Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IX tura IRP
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-04-11, 23:22   IX tura IRP

W dniu wczorajszym wystartowała IX tura IRP :D

Tym razem o miejsce w Reprezentacji rywalizuje 28 osób w 3 grupach: A, B i C. Zgodnie z tradycją gramy każdy z każdym w grupie na stołach publicznych, plansza 15x15, swap, czas 10 minut na zawodnika, zakaz cofania. W tej edycji rozgrywamy po 4 gry w pojedynku :!:

Mistrzowskiego tytułu broni Puholek, który ma szansę jako pierwszy w historii zwyciężyć w rozgrywkach IRP trzy razy z rzędu :)

Z grupy A spadają w tej turze 3 osoby, w ich miejsce z grupy B awansują trzej najlepsi gracze.
Grupę B z kolei opuści 4 najsłabszych zawodników, których zastąpi 4 najlepszych graczy z grupy C.

Zachowany zostaje system przyznawania walkowerów. Mam wrażenie, że po ostatniej dyskusji został on już przez wszystkich dobrze zrozumiany. Przypominam jedynie, iż aby uniknąć walkowera, po każdej kolejce należy mieć rozegraną ilość pojedynków równą liczbie zakończonych kolejek. Walkowery przyznawane są według obowiązujących zasad. Tym razem nie ma możliwości rozegrania brakującego pojedynku w tydzień po zakończeniu kolejki. Rozwiązanie to sprawiło sporo kłopotów i wywołało zamieszanie, którego chcielibyśmy na pewno uniknąć :roll:

Tradycyjnie w odpowiednim temacie znajdują się aktualne wyniki i aktualne składy grup .

Życzę wszystkim powodzenia i oczywiście samych dobrych gier :!: :D

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
vince 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 159
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-04-14, 12:49   

Czy nie uwazacie ze bezposredni spadek az 3 z 8 graczy w A to nie za duzo? To tak jakby w futbolowej ekstraklasie 16 zespolow bezposrednio spadalo 6. Moze lepiej byloby na przyklad 2 bezposrednio i 1 baraz?
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-04-16, 21:26   

Nikt się już więcej nie wypowiedział, więc ciężko chyba o dyskusję w tym temacie :roll:

Taka liczba spadających osób jest wynikiem dążenia do zachowania względnej rotacji, a także spowodowania, że ostatnie mecze w grupie A mają nadal znaczenie. No i w grupie B walka trwa praktycznie do samego końca (jest cienka granica między awansem a spadkiem), każda partia ma znaczenie.

Baraże wydłużyłyby rozgrywki, a jednak gra w barażu a bezpośredni spadek to spora różnica.

Udało się ograniczyć liczbę graczy w całej IRP do liczby zbliżonej do optymalnej. W mojej opinii system spadku 3 osób z A i 4 z B jest dobry. Oczywiście jeśli z jakichś względów uznamy, że lepiej tę rotację ograniczyć (bądź zwiększyć), to zmiany będą wprowadzone.

Tak na marginesie, to już chyba dawno nie było tak klarownych zasad :)

Proponuję się tego trzymać ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-04-22, 01:31   

Przypominam, że na dziś przypada koniec I kolejki dla grup B i C (w grupie C będą same obustronne walkowery? :evil: ).

Jak pisałem wcześniej, nie ma dodatkowego tygodnia na odrobienie walkowera - wchodzą one automatycznie w życie w sobotę po północy.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-04-23, 16:11   

Wczoraj zmuszony byłem przyznać pierwsze walkowery w tej turze :? Mam nadzieję, że jednocześnie ostatnie...

Chciałem też przypomnieć, iż każdy walkower traktowany jest jako mecz zaliczony (pod kątem walkowerów), ale nie jako rozegrany. Oznacza to, iż aby uniknąć walkowera w II kolejce wystarczy rozegrać jeden mecz (jeśli wcześniej było się ukaranym walkowerem), jak np. uczynił teraz Aaru, ale żeby zostać sklasyfikowanym na koniec rozgrywek, trzeba rozegrać co najmniej 5 pojedynków - mowa tu o grupach B i C.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-04-28, 01:58   

Z gry w IRP zrezygnował Blind :roll:

W związku z tym w tej kolejce w grupie C nie będą naliczane ewentualne walkowery (do rozegrania jest jeden pojedynek mniej).

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
connex 


Dołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 60
Skąd: Głuchołazy
Wysłany: 2006-04-28, 18:21   

Jakiś czas temu rozegrałem z aaru mecz i nie widze zapisanego wyniku wiec podaje:
aaru-connex 1-3

Pozdrawaim :)
 
 
 
an_24


Dołączył: 14 Sty 2006
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-02, 19:10   

IRP grupa C
pavlini - yard 1 : 0 : 3

pozdrawiam an_24
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-05-03, 22:17   

Po ostatniej kolejce zmuszony byłem przyznać dwa walkowery:

Dein - Minuta 0:1
Bondarczuk - Peaceman 0:3

Czy ma ktoś w ogóle kontakt z Bondarczukiem? Od dłuższego czasu nie daje znaku życia :roll:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
an_24


Dołączył: 14 Sty 2006
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-04, 17:10   

IRP Grupa "C"

irp_martin - irp_yard 1 : 0 : 3

pozdrawiam an_24
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-05-07, 14:03   

Niestety, zmuszony byłem przyznać kolejne walkowery - tym razem ukarani zostali nimi Adik i Bondarczuk (grupa B) oraz Aaru, Ciap, Jawmart i Raven (grupa C) :roll:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-05-14, 15:06   

Kolejny termin kontrolny za nami i oczywiście kolejne walkowery :evil:

Czy niektóre osoby nie powinny się zastanowić nad sensem zgłaszania do rozgrywek, w których potem nie biorą udziału? Taka ilość walkowerów wypacza praktycznie wynik sportowej rywalizacji :|

Ponieważ przed rozpatrzeniem walkowerów w grupie A zagrali Dein i Zakon, postanowiłem zaliczyć wynik "z planszy" (za zgodą Zakona, który mógł mieć 3 punkty bez walki).

Nie miałem niestety takiej możliwości w innych grupach. Bardzo blisko opuszczenia szeregów IRP są Bondarczuk, Jawmart i Raven, którzy nie rozegrali w tej turze żadnego pojedynku :wow:

Apeluję jeszcze raz o przemyślenie swojego podejścia do IRP.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-05-22, 01:42   

Po przyznaniu kolejnych walkowerów skreśliłem z listy graczy w tej edycji Bondarczuka, który nie miał już szans na rozegranie wymaganej liczby pojedynków. Jeśli się nie poprawią, to w przyszłą niedzielę podzielą jego los Ciap, Jawmart i Raven :roll:

Przy okazji zakończyłem rozgrywki - 22 zwycięstwa w 32 rozegranych partiach to nie jest oszałamiający wynik, ale przy opieszałości innych graczy wystarczający do awansu :twisted:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-05-27, 12:03   

Chciałem tylko przypomnieć, że dziś mija kolejny termin kontrolny i prawdopodobnie z IRP wypadnie kolejnych kilka osób :evil:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
vince 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 159
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-05-27, 22:10   

nie udalo mi sie z nikim zagrac, na kurniku spotkalem te osoby z ktorymi juz zagralem, albo spotkalem sie z odmowa. ale jestem po slowie z alicecooperem ze zagramy w tygodniu, rowniez wtedy postaram sie zagrac z royem. dlatego wnioskuje o nie karanie mnie pochopnie, gdyz dobre checi sa :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group