Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostrzeżenia
Autor Wiadomość
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-25, 16:51   

Rozumiem, że ci się tak wydaje, ale skoro już jesteś to może odpowiesz na pytanie, na które nie potrafił odpowiedzieć maestro.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-02-25, 19:15   

trampek86 napisał/a:
oczekuję, że pojawią się ostrzeżenia przy nikach maestro i zukole. W innym przypadku będzie to oznaczało, że ostrzeżenia są przyznawane na zasadzie lubię go /nie lubię go, znam go / nie znam go, zamiast za rzeczywiste przewinienia.

Oczekuj sobie ile wlezie. Sądzisz, że kogoś obchodzi Twoje zdanie na temat administrowania forum?
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-02-26, 01:32   

Przyczyny braku ostrzeżeń dla Maestro i Zukole częściowo można znaleźć właśnie w poście Maestro, a później Sawyera.

Naprawdę nie rozumiem, czemu ma służyć odkopanie posta sprzed ponad pół roku. Przy dokładnym przeszukaniu na pewno znalazłoby się sporo osób do ukarania i postów do usunięcia. Nie wszystkie mają taki sam ciężar gatunkowy, a konkretne decyzje wynikają z kontekstu, ale i ze znajomości osób również. I nie da się tego czynnika pominąć.

Ponadto ostrzeżenia mają charakter zgodny ze swoją nazwą i w mojej ocenie dotyczą głównie właśnie nowych użytkowników, powinny im pomóc w zrozumieniu zasad panujących na Forum. Nie są jedyną formą "kary". Można kogoś ostrzec również poprzez priv lub na turnieju na żywo czy w Kurniku, a także np. usunąć post. Nie mamy Regulaminu, więc decyzje te podejmowane są ad hoc, z uwzględnieniem specyfiki sytuacji. Oczywiście admini nie są w stanie wychwycić wszystkiego, a czasami działają też z opóźnieniem.

Stawianie żądań i zgłaszanie oczekiwań jest nieco niepoważne, o czym pisałem już wcześniej. Pewne oczekiwane zachowania mogą być oczywiście sugerowane i ja zawsze jestem otwarty na interesujące propozycje poprawy sytuacji na Forum. Nie będę się jednak już któryś raz z kolei odnosił do kwestii samowolki, czy niesprawiedliwości. Świat generalnie nie należy raczej do najsprawiedliwszych, a po to przypisana jest pewnym osobom jakaś władza (chociaż w odniesieniu do Forum brzmi to raczej dość zabawnie), aby z niej korzystać.

Niespecjalnie wiem, jaki jest cel tych postów. Mam przeprosić, podać się do dymisji, przekazać "władzę"? No bo skoro mam taką "władzę" tutaj i jeszcze jestem niesprawiedliwy, to jaki jest sens skarżenia się na mnie na tym Forum? Można napisać wniosek do Zarządu, ale to też pewnie nie do końca zadziała, bo i w nim jestem (więc potencjalny konflikt interesów i kolesiostwo).

Jest to Nasze Forum (Stowarzyszenia), więc raczej naturalne jest, że najwięcej do powiedzenia mają na nim (aktywni) członkowie Stowarzyszenia. Mogę zapewnić, że staram się zachować obiektywizm, na ile to tylko możliwe. Ale czy ktoś mi w to wierzy, to już zupełnie inna kwestia, zasadniczo jednak nie wpływająca na zmianę zasad zarządzania Forum.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-03-03, 20:08   

Staram się nie dzielić wiadomościami priv, ale oto co napisał Trampek "na odchodne":

"maestro i angst to pedały,
które się w dupę pchały,
jeden drugiemu liże jaja,
aż mu stanie faja."

Jeżeli ktoś miał wątpliwości odnośnie jego osoby, to według mnie ta wiadomość pokazuje, jakie było jego prawdziwe nastawienie.

Wpisuję w tym temacie, bo to dobry przykład, jakich zachowań nie tolerujemy na Forum i jakie mogą być potencjalnie karane ostrzeżeniami.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
manga27 

Dołączyła: 04 Gru 2011
Posty: 4
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-03-10, 18:19   

angst napisał/a:
Staram się nie dzielić wiadomościami priv, ale oto co napisał Trampek "na odchodne":

"maestro i angst to pedały,
które się w dupę pchały,
jeden drugiemu liże jaja,
aż mu stanie faja."

Jeżeli ktoś miał wątpliwości odnośnie jego osoby, to według mnie ta wiadomość pokazuje, jakie było jego prawdziwe nastawienie.

Wpisuję w tym temacie, bo to dobry przykład, jakich zachowań nie tolerujemy na Forum i jakie mogą być potencjalnie karane ostrzeżeniami.

Pozdrawiam

Widzę że nie mogę wyrazić swojego znania na ten temat jak osunięty został post :P

Angst
_________________
hejka wraca wasza ziomalka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group