Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ZL - Faza grupowa
Autor Wiadomość
techn0_kvass 

Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 32
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2005-10-04, 17:29   

Mi się bardzo podoba ten system rozstawienia tylko że dostałem troszke mocną grupę ale mam nadzieje że wyjde ( faworyt roy na pewno wyjdzie ). Faworytem całej tej zabawy jest dla mnie Minuta ale jest wiele osob ktorych nie znam stylu gry ( np. pawelcio lub rozbijacz ).Najmocniejsza gruba to Grupa B
Życzę powodzenia graczom i prosze o info kto ma wolny czas aby rozegrac te gry . :|
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-10-04, 17:55   

Zgadzam sie z przedmówcą - faworytem jest roy, ale nie wyjścia z grupy,lecz wygrania GL.
Musi sie tylko chłopak przyłożyć bardziej niż zwykle.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
pawelcio 
Zagłębie Sosnowiec


Dołączył: 17 Lis 2004
Posty: 103
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2005-10-04, 18:22   

Zgadzam się z przedmówcami, grupa B jest badzo silna!!! A w niej ja - taki rodzynek :D

Pawełcio®
_________________
Niepuszczone bąki są szkodliwe, bo dostają sie do mózgu i stąd biorą się posrane pomysły.
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-10-06, 22:24   

Zdecydowanie za mało gracie, do roboty!

Ja, choć bardzo chcę i napisałem do wszystkich z mojej grupy na GG, nie mam przeciwników.

Ani Dragona ani Blinda nie ma, Losiu coś się kręci, a z Ciapem jakoś się dogadam. Co się dzieje?

Tylko kilka pojedynków w Fazie Grupowej!

Do roboty!

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
dragon_katowice 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 482
Skąd: katowice
Wysłany: 2005-10-07, 17:52   

mnie nie było pare dni bo nie miałem internetu a nawet windowsa zainstalowanego, ale teraz juz jestem i gram z każdym kto tylko jest chętny czy to irp czy zl czy ilr
 
 
losiu 
Łoś super ktoś


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 426
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 2005-10-07, 18:05   

adik napisał/a:
Losiu coś się kręci



ost. raz na kurniku bylem 5 dni temu...
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2005-10-07, 22:43   

tak losiu, zwlaszcza jak ze mna dwa dni temu pomykales na minute w pente, heheh
 
 
 
losiu 
Łoś super ktoś


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 426
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 2005-10-07, 23:14   

s3v3n napisał/a:
tak losiu, zwlaszcza jak ze mna dwa dni temu pomykales na minute w pente, heheh



A Niby na jakim nicku?? Ostatnio na jakim nicku byłem to irp_losiu... Śmieszmy jestes!! Niby kto ja jestem??
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-10-08, 10:49   

Nie tu takie rozmowy..

Losiu, znasz moj numer GG i daj znac kiedy mozemy grac, bo chyba mnie unikasz..

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
blind 

Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2005-10-15, 11:48   

Mnie rowniez nie bylo przez pare tygodni ale od tego momentu moge grac
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-10-18, 11:07   

Prosiłbym Adika, o wytumaczenie, dlaczego rozgrywano dogrywkę między Angstem i Sebą.
Przy równej ilości punktów sprawdza sie bilanse meczy z innymi zawodnikami. Ich wyniki bezpośrdnie to 2:2. Trzeci w tabeli końcowej jest Rozbijacz. Angst ma lepszy bilans niż Seba, bo wygrał z Rozbijaczem 3-1 a Seba zremisował 2:2.
O wiele bardzie zakręcona była by sytuacja, gdyby Rozbijacz zremisował z Angstem 2:2. Wtedy musiała by być dogrywka, bo nawet w eliminacjach mieli remis 1:1 , ba! każdy miałby szanse na 1 miejsce w grupie :)

No ale to tylko gdybanie po fakcie. Reasumując - grupa D okazała sie najbardziej wyrównana 15/15/13/13/0/0. Zauważmy, że Fazę grupową olali 1 minutowce - Runnes, Explorer i Paveo_m80(kurt) - to tak na przyszłość.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-10-18, 12:02   

Hmm. A dlaczego Rozbijacz miałby być trzeci? :D

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-10-18, 12:58   

No właśnie Angst dobre pytanie. Otóż zasadniecze jest pytanie, kto ma trzecie miejsce w naszej grupie, jeśli Rozbijacz - to ty masz pierwsze miejsce bez dogrywki, bo bilans gier bezpośrednich między Tobą a Sebą nie dał rozstrzygnięcia (2:2), a następnym najwyżej sklasyfikowanym w naszej grupie zawodnikiem byłby Rozbijacz, z którym masz lepszy bilans , niż Seba (Seba-Rozbijacz 2-2, Angst-Rozbijacz 3-1). Seba spadnie wtedy przy takiej samej ilości punktów na 2 miejsce mimo że ma 15 (tyle co ty) punktów.
Jeśli to ja byłbym trzeci a nie Rozbijacz, to sytuacja byłaby odwrotna(tym razem Seba miałby lepszy bilans niż Ty ze mną).

Teraz należy rozwikłać, kto ma trzecie miejsce: Ermijo czy Rozbijacz ? Mamy po 13 punktów, nasz bilans jest również remisowy (2-2). Ponieważ nie wiadomo, kto jest pierwszy a kto drugi a każdy z nas stacił 3 punkty z jednym z dwójki Angst, Seba, to nie możemy uwzględniać tego bilansu - zapętlimy sie.:) Teraz nie wiadomo jakie kryterium wziąść, ja bym policzył wyniki z gier z eliminacji (bo tam każdy z każdym grał). W tym przypadku: zarówno Angst jest wyżej sklasyfikowany niż Seba jak również Rozbijacz wyżej niż Ermijo.
Jak dla mnie - z tego wynika, że zająłem 4 miejsce, a tym samym tabela końcowa fazy grupowej bez (dogrywki Angsta z Sebą) powinna wyglądac tak:
1.Angst
2.Seba
3.Rozbijacz
4.Ermijo
...
...
Decyzja należała jednak do organizatora, który zarzadził dogrywkę. Ja bym uwzględnił wyniki z eliminacji i wszystko było by jasne, bez grania dodakowych gier. Oczywiście sprawa jest dyskusyjna nadal.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-10-18, 13:36   

No tak to niestety wygląda, jeśli regulamin nie przewiduje pewnych kwestii (albo gdy po prostu nie ma regulaminu) :roll: W tym wypadku należy chyba polegać na decyzji organizatorów. Aczkolwiek zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie wydaje się rozsądne (odwołanie do eliminacji). Fakty są jednak takie, że Adik zarządził dogrywkę, na co się obaj z Sebą zgodziliśmy. Co prawda Seba zwial po kilku grach :P , ale uzgodniliśmy, że dogrywamy dalej dziś około 22:00.

Dobrze, że taka sprawa wypłynęła i to bez większego znaczenia (sorry Martin i Roy ;) ). Nie zawsze da się wszystko przewidzieć na początku. Mam nadzieję, że w kolejnej edycji chłopaki zadbają o kompletny regulamin.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-10-18, 14:36   

Cóż, teoretycznie możemy się odwołać do Waszych gier podczas turnieju w Kazachstanie kilkanaście lat temu, ale co tam..

Faza grupowa to faza grupowa - eliminacje nie decydowały o niczym innym poza rozstawieniem graczy do grup - nie sugeruje się wynikami z tamtego etapu.

Ermijo, też byłem przekonany, że to można bez problemu rozwiązać, a jednak remisowe było wszystko co mogło być. Dwóch graczy z 15pkt i dwóch z 13pkt - zarówno Angst i Seba, jak i Ermijo i Rozbijacz mieli w pojedynkach bezpośrednich remis, co w związku z tym? Dogrywka musiała być.

Wynik dogrywki poza tym, że zdecyduje kto wygrał grupę, to jeszcze ustali 3 miejsce.

Nie ma żadnej dyskusji, a odwoływanie się do regulaminu nie ma sensu - tam jest wyraźnie napisane jak postępujemy w takich sytuacjach.. Podobnej jak jest teraz, nie jestem w stanie przewidzieć, ale jestem rozczarowany tym, że..

angst napisał/a:
Fakty są jednak takie, że Adik zarządził dogrywkę, na co się obaj z Sebą zgodziliśmy.


Niby zarządziłem, ale to Ty wysunąłeś taką propozycję, więc nie pisz wyżej, że lepiej gdyby brać wyniki z eliminacji. Mimo wszystko postaram się, aby w następnej turze regulamin był czytelniejszy.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group