Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Turniej prywatny IRP
Autor Wiadomość
Slayer 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 63
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2006-01-21, 09:38   

Cytat:
Na przykład, partie 3-minutowe, zapewne zachęciłyby więcej osób do uczestnictwa. A jeśli nie, to można zastosować przynajmniej, tak jak proponował Adik, 5 min.


Jeżeli ma to być turniej IPR to powinno zostać 10 minut, dlaczego blind juz wszystko napisał co do terminów gry pewnie każdy miał by swoją propozycje moja jest następująca, pewnie większość ludzi znalazło by czas w weekend można by grać np.w piątek o 21 nie ma wtedy zadanego turnieju oficjalnego(związanego „kółko i krzyżyk”). Weekend był by chyba najlepszym wyjściem. :?
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2006-01-21, 11:35   

czarny_kot napisał/a:


10 min pozostało dystansem, na jakim rozgrywane są wszystkie partie podstawowe eliminacji IRP. Czy zatem nie byłoby lepszym rozwiązaniem, gdyby turnieje IRP były pewnym urozmaiceniem, także w pod względem parametrów gry? Na przykład, partie 3-minutowe, zapewne zachęciłyby więcej osób do uczestnictwa. A jeśli nie, to można zastosować przynajmniej, tak jak proponował Adik, 5 min.



temat byl juz poruszany, niestety druga "polowa" osob, ktora tak myslala to olala :roll:
 
 
 
Peaceman 


Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 302
Skąd: Syreni Gród
Wysłany: 2006-01-21, 12:27   

Osobiście nie widze sensu rozgrywania turniejów na mniej niż 10 minut. Jest to pewne optimum od którego nie powinniśmy odbiegać, chcąc poprawiać swoje umiejętności. Na dodatek nie zależy mi żeby za wszelką cene zgromadzić na turniejach IRP jak najwięcej osób. Wole zagrać kilka dobrych gier na 10 minut z czołowymi graczami, niż "uprawiać pykanko" na 3 minuty z "łosiami" na turnieju w którym gra 20 osób.

"Łosie" - gracze grający najczęściej na 1-3min, przeważnie ogrywający swoich przeciwników na czas. ;)
_________________
Peace&Love
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2006-01-21, 13:28   

nie mowimy tutaj o "losiach" ktorzy graja na minute, ani o liczbie graczy nie wiekszej niz hm 20? przeczytaj raz jeszcze jaki jest cel IRP, w kazdym z tych losiow moze kryc sie jakis czolowy gracz!! :evil: a uczyc IRP nei musi, ma wylonic graczy na mecze miedzypanstwowe tych najlepszych w danej chwili.
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2006-01-21, 13:33   

Cytat:
w kazdym z tych losiow moze kryc sie jakis czolowy gracz!! a uczyc IRP nei musi, ma wylonic graczy na mecze miedzypanstwowe tych najlepszych w danej chwili.

Jeśli taki gracz jest naprawdę dobry, to tym bardziej pojedzie wszystkich na 10min. Jeśli turnieje mają być na wysokim poziomie, to 10min. jest jak najbardziej odpowiednim czasem.
Jeśli IRP ma wyłaniać najlepszych w danej chwili, to też zdecydowanie powinno się grać na 10min.
_________________
BYKOM STOP!
 
 
 
Peaceman 


Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 302
Skąd: Syreni Gród
Wysłany: 2006-01-21, 13:46   

wicherek napisał/a:
a uczyc IRP nei musi, ma wylonic graczy na mecze miedzypanstwowe tych najlepszych w danej chwili.


Sam sobie przeczysz. Chcesz grać na 3 min, a z drugiej strony trzymać się celów IRP. Nie wyłonisz graczy którzy stawią czoła najlepszym w meczach międzynarodowych poprzez gre na 3 minuty, skoro podczas nich gra się na 10min.
_________________
Peace&Love
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2006-01-21, 14:37   

nie 3 minuty, 5/7 to po pierwsze. W jaki sposob sobie przecze? Dlaczego cele IRP maja byc wykonywane w nudnych 10minutowych partiach ? wcale nie musza, Pozatym ja zmierzam tylko do jednego, zeby IRP nei nudzilo, zeby gracze sie nie zniechecali, i zeby bylo w nim chociaz troche urozmaicenia. Nie mowie, ze gra sie lepiej badz na ym samym poziomie co na 10min... ale neistety wszystkiego sie pogodzic ze soba nie da, wiec dlatego moim zdaniem pomieszanie czasow rozgrywanych gier powinien byc rozny.
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-01-21, 19:37   

Peaceman napisał/a:
Nie wyłonisz graczy którzy stawią czoła najlepszym w meczach międzynarodowych poprzez gre na 3 minuty, skoro podczas nich gra się na 10min.


Jako "łoś" grający z reguły 1-3 min dodam tylko, że nawet parametry czasowe 30 minut nie wykluczają szybkich, nerwowych końcówek. A ponieważ na bezpośredni skład IRP wpływ mają wyniki pojedynków w grupach, dlatego stwierdziłem, że turnieje mogłyby pełnić rolę dodatku, dającego szanse na zaprezentowanie także nieco innego stylu gry, w tym przypadku - szybszego. I nie mam tu bynajmniej na myśli gry na czas, "blokerstwa".
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2006-01-27, 09:55   

wicherek napisał/a:
Dlaczego cele IRP maja byc wykonywane w nudnych 10minutowych partiach?


Chodź mam małe umiejętności (jeszcze) to wcale nie sądze, ażeby gra na 10 min była nudna. Znam takich co gadają właśnie takie głupoty. Przywyczajeni do gry na 1-3min podczas gry na 10 rozpatrują 3-4 ewentualne przyszłe ruchy i wcale nie chce im się myśleć dalej. Siedzą i tylko patrzą na plansze na której nic się nie dzieję. A zazwyczaj przeciwnik stara się wykorzystać ten czas na liczne przemyślenia przyszłej polityki ruchów. No i dziwić się, że twierdzą, że nudna. Myślenie wcale nie jest takie nudne. To jest gra logiczna a IRP wyłania najlepiej myślących- tzn takich, którzy potrafią przewidzieć bieg wypadków i partię wygrać. Przy zbliżającym się czasie do 0:00 gracz coraz mniej czasu poświęca na myślenie i w związku z tym nie wykonuje optymalnych ruchów. 10min to po prostu bariera by partia nie trwała 1h, bo jestem pewien, że taki Attila by chętnie pomyślał po 2-3min... nad każdym ruchem.
Tak więc zmierzam do tego, ażeby w żadnym wypadku nie poddawać się modzie na 1min w IRP. Owszem- turnieje wewnętrzne IRP mogłyby być rozgrywane na 5min ale jako postronny obserwator uważam to za minimum. Gdy na 1-3min powinny pozostać przywilejem nicków "osobistych" a nie tych z reprezentacji.

Ot takie przemyślenia- jeśli ktoś przeczytał to dziękuje- Vilu
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2006-01-27, 14:17   

2 posty wyzej napisalem, cytuje:

nie 3 minuty, 5/7 to po pierwsze. W jaki sposob sobie przecze? Dlaczego cele IRP maja byc wykonywane w nudnych 10minutowych partiach ? wcale nie musza, Pozatym ja zmierzam tylko do jednego, zeby IRP nei nudzilo, zeby gracze sie nie zniechecali, i zeby bylo w nim chociaz troche urozmaicenia. Nie mowie, ze gra sie lepiej badz na ym samym poziomie co na 10min... ale neistety wszystkiego sie pogodzic ze soba nie da, wiec dlatego moim zdaniem pomieszanie czasow rozgrywanych gier powinien byc rozny.

a Ty mi wyjezdzasz z argumentami, jakie to zle jest 1-3min w IRP... zarowno 10minutowe (obecne) ustawienie jak i te 1-3 zniechecilo by graczy i nikt tutaj nie preferuje czasu mniejszego niz 5minut, wiec po co o tym piszesz? uczepiles sie jednego skrawka mojego cytatu, tylko dlatego ze potrafiles na niego znalesc jakis przeciwny argument czy co ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group