Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ILP - czwarty sezon
Autor Wiadomość
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2006-02-28, 15:46   

No i rzutem na taśmę do rozgrywek został dokoptowany Ciap!

Dzisiaj postaram się zaktualizować terminarz.
1 kolejka grupy A bez zmian, Ciap pauzuje ;)
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2006-02-28, 22:50   

...i Lone!!

I na tym zapisy do czwartej edycji ILP uważam za zakończone!
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-03-04, 12:12   

Proszę o kontakt przeciwników z grupy B. W weekend mogę grać w zasadzie o każdej porze, o ile tylko się wcześniej umówimy. W ciągu tygodnia mam naprawdę bardzo ciężko coś zagrać (ewentualnie 22:00-1:00).

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2006-03-05, 19:18   

Nie ma tego w regulaminie rozgrywek, ale chciałem dodać, by na nickach ilp_ nie rozgrywać żadnych partii rankingowych poza wyznaczonymi terminarzem.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2006-03-09, 16:30   

chcialbym umowic sie na mecz z ciapem, i z lone kiedy Wam pasuje ?

lutalek zagral do tej pory 1 mecz, do tego na 2 pozostale umowione nie przyszedl (ze mna i z baliczka):| Nie rozumiem takich ludzi, nie dosc ze pytam sie jaki termin komu pasuje, i dostowuje sie do tej daty nie planujac nic w tym czasie to jeszcze nie przychodzi na termin najbardziej mu odpowiedni :[ (??)
 
 
 
lutalek 
WALI MNIE IMMUNITET

Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 413
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-03-10, 09:46   

wicherze dziś 12:00 - 16:00?
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-03-10, 14:18   

Jak rozumiem, do play-off grupy B wchodzą 4 najlepsze osoby po rundzie zasadniczej, potem są półfinały play-off i przegrani z tych półfinałów grają mecz decydujący o awansie (gdyż awansują 3 najlepsze osoby z B) - czy dobrze interptretuję zasady?

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2006-03-10, 14:42   

Nie.

Osoba z pierwszego miejsca gra z osobą z czwartego miejsca. Osoba z 2 miejsca z osobą z 3 miejsca.
Zwycięzy awansują bezpośrednio. Przegrani grają ze sobą mecz o 3 miejsce premiowane awansem.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-03-10, 15:30   

Tak też właśnie napisałem :D

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
lutalek 
WALI MNIE IMMUNITET

Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 413
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-04-03, 13:13   

prosze o kontakt moich przeciwników z grupy B, pasuje mi wtorek i środa po 20:00 albo weekend (ale juz nie na 100%)
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2006-04-03, 16:11   

bede.
 
 
 
connex 


Dołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 60
Skąd: Głuchołazy
Wysłany: 2006-04-03, 16:50   

Jeśli chodzi o gry po 20 to najbardziej mi pasuje piątek, sobota, niedziela.
Od pn-czw do 20 spokojnie moge grac.

Pozdrawiam[/code]
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2006-04-03, 18:53   

A ja proszę o kontakt najlepiej na GG albo PW.
Obecnie mogę grać w zasadzie codziennie, od 15 do 18 (19) oraz po 19 (20).
_________________
BYKOM STOP!
 
 
 
BlueMan 


Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 224
Skąd: CHORZÓW
Wysłany: 2006-04-13, 21:19   

Mialy byc walkowery - tak bylo mowione na turnieju w Krakowie , wziolem sobie to do serca i po paru po powrocie zagralem ta ilp , teraz co sie okazuje ze Arek boi sie dawac walkowery i kazdego tylko upomina ( mogl od razu powiedziec mi w krakowie ze to taki zart z tymi walkowerami) bez sensu w skrocie bylo zrobienie terminow takich jak obowiazuja ale jeszcze bardziej bez sensu jest darowanie tych walkowerow , skoro ktos juz gra to albo gra albo sie opie***** , w takim turnieju nie ma kolegow robi sie to po to by grac i albo sie robi inne terminy albo sie trzyma zasad = walkowerow


Przepraszam Arku ze zwrocilem sie do Ciebie ale akurat Ty to prowadzisz wiec od Ciebie wymaga sie pilnowania zasad
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-04-13, 22:25   

To może ja się wypowiem jako zarządzający podobnymi poniekąd rozgrywkami.

Moim zdaniem idealny system nie istnieje. Rozgrywki robione są dla graczy i bez ich wsparcia mają mały sens. To wsparcie powinno polegać głównie na aktywnym uczestnictwie w takich zawodach. Można dawać walkowery lub nie, ale jak nie ma rozgrywanych normalnych partii to turniej traci sens (vide ILR i sytuacja Dragona w poprzednim sezonie). Uczestnicy tracą ochotę na grę, a potem sami organizatorzy.

Przystąpienie do danych rozgrywek odbieram jako swego rodzaju deklarację - "jestem zainteresowany, akceptuję zasady, uczestniczę". Oczywistym jest, że życie czasem takie deklaracje weryfikuje - nagły wyjazd, długotrwały remont mieszkania, odłączony net, mogą być różne przyczyny powodujące trudności z wywiązaniem się z danego słowa. Jedyne co wtedy pozostaje, to spojrzenie prawdzie w oczy i rezygnacja, która wbrew pozorom mniej szkodzi rozgrywkom niż obecność w tabeli "martwych dusz".

Dla mnie tak długie terminy na rozgrywanie edycji są zwyczajnie śmieszne, ale z drugiej strony staram się też innych zrozumieć. Pewnie na palcach jednej ręki policzyłbym osoby, które mają mniej wolnego czasu ode mnie, a rozgrywki zakończyłem miesiąc temu i to w zasadzie bez żadnego większego problemu (no oprócz długiego polowania na Lutalka :D ). 11 pojedynków można spokojnie zagrać w 2-3 tygodnie, ale jak ktoś ma z tym problem w 3 miesiące, to czy zapisywanie się ma sens? Ciężko znaleźć winowajcę, więc najłatwiej oskarżyć organizatora (kiepski system, brak atrakcji, niekonsekwencja, konsekwencja - jest mnóstwo powodów), a jakoś nikt nie patrzy na siebie, że sam przyczynia się do takiego stanu rzeczy.

Rozumiem Arka, bo lepiej żeby o tabeli decydowały mecze niż walkowery - taki jest chyba sens rozgrywek... :roll:

Patrząc na sytuację z mojej pozycji jako uczestnika mam mieszane uczucia. Grałem jak tylko mogłem, zagrałem wszystkie wymagane pojedynki, zwiększając w ten sposób globalną ich liczbę i niestety w pewnym sensie przekłamując statystyki. Teraz ktoś za darmo (czyt: rozegranie jednego meczu więcej niż inna osoba) dostaje walkowera i wyprzedza mnie w tabeli, bo ja akurat z tą osobą miałem gorszy dzień albo byłem po prostu słabszy.

Reasumując - zacznijmy grać, zamiast narzekać, a wszystko będzie dobrze :D

Pozdrawiam

Angst

P.S. Blue - informacja o walkowerach przyniosła jakiś efekt. Gdyby nie ona miałbyś pewnie tyle samo pojedynków co przed MP :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group