Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Smierć ucieczkom
Autor Wiadomość
przemek_nh 
Ogame uni 35 i 44

Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 89
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-09-08, 18:34   

Uciekac kazdy moze 8) 8) 8) 8) 8) 8)
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-09-08, 18:46   

Na 1 min da się grać i proszę nie traktować tego jako bezmyślnego klikania. Ostatnio grałem pare razy na 2-3 min i mogę śmiało powiedzieć, że przy tych czasach mój ranking wzrasta o conajmniej 100. Mimo tego gra na 1 min jest, jak dla mnie, ciekawsza. Grałem ostatnio pare razy na 10 min, ale zrezygnowałem z tego czasu, gdy jak koleś myślał ok. 6 min, gdy ja miałem już wygraną... 5 min ja dla mnie to także za dużo, chociaż jak graliśmy na turnieju, to i 15 było za mało, ale tutaj gram o nic...

Na 1 min czasami jest dylemat, czy już można jeszcze atakować, czy może dostawić jeszcze jeden pozycyjny. Nie da się wszystkiego przemyśleć, ale można grać dobre gry.


Grałem z takim rosjaninem na standard 10 min, on swoje dobrze znane sw, ja swoje... Zagraliśmy chyba 8 gier, rzecz jasna 4:4. Zazwyczaj czarne miały więcej czasu :)
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2005-09-08, 19:19   

Cytat:
Ja nie stawiam od roku takich openów(chyba że gram na 3min +), albo tow - wtedy można razem rozparcowywać różne warianty obrony/ataku.

Jeśli możesz, to powiedz o jakie openy Ci chodziło. Jeśli o opena, którego kiedyś wymyśliłem i od którego zaczęła się cała seria przekształceń, to nie mogło to być wcześniej niż 05.04.2005r. (godz. ok. 15:26), kiedy to pierwszy raz zagralem go na Kurniku.
Z początku grałem go, bo nie był znany i przynosił dużo zwycięśtw. Teraz jest znany i przynosiłby więcej porażek. Cieszę się jednak, gdy ktoś zagra go przeciwko mnie, bo mam łatwe zwycięstwo.
1min. to wystarczający czas, żeby przeanalizować wszystkie sytuacje i wygrać. Nie trzeba żadnych programów wspomagających, edytorów itp. (za ich używanie podobno grozi BAN).
W ogóle, to zawsze można wygrać jedną grę, zagrać jedną swoim openem i podziękować (ewentualnie powiedzieć w kulturalny sposób, że jego styl gry mi nie odpowiada). Po co uciekać i być niemiłym wobec przeciwnika? Gdzie tu fair play?! Jak można od kogoś wymagać, a samemu być poprostu chamskim?


PS. Oczywiście mówiąc "go" o openie miałem na myśli danego opena i jego ewentualne przekształcenia, nowsze wersje.
_________________
BYKOM STOP!
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-09-08, 22:35   

@Martin1234
Twój układ jest akurat najprostszy i takie da się wygrać w 20sec, ale nie w tym rzecz. Otwarcia o których mowa mają różne przesunięcia i czasami trzeba sprawdzic czy się zmieszcze. Szczególnie te, które mają wygraną czarnych, dają najwięcej do myślenia i czasami nie da się ich w kilka sekund `rozwiązać`, a o graniu `na oko` nie ma mowy.

Jak dostane bana to trudno, nawet się tym nie przejmę, a edytorek będę dalej uruchamiał. :)
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-09-09, 18:37   

Cheawy napisał/a:
Chaosu napisał/a:
. . .Co mam Ci powiedzieć? Srasz na to że mam słaby komputer który wolno się uruchamia to ja mam srać na Twoje posty z listą życzeń? Uważam, że nie powinniśmy tutaj publicznie srać, a Ty?

nie o to chodzilo chyba nie skumales o co biega ale po twojej inteligentnej reakcji doszedłem do wniosku ze z Tobą zakończę dyskusję

. . .Rozumiem że dosadności nie akceptujasz, a dodatkowo ta moja przyćmiła Ci oczy. Zrozum, że nie każdy ma możliwości na powrót w 2 minuty w razie restartu kompa.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-09-09, 18:57   

Chaosu napisał/a:

. . .Rozumiem że dosadności nie akceptujasz, a dodatkowo ta moja przyćmiła Ci oczy. Zrozum, że nie każdy ma możliwości na powrót w 2 minuty w razie restartu kompa.


Winshit spokojnie sie odpali w 2 minuty a jesli ktos ma powazne problemy z netem to i z 10 min bedzie mu malo. Jakim prawem mam czekac na jakiegos losia bo mu sie biedakowi net zwalil? Wg. mnie niezlym rozwiazaniem bylo by dodanie poprostu w ustawieniach parametrów stolow opcji ktora by mowila czy operator stolu godzi sie na wyczekiwanie czy nie.
A nie mam wyczekiwac jak glupek przy stole bo jakis nieszczesnik zakupil sobie Nosztrade TP 128 i mu problemy z laczem. Maf koniecznie powinien dopracowac dwie opcje jedna do ucieczek a 2 do parzystej liczby gier.

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-09-09, 19:39   

Chaosu napisał/a:
[...]nie każdy ma możliwości na powrót w 2 minuty w razie restartu kompa
Jak nie kazdy ma ochote/mozliwosc czekac na przeciwnika. Ja bym chcial miec opcje, ze moge zdecydowac, czy czekam na przeciwnika. Naprawde nie moja wina, ze ktos ma problemy z laczem - jego problem, podobnie jak przy missclicku na przyklad (tez mam wybor).
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-09-09, 20:28   

. . .Opcja jest owszem dobrym pomysłem bo dla przykładu będę miał szansę powrotu w momencie w którym gram ze znajomym i nie ma On zamiaru zaliczać mi ucieczki. Dlatego czy nie uważasz/uważacie że permanentne skrócenie czasu na powrót do dwóch minut jest mało kompromisowe i wcale nie idealne/najlepsze?

. . .Dusk po pierwsze dyskryminujesz i obrażasz ludzi z wolnym łączem, po drugie zauważ, że poza Win 2 minuty może się uruchamiać Java Sun Enviroment itp. - czas ładowanie się nieprzyjemnie wydłuża, 7 min może nie starczyć...
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-09-09, 21:47   

Chaosu napisał/a:


. . .Dusk po pierwsze dyskryminujesz i obrażasz ludzi z wolnym łączem, po drugie zauważ, że poza Win 2 minuty może się uruchamiać Java Sun Enviroment itp. - czas ładowanie się nieprzyjemnie wydłuża, 7 min może nie starczyć...


Nikogo nie obrazilem ale nie przemawia do mnie fakt ze ktos ma slabe lacze to jest uprzywilejowany.

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2005-09-09, 22:33   

Jopq napisał/a:
Otwarcia o których mowa mają różne przesunięcia i czasami trzeba sprawdzic czy się zmieszcze. Szczególnie te, które mają wygraną czarnych, dają najwięcej do myślenia i czasami nie da się ich w kilka sekund `rozwiązać`, a o graniu `na oko` nie ma mowy.


Nie wiem, ale może dobrym pomysłem byłoby wymyślenie samemu równie chamskiego układu i graniu go jako rewanż na wspomniane openy?
A gra "na oko" i tak jest w moim przekonaniu sposobem dominującym w grze na 1min.
Dodatkowo używania "edytora" i innych aplikacji pomagających w grze jeszcze bardziej ją zabija!
_________________
BYKOM STOP!
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-09-09, 23:51   

Wymyślenie nie jest możliwe, takich układów jest niezbyt duża ilość, a ryzyko przegranej jest ogromne... Poza tym, nie ma w nich nic genialnego, są na 1 może 2 razy. "Na oko" się kończy w momencie, gdy wiem, że mam wygraną lub mam szanse zaatakować.

Jedyne co może zabić grę, to jej rozwiązanie... gra się, dopóki można robić błędy... Prosty edytorek pozwala więcej widzieć, ale nie psuje gry.
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-09-10, 01:00   

jopq napisał/a:
Prosty edytorek pozwala więcej widzieć, ale nie psuje gry.


yyyy oczym mowa jaki edytorek?

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-09-10, 01:19   

@Dusksky
Nic nadzwyczajnego, zwykly edytor do gomoku, który ma dodatkową opcje wyciagania statystych z poprzednich gier... Wcześniej podawałem już jakieś zrzuty...

/edit
Znalazłem ten link:
http://forum.gomoku.pl/viewtopic.php?t=932
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-09-10, 10:55   

jopq, czy mam przez to rozumiec, ze uwazasz oszukiwanie za OK, gdy przeciwnik zagra np. rozrzucony open?
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-09-10, 13:02   

Jasne, że nie. Generalnie to jedna gra w tę czy w tą nie ma dla mnie znaczenia, ale nie lubie dawać satysfakcji "dziwnym ludziom". Jak z kimś gram większą ilość partii, to nie ma mowy o wspomaganiu się. Czasami zaglądam do statystyk ludzi i patrzę ile grają przeciętnie z każdym graczem, bo to też jest jakaś informacja, która może zachęcić lub zniechęcić do rozpoczynania pojednynków z daną osobą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group