Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ruszył swap 2
Autor Wiadomość
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2006-08-05, 21:40   

Jak byś wysłał biblioteke, po pierwsze być może poparłbyś empirycznie swoją być może słuszną tezę, że wspomniany przez Ciebie układ jest rzeczywiście wyrównany, ale przede wszystkim dałbyś nam sposobność sprawdzenia, czy przypadkiem nie popełniłeś gdzieś błędu w rozumowaniu, przez powiedzmy nieostrożność lub późną godzinę, i w ten sposób moglibyśmy wspólnie dojść do jakiegoś wniosku. Jedno z pochodnych praw Murphiego mówi, że czas wykonania jakiejś pracy jest odwrotnie proporcjonalny do tego, ilu ludzi może ją wykonać.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2006-08-06, 12:43   

Nie mam zamiaru popierać moich tez z prostej przyczyny - nie chce mi sie od początku budowac tej biblioteki, ale zainteresowanych mogę uświadomić na kurniku, co do jej slusznosci.

A przypominam, ze brzmi ona tak - w openie h8 - f7 - j10 ruch bialych na F9 daje w miare wyrownana gre(jesli nie idealnie wyrownana). Zdradze, ze sa 3 ruchy czarnych, gwarantujace dluga i pasjonujaca gre.

Caly ten watek - odnosnie tego co napisalem, pojawil sie przypadkowo w zwiazku z refleksjami innych forumowiczow na temat swap2 .

A co do swap2 - teraz na temat - bardzo mi sie podoba dostawienie jednego kamienia np. bialego w polu i czarnego w kancie planszy. Oczywiscie wszysko zalezy od wyjsciowego otwarcia, ale to tez ciekawa forma wykorzystania swapa 2.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-07, 00:19   

ermijo napisał/a:
Mialem renliba, ale mi sie wykasowal lecz nie przejmuje sie tym, bo to byly jedynie badania, ktore mnie utwierdzily w przekonaniu, jak bardzo ciekawy jest ten open. Trzeba znac pare poczatkowych ruchow - szczegolnie dla koloru czarnego, ktory jedynie moze zapewnic sobie wyrownanie szans na planszy, a wtedy liczy sie juz taktyka, ryzyko i intuicja.


. . .Do dziś byłem przekonany, że właśnie tego chcą uniknąć w RIFie konstruując nowe zasady. Nie analizy a umiejętność myślenia 'na żywo' i doświadcznie (umiejętność rozpoznawania analogicznych ukladów) mają stanowić grę. Dla mnie zawsze stanowią; jak wspomniałem myślałem, że mają stanowić dla wszystkich, czy byłem w tak wielkim błędzie?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-28, 16:47   

Zapewne za tydzień we wtorek pojawi się na kurniku oficjalny turniej na zasadach Swap2( 7 rund na dystansie 7 minut).
 
 
Paveo 

Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 169
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2006-11-30, 18:51   

i mamy kolejny turniej - http://www.kurnik.pl/turn.phtml?tid=1088225
_________________
motto - Lepiej byc znienawidzonym za to kim sie jest, niz kochanym za to kim sie nie jest...
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-12-13, 11:58   

Pytanie - jacy graczy opracowali SWAP2 dla mafa - przyzna się ktoś? :]
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-12-13, 13:53   

Nie wiem czy o to Ci chodziło, ale swap2 pochodzi z Węgier :)
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-12-13, 14:26   

No właśnie o to pytam. Kto wymyślił, kto poddał taki pomysł Mafowi a kto przedstawił mu SWAP2.
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-12-13, 15:22   

może ta sama osoba podstawi mu pomysł przywrócenia renju i pente?:)
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-12-13, 15:40   

Z tego co pamiętam, to było za czasów prezesury Utratosa, więc chyba on lub Angst ?
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-13, 15:44   

Muchal napisał/a:
może ta sama osoba podstawi mu pomysł przywrócenia renju i pente?:)


Popieram ; )
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-12-13, 15:47   

ermijo napisał/a:
lub Angst

Raczej nie ja (nie przypominam sobie czegoś takiego), ale całkiem prawdopodobne, że Utratos. Nawet nie wiem, czy da się to jakoś sprawdzić...

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group