Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska - Rosja
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-04-13, 17:00   Polska - Rosja

Ustalenia odnośnie meczu Polska - Rosja są aktualnie w fazie końcowej.

Wiemy już, iż najprawdopodobniej zagramy w składach 12-osobowych :D

Planowane jest rozegranie trzech równoległych pojedynków pomiędzy trzema grupami 4-osobowymi (jakby trzy jednoczesne mecze EL), liczony będzie wynik ogólny (czyli do zdobycia 96 punktów).

Zagramy w któryś z najbliższych weekendów, parametry raczej jak w EL.

Kwestią do ustalenia jest podział zawodników na poszczególne grupy. Ja wstępnie optowałem za ustaleniem składów A, B i C wg siły graczy, Rosjanie skłaniają się bardziej ku losowemu rozstrzygnięciu tego tematu. Ostatecznie zaproponowali, aby kapitanowie przygotowali składy swoich grup wg własnego uznania i ogłosili je jednocześnie na czacie tuż przed rozpoczęciem spotkania (to dość ciekawe, należałoby solidnie przemyśleć takie rozstawienie graczy, które zwiększałoby nasze szanse na zwycięstwo).

Po moim mailu Spartak (pełni chyba rolę ich kapitana) zaproponował, iż opisze sytuację na ich forum z prośbą o opinię, ja czynię zatem to samo.

Proszę Was o informację, jak widzicie taki podział na grupy ("siłowy", losowy, mieszany).
Jeśli przystaniemy na rozwiązanie Spartaka, to jak powinienem podzielić grupy, żeby zmaksymalizować nasze szanse?

Liczę, że pojawią się odpowiedzi w tym temacie, nie tylko od samych graczy IRP :)

Pozdrawiam

Angst

P.S. W międzyczasie ustawiam powoli rewanż z Wietnamem - szykują na nas swoją najsilniejszą ekipę, może być trudniej niż za pierwszym razem, kiedy to ograliśmy na szybko zbierany skład Azjatów :)
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2006-04-13, 19:21   

Zasieje tu pesymizm, bo patrząc na występy Rosjan w euro to kiepsko widzę ten mecz.
Co do składu to dla widowiska lepiej by było aby najlepsi grający w IRP grali z najlepszymi Rosjanami. Zaś jak ustawić aby osiągnąć dobry wynik to jakbyśmy mieli mocny, wyrównany skład to niepotrzebne byłyby pomysły na skład...

P.S Prośba(ź) do tych co zagrają. Wątpie aby Rosjanie wyciągneli jakiegoś nowego gracza, który nie gra na kurniku (jeśli nawet to będzie to góra 2 graczy), więc radziłbym przejrzeć sobie jak oni grają. Po większości meczów wnioski są te same, rywal was rozpracowuje,
a wy nic. Więc prosiłbym abyście się wzięli do pracy, bo dostać lania nikt nie chce
 
 
vince 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 159
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-04-14, 10:05   

No rosjanie druzynowo sa na pewno jedna z najlepszych ekip na swiecie. Mnie sie wydaje, że lepiej ustawić "siłowo" graczy. Grupa A mialaby wieksze szanse urwac kilka punktow najlepszym rosjanom. A ze mamy silna i wyrownana grupe B mogli by oni nadrobic to z teoretycznie slabszymi :) . Ale takie rozwazania i tak chyba nie maja sensu bo nie wiesz jak ustawi graczy fracass.

Na pewno warto by sie jakos przygotowac, bo sa to chyba gry o najwiekszym prestizu na kurniku :) . Mozna by pomyslec o jakiejs formie "zgrupowania" przed meczem. Kazdy z kadrowiczow moglby wczesniej rozpracowac jakiegos rywala i zaprezentowac wnioski na tym zgrupowaniu. Nie musi to byc doglebna analiza, ale chociaz kilka najlepszych ruchow w openie przeciwnika i znalezienie opena z ktorym przeciwnik sobie nie radzi. Mysle ze to nie zajmie kazdemu wiecej niz 30 minut. Mozna by rowniez przygotowac jakis kosmiczny open, ktorym zaskoczy sie rosjan, a jak wiadomo oni nie lubia wczesniej przygotowanych "rozrzutek"(zreszta chyba jak kazdy :? ). Na przyklad zakon ma ostatnio fajny open, ale nie wiadomo czy zdecyduje sie z nami nim podzielic :) . Na pewno kilka punktow w poczatkowych rundach mozna by dzieki niemu urwac.

Pozostaje tylko pytanie czy znajda sie checi i termin na takie zgrupowanie.


p.s. Jaki bedzie sklad rosjan?
 
 
_gnoza_ 

Dołączył: 13 Maj 2004
Posty: 146
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-04-14, 10:35   

Cytat:
Na przyklad zakon ma ostatnio fajny open, ale nie wiadomo czy zdecyduje sie z nami nim podzielic


oj vince, juz Ci kiedys pokazywalem ten open :) , i chyba adifek gral go jako pierwszy (?)
_________________
'Gdzie wszyscy mysla tak samo, nikt nie mysli zbyt wiele'
 
 
vince 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 159
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-04-14, 11:44   

hehe, mozliwe. czasem mam dziury w pamieci :) . Chodzi o to ze takimi openami mozna zaskoczyc rosjan, bo oni raczej ich nie znaja. Sa za to mocni w long pro i przy bandzie :D . A zakon gra dosc dlugo ten open i to w irp czy eurolidze, takze chyba uwaza go za niezly. Wiem, ze honor rowniez potrafi takie grac, a takze wymyslec nowe :) .
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-04-16, 20:38   

Oczywiście pomysł ze "zgrupowaniem" jest niezły. Problem polega na tym, że większość z nas jak widzę ma mało czasu choćby na grę pojedynków w IRP, a co dopiero na analizy i zgrupowania.

Mecz jest oczywiście prestiżowy i należałoby go wygrać, ale przy tej okazji zastanawiałem się, jak na wynik mogłoby wpłynąć takie przygotowanie. Nie znamy jak na razie składu Rosjan, pewne jest praktycznie tylko to, że zagra Fracass (oczywiście można się poniekąd domyślać ich składu). Najlepiej byłoby, gdyby ktoś rozpracował open Fracassa. Grają go jednak też niektórzy Polacy - czy podzielą się z nami chętnie swoim "warsztatem"? ;)

Może jednak powinniśmy bazować na indywidualnych umiejętnościach? Przypominam, że dopóki nie powstaną jakieś regularne rozgrywki międzynarodowe (coś jak EL dla państw), to są to nadal mecze towarzyskie, które mają nam pomóc w przygotowaniu się do kolejnych takich spotkań i wynik nie jest w tym momencie aż tak ważny (co nie znaczy, że nie powinniśmy im dokopać ;) ).

Bo kiedy nie znamy swoich potencjalnych przeciwników, należałoby rozpracować grę około 15 Rosjan, a to już mnóstwo czasu. Ja np. obawiam się, że nie dałbym rady się przygotować, choćby mi ktoś w Renlibie to wszystko rozpisał.

Oczywiście jeśli są osoby chętne do wykonania tego rodzaju analiz, to zapraszam :) Później umówilibyśmy się w jakimś terminie na korepetycje z całą naszę ekipą ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2006-04-23, 11:05   

Na kiedy planowany jest ten mecz ?
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-05-04, 00:49   

zukole napisał/a:
Na kiedy planowany jest ten mecz ?


Zagramy w pierwszy weekend, który będzie pasował obu drużynom. Jak na razie Rosjanie mają problem ze znalezieniem dogodnego dla siebie terminu :roll:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2006-06-15, 19:42   

Post z 13 kwietnia
angst napisał/a:
Ustalenia odnośnie meczu Polska - Rosja są aktualnie w fazie końcowej.


Minęły 2 miesiące i nic...
Teraz pewnie mecz do skutku nie dojdzie bo zbliżają sie wakacje, a miałobyć tak ciekawie ;/
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-06-16, 00:11   

Żeby zagrać mecz muszą być dwie drużyny. Niestety Rosjanie nie mogą znaleźć terminu. Ostatnio nawet była informacja, że może zagramy 17 czerwca, ale jak widać raczej nic z tego nie wyjdzie :roll:

Nie wiem, czy wynika to z braku osoby odpowiedzialnej za ich drużynę, czy też rzeczywiście tak ciężko jest im znaleźć dogodny termin. Ale nadziei na razie nie traćmy.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-07-16, 08:19   

Sam już tracę nadzieję na ten mecz :roll:

Wysłałem kolejnego przypominacza do Rosjan. Jeśli znów nic z tego nie wyjdzie, będę próbował znaleźć inną drużynę do kolejnego meczu międzypaństwowego...

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2006-07-25, 11:32   

Według mnie lepszym sposobem byłoby poszukanie jakiegoś Rosjanina mającego dosyć znany nick na kurniku i spytanie się czy chcą grać i czy robią coś by mecz się odbył.
Jeśli żadna Reprezentacja nie wyraziłaby chęci gry to przecież możecie zagrać mecz wewnętrzny ( A vs B). Kiedyś taki mecz został rozegrany...
 
 
Spartak


Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 2
Skąd: Moscow
Wysłany: 2007-04-13, 18:09   

Hello. Are we playing tomorrow?
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-04-13, 18:17   

Hello. No, probably next weekend :)

Regards,

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2007-04-17, 17:29   

Jest jakieś potwierdzenie czy znowu to była przelotna chęć ? Jeżeli to wypali to ciekawi mnie na jakiej podstawie będzie wybierany skład, skoro jest dopiero faza grupowa ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group