Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
reforma irp
Autor Wiadomość
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-14, 00:55   reforma irp

Hej!

Pisze w nowym temacie bo do tej pory bylo o tym w kilku a warto sie skupic:)

Wydaje się ze reforma irp powinna nastapic. Wskakazuje na to po pierwsze wciąż malejaca liczba osob zglaszajacych chcec udzialu w rogrywkach ( z 58 w czasach swietnosci do około 25 w tej edycji) . Po drugie ciagle klopoty z umawianiem się , trwonienie czasu nie na gre a na dorwanie przeciwnika. Po trzecie krytyczne glosy samych uczestnikow rozgrywek.
Zaproponuje w tym poscie pewna zmiany.


4 glowne czynniki które maja wplyw na jakosc rozgrywek a co za tym idzie liczbe graczy która do nich przystepuje to: organizator, struktura rozgrywek , umawianie się , czas rozgrywania konkretnych gier.

1 organizator
Wydaja się ze do Piotrka nie można mieć wiekszych zastrzezen poza pewna jego sztywnosciaJ. Jednakze irp firmowane jest tez przez PSGRiP. Wydaje się ze w ostanim czasie zainteresowanie federacja oraz rozgrywkami przez nia kierowanymi generalnie mocno spadlo.
Pozostale czynniki wydaja się wazniejesz i pozostaja w gestii Piotrka.

2

Struktura powinna być 3 stopniowa a nie jak do tej pory bywalo kiedy tworzonych było nawet 6 grup.
Rozgrywki powinny być podzielone na rundy( tak jak w eurolidze) .
Będzie można obserwowac rozgrywki kolejka po kolejce a emocje będą wzrastaly wraz ze zblizaniem się konca rozgrywek. W tej chwili sledzenie rozgrywek jest utrudnione gdyz porownywanie wynikow jest niemal niemozliwe. Jedni rozgrywaja dosc szybko swoje pojedynki inni się ociagaja i dopiero na samym koncu widac kto jakie miejsce zajal.
Wydaje się ze rozsadnym czasem na kolejke sa 2 tygodnie lub tez dwie kolejki na dwa tygodnie jeśli rogrywki maja mieć szybkie tempo a rund ma być wiecej( a co za tym idzie zawodnikow w grupach)
Dutychczasowy system grania od do doprowadzal do sytuacji kiedy wieksza czas gier rozgrywana byla w pospiechun a samym koncu a czesc wogole nie dochodzila do skutku.
Ilosc zawodnikow w grupie do przeduskutowania ale proponuje 16 ( 15 rund wtedy)( jesliby rozgrywac 2 rundy w dwa tygodnie to okolo 4 miesiecy co odliczaja wakacje daje porzadne 2 tury irp na rok)
Ilosc samych gier pomiedzy graczami do uzgodnienia proponuje 8( czyli chyba jak do tej pory:)

3
Niektorzy gracze stwierdzili ze w czasie 10 minutowej gry ida wyprowadzic psa , zmywac czy cos podobnego bo oni maja szybki styl gry i nie potrzebuja az tak dlugiego czasu do namyslu. Z drugiej strony czesc graczy pisze ze 10 minut to minimum na powazna gre (czyli mysla o dluzszych grach). Wychodzac naprzeciw tym oczekiwaniom proponuje w przypadku zgody 2 graczy na zmiane czasu gry : krotsze 5 i 7 i dluzsze 15 20 30 60 ) W przypadku nie zgody obu graczy czas gry wynosi 10 minut( czas podstawowy).

4
Proponuje dowiedziec się(np. ankieta) kiedy wiekszosc graczy ma czas i ustanowic wtedy termin podstawowy.( np. czwartek 18-21 wojnity)
Jeśli zawodnicy z danej pary maja wtedy czas to nie musza się umawiac wogole .
Jeśli jeden albo obaj nie maja sposób umawiania powinien wygladac tak jak w eurolidze( oczywiscie na naszym forum w odzielnym dziale).
Dzieki ustaleniu terminu podstawowego zawodnicy będę starali się rezerwowac sobie czas na ten termin bo będą wiedzieli ze inni tez znaja ten termin oraz unikna koniecznosci zmudnego umawiania się. Kibice natomiast beda mieli mozliwosc zobaczenie wielu gier w czasie z gory znanym i dlatego tez sobie zarezerwuja czas. Im wieksze zainteresowanie tym wiekszy prestiz i liczba nowych graczy
Takze przyznawanie walkowerow staloby sie bardzie klarowne i latwiejsze dla Piotrka.

A teraz kilka slow o samym irp.
Moim zdaniem i mysle ze wielu graczy irp to przede wszytkim mozliwosc zagrania powazych gier( w przeciwienstwie do szarej codziennosci na kurniku). Natomiast to ze się nazywaja reprezentacja i ze sluza ( wedlug regulaminu) wylonieniu najlepszych w celu reprezentowania Polski i ze sa najwiekszym honorem dla gracza powinno się traktowac z przymrużeniem oka. Po pierwsze tylko my posiadamy takie rozgrywki i nikt wiecej totez „nasza repra „ nie ma z kim grac . Po drugie to tylko internet.........
Nie umniejsza to jednak potencjalnie waznego celu irp jakim jest mozliwosc zagrania dobrych gier a co za tym idzie podnoszenia poziomu prezentowanego przez graczy w niej wystepujacych.
Co do punktu pierwszego mysle ze jeżeli Piotrek i inni naprawde chca jakis pozadnych rozgrwek internetowych reprezentacji( liga narodow) to może wartoby ruszyc cos w tym temacie. Wspomniane Forum euroligi to dobry kierunek. Proponuje tez inny: Rif. Slyszalem ostanio ze rif zamierza być bardziej aktywny na necia oraz ze chce tez organizowac jakies turnieje gomoku( jednakze mniej wazne niż renju i nie rangi mistrzowskiej) Nawet jeśli nie udzieli konkretnej pomocy to objecie patronatu nad tworzonymi rogrywkami przez rif zwiekszy ich prestiz oraz może udostepnic przydatne kontakty do innych federacji oraz konkretnych zawodnikow. Jednakze to przedsieziecie wymagaloby ogromnego wysilku i checi..( jakbyco sluze pomoca :) . Na poczatek trzeba byloby opracowac jakas generlna wizje jak maja one wygladac... ale to już inny temat..

Wydaje mi się ze zaproponowane zmiany sa racjonalne uelastyczniaja i uatrakcyjniaja rozgrywki oraz porzadkuja je i wspolnie ze starymi zasadami stworza nowy regulamin irp.
Zgadzacie się?:)

Pozdro!
Ostatnio zmieniony przez Minuta 2006-04-12, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-01-14, 04:25   

Dzięki Maćku za podsumowanie i docenienie (w zasadzie :P ) mojej skromnej osoby :)

Napiszę może, jak wygląda sytuacja z mojego punktu widzenia :) Przed aktualną turą Adik oburzył się, iż w grupie B znaleźli się Aaru, Losiu i Lutalek (przepraszam Panowie za przywołanie Waszych nicków, ale to jedynie dla rozjaśnienia sytuacji). Było to według niego symptomem kryzysu, podobnie jak drastycznie (?) mała liczba osób w IRP.

Nie wiem, czy ktoś zwrócił uwagę, dlaczego ta liczba jest tak mała... Udało mi się wreszcie osiągnąć coś, o co się starałem od kilku edycji, a chciałem uniknąć radykalnych kroków. Ostatnia tura dała mi pretekst i za jednym zamachem zniknęło z IRP kilkanaście osób, które wykazywały najmniejszą chęć gry, a jeszcze mniejszą przekazania wszystkim takiej informacji :?

Adik napisał (abstrahując od tego, że z jakichś przyczyn wydaje mu się, iż jest "głosem ludu"), że od początku IRP liczba osób maleje. Tu należy się sprostowanie - liczba osób maleje nie od początku, lecz od V tury (najwięcej osób grało w IV turze - nie wiem też Maćku skąd wziąłeś magiczną liczbę 58 osób, bo według mojej wiedzy nie było ich nigdy więcej niż 51 :) ). Od tamtej właśnie edycji próbowałem małymi kroczkami doprowadzić do stanu, kiedy to w IRP będą osoby odpowiedzialne, które są w stanie zrezygnować, gdy nie mogą grać, a kiedy mogą, to po prostu grają. W mojej opinii, taka, a nie inna liczba graczy w IRP, to akurat sukces, a nie porażka, czy przejaw degrengolady :roll:

Nie należy też zapominać o jednym - IRP to przede wszystkim ludzie. To Wy, to od Was zależy, czy gry są rozgrywane, czy też nie. Jeśli jednostce znudzi się gomoku, czy oznacza to zmierzch IRP? A nie pomyślał ktoś, że może komuś zwyczajnie odechciao się grać w tę grę (oczywiście IRP może mieć jakiś wpływ na taki stan, ale ciężko to zmierzyć, więc dziwią mnie takie autorytatywne wypowiedzi).

Celem IRP jest, każdy się z tym zgadza, wyłonienie graczy, którzy stanowią reprezentację Polski w internetowych rozgrywkach gomoku. Czy liczba 24/25 graczy stanowi ku temu jakąś przeszkodę? Według mnie mamy dość stabilny skład, a czy są lepsi? Być może, ale jeśli nie chcą grać, to ja ich nie zmuszę :roll:

Pozostaje mieć nadzieję, że osoby, które pozostały w IRP nie zawiodą. Jeśli tak, a liczba graczy znów się zmniejszy, wtedy naprawdę będzie można mówić o kryzysie.

Dziękuję Maćku za pomysły - niektóre z nich wpasowałem w moją koncepcję, ale najbardziej ucieszyłoby mnie, gdybym znalazł Cię w składzie grupy C (na razie oczywiście ;) ) :D

Odnosząc się do Twojego pomysłu wyboru czasu gry, od razu zaznaczę, że jest to niemożliwe :roll: Rozgrywki, jeśli ich wyniki mają być wiarygodnym kryterium, muszą być jak najbardziej porównywalne. Jeśli jedna osoba przez całą turę będzie grać na 5 minut, a inna na 20, to takiego stanu nie osiągniemy :? .

Wierzę, że wspólnie damy radę, a ja obiecuję jeszcze mocniej zabiegać o rywali :twisted:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-14, 11:12   

Tak na szybko

Piotrku chyba nie zrozumiales opcji wyboru czasu. Napisalem ze jesli sie obie zgodza moga zmienic. Jesli nie ma takiej zgody to 10 minut.. wiec skad wniosek ze ktos moze zagrac wszytkie gry na 5 minut???????? bedzie mogl zagrac tyle z osoba ktora uwaza ze tez 5 minut to czas wystarczajacy na rozegrania dobrej gry a 10 za duzy i, i tak ich nie wykorzystuje. To samo tyczy sie tych coby chcieli grac na 15 czy 20 minut. Jesli uwazaja ze tyle jest dla nich optymalne niech graja.
Porownywalnosc gier zeby byly na ten sam czas to w tym wypadku blad rozumowania.
Argument ze ludzie sa zli i nieodpowiedzialni tez nie jest dobry bo przeciez jak sam slyszysz ciagle padaja zarzuty pod adresem systemu( a to czas a to umawianie itd)
Generlanie od pocxatkow ludzkosci panuje jedna zasada : ze latwiej zmienic system niz ludzi. Totez najpierw trzeba przyjrzec sie systemowi a potem dopiero wymagac od ludzi.
Poza tym rozgrywki euroligi pokazuja ze proponowany system sie sprawdza , zdecydowana wiekszosc zespolow konczy rozgrywki a w irp ??? A tam tez startuja ludzie niepowazni.....a w dodatku musi sie umowic na mecz 8 a wliczajac rezerwowych czesto 10 -12 osb i nie maja z tym wiekszych problemow!!!
Ilu gra Polakow w eurolidze? 48? Ilu w irp? 25 ? czy ci najlepsi co odmowili gry w irp graja w eurolidze??? tak.......
i zamiast podtrzymywac system ktory okazuje sie niewydolny lepiej postawic na powaznie pytanie co zmienic....
Tak zorganizowana irp przestala byc wyzwaniem czy nobilitacja dla wielu zawodnikow i to nie ich lenistwa ani tego ze sa nie powaznii......

p.s teraz zauwazylem ze przynajmniej czesc postulatow wdrozyles w zycie wprowadzajac system rundowy a to dobrze. Proponowalbym zeby wyznaczyc tez termin podstawowy na podstawie ankietyNie tylko to ulatwi zycie graczom ale tez da mozliwosc kibicom( potencjalnym grsaczom ) na ogladanie meczow live:) A tazke wprowadzic system umawiania z euroligi ktory jest klarowniejszy .

pozdro
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2006-01-14, 12:10   

Czas powinien byc taki, na jakim gramy z reprezentacjami innych panstw. Nawet nie wiem ile to jest, ale zapewne 10 minut ;)
utratos napisał/a:
Porownywalnosc gier zeby byly na ten sam czas to w tym wypadku blad rozumowania.
Nie wiem czy zauwazyles, ale masz maniere autorytatywnego stwierdzania "to Twoj blad". Ja nie widze tu bledu w rozumowaniu, a jedynie zdanie odrebne od Twojego i uwazam, ze jest to co najmniej niegrzeczne z Twojej strony pisac w ten sposob.
utratos napisał/a:
(...)ciagle padaja zarzuty pod adresem systemu( a to czas a to umawianie itd)
Nie wiem co rozumiesz pod pojeciem "ciagle". To znaczy od wczoraj, kiedy adik zalozyl temat "restart irp"? Tu chodzi jedynie o dobor slow, ale w praktyce to jedynie 3-5 osob chce zaorania irp, a do nich dochodzi kilka, ktore chcialyby jej kosmetycznych zmian.

Zeby nie bylo, ze sie tylko Ciebie czepiam ;) Masz racje, ze dobrze jest irp ulepszyc, system rundowy uwazam za ciekawy o tyle, ze zamiast duzo czasu na umowienie sie ze wszystkimi, jest malo czasu na umowienie sie z 1-2 osobam. Stale terminy to tez dobra rzecz, chociaz nie da sie tego wyegzekwowac.

Ilosc graczy jest jaka jest, poniewaz wykruszyly sie paliwody, a zostali gracze "stabilni". Zaden problem w koncu zrobic lige, czy jakas inna forme rozgrywek w Gomoku, albo i niech sobie beda wlasnie jakies grupy C, D, Ż, Ź. Jak sie tam znajdzie osoba ambitna, to na pewno przejdzie wyzej.

Generalnie uwagi Macka sa ciekawe (nie oceniam czy dobre czy zle), chociaz nie zawsze podoba mi sie forma, w jakiej sa przedstawiane. Na dodatek troche dziwne, ze za irp bierze sie osoba, ktora nigdy w niej nie byla :|

P.S. Jakos zauwazylem pewna prawidlowosc, ze Utratos, Adik i Roy maja zwykle takie samo zdanie. Przewaznie zreszta dosyc kontrowersyjne ;)
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-14, 12:37   

spodziewalem sie takiego posta w Twoim wykonaniu Jurku. Krytyka osobowa, zadnych propozycji merytorycznych, czepanie sie slowek wyrwanych z kontekstu do czego zreszta z Twojej strony zdarzylem sie przyzwyczaic.
Mam jednak nadzieje ze inni zabiora glos w dyskuscji merytoryczny i zastanowia sie nad argumentsami a nie rozpoczna od osoboby ktora je napisala.
Pisze to poniewaz jestem czlonkiem psgrip a tazke potencjalnym czlonkiem irp i chcialbym pomoc.
Jesli celem irp jest wylonienie najlepszych i rzeczywiste bycie reprezentacja ( przynajmniej internetowa) no to zmiany sa potrzebne bo ci najlepsi ( w sporej czesci ) i nie tylko oni nie sie kwapia do gry w irp a na eurolige maja czas i graja w niej odpowiedzialnie...( dziwna prawidlowosc).
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-01-14, 13:26   

Ja juz kiedys pisalem ze system IRP mi sie nie podoba. W mojej opinii rozgrywki takie jak IRP sa w ogole nie na miejscu. Uwazam ze powininna byc normalna liga. Natomiast kapitan IRP powinien po prostu powolywac osoby wyroniajace sie w lidze (np. moze pojawic sie nowy gracz, o duzych umiejetnosciach, zaczynajacy od 3 ligi - mozna mu dac szanse na poziomie reprezentacyjnym). zdaje sobie sprawe ze system IRP zostal wprowadzony po to, aby uniknac posadzenia angsta o prywate, czy inne niecne zagrywki. Mysle jednak, ze znamy sie juz na tyle dlugo, ze mozna mu zaufac w kwestii powolywania zawodnikow.

Przy takim systemie, osoby chcacy urozmaicic rozgrywki (np. adik) moga wprowadzac rozne dodtakowe gry dla chetnych, chociazby o puchar adika, czy tez cykl turniejow prywatnych w stylu zlotej ligi ;-)

Pozdrawiam Soul
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2006-01-14, 13:37   

Utratos, przede wszystkim proszę Cię, abyś zadbał o stylistykę i typografię swoich postów - to naprawdę fatalnie się czyta.. Takie pisanie tego, co się myśli - nic nie jest uporządkowane, zaczynasz jeden, a w tym czasie kilka następnych wątków - jeśli chcesz, aby dyskusja stała na wysokim poziomie merytorycznym musisz zachęcić do czytania swoich postów, a to zwyczajny bełkot, bez znaczenia dla treści, których nie neguję.

utratos napisał/a:
4 glowne czynniki które maja wplyw na jakosc rozgrywek a co za tym idzie liczbe graczy która do nich przystepuje to: organizator, struktura rozgrywek , umawianie się , czas rozgrywania konkretnych gier.


Na jakość rozgrywek wpływ mają tylko i wyłącznie zawodnicy. Jak kogoś podnieca gra w IRP, które polega na kilkunasto-minutowych partiach raz na tydzień przez miesiąc, aż do kolejnej tury, to jakość jego gry będzie odpowiednia. Może być też tak, że ktoś się po prostu pogubi i zniechęci jeśli będzie sto tysiecy różnych dodatkowych rozgrywek.. W każdym razie wszystko sprowadza się do tego, że gracz-człowiek jest w tym wszystkim absolutnie najważniejszy.

utratos napisał/a:
Ilosc samych gier pomiedzy graczami do uzgodnienia proponuje 8( czyli chyba jak do tej pory:)


Absurd. Skąd Wam się takie myśli w ogóle w głowach biorą? Powtarzam po raz kolejny słowa Angsta, który twierdzi, że IRP to rozgrywki, których największym priorytetem jest wyłonienie kadry na mecze międzynarodowe. Czy tam z Czechami rozgrywa się po 8 meczów z każdym? Bzdura! Jak sobie lubicie pograć, to włączcie Fivera i pykajcie nawet 3h dziennie. 4 gry to absolutny max, chociaż i tak powinny być dwie, żeby od początku czuć odpowiedzialność za każdy ruch.

utratos napisał/a:
Niektorzy gracze stwierdzili ze w czasie 10 minutowej gry ida wyprowadzic psa , zmywac czy cos podobnego bo oni maja szybki styl gry i nie potrzebuja az tak dlugiego czasu do namyslu. Z drugiej strony czesc graczy pisze ze 10 minut to minimum na powazna gre (czyli mysla o dluzszych grach). Wychodzac naprzeciw tym oczekiwaniom proponuje w przypadku zgody 2 graczy na zmiane czasu gry : krotsze 5 i 7 i dluzsze 15 20 30 60 ) W przypadku nie zgody obu graczy czas gry wynosi 10 minut( czas podstawowy).


Beznadziejny pomysł. Z Czechami, Węgrami czy Rumunami nie będzie takich dyskusji. 2-4 gry, 10 swap i nie ma żadnych udziwnień (jeszcze kilka dni temu myślałem podobnie jak Ty, ale to bzdura jednak).

utratos napisał/a:
Proponuje dowiedziec się(np. ankieta) kiedy wiekszosc graczy ma czas i ustanowic wtedy termin podstawowy.( np. czwartek 18-21 wojnity)
Jeśli zawodnicy z danej pary maja wtedy czas to nie musza się umawiac wogole .


To już lepsza idea, aczkolwiek myślę, że zbyt wygodna dla graczy. Niech wykażą trochę zaangażowania, tak jak się to dzieje w EL - każdy powinien dbać o swój los, poza tym ciężko potem udowodnić takiemu komuś, że był albo go nie było, itd.. Najlepiej wszystko pisać na forum - WSZYSTKO!

Do tego dochodzi kwestia Twojego zaangażowania w IRP - to tak, jakbyś był Czechem, ale decydował o tym co mają robić Słowacy. Proponuję najpierw przeprowadzić się na Słowację, a potem już z większym autorytetem decydować o kształcie rozgrywek, w których nie grasz, więc każda Twoja propozycja traktowana jest niestety pół-serio.

Ostatnie dwa posty to żenada. Ece jak zwykle podsumowuje bez sensu (jakby ktoś nie umiał czytać) i nic nie wnosi do dyskusji poza osobistymi powódkami, a Utratos nie potrafi na to przymknąć oka. Powinieneś robić wszystko, żeby odpowiednio nawigować tematem, nie spodziewaj się też, że Twój bełkot zostanie odpowiednio odczytany przez forumowiczow. Nie wiem jak inni, ale nie ma dla mnie bardziej męczących postów od tych Twoich i Mangi.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-14, 15:44   

Adiku skorzystam z Twojej rady , z której notabene sam nie skorzystałeś w poprzednim poście i przymknę oko na większość Twojego postu.

Zainteresowała mnie Twoja argumentacja w punkcie dotyczącego systemu rozgrywek. Nie wiem w jaki sposób jesteś w stanie pogodzić dwie swoje wypowiedzi ostatnio napisane na forum. Jedna dotyczy mojej koncepcji reformy a druga Twojej restartu.
Napisałem w poprzednim poście, iż 4 czynniki na jakość rozgrywek : organizator, struktura rozgrywek , umawianie się , czas rozgrywania konkretnych gier.
Ty w odpowiedzi stwierdziles:
adik napisał/a:
Na jakość rozgrywek wpływ mają tylko i wyłącznie zawodnicy. Jak kogoś podnieca gra w IRP, które polega na kilkunasto-minutowych partiach raz na tydzień przez miesiąc, aż do kolejnej tury, to jakość jego gry będzie odpowiednia. Może być też tak, że ktoś się po prostu pogubi i zniechęci jeśli będzie sto tysiecy różnych dodatkowych rozgrywek.. W każdym razie wszystko sprowadza się do tego, że gracz-człowiek jest w tym wszystkim absolutnie najważniejszy.

W takim razie nie rozumiem po co chcesz zmienić system rozgrywek skoro wszystko zależy od graczy....Po co cokolwiek zmieniać ???

Jednakże broniąc już własnej koncepcji restartu piszesz:
adik napisał/a:
Ten argument nie przemawia do mnie wcale. IRP (po raz 30 to przypominam) jest po to, by wyłonić kadrę na mecze międzynarodowe. To, że ktoś się pnie do góry (a podobno IRP bardzo wiele daje, bo takie gry z mocnymi przeciwnikami to coś niesamowitego..) o niczym nie świadczy. Nie wiem czy naszymi reprezentantami mają być Ci najwytrwalsi, którzy liczą na politowanie Angsta czy faktycznie najlepsi?


De facto sam stwierdzasz, że irp wyłania najwytrwalszych a nie koniecznie najlepszych. Oznacza to jednak , ze system rozgrywek ma znaczenie.
I niestety nie zawsze najwytrwalszy jest najlepszym....
Bronisz swoja koncepcje restartu pewnym argumentem a następnie jego przeciwieństwem atakujesz moja. Nie wiem co o tym uważać.

Także argument czechosłowacki jest nie na miejscu.
Irp odbywa się pod patronatem Psgrip toteż jako członek tego stowarzyszenia mam prawo się wypowiedzieć na temat irp któremu to stowarzyszenie patronuje , nie?
Zachęcam zresztą do tego wszystkich członków psgrip
Jestem także potencjalnym zawodnikiem irp gdyż drzwi do niej stoją otworem dla wszystkich Polaków.
I czy ty uważasz ze żeby być lekarzem trzeba przejść wszystkie choroby? Co by na to powiedział biedny Pan ginekolog?J)))))

Ach i przymykam już oko na inne komentarze osobowe a liczę na merytoryczne propozycje lub argumenty przeciw przedstawionym propozycjaJ

A i na koniec o czasie . Jeśli zakładamy ze chcemy wyłonić najlepszych a dwaj zawodnicy grający w parze twierdza ze pełnie swoich umiejętności potrafią pokazać w grze na 20 minut to czemu im nie dać grać na 20 minut jeśli mają czas ? Jeśli zagrają krócej to los będzie miał znacznie większy wpływ na wynik niż oni i nie wiadomo kogo wyłoni. Jeśli jednak wyłaniamy najlepszych na 10 minut w gomoku na necie bez względu czy zawodnicy dobrze się czują na ten czas no to pewnie racja ze innych czasów nie. Jednak jeśli darzymy do wyłonienia najlepszych to dajmy w miarę możliwości im szanse zagrać na czas jaki im najbardziej odpowiada( w szczególności jeśli jest dłuższy niż 10 minut) Jeśli się obaj nie zgodzą na dany czas to wtedy graj standardowe 10 minut...
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2006-01-14, 16:03   

Pomysł z czasem jest dobry, ale jak ktoś sobie gra rankingowo na Kurniku. Wtedy może się bawić czasem. Wyobraź sobie teraz, że w meczu Brazylia - Argentyna piłkarze grają dwie godziny, bo Ronaldinho lubi biegać, a Veron się najadł i może pykać do woli, a w spotkaniu Polski z Mozambikiem mecz potrwa 15 minut, bo Polakom się nie chce grać, a Mozambik nie lubi zimna. Bzdura! To zabawa na sparingi, a nie na poważne spotkania, które - mam nadzieję - w IRP się rozgrywają.

Co do moich koncepcji - uważam, że restart to jedyna słuszna decyzja, aczkolwiek mam świadomość, że nie jest to rozwiązanie, które przyniesie same korzyści. Żeby być wiarygodnym przedstawiam zarówno dobre, jak i złe strony.

Zdaje sobie sprawę, że system ma jakieś znaczenie, prawda jest taka, że są gusta i guściki - komus się może aktualny stan grup spodobać, inni chcą, żeby zrobić z tego paradę równości, a jeszcze inni zrestartować wszystko i utworzyć dwie ligi. Nigdy nie dogodzisz wszystkim, powinieneś o tym wiedzieć.

Po raz kolejny powtarzam, że brzmiałbyś wiarygodniej, gdybyś do IRP się zapisał.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2006-01-15, 01:57   

Jako CAŁKOWICIE bezstronny obserwator rozmów na wysokim pułapie (tj. rozmowach graczy których poziom gry przewyższa mój o lata świetlne), podzielam całkowicie opinie Utratosa. Sam nie biorę w tym udziału ale śledzę ten wątek. Radze Ci Panie Adiku porządnie przemyśleć pomysł restartu. Ale nie względem siebie a względem graczy którym taka decyzja wyrządziła by krzywde. Wydaje mi się, że jest ich z całą pewnościa więcej niż tych których to by satysfakcjonowało.

Bacznie obserwujący- vilu
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2006-01-15, 10:48   

Jaką krzywdę? Kurde, Angst pisał setki razy do czego jest IRP, więc ustosunkowuje się do tego, przedstawiając idee ściśle związane z przeznaczeniem reprezentacji..

W związku z powyższym, nikomu restart krzywdy nie wyrządzi, bo przecież IRP to rozgrywki, które mają wyłonić najlepszych obecnie graczy, poza tym w opinii większości są bardzo ważnym elementem treningu gry i jej stylu. Jeśli ktoś gra od VII tur powinno być oczywistym, że jeśli zaszedł wysoko (tak jak najlepszy gracz młodego pokolenia - Losiu czy też starzy wyjadacze ze Śląska - Aaru i Lutalek) to przy restarcie na pewno utrzymałby swoją pozycję, a nawet ją podniósł! To się rozumie samo przez się, że jeśli IRP jest narzędziem edukacyjno-selekcyjnym to osoba grająca VII tur MUSI być po prostu w danej chwili jedną z lepszych w Polsce, więc nikt jej nie krzywdzi restartując rozgrywki. Ja zdaje sobie sprawę z siły Aaru czy Losia - wiem, że jestem w C i mam marne szanse na ogranie ich, a mimo wszystko wierzę w to, że przy restarcie ugrałbym z nimi choć punkt. Wiem, że to nieskromne nastawienie może mnie zgubić, ale wiara czyni cuda.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2006-01-15, 11:32   

Mam Adik jedno pytanie. Skąd masz gwarancję, że najlepsi gracze rzucą się od razu do gry w eliminacjach IRP utworzonych na Twoich zasadach? Dodatkowo, że nie znudzi im się to po kilku turach?
Moim zdaniem naprawdę nie należy zmieniać wszystkiego, a tylko udoskonalić, obecny system. Wprowadzenie terminarza gier jest moim zdaniem bardzo dobrym pomysłem w tej sytuacji. Dodatkowo kilka atrakcji i jeśli najlepsi gracze będą chcieli grać, to na pewno zagrają.
_________________
BYKOM STOP!
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-01-15, 11:40   

Adik ma tutaj sporo racji mowiac ze system premiuje najwytrwalszych a nie najlepszych. Natomiast trzeba sobie zadac jeszcze jedno pytanie. Czy w reprezentacji maja grac najlepsi, czy tez najlepsi z tych na ktorych mozna polegac. Wydaje mi sie ze system Piotrka (chociaz tego glosno nie powiedzial) wylania wlasnie takich graczy, ktorzy pomimo trudow eliminacji dalej graja i wiadomo, ze w przypadku meczu miedzypanstwowego bedzie mozna na nich liczyc.

Restart IRP, bylby niejako zaprzeczeniem tej idei oraz pozwolilby wylonic najlepszych w danym momencie ze wszystkich zgloszonych. Przy takim podejsciu, nalezy taki restart robic w kazdych eliminacjach, tak aby nawet nowo dolaczony gracz mial szanse n wejscie do pierwszej reprezentacji jesli jego poziom gry na to pozwoli.

Nie wypowiadam sie ktory z nich jest lepszy wedlug mnie, gdyz moja koncepcje napisalem wczesniej.
 
 
 
Gość

Wysłany: 2006-01-15, 12:00   

Wydaje mi sie ze duma podpowiada Adikowi ze jako gwiazdor polskiej sceny gomoku nie powinien grac w nizszej grupie niz trojka osob ktore wytrwale wymienia w kazdym poscie.
A wystarczylaby odrobina cierpliwosci i po jednej rundzie gralby w B i mogl pokazac nam na co go stac.
Soul wszystko ladnie podsumowal :) , tylko robienie restartu rozgrywek co runde to bylaby jednak ta sama nudna rozgrywka co teraz, wiec to nie rozwiazanie. Robienie restartu aby wylonic najlepszych graczy w danym momencie a nie najwytrwalszych mialoby sens bezposrednio przed meczami miedzynarodowymi, ale to jest prawie niemozliwe do zrealizowania z powodu duzej liczby graczy, wiec rowniez odpada.
Chyba pozostaje nam zostawic obecny system, dozac do udoskonalenia go, zmniejszenia liczby lig (byc moze tylko 2 jesli liczba graczy to nieco ponad 20), zwiekszenia rotacji miedzy nimi.
 
 
roy_ 
Klubowicz


Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 281
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-01-15, 16:28   

przede wszystkim uwazam ze nie powiino sie grac az 6 gier!

moim zadaniem 2 g4ry to najlepeze rozwiazanie, jak to adik powiedzial trzeba czuc presje kazdego ruchu od samego poczatku 6 gier naprawde nie oplaca sie grac i to odrzuca....
_________________
Piwo jest pyszne piwo pic trzeba kto pije piwo ten pojdzie do nieba
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group