Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ruszył swap 2
Autor Wiadomość
teletombola

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 123
Wysłany: 2006-08-03, 14:39   ruszył swap 2

No i ruszył na kurniku swapik 2 :) nawet ciekawie sie gra jakie sa Wasze odczucia ? Ja uwazam ze chyba poglebi to przepasc pomiedzy prawdziwymi redzikami a reszta i nie bedzie juz tylu pseudo redow, bo prawdziwy redzik o ile byl lepszy w polu to mozna bylo go zaskoczyc jakims schematem, teraz nawet jesli redzik nie bedzie znal to dolozy dwa kamienie niwelujac open i gra :) takze walka w polu :) takze zegnajcie redy 201, 2102....2109 :)

nie kumam tylko po co maf pozmieniał kolejność zakładek na stole, gdzie ludzie juz przyzwyczajeni byli ze pod druga to obecnosc ludzi a pod ierwsza czat, z przyzwyczajenia kilka sie na 2 a tam przebieg gry :) chyba zeby zamieszanie wprowadzic
Ostatnio zmieniony przez teletombola 2006-08-03, 15:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
trismegistos 

Dołączył: 15 Paź 2004
Posty: 2
Skąd: Pionki
Wysłany: 2006-08-03, 15:07   

miła i soczysta wiadomość :-)
wreszc ie będę redzikiem ;-)
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2006-08-03, 15:16   

Co do zakładek to się zgadzam, trzeba się przyzwyczaić do nowych :?

Jeśli zaś chodzi o swap 2 to nawet ciekawe, choć teraz łatwo można "wyrównać" open rywala.

Ciekawe kiedy swap 2 zostanie wprowadzony na turnieje.
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2006-08-03, 16:52   

no i pokazalo sie ze swap2 to jeszce wieksza dupa niz swap1
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-03, 17:02   

Oceny nowych zasad po upływie kilku godzin to zawsze ciekawa sprawa:)))
Zanim poważni gracze siadą i poszukają środkowych ( mam nadzieje) zbalansowanych openow, które będą umożliwiały ciekawą gre minie sporo czasu.....
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2006-08-03, 22:44   

A ja coś czuję, że zaraz powstaną nowe schematy-rozwinięcia starych schematów, i tak to się skończy.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2006-08-04, 10:23   

teletombola napisał/a:
jakie sa Wasze odczucia ?

Gralem wcześniej ten wariant, wiec o odczuciach wypowiadalem sie juz w innym temacie. Najwazniejsze jest to, ze mamy wreszcie ta opcje na kurniku, za co chcialbym podziekowac Panu Markowi, ze dal sie przez kogos(i temu komus tez jestem b. wdziecznym) przekonac, ze warto postawic na swap2.

Zasady wcale nie sa skomplikowane, widzialem juz nawet paru zielonych grajacych swap2 i niezle im szlo. Nie podoba mi sie zmiana kolejnosci opcji w zakladkach, trudno mi sie przyzwyczaic, jak klikalem dawniej na "ustawienia" teraz wyskakuje mi "przebieg partii" :P
Ale to kwestia czasu, MAF przyzwyczail nas, ze robi zmiany hurtowo, czasami przedobrza:)

Wracajac do SWAP2 - nie podoba mi sie jedna rzecz jesli chodzi o obsluge na kurniku. Podczas cofania manewru dostawiania kamieni, przeciwnik musi dostawic trzeci kamien. Wolalbym, zeby juz on byl postawiony, , zreszta sami sprawdzcie, to bedziecie wiedziec o co mi chodzi.

zukole napisał/a:
choć teraz łatwo można "wyrównać" open rywala.


Zdaje Ci sie ze latwo, bo grales w to moze kilka godzin, pozyjemy - zobaczymy ;)
Cytat:
no i pokazalo sie ze swap2 to jeszce wieksza dupa niz swap1


bez urazy Ondik, ale co ty mozesz wiedziec skoro po jednym ruchu(dzieki ktorym wygrales ze mna) powiedziales ze open h8 - f7 - j10 to sw czarne.
Ja twierdze, ze przewage maja biale, ale niewielka cos w stylu 52-48 % dla bialych.
utratos napisał/a:
poszukają środkowych ( mam nadzieje) zbalansowanych openow


srodkowym, zbalansowanym openem jest h8 - f7 - j10 dzieki ruchowi bialych na F9
bad_mojo napisał/a:
A ja coś czuję, że zaraz powstaną nowe schematy-rozwinięcia starych schematów, i tak to się skończy.
(o zlozonosci trudniejszej niz open Fracassa), a dzieki swap2 stanie sie jeszcze bardziej "niezbadany" i zaskakujacy ;-)
Cytat:
A ja coś czuję, że zaraz powstaną nowe schematy-rozwinięcia starych schematów, i tak to się skończy.

... i o to chodzi, zeby powrocic do starych openow w centrum planszy a jak sie komus nie podoba, to zawsze jest standard , pro i swap1
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2006-08-04, 12:11   

ermijo napisał/a:
bez urazy Ondik, ale co ty mozesz wiedziec skoro po jednym ruchu(dzieki ktorym wygrales ze mna) powiedziales ze open h8 - f7 - j10 to sw czarne.
Ja twierdze, ze przewage maja biale, ale niewielka cos w stylu 52-48 % dla bialych.
utratos napisał/a:
poszukają środkowych ( mam nadzieje) zbalansowanych openow


srodkowym, zbalansowanym openem jest h8 - f7 - j10 dzieki ruchowi bialych na F9

:?: :D Powiedzalem ze to sw, zagralismy, sprobowales wszystkie mozliwe i nie mozliwe ruchy a nadalej mialem wygrane do 10 ruchow wiec o czym ty piszesz?? Nie moja wina ze twoj super ruch nie jest taki super. Jeszce wczoraj mi powiedzales ze to sw jak sie spytalem hehe. Ale ty pewnie wiecej wiesz. Smieszny jestes :)

A na temat: czy przeczytaliscie zasady? Jakie nowe schematy? Jaki powrot do openow w centru planszy?

ermijo napisał/a:
(o zlozonosci trudniejszej niz open Fracassa), a dzieki swap2 stanie sie jeszcze bardziej "niezbadany" i zaskakujacy ;-)

:?:


Kiedy wkoncu zrozumiecie ze swap2 praktycznie nie bedzie sie uzywac?
90% graczow dalej bedzie grac te *** z rogu. Do czego tam jest swap 2? Do niczego.
10% graczow bedzie grac ze srodka - tutaj mam uzyc swap2? A kiedy? Ermijo mi dajo jego "52-48" open, ja wiem ze mam sw, wiec czemu bym robil swap2? Tak samo w openingu fracassa - czemu wymyslac jakies 2 nowe ruchy, jak wiem, ze mam przewage bez swap 2? Wczoraj graly sie openy stylu h8-h9-i3 i kazdy uzywal swap2 - ale dlaczego? Przeciez nawet ermijo widzi ze biale maja sw albo wielke przewage. A schematy? Jak zrobisz 50-50 z np. h8-f10-k6 to gratuluje.

Jak dla mnie to swap2 jest najlepszy dla graczow typu paveo, zory itp. i minutowcow, ktorzy w zyciu u tej gry nie myslali. Latwo zablokowac kazdy "normalny" open we srodku i potem tylko klikac na czas.
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-04, 15:13   

ermijo napisał/a:
Ja twierdze, ze przewage maja biale, ale niewielka cos w stylu 52-48 % dla bialych.

ermijo napisał/a:
bez urazy, ale co ty mozesz wiedziec


Czyli teraz ten co gra słabiej i nie zna otwarć jest na wstępie faworyzowany? Sam nie wiem.

Mimo, że pewnie da się coś ciekawego wymyślić, urozmaicić grę, to raczej nie da się osiągnąć porównywalnej różnorodności otwarć.

Jeżeli chodzi o samo dodanie opcji, to bardzo dobrze... więcej tym lepiej.

Mam pomysł na rozwiązanie, które zmieniłoby zupełnie sposób, w jaki rozpoczynana jest gra, ale to już chyba inna historia.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2006-08-04, 16:04   

Drogi Ondiku !

To, że wygrales ze mna wtedy, nie znaczy wcale, ze to sw czarne, jak zreszta twierdzi wiekszosc graczy, nie tylko Ty. Proponuje, zebys jednak poswiecil temu ruchowi (F9) wiecej czasu a nie ze Ci sie udalo wygrac ze mna, bo juz wiem gdzie zrobilem blad, a zwyciestwo mialem proste VCT :-)

Dzieki ruchowi f9 powstaje sporo mozliwosci zarowno dla czarnych jak i bialych, powstaja rozne uklady w tym te zbalansowane. Oczywiscie latwo mozna sie pomylic i przegrac, ale ZROZUM ONDIK !!! Tobie sie wydaje, ze ty jestes wszechwiedzacy, a mylisz sie w kwesti tego opena, bo nie jest to sw czarne. I to nie ja jestem smieszny, ale Ty, bo robisz dowod z wygranej ze mna. A ja nieomylny nie jestem(*** w kwesti ze to nie sw czarne jestem nieomylny:)).

Zagraj sobie z Goro ten variant i wtedy zapraszam ponownie do dyskusji nad tym w pelni zbalansowanym openem.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2006-08-04, 16:39   

Co się będziecie sprzeczać, daj jakąś biblioteke to pogadamy, tak jak powinno to wyglądać i jak wygląda zapewne u ukochanych przeze mnie Estończyków.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-04, 17:15   

Czy jeżeli z Goro przegram n razy białymi, a później n razy czarnymi, to układ jest wyrównany?
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2006-08-05, 15:06   

Mialem renliba, ale mi sie wykasowal lecz nie przejmuje sie tym, bo to byly jedynie badania, ktore mnie utwierdzily w przekonaniu, jak bardzo ciekawy jest ten open. Trzeba znac pare poczatkowych ruchow - szczegolnie dla koloru czarnego, ktory jedynie moze zapewnic sobie wyrownanie szans na planszy, a wtedy liczy sie juz taktyka, ryzyko i intuicja.

Zamykam ta kwestie, gdyz jest nie na temat. Co do swap2 ... chetnie zabiorę glos.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2006-08-05, 18:15   

Zamykając temat, nie używaj prosze więcej słowa "wyrównany" odnośnie jakiegoś openu, dopóki nie przeprowadzisz dowodu, dyskusji czy też nie pokażesz jakichś bibliotek. Dobrze, gdybyś odnosił się do otwarć jako "ten wyrównany według mnie open" albo "ten wyrównany moim skromnym zdaniem open", a najlepiej i najnowocześniej "ten IMHO wyrównany open".
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2006-08-05, 18:34   

czemu mam wysylac renliby ? W przyszlosci sam sie przekonasz ze mialem racje.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group