Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internetowy Puchar Polski (IPP)
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-04-17, 01:21   

Moim zdaniem powinno być tak, aby w finale zagrać z rywalem teoretycznie najsilniejszym, czyli inną osobą z pierwszego miejsca (co ma priorytet nawet wobec gry z innym graczem z własnej grupy). Taki system stosowany był chyba również w czasie ostatnich Mistrzostw Świata w piłce nożnej :)

Zresztą możemy dokonać analizy na koniec edycji i ewentualnie zmodyfikować system jesienią ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-04-29, 20:39   

Uwaga!

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości oraz by odpowiedzieć m.in. na pytanie postawione wcześniej przez Vilumiśka, chciałbym poinformować, iż istnieje możliwość zagrania zaległego meczu, jednak nie później niż w trakcie kolejnej kolejki. Jeśli w danym przypadku na zakończenie kolejki przyznany zostaje walkower, to zostanie on utrzymany po kolejce następnej, o ile nie zostanie rozegrany zaległy mecz (wówczas obowiązuje wynik tego meczu).

Wyjątek stanowi ostatnia kolejka - wówczas ta zasada nie obowiązuje.

Oczywiście, jeśli ktoś nie odpowiada na posty, nie przejawia chęci gry, itp., nie ma potem prawa domagać się gry w kolejnej kolejce - zależy to jedynie od dobrej woli przeciwnika.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-05-01, 22:11   

Z gry w IPP wycofał się Power_sky. Mecze z tym graczem nie będą brane pod uwagę.

Czekam na informację w tym zakresie również od Nowicjusza (jeśli nie odezwie się do niedzieli, zostanie skreślony z listy graczy). O większe zaangażowanie poprosiłem również Kantpie (Jacola), a niedługo uczynię to samo również wobec Znudzonego :roll:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-05-08, 14:48   

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami gry w IPP nie będzie kontynuował Nowicjusz (brak jakiejkolwiek odpowiedzi na mój post i mail). Wszystkie jego partie będą zweryfikowane jako wynik 4-0 dla przeciwnika.

Do końca tygodnia proszę o deklarację chęci kontynuowania gry przez Znudzonego (Slayer) i Kantpie (Jacol91). Brak informacji zmuszony będę potraktować jako rezygnację z rozgrywek.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-05-14, 22:43   

Z dalszej gry w tej edycji IPP zrezygnował Znudzony :roll: Wszystkie jego mecze (również te rozegrane) zostaną zweryfikowane jako 0-4.

Kantpie postanowił kontynuować grę, ale jest pod obserwacją :twisted:

Zaktualizowałem tabelę w grupie A - zapowiada się interesująca walka czterech graczy o 3 miejsca w play-offs :)

Znamy też już pierwszą parę play-offs. I od razu szlagier - Puholek-Dein :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-15, 16:30   

1.
angst napisał/a:
Zaktualizowałem tabelę w grupie A - zapowiada się interesująca walka czterech graczy o 3 miejsca w play-offs


Jeśli dobrze patrze to trzech o dwa miesjsca.


2. W grupie C będzie walczyło 3 zawodników o jedno miejsce albo czterech o dwa (zależy od meczu Zakon - Kantpie)
Decydujący może być pojedynek Henry - Main_cannon .
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-05-15, 17:57   

utratos napisał/a:
1.
angst napisał/a:
Zaktualizowałem tabelę w grupie A - zapowiada się interesująca walka czterech graczy o 3 miejsca w play-offs


Jeśli dobrze patrze to trzech o dwa miesjsca


A racja! Prezes już się wcisnął :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-05-26, 00:51   

Nie wiem czy zwariowałem ale chyba awansowałem kosztem Henrego i Yossariana do dalszej rundy po dwóch remisach. Proszę o potwierdzenie tego przez Angsta. Dziwne tym bardziej, że mi nie zależało :wink:

z góry dzięki piotrek
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-05-26, 01:21   

Wziąwszy pod uwagę fakt, iż mamy do czynienia z ostatnią kolejką, tabele wyjątkowo są aktualizowane po wpisaniu danego wyniku - staram się też od razu uzupełniać drabinkę w play-offs - mam nadzieję, że już się nikt nie wycofa :roll:

Pozdrawiam

Angst

P.S. Vilu - wygląda na to, że rzeczywiście awansowałeś :)
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2007-05-26, 08:54   

W naszej grupie (A) też juz jest sprawa jasna, kto awansuje. Niejasna jest jeszcze tylko kolejność.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-05-27, 12:41   

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostał tydzień :)

Nie wszystko jest już rozstrzygnięte, do rozegrania pozostało 7 spotkań:

Grupa A

Adamski - Ciap (o 5. miejsce w grupie)

Grupa B

Om3g4 - Connex (o miejsca 5-6)

Grupa C

Zakon - Vince (o prestiż ;) )

Grupa D

Aaru - Dein
Faisal - Arczi
Roy - Devo
i
Aaru - Faisal (zaległy) - o miejsca od 1 do 6.

Liczę na szybkie rozegranie spotkań, aby było kilka dni przerwy przed play-offs (startują już 4 czerwca) :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-06-11, 13:51   

Ze względu na awarię forum nie było możliwości proponowania terminów spotkań od początku kolejki. W związku z tym gracze wyżej rozstawieni mają czas na składanie propozycji do jutra włącznie. Reszta kwestii związanych z umawianiem spotkań pozostaje bez zmian. Chciałbym, aby aktualna kolejka zakończyła się w zakładanym terminie, co pozwoliłoby uniknąć dalszych komplikacji (straciliśmy tylko trzy dni, a widzę, że już sporo meczów udało się rozegrać).

Przypominam, że w fazie play-offs gramy po 15 minut i rozpoczyna gracz wyżej rozstawiony. Rywalizacja toczy się do 3 zwycięstw (tylko walka o miejsca 1-3 do 4 zwycięstw). Przy czym, dla uniknięcia wątpliwości wyjaśniam, że jako zwycięstwo rozumiemy jeden zdobyty punkt (za wygraną partię, za remis przysługuje pół punkta). W przypadku sześciu kolejnych remisów gramy do pierwszej wygranej partii.

Ewentualne walkowery dla play-offs to wynik 3-0. Uwaga! W przypadku walkowera obustronnego obaj gracze zostają automatycznie wyeliminowani z rozgrywek (przeciwnicy w kolejnych rundach mają wolny los).

W wyjątkowych sytuacjach (np. zaplanowany wcześniej długi wyjazd) proszę bardzo o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia indywidualnego sposobu rozwiązania sytuacji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia oraz samych dobrych gier :)

Angst
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-06-12, 14:27   

A jak padnie remis? Potem 1, następnie 2... znów remis. No jestem pewnie dziwny bo jakoś nie rozumiem do 3 zwycięstw. Remisów się nie liczy? Gra do stanu 3:2? o_O
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-06-12, 15:16   

vilumisiek napisał/a:
A jak padnie remis? Potem 1, następnie 2... znów remis. No jestem pewnie dziwny bo jakoś nie rozumiem do 3 zwycięstw. Remisów się nie liczy? Gra do stanu 3:2? o_O


angst napisał/a:
dla uniknięcia wątpliwości wyjaśniam, że jako zwycięstwo rozumiemy jeden zdobyty punkt (za wygraną partię, za remis przysługuje pół punkta). W przypadku sześciu kolejnych remisów gramy do pierwszej wygranej partii


Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-06-21, 01:36   

Ze względu na to, iż Utratos z Deinem oraz Vince z Dragonem nie zdążyli rozegrać swoich meczów, za co częściowo można "obwiniać" awarię forum, bieżąca kolejka zostaje przedłużona do końca tego tygodnia.

Przypominam jednakże, iż jeśli te mecze nie zostaną rozegrane, wymienieni wyżej gracze (odpowiedzialni za nierozegrane gry) zakończą niestety rozgrywki na tym etapie :roll:

Można już umawiać się na spotkania następnej kolejki, a jeśli ktoś podejrzewa, że w najbliższym czasie może go nie być przez dłuższy okres, nie widzę przeszkód w rozegraniu meczów awansem.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group