Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z kompem
Autor Wiadomość
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2006-01-21, 13:57   

http://hijackthis.de pokazalo mniej wiecej tak http://hijackthis.de/logf...f5dd23d5e9.html
 
 
 
nc 

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 297
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2006-01-23, 12:38   

a co robić w sytuacji gdy hijackthis nie może usunąć danego wpisu? lub po 'usunięciu' wpis nadal pojawia się po skanowaniu?
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-23, 14:12   

. . .Słabiutko, mi działało w innej konfiguarcji sieci ale znowu się zaczęło krzaczyć po przypięcu drugiego kompa. Nie pamiętałem adresów ip do wp ale 127.0.0.1 pingowałem i działało, po domenkach oczywiście nie.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2006-01-23, 21:52   

Chaosu napisał/a:
127.0.0.1 pingowałem i działało
Jakby bylo inaczej, to naprawde mialbys problem :)
nc napisał/a:
a co robić w sytuacji gdy hijackthis nie może usunąć danego wpisu? lub po 'usunięciu' wpis nadal pojawia się po skanowaniu?
To zalezy jaki to wpis. Sprobuj w trybie awaryjnym. Ewentualnie wejdz w panelu sterowania w narzedzia administracyjne, uslugi i sprawdz, czy nie ma tam tego co chcesz usunac. Jak znajdziesz, to we wlasciwosciach zmien typ na "wylaczony" i pozniej usun.
http://www.spywareinfo.com/~merijn/downloads.html - tu jeszcze polecam zajrzec - pomoc i przydatne programiki.
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-01-24, 10:27   

Radze rowniez wylaczyc przywracanie systemu przed usuwaniem takich wpisow ;-)
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2006-01-24, 11:05   

soul_reaper napisał/a:
Radze rowniez wylaczyc przywracanie systemu przed usuwaniem takich wpisow ;-)


Jako fachowiec dodam, że należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonkę "Mój Komputer", z rozwijanej listy wybrac "Właściwości", a potem zakładkę "Przywracanie systemu". Tak Wam dopomóż Bóg.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-27, 09:31   

To moze ja podam najskuteczniejszy sposob przywracania systemu windows :P

1) odpalamy kompa z dyskietki startowej
2) nastepnie wpisujemy magiczna komende format c:/q parametr q jest dla niecierpliwych jesli ktos woli poczekac moze wpisac bez q. Po paru sekundach mamy dziewiczy system mmmmm bez wirusow, trojanow i innego ustrojstwa.

P.S wszelkich reklamacji oczywiscie nie uwzgledniam ;)

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2006-01-27, 09:39   

Niestety Dusk popełniasz spory błąd licząc, że formatowanie przez "q" usunie wirusy. Może i faktycznie część usunie, ale jeśli chcesz się cieszyć naprawde "dziewiczym systemem" proponuje nauczyć się cierpiliwości... Wszystko sprawdzone na sobie.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2006-01-27, 10:36   

niestety partycje systemowe czy inne, to tylko część pamięci fizycznej, w której mogą mieszkać wirusy. Słyszałem że wirus może dostać się nawet do pamięci biosa, nie wspominając juz o boot sector.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-27, 11:24   

vilumisiek napisał/a:
Niestety Dusk popełniasz spory błąd licząc, że formatowanie przez "q" usunie wirusy. Może i faktycznie część usunie, ale jeśli chcesz się cieszyć naprawde "dziewiczym systemem" proponuje nauczyć się cierpiliwości... Wszystko sprawdzone na sobie.


muahahahaha ja Vilu nie cierpie na takie dolegliwosci jak wirusy, trojany nawet jak siedze pod windowsem robiac projekt z elektroniki nad bezpieczenstwem czuwaja nod32 i AlarmZone :) a jak nie jestem zmuszony siedziec pod windowsem to siedze po linuchem i laze sobie gdzie tylko mi sie zechce. :)

P.S ten tekst z formatowaniem twardziela byl czysto ironicznym ale zaraz naskoczyla na mnie ekipka domoroslych informatykow :P

3majcie sie hakiery

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-27, 15:58   

Debian już zajmuje 2xDVD i 1xCD w iso - pełne płyty :) Na takie bydlę będę musiał przeznaczyć pewnie ze 20GB...

Dobrze, że się przynajmniej szybko ściąga, bo max. szło mi ponad 5MB/s przez większość czasu.

XP nie jest zły, ja jeszcze wirusa nie miałem i wydaje mi się, że problemy z kompem oraz oddawaniem 'do naprawy' są śmiesznym zjawiskiem... Każdy kto cokolwiek umie i kupił sobie chociaż raz gazetę komputerową powinien wiedzieć co i jak.
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2006-01-27, 16:33   

jopq napisał/a:
Debian już zajmuje 2xDVD i 1xCD w iso - pełne płyty Smile Na takie bydlę będę musiał przeznaczyć pewnie ze 20GB...
A powiedz mi, po jaka cholere to wszystko sciagasz? A zeby zainstalowac 20 GB pakietow to trzeba naprawde nie miec co robic :D

Jak masz kompa po LANie, to pierwsza plytka debiana i dogrywasz pakiety ktore chcesz z netu. Jak np. neostrada, to bedzie meczenie sie z jej konfiguracja, dlatego polecam po prostu knoppix'a i jego instalke na dysk - duzo prostsza sprawa. Ewentualnie fajna zabawka jest CoLinux ;)
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-27, 16:53   

Zainstaluje sobie poprzednią wersję Woody, a Knoppixy mnie irytują... Będę formatował cały dysk, więc pobawię się linuksem... Teraz to nawet nie moge nagrać Ghostem kopii zapasowej, a po reistalacji ograniczę się do tylko potrzebnych rzeczy... Muszę zmieścić się w 4GB, XP myślę, że okroję dosyć znacznie - szkoda tylko, że nie można wywalać wszystkich update'ów, bo podobno się nowe nie ściągną.
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-27, 18:02   

jopq napisał/a:
Zainstaluje sobie poprzednią wersję Woody, a Knoppixy mnie irytują...


Nie ma sensu instalowac archiwalnej wersji jaka jest Woody!
Na chwile obecna wersja stabilna jest sarge i to jego zainstaluj.
Instalujac Woodiego narazisz sie na niezgodnosci w zaleznosciach co bedzie lekko wkurzajace dla kogos kto zaczyna przygode z Debianem.
Debian wystepuje w 3 galeziach:

stable = sarge - stabilna wersja
testing = etch - wersja testowa # tej nie polecam
unstable = sid - wersja niestabilna # ja taka uzywam

Debian to takie fajne cos co ma najwieksze repozytorium na swiecie ponad 15000 pakietow i nikt Ci nie kaze instalowac tego wszystkiego :D
Mi wersja unstable zaraz po instalacji zajmuje ok 1,2GB i mam srodowisko graficzne + openoffice + xmms + gmplayer + blender + gimp + mase innych programow...
Na linuksa przeznacz max 4GB + cos na swapa a jak juz sobie wszystko ladnie poustawiasz to zobaczysz jego prostote:

wpiszesz sobie apt-get install eclipse i po paru chwilach w zaleznosci od szybkosci lacza bedziesz mial zainstalowanego eclipsa nie bedziesz musial biegac po stronkach myslec kombinowac wszystko za Ciebie zrobi apt.
A jak bedziesz chcial poglebic swoje wiadomosci to podesle Ci swietne linki do forow Debianowych i materialow.

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-27, 20:14   

Jak możesz to conieco podeślij jopq-at-boo.pl

Jak widzę, że któraś ma oznaczenie 'stabilna', a nie wiem co z czym się je, to raczej nie mam co się zastanawiać.

A tak swoją drogą, to skoro Woody wyszedł dosyć niedawno, a już jest nieaktualny, to to wcale dobrze nie świadczy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group