Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska - Rosja
Autor Wiadomość
Kubica10 

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 217
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2011-12-17, 10:34   

Wiadomo już o której zagramy? Zależałoby mi na tej informacji. Wolałbym jednak zagrać o tej 12-13 bo około 17-18 będę musiał wyjechać i już nie mnie będzie. ;c
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-12-17, 11:40   

Nie dostałem żadnej odpowiedzi od Rosjan, więc zakładam, że gramy o 16:00.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
vince 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 159
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-12-17, 14:16   

Witam,

Będę - z zaznaczeniem, że o 19 Company gra z DaW, a tam również chciałbym się pojawić :-) .
 
 
Kubica10 

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 217
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2011-12-17, 14:44   

angst napisał/a:
Nie dostałem żadnej odpowiedzi od Rosjan, więc zakładam, że gramy o 16:00.

W takim razie wolę zaznaczyć to już wcześniej i dać Ci Angst jeszcze czas na wzięcie kogoś do kadry - nie pojawię się na meczu. O tej godzinie już mnie w domu nie będzie prawdopodobnie.
 
 
r0sicky 

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 22
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2011-12-18, 11:27   

Wiadomo juz jakie beda dwie grupy u nas A i B ? i kto dokladnie bedzie u nich gral ?? ;)
_________________
Nie Ufaj Nikomu Ani Sobie Jeśli Zaufasz To Już Po Tobie
 
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2011-12-18, 11:38   

Jeśli są jakieś wolne miejsca i nie mielibyście nic przeciwko, chętnie zagram w reprezentacji. Trochę późno się obudziłem (najpierw przegapiłem EL a teraz to), ale jeśli byłoby miejsce, to byłoby miło gdybym mógl zagrać.:)

Pozdrawiam.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-12-18, 15:40   

Generalnie mamy jedno wolne miejsce, ale w meczu Reprezentacji (nawet nieoficjalnym, czy Kadry B) powinny grać osoby, które spełniają określone kryteria (czyli udział w IRP lub "dzika karta", pisząc w skrócie).

Zapraszam oczywiście do kolejnej edycji eliminacji do Reprezentacji! Szczegóły mam nadzieję opublikować jeszcze w tym roku.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-12-18, 18:51   

Wyniki nieoficjalnego spotkania.

Polska - Rosja 41-23 (15-17; 26-6 )

1. runda

adiem - dominanter 1-1
angst - loller 0-2
peace- mpa65 2-0
siwer - supa 2-0

crosslet - igor 2-0
gharvelt - m0rdan 2-0
rakdar - vladimirs 2-0
vince - yurius 1-1

12-4

2. runda

adiem - supa 2-0
angst - dominanter 0-2
peace - loller 2-0
siwer - mpa65 1-1

crosslet - yurius 2-0
gharvelt - igor 2-0
rakdar - m0rdan 1-1
vince - vladimirs 2-0

12-4 (24-8)

3. runda

Magdalena za Peace, Templar za Rakdar

adiem - mpa65 0-2
angst - supa 0-2
magdalena - dominanter 0-2
siwer - loller 1-1

crosslet - vladimirs 1-1
gharvelt - yurius 2-0
templar - igor 2-0
vince - m0rdan 1-1

7-9 ( 31-17)

4. runda Dimok za Igor

adiem - loller 2-0
angst - mpa65 2-0
magdalena - supa 0-2
siwer - dominanter 0-2

crosslet - m0rdan 2-0
gharvelt - vladimirs 1-1
templar - yurius 1-1
vince - dimok 2-0

10-6 ( 41-23 )

Polska :

Adiem 5-3
Peace 4-0
Siwer 4-4
Angst 2-6
Magdalena 0-4

Crosslet 7-1
Gharvelt 7-1
Vince 6-2
Rakdar 3-1
Templar 3-1

Rosja :

Dominanter 7-1
Supa 4-4
Mpa65 3-5
Loller 3-5

M0rdan 2-6
Yurius 2-6
Vladimirs 2-6
Dimok 0-2
Igor 0-6
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-12-18, 20:36   

Mecz za nami i przyznam, że dość dziwne spotkanie to było, co najlepiej odzwierciedlają wyniki. Dlatego chciałbym poruszyć kwestię w ramach której moim zdaniem warto w wyciągnąć wnioski na przyszłość, a mam na myśli równowagę siły grup. Rosjanie wybrali mocniejszych zawodników do teamu A, słabszych do B, tymczasem u nas... właśnie, u nas było trochę inaczej i efekty widzimy: nasze A przegrało (15:17), podczas gdy nasze B rozgromiło przeciwników (26:6). Według mnie grupy powinny być tak dobierane, żeby rywalizowali między sobą zawodnicy reprezentujący zbliżone poziomy. Kiedy dzieje się inaczej, jedni męczą się z wyraźnie mocniejszymi, a drudzy nudzą się ogrywając z łatwością ewidentnie słabszych. Nie chcę wykazać się brakiem szacunku do przeciwników, ale przez to że rywale z mojej grupy nisko postawili poprzeczkę, to miałem znikomą motywację żeby się solidnie starać, a i tak, grając na pół gwizdka, omal nie zrobiłem 8-0. Była szansa żeby zbliżyć poziomy grup przy okazji podwójnej zmiany w połowie meczu, ale wówczas Magda została odesłana do grania z mocniejszymi z A, zaś Templar do rywalizacji ze słabszymi z B, czyli różnica została tylko jeszcze bardziej powiększona. Przyznam, że zupełnie tego nie rozumiem. Stąd wnioskuję, że w następnych spotkaniach międzynarodowych więcej uwagi należałoby poświęcić ustaleniu składów grup.
 
 
Magda 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 493
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-12-18, 20:42   

Oj tam, Oj tam... dla mnie to była dobra lekcja. Chociaż bardzo się stresowałam. Nie miałam warunków do gry. Dopiero co przyjechałam do rodziców i od razu na kompa. Wchodzili i coś chcieli co mnie rozpraszało. Jestem bardzo zawiedziona moim wynikiem. Wiem, że mogłam lepiej. No ale nic już nie zmienię. Dzięki za grę!
_________________
...
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-12-18, 20:46   

maestro napisał/a:
Magda została odesłana do grania z mocniejszymi z A, zaś Templar do rywalizacji ze słabszymi z B, czyli różnica została tylko jeszcze bardziej powiększona. Przyznam, że zupełnie tego nie rozumiem

Generalnie składy były od początku ustalone, włącznie z rezerwowymi, a Magda była przypisana do Grupy A. Podobnie jak w przypadku meczu pierwszych reprezentacji, dobór graczy do obu składów został pozostawiony decyzji obu kapitanów, a ja starałem się utworzyć dwa w miarę wyrównane składy.

Trzeba sobie zadać pytanie, jaki jest cel rozgrywania takich spotkań. Jak na razie chyba jest to promocja gomoku, ale oczywiście każdy chciałby, aby przy okazji Polska tego typu mecze wygrywała. Wydawać się może, patrząc na wynik, że mamy dużo szersze i bardziej wyrównane zaplecze. Ciężko mi powiedzieć, jak dobrane były składy przez Rosjan, ale nawet jeśli ustalimy zasadę, że np. drużyna A ma być silniejsza od B, to i tak nie da się tego za bardzo skontrolować, bo przecież określenie siły graczy to rzecz dość umowna. Nie wiemy również, jak poradziłaby sobie dzisiejsza drużyna A z rosyjską drużyną B i odwrotnie. Ja się męczyłem potwornie w każdej partii, ale może po prostu wynika to z mojej słabości. Dominanter i Loller wydawali mi się jednak lepsi od swoich kolegów.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Kubica10 

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 217
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2011-12-18, 21:05   

Przede wszystkim brawo za wygraną. Bardzo żałuję, że nie mogłem pojawić się na meczu i w jakikolwiek sposób dołączyć się do gry/kibicowania. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to także fakt, że jedna grupa zrobiła o wiele lepszy wynik od drugiej. Nade mną ciąży jakieś fatum chyba bo to moje 3 powołanie było, a jeszcze ani jednej partii nie zagrałem...
Okazji już może nie być, no cóż.

Jeszcze raz duże brawa, a ten pojedynek pokazał że mamy wielu dobrych graczy, którzy godnie mogą zastępować podstawowych zawodników. ;)
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-12-18, 22:24   

Przejrzałem dotychczasowe spotkania z podziałem na A i B.

Wyniki są następujące -

Polska - Czechy marzec 2005
43-29, 55-17

Polska - Rosja kwiecień 2007
29-21, 33-17

Polska - Węgry marzec 2009
14,5 - 17,5, 20-12

Polska - Rosja maj 2009
14-18, 7-25

Polska - Czechy kwiecień 2011
15,5 - 16,5, 25-7

Polska - Rosja grudzień 2011
13-19, 17-15

Polska - Rosja grudzień 2011
15-17, 26-6

Nie ma co dyskutować o tym jak swój skład ustalają przeciwnicy, gdyż tego raczej nie wiemy. Wiemy jak skład ustala angst. Widząc jednak wyniki wyżej, wychodzi że naszym motorem napędowym jest grupa B, nie zaś A (poza spotkaniem z Rosją w 2009 )

Druga sprawa, czy rzeczywiście A musi być tą mocniejszą? Może dla zmyłki B odgrywa rolę składu A :D

Kubica10 napisał/a:
Jeszcze raz duże brawa, a ten pojedynek pokazał że mamy wielu dobrych graczy, którzy godnie mogą zastępować podstawowych zawodników


Zapewne na jakiś czas nastanie przerwa w spotkania międzypaństwowych z polskim udziałem, może warto przeznaczyć ten czas na spotkanie towarzyskie A vs B ( składy obowiązujące przy powołaniach na dwumecz z Rosją ). Uwzględniając rolę rezerwowych moglibyśmy zagrać 10x10, a mecz byłby np dwudniowy.
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2011-12-19, 13:47   

Jeśli nie jest to odgórnie ustalone, że grupa A jest lepsza od grupy B, to oczywiście tak być nie musi. Nie mniej podejrzewam, że z socjologicznego punktu widzenia jest duże prawdopodobieństwo, że właśnie dokładnie tak będzie się siła rozkładać. Co przeciwnicy nam pokazali w ostatnim meczu.

Druga kwestia, że kapitan drużyny chyba może i powinien dostosowywać skład gry do aktualnego stanu meczu, więc ustalenia składu przed meczem mogą, aczkolwiek nie muszą obowiązywać podczas samego meczu. Dlatego przydział mój i Magdy powinny być odwrotne.

Takie jest moje zdanie.

zukole napisał/a:
Druga sprawa, czy rzeczywiście A musi być tą mocniejszą? Może dla zmyłki B odgrywa rolę składu A :D

Słaba to zmyłka. Słaby gracz z silnym może nic nie ugrać, a słaby ze słabym chociaż coś. I odwrotnie, silny z silnym coś ugra, a może mu się podwinąć noga ze słabym (tak jak mi). W sumie ciężko powiedzieć. Nie ma zasady, ale wydaje się, że lepsza metoda byłaby jednak parować silny-silny i słaby-słaby. Przynajmniej gry są wtedy ciekawsze. :wink:

Templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-12-19, 18:38   

Po drugiej rundzie mecz był już raczej wygrany i angst zrobił zmiany, aby wszyscy zagrali. Jeżeli już jednak mamy ten sztuczny podział na dwie grupy, to powinniśmy dążyć do zwycięstwa w obydwóch. Grupa B prowadziła wysoko, każdemu szło dobrze i ze zmianą nie było problemu. Natomiast w grupie A wynik nie był jeszcze pewny. Kapitan robiąc zmianę (abstrahując od później osiągniętych wyników), powinien wymienić gracza, któremu akurat tego dnia nie szło - 0:4 (co sam przyznał), a nie tego który miał 4:0 (chyba że ten nie mógł już dalej grać).

Mały prztyczek dla Magdy :P . Oczywiście nie za wynik.
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group