Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska - Rosja
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-12-21, 00:06   

Peace od początku deklarował konieczność wcześniejszego zakończenia udziału w spotkaniu, a Magda od razu przypisana była do Grupy A. Teoretycznie mogłem podmienić Magdę z Templarem, bo Rosjanie nie zapytali mnie, kto jest przypisany do której grupy. Staram się jednak dotrzymywać zawartych umów i w tamtym momencie wystarczające było dla mnie, że ja sam wiedziałem, do których grup przyporządkowani są nasi rezerwowi.

Pamiętajcie proszę, że sytuacja w trakcie meczu jest dynamiczna. Tuż przed rozpoczęciem decydowałem o tym, kto zacznie w podstawowym składzie, między innymi na podstawie dostępności osób powołanych i możliwości ich gry przez cały mecz. Dostaję privy od poszczególnych zawodników i muszę szybko podejmować decyzje, analizując w tle wyniki (choćbym chciał nie mam szans przeglądania wszystkich partii w tym czasie). W ostatnim meczu sprawa była o tyle ułatwiona, iż miałem ograniczone możliwości.

Jeżeli chodzi o podział na grupy, to nie wyciągałbym daleko idących wniosków na podstawie dotychczasowych spotkań, gdyż nawet ja sam nie pamiętam, jakie były poczynione dokładnie ustalenia w tym zakresie z poszczególnymi kapitanami (jestem prawie pewien, iż zdarzało się, że Grupa A to miała być ta mocniejsza). Ponadto nie do końca rozumiem dlaczego, jeżeli już zwracamy uwagę na wynik (zgadzam się, że to również sprawa istotna), który liczony jest jako całość, miałbym tak dobierać skład, aby zwiększyć szanse na wygranie obu grup. Przecież to paradoksalnie wcale nie jest jednoznaczne ze zwiększeniem szans na wygraną całości, zwłaszcza jeśli nie wiem, jak zareaguje mój odpowiednik.

Ogólnie cieszy mnie powrót do meczów międzynarodowych i wprowadzenie nieoficjalnych spotkań towarzyskich. Otwiera się możliwość gier wewnętrznych, a także szansa na sprawdzenie graczy, którzy do tej pory nie mieli okazji uczestniczyć w takich spotkaniach.

Teraz musimy chyba poczekać na mecz Czechy-Rosja, a kolejny oficjalny sparing zagramy pewnie z jednym z tych krajów lub ewentualnie z Węgrami nie wcześniej niż w marcu/kwietniu przyszłego roku.

Niewykluczone, że niezależnie od ewentualnej reformy systemu powołań, zagramy w końcu jakiś mecz wewnętrzny.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-27, 14:16   

Na vk.com pojawiła się informacja sugerująca, że jeszcze przed mistrzostwami kraju odbędzie się mecz przeciwko Rosji :wink:
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-09-07, 23:43   

Nie wiem, kiedy mają się odbyć mistrzostwa kraju, ale potwierdzam, że mamy za około miesiąc zagrać z Rosją! :)

Aktualnie proponowana data to 4 października (sobota). Proszę bardzo o pilne deklaracje w tym temacie (głównie ze strony dotychczasowych reprezentantów oraz uczestników aktualnej tury IRP) odnośnie chęci i możliwości gry w tym terminie.

Chciałbym jak najszybciej potwierdzić termin, no i oczywiście wystawić jak najsilniejszy skład! :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-09-07, 23:49   

04.10 są "Planszówki na Narodowym" :wink:
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-09-08, 10:47   

Omówimy dziś na Posiedzeniu Zarządu, czy i jak ewentualnie koliduje to z meczem. Być może da się umówić spotkanie na niedzielę 05.10. lub weekend wcześniej/później.

Natomiast dopóki nie mam informacji od graczy, nie mam podstaw do dalszych rozmów z Rosjanami...

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-09-09, 01:07   

05.10 wydaje się bezpieczniejszy. Z Rosją bardzo chętnie zagram :)
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-09-09, 06:30   

Zgłaszam się (jako rezerwowy)! Planów nie mam żadnych na tak odległe terminy więc powinno być ok.
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2014-09-09, 10:38   

Wstępnie się zgłaszam, jednak ostatecznie będę mógł to potwierdzić gdy pojawi się plan moich zajęć na uczelni.
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2014-09-09, 12:31   

Wstępnie się zgłaszam.

Pozdrawiam,
bbj
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-09-10, 16:24   

Czekam na jeszcze minimum 3 chętnych. Mam nadzieję, że lada moment dopiszą się kolejne osoby. W innym razie będę niestety zmuszony odmówić Rosji rozegrania meczu :roll:

Dlatego proszę nie zwlekać i deklarować się jak najprędzej!

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
puholek 

Dołączył: 17 Maj 2004
Posty: 141
Skąd: Reda
Wysłany: 2014-09-10, 19:29   

Ja też się zgłaszam.
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-10, 20:16   

Zgłaszam się.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-10, 20:52   

wstępnie zgłaszam
 
 
Gacul 

Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 51
Skąd: Krk
Wysłany: 2014-09-11, 08:47   

zagram
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-09-11, 10:22   

Czekam aktualnie na odpowiedź Rosjan odnośnie możliwości zagrania w niedzielę i konkretnej godziny spotkania.

W międzyczasie liczę na dalsze deklaracje potencjalnych uczestników spotkania. Podkreślam, że jeśli ktoś na pewno nie może grać, też jest proszony o wypowiedź, abym nie miał wątpliwości, komu ewentualnie dalej się przypominać ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group