Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kogo by tu zbanować?
Autor Wiadomość
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2006-01-15, 19:00   

Jeśli chodzi o lb_dl to grał Runes.
Bałtyk, igazabol też jest mój...

Psychokiller_93 i psycho_m80 - http://www.kurnik.pl/stat...&oid=psycho_m80
 
 
Opole

Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 10
Skąd: azazel
Wysłany: 2006-01-18, 16:15   

Chciałbym zwrócić uwagę, na perfidnego oszusta (nabijacza), osobę o nicku polonia_bytom_p.

Z reguły miał ranking około 1300, dzisiaj patrzę, ranking 1950, w tym 37 zwycięstw z samym sobą (a konkretniej ze swoim drugim nickiem look tar ogar), 52 zwycięstwa z osobą o nicku oper 2 tak nabite, że aż nie trzeba się specjalnie przyglądać, 38 zwycięstw z osobą kokosz 07, która to z kolei osoba ma same zwycięstwa z look tar ogar.
Link do statystyk polonia_bytom_p http://www.kurnik.pl/stat...a_bytom_p&sk=3.

Niby powinno mi to wisieć, ale nie cierpię oszustów.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2006-03-22, 15:55   

Dlaczego się banuje ludzi za normalne granie nickami o wysokim rankingu?
Np. Runes z Volvo grali ostatnio, nikt nikomu nie oddawał, zaczynali z podobnymi (+/-100 różnicy) punktami. To jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe. Owszem, jeśli ktoś nabija, zrzuca punkty innych nicków żeby mieć najwięcej na jednym lub inne sztuczki, w których sie specjalizuje Jopq, ta sama osoba o 4 rano coś tam na wojnitach kombinuje żeby nikt nie widział to ban jak najbardziej.

Zbanowanie runesa na fohui_kogu źle świadczy o operatorze który tego dokonał, ciekawe jakie pobudki nim kierowały w tak kontrowersyjnej decyzji.

p.s. Często się mówi o nabijaniu, ale co to jest Nabijanie, poda ktoś definicję w końcu (może Adik na Wikipedii, z góry dzięki)
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-03-22, 15:59   

nick: fohui_kogu
powod: wulgarne wyrażanie się

jeszcze jakies pytania?
Ostatnio zmieniony przez Ece 2006-03-29, 22:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-23, 11:03   

soul_reaper napisał/a:
nick: fohui_kogu
powod: wulgarne wyrażanie się

jeszcze jakies pytania?


Ja mam pytanie.
Dlaczego akurat runes musial wylapac bana?

a) mial pecha bo byl wlasnie kvass na kurniku.
b) mial za duzy ranking i kvass nie mial haka jak go przybaniaczyc i czekal na okazje.
c) mial pecha bo nie nalezy do kregu przyjaciol kvass (oni moga bluzgac na glownym, kvass wtedy nie widzi)
d) inna

Nie zebym sie czepial ja do kvassa nic nie mam nawet go chyba lubie. Poprstu czysta ciekawosc dlaczego tak jest ze jedni moga a inni nie?
Oczywiscie na dzien dzisiejszy nie dysponuje dowodami w postaci screenow z kurnika bo nie jestem psycholem zeby pstrykac "fotki" jak ktos z elity kurnika powie cos nie tak. Ale mysle ze jak by przyszlo co do czego do wciagu tygodnia nazbieral bym kilka takich screenow.
Czekam na wyp. odp. osob.

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2006-03-23, 11:35   

Jeśli zbanowali go za wulgaryzmy, to potraktowali go zbyt surowo.

Wiadomo, że przystępował do gry z Volvo z zamiarem wyśrubowania rekordu gomoku, "niestety" cała "wymiana" punktów skończyła się korzystnie dla Volvo, który zainkasował 2600.

Nie widziałem tej sytuacji jak kończyli grać, ale domyślam się, że Runesa chyba poniosło i powiedział to, co dyktowały mu emocje na czaciku ogólnym odnośnie Volvo(który zwiał ze stołu po zrobieniu 2600). Coś mu zapewne nabluzgał, Volvo ripistował złośliwością, jednak tylko Runes otrzymał czerwoną kartkę - ZBYT SUROWA DECYZJA.

Nie żebym specjalnie pouczał opów, którzy powinni zachowywać się neutralnie jak sędziowie, ale prosty kick(kick:powód: Za drugim razem stracisz konto) powinien ostudzić nieco Runesa.

Więc mi sie nie chce wierzyć do końca, że główną przyczyną blokady tego konta (fohui_kogu) było niecenzuralne wypowiadanie sie, to przykrywka, może wcześniej Runes dopiekł opowi, może jakieś stare porachunki, nie wnikam.

Ogólnie na zakończenie - NIE JESTEM ZA BANOWANIE KONT Z POWODU WULGARYZMÓW
JESTEM ZA BANOWANIEM, KICKOWANIEM UŻYTKOWNIKA NA OKREŚLONY STOSOWNY CZAS (ip_ban)!!!

Pozdr. Erm
P.S. odpowiedź b.)
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2006-03-23, 13:10   

Powinien wiedzieć, że jest na cenzurowanym, na ostro cenzurowanym. Ja bym go zbanował za samo nabijanie rankingu attili, a wulgaryzmy są w tym przypadku powodem wprost doskonałym. Nie rozumiem, dlaczego się smucicie, zamiast się cieszyć :D Chłopak jest głupi, to ma głupi powód zbanowania konta, sam tego chciał. Ja bym go zbanował za pierwsze lepsze przekleństwo na głównym.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-23, 13:52   

Bad mi nie chodzi o to czy runes jest glupi czy nie, czy kvassa lubie czy nie czy ktos komus nabil punkty czy nie. Mowiac szczerze mam to gleboko w <cenzura>. Chodzi mi tylko o jedno jak to jest na kurniku rownoscia uzytkownikow wzgledem prawa. Bo ostanio da sie zauwazyc, ze sa rowni i rowniejsi.

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2006-03-23, 15:07   

Bad Mojo, widzę, że jakbyłbys opem, to byś banował z powodu, że kiepska pogoda "a lato nie jest gorące". Attila nabijał ??? LOL powiedz mi chłopcze, bo nie rozumię, jak Attila ma grać, ew. z kim, żebyś nie pomyślał, że nabija ?

Posądzanie Attili, że nabija jest chyba jakąś prowokacją w Twojej strony.

Może Attila nie powinien grać rankingu ? Bo Bad Mojo by go banował niezależnie czy gra na 1 min czy na 30 czy gra z zielonym niebieskim, czy fioletowym...

Niestety operatorzy czasem się zachowują jak dyktatorzy. Zbanuje sobie dla idei, dajcie podejrzanego a paragraf się znajdzie.... żałosne .....
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2006-03-23, 15:21   

Co do Runesa to istotnie miał pecha, że kvass akurat był na gomoku.
Nie żebym miał tu coś do adminów ale na gomoku jak i na innych grach padają różne słowa, a efektu nie ma.

Ponadto można wejść na strone z redami i kliknąć by sprawdzić staty.
"Pseudo" redów full...

P.S Jak to się stało że zablokowany nick Angsta został odblokowany ? Przecież podobno nie da się odblokować
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2006-03-23, 15:34   

zukole napisał/a:
P.S Jak to się stało że zablokowany nick Angsta został odblokowany ? Przecież podobno nie da się odblokować

W dzisiejszych czasach (i chyba nie tylko w dzisiejszych) trzeba mieć "TU", żeby mieć "tu".

W 3 słowach słowach - znajomości, prowizje, układy.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-03-23, 15:45   

Chciałem tylko napisać, że nikogo o odblokowanie nicka nie prosiłem.

Nie wiem nawet, kto go odblokował, mogę się tylko domyślać.

Nie ukrywam też, iż cieszę się, że mam nick z powrotem.

Napiszę coś więcej, jak już sam będą miał pełniejszą wiedzę na ten temat, bo jest jeszcze parę kwestii, co do których nie mam 100%-owej pewności.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2006-03-23, 18:22   

zukole napisał/a:
P.S Jak to się stało że zablokowany nick Angsta został odblokowany ? Przecież podobno nie da się odblokować


dusksky napisał/a:
Bo da sie zauwazyc, ze sa rowni i rowniejsi.


co wy sie jeszce dziwicie? tak samo bylo juz z nickem "minuta"
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-23, 19:25   

No wlasnie i poniewaz nie lize <cenzura> kvassowi to mi nie naprawi nicka dusk co mi zniszczyl jakis pajac :/
To chyba tyle w tym temacie.

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-03-23, 22:11   

'Naprawienie' nicka wiaze sie z ingerencja w baze danych, odblokowanie tylko (i az) z wpisaniem komendy. Nie porownywalbym wiec tych dwoch rzeczy.
Ostatnio zmieniony przez Ece 2006-03-29, 21:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group