Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Newsletter RIF'u
Autor Wiadomość
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-12-08, 17:11   Newsletter RIF'u

Otrzymałem kolejny już w tym roku newsletter z RIF'u. Dotyczy on Drużynowych Mistrzostw Świata, poniżej tłumaczenie:

Cytat:
Renju Newsletter - numer 39, 2005-12-06

W skrócie:
- WSTĘPNE INFORMACJE NA TEMAT DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA
_____________________________________________________________________

WSTĘPNE INFORMACJE NA TEMAT DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA

Przesyłam nieco informacji nt. Drużynowych Mistrzostw Świata.

Zainteresowanie grą na DMŚ zgłosiło na razie 7 zespołów – 2 z Rosji, 2 z Estonii, Japonia, Szczecja i Finlandia. Czekamy na kolejne :)

Pozdrawiam, Ants.


Drużynowe Mistrzostwa Świata zostaną rozegrane w Tallinie - Hobbycenter "Kullo" (Mustamae tee 59), w terminie 29 kwietnia – 5 maja 2006.

Prawdopodobny terminarz:
29 kwietnia – przybycie zawodników, Ceremonia Otwarcia
30 kwietnia – 4 (lub 5, w zależności od systemu rozgrywek) maja – rozgrywki
4 lub 5 maja – Ceremonia Zamknięcia, wyjazd

Rejestracja drużyn:

Prosimy kraje o zgłaszanie drużyn do końca stycznia, w celu ustalenia liczby uczestników. Skład można wysłać później.

W przypadku konieczności uzyskania wizy prosimy o przysłanie przed 1 marca następujących danych:
1. Nazwisko i imię
2. Data i miejsce urodzenia
3. Numer paszportu
4. Dokładny adres
5. Płeć

Zakwaterowanie oraz inne wydatki:

Zawodnicy zostaną zakwaterowani w hotelu "Merevaik" (Tallinn, Sopruse 182) w pokojach dwuosobowych. Maksymalny koszt dla jednej osoby, łącznie z posiłkami (śniadanie, obiad i kolacja) wyniesie 150 EURO za cały pobyt (29.04 – 05.05), jednak staramy się znaleźć sponsorów i mamy nadzieję na pokrycie chociaż chęści kosztów.

System rozgrywek. Dokładny system zostanie ustalony po otrzymaniu wszystkich zgłoszeń. Najprawdopodobniej na DMŚ wystąpi od 6 do 12 drużyn, sugeruję zatem następujące systemy:

6 drużyn - "każdy z każdym" + półfinały i finały (w sumie 9 rund)
7 drużyn - "każdy z każdym" + Finały (w sumie 9 rund)
8 drużyn - "każdy z każdym" + Finały (w sumie 9 rund)
9 drużyn - "każdy z każdym" + Finały (w sumie 11 rund)
10 drużyn - "każdy z każdym" + Finały (w sumie 11 rund)
11 drużyn - "każdy z każdym" (11 rund)
12 drużyn - "każdy z każdym" (11 rund)

Czas gry: 120 minut + 30 sekund po każdym ruchu

Kontakt:
Ants Soosyrv +56 69 73 82, asoosyrv@hotmail.com, Ants.Soosyrv@mail.ee, myror@email.ee



Kilka głównych zasad dotyczących Drużynowych Mistrzostw Świata, ustalonych przez Komisję Sportu RIF

Drużynowych Mistrzostw Świata (Team World Championships - TWC)

Cel: Co dwa lata wyznaczyć Drużynowego Mistrza Świata.

Kiedy: Kwiecień/maj każdego parzystego roku.

Jak: Rozgrywane systemem "każdy z każdym" – w przypadku dużej liczby drużyn może być wprowadzony podział na grupy. Dodatkowo można zadtosować system pucharowy. Drużyna składa się z czterech graczy podstawowych i jednego rezerwowego.

Ustalenie kolejności:
1. Punkty za partie ("małe punkty")
2. Punkty za mecze.
3. Buchholz (w oparciu o partie)
4. Berger (w oparciu o partie)
5. Wynik bezpośredniego pojedynku
6. Wynik indywidualny na pierwszej planszy
7. Wynik indywidualny na drugiej planszy
8. Wynik indywidualny na trzeciej planszy
9. W przypadku, gdy powyższe kryteria nie przyniosą rozstrzygnięcie drużyny zajmują miejsca ex aeguo, z wyjątkiem sytuacji, gdy zachodzi konieczność dokładnego ustalenia miejsca – w takim przypadku zostanie rozegrana dodatkowa partia (czas gry 20 minut na gracza) z udziałem zawodników grających na pierwszej planszy (w przypadku dwóch druzyn). Jesli remis trzeba rozstrzygnąć pomiędzy trzema lub większą liczbą drużyn, limit czasu na grę zawodników grających na pierwszej planszy wyznacza sędzia. Gra jest kontynuowana (z udziałem tych samych graczy) do momentu rozstrzygnięcia – limit czasowy na kolejne mecze wyznacza sędzia.

Kto: W DMŚ mogą wziąć udział następujące drużyny:
- zwycięzca poprzednich mistrzostw (miejsce narodowe),
- jedna drużyna z każdego kraju,
- gospodarze mają prawo wystawić dodatkowy zespół niezależnie od liczby miejsc przysługujących im z powyższych punktów.

Czas: 2 godziny lun nieco więcej na gracza, bez posunięć kontrolnych. Dodatkowo 30 minut na każde 30 posunięć lub podobnie.



PS. Przy okazji przyszło mi do głowy, że warto byłoby regularnie zamieszczać na forum tłumaczenie kolejnych (jak również archiwalnych) newsletter'ów - na pewno nie wszyscy forumowicze zaglądają na stronę RIF'u, a newslettery uświadamiają ile tak naprawdę dzieje się w świecie renju (i gomoku w sumie też), czyli ile nas omija. W związku z tym poszukuję ochotników do tłumaczenia pozostałych numerów newsletter'ów. Mam nadzieję, że wspólnie uda się przetłumaczyć wszystkie szczególnie interesujące informacje archiwalne i być może wiele innych. Wyobrażam to sobie nastepująco: ochotnik zgłasza się do mnie, mówi, że chce przetłumaczyć jeden, dwa, czy tez kilka news'ów, podaje ich numery, tłumaczy, przesyła do mnie lub innej osoby w celu sprawdzenia na drugą rękę i dany numer zostaje opublikowany na forum (a być może również na naszej stronie - w jakiejś bardziej uporządkowanej formie). Czekam na zgłoszenia :) - tylko proszę nie wszyscy jdnocześnie ;) ...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group