Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostrzeżenia
Autor Wiadomość
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2006-03-23, 13:31   

slowa "spierdzielaj" i "pier*" nie sa na tym forum uznawane za wulgarne, skoro ostrzezenia za nie zostaly anulowane... wiec jak ci sie lone cos nie podoba, to wiesz co mozesz zrobic...?;-)
Ostatnio zmieniony przez Ece 2006-03-23, 17:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2006-03-23, 18:01   

Na Forum nie ma regulaminu, do którego można by się odnieść. Wszelkie ostrzeżenia, bloki, usuwania wynikają jedynie z subiektywnej oceny administratorów i moderatorów.

Moja ocena jest taka, że w dziale dla Członków relacje panują nieco inne i kontekst wypowiedzi w tamtym temacie usprawiedliwiał ich treść.

Jeżeli sami zainteresowani mają coś konkretnego do dodania w tej dyskusji, to bardzo proszę. Przywrócenie nicka na kurniku nie jest tematem dyskusji, a robienie z niej groteski spowoduje jedynie jej zakończenie.
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-03-23, 20:47   

Z tego co pamietam to pomimo tego ze kontekst wypowiedzi jak i dzial (klub krakow) usprawiedliwial wulgaryzmy uzyte w miedzy innymi moich postach. Nie powstrzymalo to jednak (notabene nie moderatora tego dzialu) przed wyedytowaniem ich oraz udzieleniem mi ostrzezenia. Bylem moderatorem z ostrzezeniem przez co najmniej 1,5 miesiaca i wtedy jakos to ojcu dyrektorowi nie przeszkadzalo.

Po drugie, jest to forum dyskusyjne, wiec jak sama nawa wskazuje sluzy ono dyskusji pomiedzy uzytkownikami. Dyskusja ma to do siebie, ze ciekawe jest tylko wtedy gdy sa co najmniej dwie strony, kazda majaca swoje poglady co pozwala im je wymieniac. Niestety aby dyskusja byla normalna, musi byc prowadzona w sposob nie uwlaczajacy godnosci zadnej ze stron. Jesli jedna z osob prowadzacych dyskusje, wypowiada sie z pozycji nadrzednej, przeswiadzczonej o swojej wyzszosci. Taki styl prowadzenia dyskusji powinien byc tepiony przez moderatorow. Niestety w dyskusji, ktora wywolala cale zamieszanie, nie widzialem zadnej reakcji (bo przeciez nie mozna dac ostrzezenia modowi).

Nie mam w zwyczaju przechodzic do porzadku dziennego nad ublizaniem i obrazaniem innych osob. Jesli jest to cos co modowi nie przystoi to bardzo dobrze, ze zostalem pozbawiony tej funkcji.

Sugerowanie, ze moj podpis byl obrazliwy, jest co najmniej smieszne. Nie uzylem zadnego zwrotu, zadnej wypowiedzi, ktora by nie padla z ust jednego z moderatorow. Byc moze wypowiedz byla nieprzemyslana, ale to nie zmienia faktu ze takowa padla. Jesli byla ona obrazliwa to nalezy ja z forum usunac, jesli nie, nalezy przywrocic moj podpis (i lone'a rowniez). Nie jest moja intencja obrazanie nikogo lecz jedynie pietnowanie negatywnych zachowan na forum.

Jak widac takie zachowanie nie przystoi moderatorowi.

Pozdrawiam Soul.
Ostatnio zmieniony przez Ece 2006-03-29, 21:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
bluks

Dołączył: 28 Wrz 2004
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-03-30, 01:33   

hmmmm... no najwyzszy czas wziasc udzial w dyskusji .... To ze klub krakow nie ma prywatnosci .. bylem w stanie przebolec.... to ze angst wpier* sie do naszego dzialu z niezwykle cennymi komentarzami takze.... to ze bylismy opiep* przez "szefostwo" rowniez nie nalezalo do glownych powodow zalamania sie klubu.... ale w obecnej sytuacji kiedy Ece edytuje posty doroslych ludzi ,moge smialo powiedziec ze pier* mnie to z gory na dol czy bedzie istnialo dalej to forum.... wszakze to forum nie jest dla Was, ale to Wy jestescie dla niego.... pozapominaliscie po co tutaj jestescie .... a teraz moge smialo powiedziec ze obecnie kiedy nie ma na forum soula, sevena , lone'a mam w d* ta Twoja zabawe w wilkiego brata.... zastanow sie takze nad poziomem tego forum .... sami sobie podkladacie klody pod nogi ... jestescie slepo zapatrzeni we wlasne cztery litery a jak wam ktos zwroci uwage to przyczepiacie sie go niczym rzep psiego ogona....edytowac.... kasowac... ostrzegac..... nic tu po mnie, baw sie dalej w przedszkole Ty i cala Twoja swita przydu*...
Ostatnio zmieniony przez Ece 2006-03-30, 13:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2006-03-30, 14:51   

1. Forum nie jest tylko dla Was. Komentarze Potrka mogliście usuwać, a moja uwaga, a właściwie prośba, tyczyła się rzucania mięchem w dziale Kraków. Miał to być dział Klubu, dla ludzi z Krakowa, a nie dział S3v3na, soula, lone'a, bluksa etc.

2. Nie ma znaczenia, czy posty które edytuję piszą ludzie dorośli, czy też dzieci. Najchętniej w ogóle bym się postami nie zajmował, nie edytował, nie kasował etc. Tylko że wtedy bajzel byłby jeszcze większy.

3. Osób, które wymieniłeś nie ma na własne życzenie. Lone, pomimo wyłączenia możliwości wstawiania obraźliwego podpisu, po prostu wpisywał tę samą treść na końcu posta. Ban na 3 dni, co zbulwerowało soula i także podziękował za współpracę, usuwając treść swoich postów. Argument o własności intelektualnej znam, lecz zupełnie on do mnie nie przemawia. Jeśli ktoś pisze coś na Forum niech liczy się z tym, że nie będzie mógł tego usunąć- to rozwala całe tematy.

Wszyscy za jednego. Rozumiem, że podobnie jak i Twoim kolegom, nie podoba Ci się ten stan. Mi też się nie podoba.
tiger8 w ShoutBox napisał/a:
ja rozumiem, Ece, to jedyny sposób, w jaki sobie radzisz z problemem... usuwasz...
Może nie zgadzam się z każdy słowem w tym zdaniu, ale jego sens jest, ogólnie rzecz biorąc, zgodny z prawdą. Powinienem porozmawiać z lone'm, a być może przestałby dodawać te "podpisy". Z Soulem mogłem się dogadać, więc byłoby to pewno lepsze wyjście- mogłem chociaż spróbować. Weszły kwestie osobiste, jakieś antagonizmy, do tego brak czasu i... jest jak widać.

P.S. Soul wszedł przez nicka S3v3na i pousuwał tematy. Swego czasu wyciągnął zahashowane hasła z bazy danych i o ile ktoś nie miał hasła typu E4mo#$fsdn6sd&$as, Soul je pewnie zna.
 
 
 
bluks

Dołączył: 28 Wrz 2004
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-03-30, 22:46   

w zwiazku z tym co napisalem prosze o usuniecie mojego konta!!!
 
 
Slayer 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 63
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2006-04-05, 15:49   

lonewolf napisał/a:
Czy anulowanie ostrzeżenia oznacza, że wypowiedzi typu "sorry, ale pier*" są dopuszczalne? Chciałbym mieć jasność.

Dla mnie wypowiedz typu spier**** ty ku*** itd powinny odrazu konczyć się ostrzezeniem :]

Cytat:
Na Forum nie ma regulaminu, do którego można by się odnieść. Wszelkie ostrzeżenia, bloki, usuwania wynikają jedynie z subiektywnej oceny administratorów i moderatorów.

To najwyzszy czas napisać regulamin.

:? :? :? :?
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2006-04-05, 17:24   

Slayer napisał/a:
To najwyzszy czas napisać regulamin.
Jeśli masz w sobie coś z archeologa, polecam ten temat http://forum.gomoku.pl/viewtopic.php?t=192 z dosyć trafną konkluzją lone'a ;)

Jak powstanie regulamin, to każdy będzie tylko kombinował jak go obejść (o ile w ogóle go przeczyta). Będą padały argumenty w stylu "ale przecież regulamin tego nie zabrania", a jak zostanie dopisany odpowiedni punkt do regulaminu, to "prawo nie działa wstecz".

Równie dobrze można powołać Radę Forum (jak zwał tak zwał), która będzie oceniała, czy post powinien zostać usunięty, czy ktoś powinien dostać ostrzeżenie/bana etc. Jednym słowem powstanie burdel, nazywany niekiedy biurokracją.

P.S. Jeśli ktoś chce ciągnąć kwestię regulaminu, to proszę w temacie, do którego link podałem na początku.
 
 
 
Ciap 
Śląski Klub GRiP


Dołączył: 07 Paź 2004
Posty: 138
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2006-04-06, 07:52   

Ece napisał/a:
Będą padały argumenty w stylu " a jak zostanie dopisany odpowiedni punkt do regulaminu, to "prawo nie działa wstecz".


To prawda nie działa wstecz, ale rodzi skutek prawny :)
_________________
Ciap
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-15, 15:25   

angst napisał/a:
I może gdzieś są tolerowane również wyzwiska, ale raczej nie tutaj. Na razie dostajesz ostrzeżenie


Przypomnę, że ostrzeżenie dostałem za słowo "głupi", czyli od razu po napisaniu postu zawierającego ten fragment:

trampek86 napisał/a:
Jeśli nie widzisz powodu to widocznie za głupi jesteś by go zobaczyć


Nie rozumiem tylko, dlaczego, za to samo użytkownik Chaosu ostrzeżenia nie dostał:

Chaosu napisał/a:
Jesteś zwyczajnie głupi jeśli Twój mózg nie radzi sobie z czytaniem takich postów


Ale domyślam się, że dlatego bo angst uprawia samowolkę. Za to samo, mi wlepia ostrzeżenie, a dla Chaosu już nie. Nierówne traktowanie, stronniczość, niesprawiedliwość. Czekam na wlepienie ostrzeżenia dla Chaosu, lub na zdjęcie mi ostrzeżenia oraz na wytłumaczenie dlaczego Chaosu nie dostał za to samo ostrzeżenia, a także na opinię innych co do samowolki angsta.
Ostatnio zmieniony przez trampek86 2013-02-15, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-02-15, 15:37   

A ja czekam na moment, aż dasz sobie siana :) Jesteś zwyczajnym trollem, co mnie (i nie sądzę bym był w tym odosobniony) akurat przeszkadza. Jeżeli chcesz bym to uzasadnił, to proszę.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
Cytat:
Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1][2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
trampek86 napisał/a:
Ale żeby nie było zaraz, że ktoś napisze coś w stylu "tyle czasu potrzebowałeś, żeby to zrozumieć" to odpowiem, że po prostu chciałem podyskutować i zobaczyć jak taka dyskusja będzie przebiegała oraz poznałem prawdziwe charaktery (bez masek) wielu osób.
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-15, 15:48   

Siana to ty masz u siebie pod dostatkiem, obrażasz mnie po raz drugi w ten sam sposób, ciekawe czy tym razem ci znowu ujdzie to płazem podobnie jak dla Chaosu, znając samowolkę angsta, jest to bardzo prawdopodobne, w tej chwili żądam także ostrzeżenia dla ciebie.

Ale wracając do sedna, piszesz nie na temat, nie odnosisz się do mojego postu, napisz jeszcze raz, ale odnosząc się do treści mojego postu, bo to czym wspomniałeś dotyczy postów, które pojawiły się o wiele później po tym jak dostałem ostrzeżenie, więc nie mają nic wspólnego z powodem ostrzeżenia.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-15, 16:52   

. . .Osobiście miałem nadzieję dostać ostrzeżenie, bo poza głupkiem dorzuciłem jeszcze chama aczkolwiek spodziewam się tłumaczenia Angsta (chyba nawet już coś w tym stylu napisał) w stylu „niechęć do zaostrzania konfliktu”. Tym bardziej że Ty trampek86 dalej obrażałeś użytkowników (nawet jeśli nie padało słowo głupi) więc musiał dostać byś kolejne ostrzeżenia. Zobaczymy jaki będzie powód, wciąż jest szansa na ostrzeżenie dla mnie.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2013-02-15, 20:09   

Jeżeli trampek Ty tak na poważnie, to powtórzę, że dla mnie większym brakiem kultury od pisania bez ogonków jest panoszenie się na forum będąc nowym użytkownikiem. Ostrzeżenie Ci się należy właśnie za to, inaczej traktuje się nowych i stałych bywalców, poza tym na tym forum nie ma równości, wolności i demokracji, co jest akurat dobre według mnie :)
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-15, 20:41   

Dalej czekam na odpowiedź od angsta, dlaczego Chaosu nie dostał ostrzeżenia za to samo za co ja dostałem i na razie interesuje mnie tylko ta kwestia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group