Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyka a gra
Autor Wiadomość
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-04-24, 09:37   

Hmm, a mi przeszkadzałaby muzyka, o której piszecie. Najbardziej odpowiada mi klasyka (bez skrzypek :) ), a czasami jak znajdę coś ciekawego, to muzyka tzw. relaksacyjna jest również ciekawa. Ważna jest dla mnie czystość i harmonia dźwięku, a ryczenie w tle, przykryte waleniem w bęben, czy co tam jeszcze, jakoś mnie denerwuje.

Przy komputerze raczej muzyki nie słucham, wyłączam także "dźwięk po ruchu przeciwnika". Lubie cisze.

Pozdrawiam
 
 
explorer 

Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 166
Skąd: Opole
Wysłany: 2005-04-24, 12:18   

Ostatnio mówi się, że do skupienia pomaga muzyka klasyczna, tudzież "Cztery pory roku" - A. Vivaldi.

Ps. Tak powiedziała moja pani w szkole od muzyki. :P
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2005-04-24, 15:13   

Rock i sporo jego pochodnych, zwłaszcza Progressive Rock. Tool, Led Zeppelin, Metallica, Rage Against The Machine, Black SAbbath, AD/DC, Nirvana, Kyuss, czasem The Cardigans, Korn, Marilyn Manson, Hendrix, INXS, Pink Floyd, RHCP, The White Stripes i kultowe piosenki z lat '70 - '80.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
unrated_games 

Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2005-04-24, 16:26   

bad_mojo napisał/a:
Rock i sporo jego pochodnych, zwłaszcza Progressive Rock. Tool, Led Zeppelin, Metallica, Rage Against The Machine, Black SAbbath, AD/DC, Nirvana, Kyuss, czasem The Cardigans, Korn, Marilyn Manson, Hendrix, INXS, Pink Floyd, RHCP, The White Stripes i kultowe piosenki z lat '70 - '80.



dodalbym jeszcze zdecydowanie King Crimson.
 
 
 
Gość

Wysłany: 2005-04-25, 07:00   

Pearl Jam :wink:
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2005-04-25, 11:56   

Niezbyt lubie ani Crimson King, ani Pearl Jam. King Crimson przesadzają z ozdobnikami i czasem nie mogę już znieść ich półgodzinnych brzęk, bdąk, bdank, bdęk.... A odnośnie Pearl Jam, to już wiele osób próbowało mnie do tego przekonać, ale jak dla mnie, to oni te piosenki mieli po prostu nieciekawe, monotonne i bez werwy. Takie zwykłe...

Poprawiłem ten King Crimson, nie znam tego zespołu zbyt dobrze, ale zawsze kojarzą mi się z jedyną płytą, jaką ich posiadam - In the Court of the Crimson King...
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
Ostatnio zmieniony przez bad_mojo 2005-04-25, 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
unrated_games 

Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2005-04-25, 14:10   

bad_mojo napisał/a:
Niezbyt lubie ani Crimson King, ani Pearl Jam. Crimson King przesadzają z ozdobnikami i czasem nie mogę już znieść ich półgodzinnych brzęk, bdąk, bdank, bdęk....

fakt muzyka ciezka ( nie kazdy ja rozumie :P ) ale do gry odpowiednia.......
 
 
 
sekta 
Sekcia :D


Dołączył: 15 Maj 2004
Posty: 111
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-04-25, 15:08   

unrated_games napisał/a:
bad_mojo napisał/a:
Niezbyt lubie ani Crimson King, ani Pearl Jam. Crimson King przesadzają z ozdobnikami i czasem nie mogę już znieść ich półgodzinnych brzęk, bdąk, bdank, bdęk....

fakt muzyka ciezka ( nie kazdy ja rozumie :P ) ale do gry odpowiednia.......


A ja nie rozumiem jak darcie mordy moze być dobre do gry :|
_________________
P0zdr0 :P
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2005-04-25, 15:27   

Sekta napisał/a:
A ja nie rozumiem jak darcie mordy moze być dobre do gry


Akurat ściągnąłem sobie przykładową piosenkę Pearl Jam i wcale nie jest to darcie mordy, gość nawet nieźle śpiewa w porównaniu z niektórymi np. "popowymi" wykonawcami. Muzyka też nawet fajna.
Sekta, chyba nie słyszałeś prawdziwego darcia mordy. Jak chcesz takiego posłuchać, to mogę dać Ci linkt do stronki zespołu z mojej szkoły, posłuchasz sobie wydzierania się (choć i to nie jest najgorsze, bo akurat ostatnio słucham w trakcie gry tylko zespołu Infection).
 
 
 
explorer 

Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 166
Skąd: Opole
Wysłany: 2005-04-25, 15:36   

sekta napisał/a:
A ja nie rozumiem jak darcie mordy moze być dobre do gry


Tomeczku, może niektórym pomaga to że podczas grania np. turnieju poplują sobie monitor :mrgreen: ?

Ps. Pisząc powyższą wypowiedź, nie miałem nikogo na myśli :|
 
 
sekta 
Sekcia :D


Dołączył: 15 Maj 2004
Posty: 111
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-04-25, 15:42   

Spoko, ja tylko się zdziwiłem jak "darcie mordy" może być dobre do gry..
Nie musicie mi tłumaczyć, że każdy ma inny gust itp. ja to wszystko qmam :P

martin1234 napisał/a:
Jak chcesz takiego posłuchać, to mogę dać Ci linkt do stronki zespołu z mojej szkoły, posłuchasz sobie wydzierania się (choć i to nie jest najgorsze, bo akurat ostatnio słucham w trakcie gry tylko zespołu Infection).


Nie, dziękuje (nie mam ochoty tego słuchać :D ) :P
_________________
P0zdr0 :P
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-04-25, 17:25   

Czy piszac "darcie mordy" masz na mysli growling? King Crimson (a nie Crimson King) graja na pewno muzyke trudna, ale nie ciezka, ciezka nie jest tez muzyka Pearl Jam.

Osobiscie nie mam okreslonego typu muzyki, ktora mi pomaga w grze, ale nie lubie ciszy, bo strasznie mnie rozprasza. Na krotsze czasy lubie muzyke szybsza (ciezsza?) jak chocby Lux Occulta czy Killswitch Engage, na dluzsze z kolei spokojna (np. Lacrimosa). Ciezka muzyka moze bardzo pomoc np. takze przez zagluszanie duzo bardziej rozpraszajacych dzwiekow. Jak gram jestem wtedy tylko ja, partia i muzyka. Po pewnym czasie muzyka sie wycisza w umysle i zostaje tylko miejsce dla partii. Przynajmniej ja tak mam.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-04-25, 22:38   

Ma ktoś może jakis ciekawy zbiorek mid-ów, którym chciałby się podzielić? Kiedyś miałem całą klasykę, ale gdzieś pliczki zaginęły.

Pozdrawiam
 
 
nc 

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 297
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2005-04-25, 23:22   

Podczas gry praktycznie zawsze mam włączonego winampa z listą ok 700 utworów różnych zespołow, nie wiem czy pomaga to mi w grze ale po prostu lubię ich słuchać :) oto zespoły które na mojej liście się znajdują:

Placebo (ulubiona kapela), Metallica, Blind Guardian, Linking Park, U2, Nirvana, Queen, Coldplay, REM, Pearl Jeam, Pink Floyd, Nightwish, The White Strips, Porcupine Tree, Radiohead, Red Hot Chili Pepers, Guano Apes, Cardigans, Aerosmith, POD i jeszcze troche innych; z polskich mam: HEY, Kazika i Kult, Manaam, Lady Punk, Perfekt
i jeszcze wiele innych zespołów tylko z nich mam przeważnie po kilka mp3 więc nie będę wydłużał listy :P

ogólnie to słucham ROCKa i muzyki w tym tonie, pozdrawiam :)
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-04-26, 00:48   

jopq napisał/a:
Ma ktoś może jakis ciekawy zbiorek mid-ów, którym chciałby się podzielić? Kiedyś miałem całą klasykę, ale gdzieś pliczki zaginęły.

Pozdrawiam


Ja mam spore kolekszyn wszelakiej muzy wszelakich formatach 8)
jak cos to lap mnie na kurniku to jakos Ci podesle mjuzik.

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group