym czym jest sponsoring i jakie z niego korzysci firma moze odniesc.

Trzeba by tez chyba bylo przetlumaczyc list na angielski...

Czy w strukturze stowarzyszenia jest osoba odpowiedzialna za PR? Moglaby sie przydac w takich sytuacjach biorac na siebie odpowiedzialnosc za pozyskanie sponsorow i kontakty z mediami...

Z mojej strony moge wyslac sonde do firmy w ktorej zaczynam od marca pracowac. Bedzie to firma japonska - moze zechca przyczynic sie do promocji wlasnej kultury u nas? :) . Poniewaz jednak nawet nie "jestem" a dopiero "bede" tam nowa osoba - nie mam zadnej sily przebicia i nic obiecac nie moge.

Pozdrawiam
:)
 
 
 
despair 
the hardcorebaby:)


Dołączyła: 21 Cze 2004
Posty: 174
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2005-02-13, 11:20   

brawo Prezesie :) naprawde swietny list :D , jesli chodzi o sugestie ze strony mojej skromnej osoby.. ;)

Kod:
Rozpoczęły działalność kluby Gomoku, Renju i Pente w Krakowie, Katowicach (obejmuje swym działaniem inne śląskie miasta), Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Białymstoku.

w bialymstoku jeszcze niczego nie ma. na pewno bedzie, wiec moze lepiej napisac tak jak jest aktualnie, czyli
Kod:
Rozpoczęły działalność kluby Gomoku, Renju i Pente w Krakowie, Katowicach (obejmuje swym działaniem inne śląskie miasta), Warszawie, Łodzi, Poznaniu a wkrotce dolacza do nich kluby z Białegostoku, ..., i innych miast.

jak przyjdzie co do czego to sponsor na pewno sie dowie ze tego klubu jeszcze nie ma i moze wyjsc glupia sytuacja.

Kod:
Oprócz tego Polacy startowali na trzech turniejach w Czechach i jednym w Estonii.

lepiej brzmi 'Ponadto Polacy startowali...'

Kod:
przyjeżdża kilkunastu graczy ze światowej czołówki, m.in. aktualny mistrz świata Tunnet Taimla, były 3-krotny mistrz świata i aktualny brązowy medalista Ando Meritee (obaj Estonia)

to 'obaj estonia' mi sie nie podoba, nie lepiej np oboje z estonii, estonczycy, ew. po kazdym nazwisku napisac po prostu w nawiasie (Estonia) tak jak po innych nazwiskach. dobrze byloby wspomniec o liczbie uczestnikow (zeby nie bylo ze przyjedzie tylko tych 10 z czolowki). moze tez dobrym pomyslem by bylo wspomniec o ilosci osob przynalezacych do Stowarzyszenia.

Kod:
Pozyskaliśmy jako jednego ze sponsorów …………., dzięki czemu MMP zostaną rozegrane w ………………. .

w czym np?

Kod:
Dzięki Państwu Mistrzostwa mogłyby jeszcze bardziej zyskać na prestiżu, w szczególności Państwa pomoc mogłaby dotyczyć:

to bym rozbila na 2 zdania

Kod:
• umieszczenie nazwy Państwa firmy w nazwie imprezy,

Kod:
• umieszczenie logotypów Państwa firmy na ulotkach, w gazetce Stowarzyszenia i innych materiałach, w których zamieścimy relacje z imprezy

imprezy? hehe
ja bym to slowo zmienila
a o tej gazetce mozna wspomniec jeszcze raz, wczesniej :)

Kod:
• wymienienie Państwa firmy w relacjach z turnieju w mediach

umieszczenie nazwy panstwa firmy... wg mnie brzmi lepiej

Kod:
(TRZEBA [u]ZAŁAWIAĆ [/u]JAKIEŚ KONKRETNE MEDIA DO WPISANIA),
literowka

no i nalezaloby wspomniec co to jest pente
mimo tych drobiazgow, list jest naprawde bardzo dobrze i przejrzyscie napisany, i bez wprowadzenia tych poprawek czyta go sie plynnie :)
_________________
Dear God. We can save the world. Give us only a source code !
http://bash.org.pl/top50
 
 
 
piotruncio 
Zagłębie Sosnowiec


Dołączył: 17 Paź 2004
Posty: 69
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2005-02-13, 11:25   

Wydaje mi się że takie pismo powinno sie zmiscić na jednej stronie, wiem że dużo informacji trzeba przekazać ale decyzje co do sponsoringu podejmuje któryś z dyrektorów a jak dostanie dwie strony czcionką 10 to sie może przerazić i tego pisma nie przeczytać. Miłosz dobra robota!
To oczywiście propozycja, decyzja należy do Was :)

Pozdro
Piotruncio
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-02-13, 14:57   

Calkiem niezle lecz bez poprawek prawie do kitu:)))
Po pierwsze i najwazniejsze . dawno temu wpadlem na rewolucyjny pomysl i zaproponowalem zmiane nazwy na kurniku z gomoku na kolko i krzyzyk. Maf mimo oporow sie zgodzil. i cud:) przed zmiana gralo w ta gre 15 osob srednio po zmianie w ciagu miesiaca zaczelo sie pojawiac 200 srednio a teraz systematycznie rosnie liczba graczy az przekracza momentami 500 osob grajacych w gomoku( byc moze znaczna czesc z was gra przez ta zmiane nazwy:). Nie byliscie swiadkami tego w wiekszosci.
przyklad ten pokazuje jednak ze nie napisanie o tym ze to sie tez nazywa kolko i krzyzyk do 5 skazuje niemal na pewna porazke to pismo!!!! trzeba podkreslic i powtarzac kilkakrotnie ta nazwe kolko i krzyzk w pismie az przez ta znajome okreslenie, gomoku takze stanie sie zznane i kojarzone.
Po drugie trzeba napisac ze spodziewamy sie ponad 100 uczestnikow!!!!
Po trzecia wskazac miejsce turnieju ( jezeli bedzie to karuzela).

utratos
 
 
Tramwaj 
ktory jezdzi


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 89
Skąd: Bielsko/Gliwice
Wysłany: 2005-02-13, 15:54   

"Kółko i krzyżyk" bardzo dobrze może działać w popularyzacji GRiP itp..
Jednak jest to nazwa wg. mnie nasuwająca od razu dość niepoważne skojarzenia. Gomoku, Renju czy Pente już brzmią znacznie poważniej :-)

"obaj Estonia" także bym zostawił - jest to normalna forma przy wymienianiu zawodników na imprezach sportowych.
_________________
jawmart, buraczek979
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-02-13, 18:44   

Może prościej..

Nie lepiej zrobić jakiś folder, biuletyn reklamujący Stowarzyszenie, sukcesy, itd.. opisujący krótko zasady gomoku, renju i pente i po prostu dołączyć do listu?

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Slonko 

Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-02-19, 16:09   

Cytat:
'obaj estonia' mi sie nie podoba, nie lepiej np oboje z estonii,

Przepraszam despair, ale jeżeli ona poprawia błędy w czyjejś wypowiedzi to ja też mogę w jej. Poza tym w tym roku matura, więc ta wiedza sie przyda- obaj to dwóch mężczyzn, oboje to on i ona...... Nie można więc tego stosować wymiennie. I chyba w tym poście nie chodziło o zabawianie się w poloniste ( ja bym prawdę mówiąc nie śmiała mimo, że jestem pedagogiem akurat) tylko o uwagi ad rem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group