Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: maestro
2018-03-31, 16:51
redy
Autor Wiadomość
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2005-11-09, 01:47   

Nie wiem czy to on, ale osobiście go upolowałem. <dumny patrząc na trofeum zawieszone na ścianie> :]
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
Paveo 

Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 169
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2005-11-17, 08:05   

Hmmm oile mnie pamiec niemyli to Rentimo tez mial +2300...
_________________
motto - Lepiej byc znienawidzonym za to kim sie jest, niz kochanym za to kim sie nie jest...
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2005-11-19, 17:26   

Nie wiem czy nie jest zapisany na innym nicku ale swego czasu ludojadek25 miał +2200 na inter_milan, burj_al_arab 2100 - Niemiec, który ma inny nick np. g_t_r i siegen, Sicior miał +2300, raisons13 +2200, jeśli Blanty to "Oszustka" to ma 2200, Mokuman81 +2100 - chyba że jest zapisany bo nie wiem kto to, Bad_mojo +2100 na moxon, Nokia6230 i Nemerdekel - chyba że to ta sama osoba :P , Ypogosov +2100, Red_smoking +2100, k0mb1n4cj4 +2100, roma_and_pieta +2200 (jeśli to sergey_karpin), higamura +2200
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2005-11-19, 18:20   

No nie wiem kogo zapisac i kogo nie...

zukole napisał/a:
higamura +2200

mysle ze to jest jakis polak


zukole napisał/a:
Red_smoking +2100

pewnie to jest pierwszy nick?


zukole napisał/a:
k0mb1n4cj4 +2100, roma_and_pieta +2200 (jeśli to sergey_karpin)


co to za gracze moze maja wiecej znane nicki?
 
 
 
seba 

Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 167
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-11-19, 18:39   

k0mb1n4cj4 = arek11
roma_and_pietia = angulo

na 90% :)
 
 
 
kantpie 
jajcol :)


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 280
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2005-11-19, 20:40   

Arek na 100%.

Pozdrawiam.
 
 
explorer 

Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 166
Skąd: Opole
Wysłany: 2005-11-21, 14:39   

ermijo napisał/a:
Dodam od siebie, jak niektórzy obchodzą ten system. Zbiera sie 4 osobowa "paczka Zorskich" na nowych nickach. Kazdy ma za zadanie nabić do 2000. Póżniej dobierają oni słabszych przeciwników, z którymi juz grali, a którzy mają wysoki jak na nich rank - tak dochodzą do 2100. Póżniej - nastepny etap - grają między sobą, tym razem na serio(a moze nie , nie wiem) i ktoś wygrywa np. Explorer z Volvo robi 2300(zwykle bez świadków na stole prywatnym). Z innymi również grają, bo jest szansa na duże punkty, a zawsze można odrobić na zbadanych przeciwnikach. Tak więc - robię 2200 między sobą


kolejne twoje bezsensowne, wyssane z palca teorie. jesli uwazasz ze dobieram sie z runesem, attila, volvo, paveo, sodamem czy rostasem, ze sobie ponabijac 2300 to sie grubo mylisz. wszyscy tak samo jak ty mozemy snuc domysly dlaczego zrobiles na infusion 2080+, tylko po co?

jestes bardzo infantylny, a juz 20 na karku.

ps. wydaje mi sie ze jak kiedys zrobie 2400 to nie bedziesz mogl zasnac w nocy :?
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-11-21, 22:12   

explorer napisał/a:
jesli uwazasz ze dobieram sie z runesem, attila, volvo, paveo, sodamem czy rostasem, ze sobie ponabijac 2300 to sie grubo mylisz


no Attili w to nie mieszaj :) Ja nie powiedziałem, że tak jest, tylko podałem przykładową teorię na powstawanie 2300 + u osób, które w piątki wieczorem mają 1900, a w soboty o 13.15 mają 2300. Po prostu niechcący zauważyłem(siedziąc na kurniku całymi dniami), że często gracie ze sobą o duże punkty, kazdy tym samym openem zaczyna, a gra układa sie w identyczny sposób, te same ruchy itp. Nie mam oczywiście nic ani do Ciebie, ani do tego stylu - podałem tylko hipotezę, która nie musi być prawdą, a która coś może tłumaczyć.

explorer napisał/a:
wszyscy tak samo jak ty mozemy snuc domysly dlaczego zrobiles na infusion 2080+, tylko po co?

Właśnie, Twoje pytanie zdradza Twoje podejście do gry(słowo -"dlaczego"). Zrobiłem na Infusion 2080 bo miałem dużo szczęścia i trochę lepiej grałem niż normalnie, a nie po to, żeby zrobić reda(nabić), bo nie gram na takim poziomie, żeby sobie nabić nawet na graczach 1750. Pozatym w mojej definicji, nabijanie to granie z graczem o dużo niższym rankingu bardzo dużo gier np. 15 i to na wielu jego nickach :D
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-11-21, 23:57   

Nie wiem co jest złego w tym, że ktoś się założył o jakiś ranking n*100. Przecież to jest normalna forma rywalizacji, która może nawet wprowadzać choć odrobinę emocji to codziennego kilkania. To, że powstają przez to wysokie rankingi, to nic złego, bo siłę gracza poznaje się nie po tym co ma w pierwszych dwóch cyfrach, ale jak spisuje się w np.: turniejach, ligach, itd.

Wygrywanie ze słabszymi od siebie nie jest nabijaniem, a zwykłą rywalizacją, w której jedna ze stron ze wzgl. na swoje umiejętności ma mniejsze szanse, co powinno być poniekąd niwelowane poprzez algorytm wylicznia rankingu (pomijąc fakt, że ma on sens, jeżeli różnica rankingowa odzwierciedla różnicę poziomów gry).

Wczoraj było 2500, jutro będzie 3000, a to głównie dzięki temu, że gra się miedzy sobą, w czym nie ma absolutnie nic złego.
Normalnym jest, że powstają jakieś dysonanse rankingowe, jeżeli za grę można zyskać np.: 30 pkt. To, że ktoś dobił do 2300 nie znaczy, że jest w stanie utrzymać się na 2200, bo w końcu ile gier potrzeba, żeby przeskoczyć te nieszczęsne 100? Niewiele.
 
 
explorer 

Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 166
Skąd: Opole
Wysłany: 2005-11-22, 07:15   

ermijo napisał/a:
Ja nie powiedziałem, że tak jest, tylko podałem przykładową teorię na powstawanie 2300 + u osób, które w piątki wieczorem mają 1900, a w soboty o 13.15 mają 2300. Po prostu niechcący zauważyłem(siedziąc na kurniku całymi dniami), że często gracie ze sobą o duże punkty, kazdy tym samym openem zaczyna, a gra układa sie w identyczny sposób, te same ruchy itp. Nie mam oczywiście nic ani do Ciebie, ani do tego stylu - podałem tylko hipotezę, która nie musi być prawdą, a która coś może tłumaczyć.


1. moze to 1900 nie wynika z poziomu gry tylko z pewnego nie fartu? taki ondik, wygral 4 turnieje z rzedu a na risk_je_zisk caly czas ma 2000-2100, a stac go na 2300 spokojnie...

2. "o duze pkt"... i o to ci chodzi, nikt nie zwraca uwagi czy ktos gra ze soba 50gier czy 100 jesli maja rankingi 1500+. dla jednego 1500 jest to duzym rankiem, dla innego(jak dla mnie) 2300.

co do tych samych openow i gier... to normalne ze ktos gra jednym openem, bo go lubi, a to ze niektore gry ida tak samo moze wynikac z przyzwyczajenia sie stawiania tak samo pierwszych ruchow.
 
 
lutalek 
WALI MNIE IMMUNITET

Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 413
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2005-11-22, 11:17   

ale pierdoły tu wypisujecie ja pierdziele :P
co to jest nabijanie? granie z kimś wielu partii, permanentne wygrywanie z nim jezeli jest słabszy lub ma dużo niższy rank? co to za pierdoły? naprawde jesteście aż tak dziecinni w swych poglądach?

przecież na kurniku ciągle gra sie z kimś lepszym albo gorszym i to jest zupełnie naturalne i normalne, naprawde trudno trafić na przeciwnika z własnej półki, jakie ma znaczenie że ktoś jest wyrażnie słabszy? tzn że musze z nim przestać od razu grać bo nabijam? co za bzdury? a jak słabszy gracz ma się nauczyć lepszej gry mając za przeciwników ciągle takich samych cieniasów?

tzn że ondik lub arczi muszą odmawiać mi gier bo będą ze mną nabijać? (zakładam że wygrają ze mną dużo więcej razy niż ja z nimi)

zapomnieliście że ten ranking na kurniku nosi nazwe TRENINGOWY i nie jest to przypadek, bo ta gra to ma być zabawa, taka forma rozrywki, oczywiście w jakimś tam stopniu u wielu graczy jest on wyznacznikiem ich poziomu inteligencji (tylko u niektórych niestety :| ) ale po jaką cholerę dorabiacie do tego wszystkiego jakąś filozofie zachowań i obyczajów, tak grać można a tak nie, ten jest fajny a ten to skończona lama,

dajcie sobie spokój, grajcie z kim popadnie i ile wlezie i nie przejmujcie się niczym :] i traktujcie to jaką dobra rozrywke
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-11-28, 17:59   

ondik napisał/a:
Dragon


Kiedy Dragon miał reda? Jakoś tak nie przypominam sobie tej słusznej chwili. Bo powinien mieć ciągle, ale to inna sprawa :P

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2005-11-28, 23:18   

adik napisał/a:
Kiedy Dragon miał reda? Jakoś tak nie przypominam sobie tej słusznej chwili. Bo powinien mieć ciągle, ale to inna sprawa Razz


Pare miesiacow temu mial. No i teraz znowu:)
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-11-29, 09:29   

Pojawily sie kolejne redy:

domination

ugly_girl = agressive_girl


Szkoda ze oboje graja na poziomie 1800 :P

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
roy_ 
Klubowicz


Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 281
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2005-11-29, 13:12   

dla mnie agresywna jak najbardziej ma reda normalnego i po co pieprzenie ze na niego nie zasluguje:)?
_________________
Piwo jest pyszne piwo pic trzeba kto pije piwo ten pojdzie do nieba
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group