Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-11, 03:59
Mistrzostwa Polski 2006 w gomoku
Autor Wiadomość
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-15, 17:39   

Hej!

Bardzo dobrze, że będzie tur w Krakowie. Soul na pewno wkłada sporo pracy w organizacje
ALE.....
POZOSTALO 23 DNI DO TURNIEJU W KRAKOWIE O MISTRZOSTWO POLSKI W GOMOKU 2006.
A....... nie ma wiadomości:
- o noclegach( czy brać karimate czy za darmo będą czy trzeba szykować kasę czy też szukać sobie samemu noclegu?)
- o wpisowym
- o programie turnieju( w tym przede wszystkim, o której się zacznie w sobotę bo cześć osób może chcieć przyjechać w sobotę rano ale jeśli zaczniemy wcześniej będzie musiała przyjechać w piątek)
- o nagrodach
- nie ma listy uczestników turnieju
- nie ma tez żadnej informacji o turnieju na stronie (a zapewne cześć gomokwcow nie odwiedza forum a ci co odwiedzają rzadziej mogą nie przekopać się przez sporo liczbę produkowanych postów i nie znaleźć informacji o mistrzostwach..)



Miłosz pisał o lepszej organizacji i większym prestiżu zawodów.
W tej chwili wygląda to na odwrót i raczej mało poważnie ... Organizacja znów szwankuje.

p.s. Apropo prestiżu mistrzostw Polski mam pytanie czemu mistrzostwa Polski w gomoku po ponad 2 miesiącach jako jedyne na stronie stowarzyszenia nie posiadają tablic turniejowych( kto z kim grał)??
Czy to podnosi prestiż tej imprezy???

p.s.2 W zwiazku z tym ze czas gry nie ma ulec zmianie w stosunku do mistrzostw w wawie proponuje zrezygnowac z czasochlonnego zapisu( ewentualnie mozna spisywac po grze albo osoby nie biorace udzialu w turnieju niech sie tym zajma a jesli nie to trudno i tak jest za malo czasu..)
 
 
lutalek 
WALI MNIE IMMUNITET

Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 413
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-02-15, 23:15   

w jednym sie zgodze, zarządzie wypadałoby dać linka na forum (strona główna), stronie gomoku, na kurniku i gdzie jeszcze popadnie (stowarzyszenie mariasz itp)
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-02-16, 01:26   

utratos napisał/a:
Soul na pewno wkłada sporo pracy w organizacje
Parę innych osób również...

utratos napisał/a:
Miłosz pisał o lepszej organizacji i większym prestiżu zawodów.
W tej chwili wygląda to na odwrót i raczej mało poważnie ... Organizacja znów szwankuje.
Została przyjęta taka strategia, że nie są ogłaszane rzeczy niepotwierdzone, pomimo tego, że czasami są dograne na 90%. To co można było, ogłaszaliśmy na forum, gdyż brakowało jeszcze kilku spraw do ogłoszenia na stronie. Ale tak sie złożyło, że dzisiaj (a w zasadzie wczoraj, bo już jest po północy) uzyskalizmy praktycznie wszystkie nizbedne informacje. Od 23:30 do 1:00 trwało spotkanie Zarząd zwołane w trybie nadzwyczajnym, na którym ostatecznie wszystko poustalaliśmy i przegłosowaliśmy. Ok. południa na stronie pojawi się kompletne ogłoszenie dot. MP w Krakowie.

utratos napisał/a:
W zwiazku z tym ze czas gry nie ma ulec zmianie w stosunku do mistrzostw w wawie proponuje zrezygnowac z czasochlonnego zapisu
Przecież pisałem, że staramy się wydłużyć czas do namysłu do 25 minut... Propozycję rezygnacji z zapisów można omówić, wiadomo, że zapis prowadzony przez inne osoby, czy tez odtwarzanie po partii to fikcja...

lutalek napisał/a:
wypadałoby dać linka na forum (strona główna), stronie gomoku, na kurniku i gdzie jeszcze popadnie (stowarzyszenie mariasz itp)
To co sami damy radę zrobic na pewno zrobimy zaraz po opublikowaniu ogłoszenia. Z mariaszem rozmawiałem już ok. 2 tygodnie temu, a w zeszłym tygodniu został do nich wysłany artykulik o gomoku, MP itp. Ukaże się on w jakiejś studenckiej gazetce (Uniwersytet Jagielloński). A jeśli chodzi o tzw. "gdzie jeszcze popadnie", to nie jest łatwo. Trzeba napisać porządny tekst, znaleźć jakieś dojście, żeby został opublikowany, no i jeszcze w takim medium, żeby z tego był jakiś pożytek...


Generalnie jednak uwagi sa słuszne, faktycznie wszystko jest załatwiane trochę "za pięć dwunasta". Jednak wszystko wskazuje na to, że MP będą bardzo udaną imprezą - szczegóły za parę godzin.
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-02-16, 12:22   

Ogłoszenie już jest - www.gomoku.pl
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-16, 13:01   

hmn
Organizowane sa mp czyli mistrzostwa Polski i mmp czy miedzynarodowe mistrzostwa Polski. Powiem szczerze, ze nie zrozumiale w tej sytuacji jest dopuszczenie zawodnikow z zagranicy do udzialu w mistrzostwach Polski. Bedzie tylko z tym zamieszanie w szczegolnosci jak zawodnik z zagranicy zajmie w kwalifikacjach miesjce w pierszej 10 i odbierze je Polakowi, ktory przeciez drugiego dnia moglby nawet zdobyc mistrzostwo...
wplynie to takze na taktyke ...
Apeluje wiec o szybka zmiane w ogloszeniu
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-02-16, 13:54   

Maciek, pytanie padło 1 lutego, nastepnego dnia wypowiedzieli się Jurek i Arek, później jeszcze Adrian i Mirek... Żaden głos nie był jednoznacznie na NIE, raczej wszyscy zastanawiali się, jak to sensownie zorganizować. Nie mogłeś sie wtedy odezwać (tym bardziej, że zabierałeś głos)? Teraz jest już za późno - akurat tę decyzję zarząd (czyli wg statutu organ władzy Stowarzyszenia działający pomiędzy WZC) podjął jednomyślnie. Być może Twój głos wpłynąłby znacząco na naszą decyzję (rozpatrywana była jeszcze opcja niedopuszczenia w ogóle oraz dopuszczenia, ale bez prawa awansu do finałowej 10-tki). Warto tez zauważyć, że tak naprawde nie jest to "organizowanie międzynarodowego turnieju", a raczej odpowiedź na konkretne pytanie Igora, który z braku turniejów w swoim kraju chwyta się każdej okazji, by zagrać w turnieju (a do Krakowa będzie miał blisko). Potraktujmy to raczej jako indywidualne zaproszenie specjalne - na pewno nie będziemy szeroko reklamowac MP za granicą i zachęcać innych.
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-16, 14:09   

Mnie sie wydawala sprawa oczywista. Skoro sa przyjelismy zasade ze organizujemy miedzynarodowe mistrzostwa Polski gdzie dopuszczamy graczy zagranicznych to w mistrzostwach Polski powinni grac sami Polacy. Dopuszczenie graczy zagraniczynych zakloci przebieg rywalizcji. Jezeli decyzja zostala podjeta to moze byc zmieniona jesli przemawiaja za tym racjonalne przeslanki...
Zmiana decyzji na lepsza nigdy nie powinna stanowic problemu...
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-02-16, 14:38   

Lepsze jest wrogiem dobrego ;)

A na poważnie - masz rację, zmiana złej decyzji nie powinna być problemem i raczej nie będzie, pytanie tylko, czy akurat ta decyzja naprawde jest niedobra... W naszych realiach, gdy zawody rangi MP ograniczają liczbę pozostałych turniejów, gry ogólnie turniejów jest mało - "gościnny" występ zawodnika z zagranicychyba nie jest dużym problemem. A możliwość walki o nagrody pieniężne (plus zwykła sportowa postawa) dają podstawy przypuszczać, że nie będzie żadnych nadużyć. Nie wiem też, dlaczego z góry zakładasz, że któryś Polak zostanie pozbawiony miejsca w 10-tce :) . Jest bardzo duża szansa, że w Krakowie pojawią wszyscy Polacy z pierwszej dziesiątki rankingu (9 osób), kilku z drugiej, wielu zawodnikow z dalszych miejsc listy rankingowej też na pewno włączy się do walki o finał (Yossarian, Nc, Alice, S3v3n, Peaceman, Ece, Blind, inni tez nie odpuszczą), poza tym pare osób z listy tymczasowej lub w ogóle niesklasyfikowanych, a na kurniku prezentujących wysokie umiejętności (kilka osób mówiło mi na priv'ach, że się wybierają) - niech więc raczej obcokrajowcy martwią się, jak tu się wcisnąć do dziesiątki, konkurencja będzie duża :D
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-16, 15:05   

Generalnie powtórzę : Skoro organizujemy międzynarodowe mistrzostwa Polski gdzie dopuszczamy graczy zagranicznych to w mistrzostwach Polski powinni grac sami Polacy i to wydaje się logiczne
Wprowadzenie zawodników z zagranicy rodzi pewne konsekwencje :
1 Wspominałem o możliwości pozbawienia Polaka gry w finałowej fazie..
Skrajna konsekwencja w finałowej fazie znajdzie 8 -10 obcokrajowców... i co wtedy?
Być może tym razem przyjedzie iec tylko ale skoro przepisy co do mp maja się unormować to następnym razem może dojść do wspomnianej sytuacji
2. Groźniejsza konsekwencja. Skoro zawodnicy z zagranicy nie mogą Polaków wyprzedzić toteż będzie można bardziej ryzykować w grze z tymi zawodnikami w staniej fazie turnieju.
Wyobraźmy sobie całkiem realna sytuacje . Dajmy ostania runda: 1 Polak ma 17 pkt 2 Polak ma 16 pkt 3 Obcokrajowiec 15 pkt. 4 Polak 14 pkt.
W takim wypadku zawodnikowi nr 2 zwycięstwo tylko daje szanse na 1 miejsce. Ostania partie gra z obcokrajowcem. Jeśli z nim przegra to i tak będzie drugi. Toteż przy takiej alternatywie wybierze bardziej ryzykowne otwarcie ( nie takie na remis ,który mu nic nie daje) bo wygrana może mu dąć zwycięstwo w turnieju a przegrana nie go zepchnie na 3 miejsce bo za nim jest obcokrajowiec...Jest to sytuacja która daje dodatkowa przewagę graczowi numer dwa co nie powinno zaistnieć..
Widać wyraźnie ze konsekwencja dopuszczenia obcokrajowców do udziału w turnieju na tych zasadach wywiera realne konsekwencje na taktykę graczy ( w ostatnich rundach )

Jeśli robimy turniej rangi Mistrzostw Polski to róbmy to na poważnie a nie mieszajmy..
Obcokrajowcy mogą grac w mmp ( które są przecież pomyślane specjalnie dla nich) oraz w zwykłych turniejach. Mistrzostwa Polski pozostawmy rywalizacja polską....
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-02-16, 15:11   

Utra, widze ze znow ozywiles sie na forum, jak zwykle w formie krytyki zarzadu ;-)
MMP byly zorganizowane raz i na razie nei zanosi sie na kolejna tego typu impreze. Po prostu turniejow jest tak malo, ze kazdy musialby miec range mistrzowska, a to troche bez sensu. Ja nie widze problemu w przyjezdzie Igora na turniej i wzieciu przez neigo udzialu w MP. Jesli tak Cie to boli drogi Utratosie, to zaoferuj swoje uslugi, zorganizuj MMP w W-wie w jakims rozsadnym terminie, tak zeby przyjechala najlepiej cala czolowka obcokrajowcow. Watpie aby Ci sie to udalo, wiec wystep jednego obcokrajowca na turnieju w Krakowie stanowi raczej urozmaicenie niz problem.
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-16, 15:30   

Nie wiem ale czy jesli ktos podejmuje decyzje to odrazu zabroniona jest ich krytyka?
Moje posty to nie krytyka zarzadu a jedynie konkretnych decyzji. Przedstawiam racjonalne argumenty na poparcie moich tez a w odpowiedzi dostaje personalny docinek. Jestem czlonkiem tego Stowarzyszenia i mam na sercu jego dobro . Zarzadowi nie spadnie czapka z glowy jak uzasadni tez swoje decyzje skoro jeden z czlonkow ( a moze i wiecej ) ma watpliwosci. Zarzad tez popelnia bledy nie??? Tu nie chodzi o personalne ataki a o to co najlepsze dla Stowarzyszenia. Nie zapominajmy o tym!!!
p.s Soul jestes zw Zarzadzie i nie wiesz ze na maj sa zaplanowane mmp w renju???
p.s.2 Wspolorganizowalem mmp w marcu w wawie i przyjechala czolowka swiatowa..
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-02-16, 15:51   

Nie wiem jak Ty, ale ja widze MP w GOMOKU a Ty mi wyjezdzasz z MMP w RENJU. Dla mnie to dosyc spora roznica.

W zarzadzie nie jestem co najmniej od grudniowych MP.

Co do personalnych atakow, to niestety Twoje posty w 80% ograniczaja sie do krytykowania wszystkiego i wszystkich, wiec nie obrazaj sie ze Ci to wytknalem, szczegolnie biorac pod uwage 'emotke' umieszczona na koncu zdania.
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-16, 16:07   

Soul nie wiem czemu ale próbujesz mi doskwierać. Pisanie ze krytykuje wszystkich i wszystko jest nieładnym chwytem . Czy ja takie stosuje?
Jeśli cos krytykuje to na pewno nie osoby ( wiec nie wszystkich) ale konkretne decyzje czy postanowienia w sposób merytoryczny. Mam chyba prawo jako członek tego Stowarzyszenia wyrażać swoje poglądy i pytać Zarząd czemu robi tak a nie inaczej. Moim zdaniem im wiecej osób jest aktywnych, które patrzą z troska na stowarzyszenie tym lepiej..
Jesli chodzi o moja osobę to cenie krytykę innych pod adresem moich argumentów czy koncepcji bo lubię się poprawiać i z chęcią się zgodzę jeśli ktoś przedstawi lepsze argumenty czy propozycje.

Nie chce wywoływać kłótni bo to nie było moim celem ale może inni maja podobne zdanie jeśli nie to nie robię z tego kluczowego problemu...

p.s jak to nie jesteś w Zarządzie jeśli jesteś?
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2006-02-17, 09:38   

Decyzja zostala podjeta. Zostalo wyjasnione dlaczego tak, a nie inaczej.

Twoje argumenty nie sa z Ksiezyca i mozemy podyskutowac o tej decyzji. Najlepiej na Walnym, ktore odbedzie sie w tym roku, albo na turnieju w Krakowie. Moze dzieki Twoim pomyslom, uda sie wypracowac lepsze rozwiazania na przyszlosc.
 
 
 
iec 

Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 64
Skąd: svk
Wysłany: 2006-02-17, 18:13   

100per napisał/a:
Warto tez zauważyć, że tak naprawde nie jest to "organizowanie międzynarodowego turnieju", a raczej odpowiedź na konkretne pytanie Igora, który z braku turniejów w swoim kraju chwyta się każdej okazji, by zagrać w turnieju (a do Krakowa będzie miał blisko). Potraktujmy to raczej jako indywidualne zaproszenie specjalne - na pewno nie będziemy szeroko reklamowac MP za granicą i zachęcać innych.


Thanks, but it was just a question :) Now I doubt I will be able to participate, because that weekend 11-12.03 will be chess league in Slovakia and they are asking me to play there.
Even in case I would have free time I would consider all pro and contra. And I am not in very good form lately, so very likely I would not reach first 10. I have very good memories from Poland (Bytom) though, my win with Arczi was quite valuable when I look back, and Arczi is really strong player. And all people there were just fine. When I was there I didn't consider my result as a good one for example because of my last game, but now with time passed I consider it a success, I had lots of luck also in many games there.

About other chances to play gomoku: there will be tournament in Hradec in April, so I can survive either way :D
Even play on internet is quite enough for me, just a pity I don't have lately much time to play.
And then MMP in Warsawa later, though its quite far for me, Krakow and Katowice are the best chance to play in Poland for me. But I am no professional, just some weak amateur :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group