Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zachęta do gry - może powrót drabinki?
Autor Wiadomość
losiu 
Łoś super ktoś


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 426
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 2005-12-07, 09:26   Zachęta do gry - może powrót drabinki?

Witam...
Już od ponad 2 miesięcy znudziła mi się gra w gomoku...
Turnieji prywatnych nie ma tak dużo jak było kiedyś...
Turnieje Oficjalne są ok tylko czasami nudne... :(
Chciałbym aby powstało coś coby zacheciło nas do gry...
Bo na pewno wiele osobom znudziła się ta gra...
Ja Bym proponował powrót Drabinki:) :D
Pamietam jak powstały turnieje oficjalne, turnieje prywatne ale wtedy każdy miał zapał do gry:) A Teraz... :idea:
Proponujcie coś! :evil:

Pozdrawiam!
 
 
 
_gnoza_ 

Dołączył: 13 Maj 2004
Posty: 146
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-12-07, 11:59   

zacznij grac w renju :]
_________________
'Gdzie wszyscy mysla tak samo, nikt nie mysli zbyt wiele'
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-12-07, 12:07   

A ja zauważyłem u siebie coś innego. Im mniej mam wolnego czasu (im więcej nauki) tym bardziej chce mi sie grać w gomoku i na odwrót. Kiedyś grywałem naprawde czesto, czasami odruchowo, żeby tylko grać - to było bez sensu. Często grałem niechlujnie, eksperymentując zbytnio, potrzebowałem świeżości do tej gry, do kurnika - w ogóle. Teraz wiem, że gram dobrze tylko wtedy, kiedy rzeczywiście mam na to ochotę.

P.S. Wczoraj z Jokingiem naprawde sie starałem mimo paru piwek wypitych udało mi sie wygrać choć raz. A co najśmieszniejsze, to z każdą przegraną dochodziłem do wniosku, że miałem wystarczającą przewagę żeby wygrać - ale... [||||||||||||]
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
losiu 
Łoś super ktoś


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 426
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 2005-12-07, 12:54   

Robie sobie przerwe w gomoku... Z pare dni az bedzie mi sie chcialo grać zobaczymy co z tego wyjdzie...;)

Pozdrawiam
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-12-07, 13:07   

Mi gomoku dawno sie juz znudzilo. A co do tej przerwy - to pomaga. :) Za kilka lat tak sie pewnie srodkowisko gomokowe przeczysci ze zostana same nieznane twarze. :(

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
kantpie 
jajcol :)


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 280
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2005-12-07, 15:05   

O Boże, tylko nie drabinka!

Jak Ci sie nudzi ta gra to w nia nie graj i masz problem z glowy.

Pozdrawiam.
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-12-07, 18:27   

Już teraz na kurniku nie znam nowych... Czekam na moment, w którym nikt nie będzie znał mnie :)

Przerwa pomaga, ale i tak już prawdopodobnie nigdy nie będę grał tyle gier co w pierwszych miesiącach...
 
 
nc 

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 297
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2005-12-07, 22:02   

sorki ale pomysł z drabinką do bani, jak się gra nudzi to ją odstawiasz, jak dla mnie zamiast beznadziejnej drabinki lepiej by było wprowadzić swap2 albo ranking ważony :)
 
 
 
bałtyk_gdynia 
Ostrzeżeń: | 1/3/4

Dołączył: 11 Sie 2004
Posty: 170
Skąd: 18°32E 54°32N
Wysłany: 2006-01-11, 16:33   Re: Zachęta do gry - może powrót drabinki?

losiu napisał/a:

Chciałbym aby powstało coś coby zacheciło nas do gry...
Bo na pewno wiele osobom znudziła się ta gra...
Ja Bym proponował powrót Drabinki:) :D


Odnosnie drabinki Maf chyba wyraznie napisal w FAQ-u:

"Drabinka została usunięta ze względu na bezsensowność jej istnienia w sytuacji,
kiedy gracze sami decydowali, z kim grać, a z kim nie. Nie odzwierciedlała w
żadnym stopniu siły graczy, była podatna na proste manipulacje i powodowała
niepotrzebne zamieszanie wśród nowych graczy, którzy mylili ją z rankingiem.
Drabinka nie będzie nigdy przywrócona."


Jesli chodzi o zmiany to najlepiej wprowadzic jakiegos swapa2 czy cos w tym stylu. Oczywiscie wole pograc w renju, ale co zrobic jak za kazdym razem gdy wchodze na renju nikogo tam nie ma.

Ciekawym pomyslem bylo by prosic mafa o stworzenie specjalnego pokoju jedynie dla czlonkow PSGiR. Przynajmniej nie bylo by lamerstwa, nabijania i kazdy moglby miec jeden nick, dodatkowo liczba czlonkow Stowarzyszenia by diametralnie wzrosla - czyli same korzysci.
Szkoda ze nie ma szans zeby takie cos przeszlo ( albo sa minimalne), ponieważ utrudniłoby to funkcjonowanie niektórych stron (np. wchodzenie do tego pokoju przez strone z kontaktami itd). No i watpie zeby Mafowi ten pomysl sie spodobal, ale jak dla Mnie bomba.
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-11, 17:08   Re: Zachęta do gry - może powrót drabinki?

bałtyk_gdynia napisał/a:


Ciekawym pomyslem bylo by prosic mafa o stworzenie specjalnego pokoju jedynie dla czlonkow PSGiR. Przynajmniej nie bylo by lamerstwa, nabijania i kazdy moglby miec jeden nick, dodatkowo liczba czlonkow Stowarzyszenia by diametralnie wzrosla - czyli same korzysci.
Szkoda ze nie ma szans zeby takie cos przeszlo ( albo sa minimalne), ponieważ utrudniłoby to funkcjonowanie niektórych stron (np. wchodzenie do tego pokoju przez strone z kontaktami itd). No i watpie zeby mafowi ten pomysl sie spodobal, ale jak dla Mnie bomba.


Jest tylko jeden maly problem. Kurnik z tego co sie orientuje jest serwerem darmowym i MAF chce by takim pozostal. Wprowadzenie pokoju z PSGRiP powodowalo by ze stalby sie w jakims sensie platnym portalem (by zostac czlownkiem PSGRiP trzeba wplacic iles tam gdzies tam jakas kase). Wiec chyba raczej sie to nie uda.

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2006-01-11, 23:48   

Dobrze by bylo, gdyby poza pro i swap mozna bylo wybrac Renju. Przeszkoda jest ranking - w koncu ma byc liczony dla kazdej z gier oddzielnie. Pewnym kompromisem bylby wybor Renju, z automatycznym ustawieniem na gre towarzyska. Wprowadza to pewne zamieszanie i srednio mi sie podoba, ale uwazam ze lepsze to niz sytuacja obecna, kiedy tak naprawde nie ma sensu wchodzic na kurnik, jesli sie chce pograc w Renju.

Nie mam lepszego pomyslu na popularyzacje Renju (choc wlasnie sobie zdalem sprawe, ze temat chyba nie o tym :zdziwko: )
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2006-01-12, 11:25   

Z tym naliczaniem rankingu na pewno dało by się coś zrobiś. Na www.pente.org w tym samym pokoju można zagrać w kilka odmian Pente jak i również w Gomoku. Do każdej odmiany Pente jest osobny ranking. Jest nawet wprowadzony podział na Pente i Speed-Pente (gdy czas jest równy lub mniejszy od 5 minut).
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2006-01-12, 15:02   

Jeśli już coś ma być w ramach PSGRiP, to może zastanowić sie na stworzeniem czegoś prostego, podobnego do BrainKinga? Ktoś napisał kiedyś, że zrobienie czegoś takiego nie jest zbyt trudne, więc może byłby ktoś chętny?
Nawet nie musiałoby być rankingu, możnaby toczyć toczyć różne rozgrywki, a gracze nie musieliby się ze sobą umawiać, czas zakończenia wyznaczałby czas rozegrania gier. Ciekawa mogłaby być liga, wszystkie gry byłyby rozgrywane naraz, więc nie trwałoby długo. Czas na ruch np. dzień albo dwa, nie byłoby takich problemów z walkowerami.


PS. W ostateczności można stworzyć taką ligę na istniejących już serwerach (np. BK).
_________________
BYKOM STOP!
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2006-01-12, 19:37   

E tam, czemu osobny pokój dla Renju? Wystarczy, że pod standard, pro i swap będzie też opcja "renju" i "pente" - dlaczegóżby nie? Gomoku jest odmianą Renju? A może Renju odmianą Gomoku? Albo Pente odmianą Renju? Nieważne - można interpretować jak się chce, bo zawsze będzie pasowało. Powinno się traktować SWAP tak samo jak RENJU czy PENTE.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2006-01-12, 20:02   

adik napisał/a:
E tam, czemu osobny pokój dla Renju? Wystarczy, że pod standard, pro i swap będzie też opcja "renju" i "pente" - dlaczegóżby nie? Gomoku jest odmianą Renju? A może Renju odmianą Gomoku? Albo Pente odmianą Renju? Nieważne - można interpretować jak się chce, bo zawsze będzie pasowało. Powinno się traktować SWAP tak samo jak RENJU czy PENTE.

Adik, jakbyś przeczytał poprzednie posty, to byś wiedział, że problem jest z rankingiem, przy ustawianiu na stole zasad renju musiałaby następować zmiana naliczania rankingu, a tego na Kurniku nie ma chyba w żadnej grze. Jest to pewnie do zrobienia, tak samo jak prywatna wersja apletów kurnikowych na potrzeby stowarzyszenia ;) Pytanie tylko, czy byśmy z tego korzystali, można by w ten sposób ewentualnie zrobić baze co gier co lepszych graczy i w ogóle baze gier członków stowarzyszenia :) albo inne ciekawe rzeczy - np pokój ze stołami, na których dany układ swap już jest rozstawiony i gra się tylko i wyłącznie ten układ, za kazdym razem... :)
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group