Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Texas Holdem vs Renju
Autor Wiadomość
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-10-25, 18:00   Texas Holdem vs Renju

Nie wiem czy wiecie ale dzisiaj w Warszawie rozgrywany jest finał, największego cyklu turniejowego Europy w pokera. Turniej trwał 4 dni (w tym dni 1a i 1b) i dziś właśnie rozgrywany jest stolik finałowy. Bezpośrednie wpisanie się do main eventu, który właśnie się kończy wynosi niebagatelne 25000zł. Kosmos. Za 8 miejsce miejsce w tym turnieju (bo tyle pozostało uczestników) jest do wypłaty 133 570 zł. Za pierwsze natomiast półtora miliona złotych (dokładnie 1,493,170). I tak czytam skrócone opisy graczy, którzy mają owe 130 tysięcy złotych zagwarantowane i ... poznaję jedno zdjęcie. Twarz znajoma chodz nie kojarzyłem jej z niczym. Nazwisko też mi nic nie mówiło. Po czym ostatnie zdanie mnie zamurowało...

"Jest zawodowym pokerzysta od 5 lat, zwykle gra cash games online, a turniejowo nie ma wielkiego doświadczenia. Przed turniejem w Warszawie zagrał tylko w dwóch większych eventach live w Marakeszu i w Baden. Do Warszawy przyjechał z grupą przyjaciół bo jak sam powiedział miał ochotę odpocząć od gry online i spędzić wesoło czas z grupą znajomych. Alexander jest dwukrotnym mistrzem Europy i trzykrotym drużynowym mistrzem świata w grę Renju (odmiana Gomoku). "

http://www.pokertexas.pl/...ented=1#c037564

Aleksander odpadł na 8 miejscu i wygrał właśnie te sto trzydzieści tysięcy złotych.
woow, nice played sir!

a pomyłka, zajął siódme miejsce i wygrał 186 000 złotych.
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2009-10-25, 18:59   

Nigdy nie grałem, bo nie przepadam za grami z rzucaniem kośćmi, ale sporo osób z zawodowego tryktraka (backgammon) przerzuca się na pokera.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-10-25, 19:19   

Albo u co piątego zawodowca można przeczytać, że grał w jakiś tam Magic Gattering.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-10-25, 22:01   

Renju (odmiana Gomoku) - Rosjanie nie byliby zadowoleni z tego opisu :]

Sporo Estończyków, z tego co słyszałem, przerzuciło/przerzuca się na pokera.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-25, 22:37   

vilumisiek napisał/a:
Albo u co piątego zawodowca można przeczytać, że grał w jakiś tam Magic Gattering.

. . .Magic The Gathering - gra karciana, też losowa i strategiczna. Też gra się o sporą kasę (ogólnoświatowe cykle grand prix, pro tour, mistrzostwa) ale oczywiście znacznie mniejszą niż w pokerze.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-10-26, 08:02   

Clayton Mozdzen podobny trochę do Blinda z kurnika. Większość młodych i ani jednej kobiety na topie. Mam zatem pytanie, czy odbywa się jakiś turniej tylko dla Pań ? Czy traktowane są one na równi - czego zawsze żądają feministki.

Ja też bym sie pochwalił, że grałem w Gomoku, mimo, iż nic nie osiągnąłem w tej grze.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-10-26, 08:52   

Są traktowane na równi a nawet lepiej - mają czasem turnieje tylko dla siebie, faceci nigdy :) Tyle, że są może 2-3 kobiety, które grają high stakes. Coś jak w Renju :)
 
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-26, 23:37   

Vilu jaki nik posiadasz na pokerowych tur. on-line, i na jakich portalach grasz?
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-06-20, 21:20   bardziej o samym pokerze, ale kto wie :-)

http://sport.onet.pl/szac...,wiadomosc.html
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-06-23, 00:09   

On nigdy nie reprezentuje Polski na turniejach bo tego akurat nie napisano :)
Ostatnio zmieniony przez angst 2011-06-23, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-10, 00:36   

Wyzwanie dla pokerzystów :wink:
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-10, 10:00   

Jest dużo więcej dużo bardziej charakternych graczy niż Jeff Sarwer, 500k$ w 3 lata i niby najbardziej utalentownay/?
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-10, 16:56   

A artykul co najmniej durny, 'sztuczna inteligencja ,komputer do pokera nie do ogrania w head up' ; dawno większych bzdur nie czytałem, jak można być nie do ogrania w head up/'? można np. mieć przewagę lub jej nie mieć po określonej ilości gier z przeciwnikiem/bądź z komp (przy założeniu że gracz jest obeznany w temacie, doświadczony, bystry oraz rezolutny); dla określenia czy ktoś jest lepszy w 1-1 nalezaloby zagrac min. 100 gier co i tak nie byłoby wyznacznikiem. Komputer bylby prawdopodobnie nie do ogrania gdyby poker był grą tylko umiejętności, w rzeczywistości 50% to wariacja, los, fuks.., a pozostale 50% doświadczenie oraz umiejętności (według mojego mniemania).

pzdr.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-08-29, 23:04   

Szachistom też się nieźle wiedzie w pokera - http://szachmistrz.pl/seb...ln-zlotych.html

Niezła kasa :rotfl:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group