Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostrzeżenia
Autor Wiadomość
chucknorris4 

Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 18
Skąd: ...
Wysłany: 2013-02-16, 16:20   

A ja chciałbym się dowiedzieć, za co dostałem ostrzeżenia i nie proszę tutaj o jakieś ogólnikowe wyjaśnienia, czy lanie wody tylko konkretny cytat którejś mojej wypowiedzi bądź jej fragmentu i pokazanie, w którym miejscu jest ona niezgodna z obowiązującym tu regulaminem. W przeciwnym razie oczekuję przeprosin od Maestra.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-16, 16:46   

Założyłem, że powinno ci wystarczyć moje wczorajsze wyjaśnienie, jeśli jednak to mało, proszę bardzo:
1) Pisanie nie na temat - temat był o języku, pisanie (a właściwie trollowanie) o tym kto jest Polakiem i komu Unia płaci, to celowe zaśmiecanie
2) Obrażanie - gimbusy, ile ci Unia płaci.
3) Przede wszystkim uważam za zupełnie zbędne pisanie takich idiotycznych, niby-śmiesznych odpowiedzi na to, co wyprawiał trampek.
Przeprosin nie będzie. Przywróciłem ci możliwość pisania, więc możesz z niej korzystać i udzielać się w innych tematach pisząc zgodnie z zasadami netykiety i bez urządzania prowokacji. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, możesz pytać na PW.
 
 
chucknorris4 

Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 18
Skąd: ...
Wysłany: 2013-02-16, 22:07   

Cytat:
maestro napisał/a:
Założyłem, że powinno ci wystarczyć moje wczorajsze wyjaśnienie
Było ono tyle samo warte, co to dzisiejsze. Czyli nic.
Cytat:
maestro napisał/a:
1) Pisanie nie na temat - temat był o języku, pisanie (a właściwie trollowanie) o tym kto jest Polakiem i komu Unia płaci, to celowe zaśmiecanie
Czas najwyższy nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Krótko przybliżone moje zdanie o Unii miało służyć za uzasadnienie moich poglądów, dotyczących właśnie języka polskiego - bo taki przecież był temat.
maestro napisał/a:
maestro napisał/a:
2) Obrażanie - gimbusy, ile ci Unia płaci.
Jeżeli to jest twoim zdaniem obrażanie, to znaczy, że musieli ci w szkole ostro dokuczać i masz bardzo słabą psychikę oraz poważne kompleksy. Będąc w wieku Sawyera też myślałem, że wiem wszystko najlepiej i od każdego jestem mądrzejszy. To normalne. Jednakże, gdy taki delikwent zabiera głos w poważnej dyskusji, mało tego, stylem wypowiedzi chce zbić z tropu innych użytkowników, pokazując, jakoby był od nich mądrzejszy i bardziej doświadczony życiowo, należy go sprowadzić na ziemię, by nauczył się trochę pokory i szacunku.
W pytaniu "ile ci Unia płaci" także nie widzę nic złego. Wnioskując po tym, co i w jaki sposób pisałeś - w mojej opinii, z którą wcale nie musisz się zgadzać, będąc ślepo i bezkrytycznie wpatrzonym w zachodnie cywilizacje - możesz być jedną z osób chcących zniszczyć i rozbić nasz naród, nawet niekoniecznie w sposób świadomy. W związku z powyższym uważam, że to pytanie było jak najbardziej na miejscu.
maestro napisał/a:
maestro napisał/a:
3) Przede wszystkim uważam za zupełnie zbędne pisanie takich idiotycznych, niby-śmiesznych odpowiedzi na to, co wyprawiał trampek
Chłopie, na jakiej podstawie w ten sposób oceniasz mój post? Jesteś mi w stanie udowodnić nieprawdziwość historii przedstawionej w moim poście? Nie wiem, ile masz lat, ale jesteś moderatorem na tym forum, a to już do czegoś zobowiązuje. Nie musisz wierzyć w jej prawdziwość; możesz nawet ją skrytykować. Ale ocenianie jej prawdziwości wedle własnego widzi mi się, poprzez dawanie ostrzeżenia piszącemu zdecydowanie nie przystoi poważnemu moderatorowi; zwłaszcza, że była ona bezsprzecznie zgodne z tematem. Mało tego uważam, że dyskryminowanie użytkowników, tylko dlatego, że są aktywni na forum od niedawna, jest jednym z najbardziej nagannych, o ile nie najbardziej nagannym możliwym przejawem zachowania moderatora - czyli kogoś, kogo teoretycznie przynajmniej powinna cechować bezwzględna obiektywność, rozsądek i umiejętność zachowania zimnej krwi w każdej sytuacji. Nie będę już ponownie dopominał się przeprosin, widząc twój opór, jednak uważam, że moderator, czyli osoba, od której należy także oczekiwać odpowiedzialności, dokonując pewnych działań powinien być ich w pełni świadomy i potrafić się z nich wytłumaczyć. Tobie jak widać średnio to wychodzi. Mam więc nadzieję, że tobie, jako moderatorowi, czyli osobie, po której spodziewać należy się pewnej inteligencji, nie muszę mówić, co w takiej sytuacji powinien zrobić, by choć po części zachować twarz.
Pozdrawiam
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-16, 22:40   

Poważnemu moderatorowi może i nie przystoi, ale ja nie jestem ani nie zamierzam być poważny. Powyższy post moim zdaniem nadaje się wyłącznie do usunięcia, tym bardziej, że wyraźnie zaznaczyłem aby dalsze uwagi/wątpliwości przesyłać drogą PW.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2013-02-17, 08:22   

Moim zdaniem, do dojrzalej postawy na forach trzeba albo dorosnąć albo należy ograniczyć taki sposób "wymiany poglądów" - tzn. najzwyczajniej odpuścić sobie i innym brania udziału w cyrku, nie prowokować.
Zasada jest prosta: nie powtarzam się i nie tracę czasu na 'wycieczki osobiste'. Szanuję decyzje administratorów. Dostając ostrzeżenie postanawiam poprawę a nie pretenduję do następnego.
Ale to JA, inni są inni.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
Ostatnio zmieniony przez angst 2013-02-17, 23:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-17, 14:17   

chucknorris4
nie podoba mi się Twoje zachowanie
następny post z obraźliwymi insynuacjami wobec kogokolwiek
uniemożliwi Ci pisanie
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-02-18, 00:05   

Dodałem zaległe ostrzeżenie Chaosu oraz kolejne Trampkowi, który nie zaprzestał obrażania innych osób po pierwszym ostrzeżeniu.

Nie widzę powodu, aby zmieniać wysokość ostrzeżeń dla Chuckanorrisa4, chociaż za pisanie nie na temat ostrzeżeń raczej nie dajemy, to aktualny poziom jest według mnie odpowiedni.

Proszę wszystkich o zachowanie, które nie będzie mnie zmuszało do przyznania kolejnych ostrzeżeń.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-25, 08:43   

Forumowicz Chaosu to nie koniec przykładów twojej stronniczości, niesprawiedliwości i samowolki. Następne osoby, którym powinieneś wlepić ostrzeżenie, a nie wlepiłeś, to zukole i maestro:

maestro napisał/a:

zukole napisał/a:
Wpadłeś wywołać dyskusję, bo skoro nie ma chatu to takie imbecyle jak Wy nie mają gdzie i przed kim się chwalić.



Błędnie zakładają, że tutaj ich głupota zrobi na kimkolwiek wrażenie.


No to czekamy, aż im też wlepisz w końcu te zaległe ostrzeżenia, tak samo jak dla Chaosu, już nie mogę się doczekać. Myślę, że takich przykładów można by mnożyć, ewidentnie widać, że nowym użytkownikom wlepiasz ostrzeżenia, kiedy stałym bywalcom za to samo nie wlepiasz. Przypominasz sędziego: temu dam 8 lat, a znajomemu za to samo 2 lata w zawieszeniu albo nic. Typowe zachowanie wszelkiej maści osób, które mają jakąś władzę, nie ważne czy na forum, na czacie czy w sądzie.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-25, 09:47   

Proponuję ci, żebyś przestał popisywać się pieniactwem. To nie samo słowo decyduje o obraźliwości wypowiedzi, lecz również jego kontekst. Można skutecznie obrażać bez używania słów wulgarnych czy nawet dosadnych, jak "głupi", i odwrotnie, wykorzystanie takich słów wcale nie musi być równoznaczne obrażaniu.
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-25, 12:59   

No śmiesznie się robi, widzę próbę obrony siebie i kolegi za wszelką cenę poprzez wymyślanie bajek, że wypowiedzi twoje i zukole nie są obraźliwe jak te Chaosu i moje, tylko jakoś nie napisałeś dokładnie gdzie i w czym niby one się różnią pod względem obraźliwości, może napiszesz łaskawie, czekamy wszyscy, bo jak na razie z twojej strony jest ogólnikowe lanie wody, a konkretów brak.
 
 
Dzon Korniszon 

Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-25, 13:31   

Tak patrzę na to co się dzieje od boku tu i straszne rzeczy się tu tworzą.
Starzy użytkownicy bronią sami siebie i mówią, że nie jest to obraźliwe co oni piszą ale gdyby trampek to napisał co oni to by już od razu rzuciła się na niego lawina błota od was.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-25, 13:58   

Ci z nowszych użytkowników, którzy nie pojawiają się tu w celu urządzania zaczepek, jakoś nie mają problemów z ostrzeżeniami. Jeśli jednak dla kogoś z nowych dzieją się na forum.gomoku.pl "straszne rzeczy" to przecież może je opuścić w każdej chwili oszczędzając sobie szarpania nerwów - nikogo na siłę nie zatrzymujemy. W razie zastrzeżeń wobec postów opublikowanych w przeszłości można zgłaszać swoje uwagi na PW do mnie, nie omieszkam ich zignorować.
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-25, 14:36   

Skoro dalej ogólnikowe lanie wody oraz brak merytorycznego i jasnego uzasadnienia dlaczego niby to wypowiedzi maestro i zukole nie są obraźliwe, podczas gdy Chaosu i moje są, to oczekuję, że pojawią się ostrzeżenia przy nikach maestro i zukole. W innym przypadku będzie to oznaczało, że ostrzeżenia są przyznawane na zasadzie lubię go /nie lubię go, znam go / nie znam go, zamiast za rzeczywiste przewinienia.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-25, 15:06   

. . .Przecież jestem starym użytkownikiem i dostałem ostrzeżenie, a maestro i zukole są nowi!
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
sawyer199 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 123
Skąd: Łask
Wysłany: 2013-02-25, 16:38   

Trampek wydaję mi się że jeżeli kogoś znasz i wiesz że nie piszę swoich wypowiedzi w celu obrażenia kogoś to inaczej się traktuje to a inaczej traktujesz jeżeli pojawia Ci się ktoś nowy na forum i trolluje. Takie jest moje zdanie.
_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody." — Napoleon Bonaparte
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group