Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pomysł na popularyzację gomoku w moim województwie
Autor Wiadomość
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-11-14, 12:53   pomysł na popularyzację gomoku w moim województwie

Wpadłem dzisiaj na pomysł utworzenia czegoś w rodzaju internetowej ligi wojewódzkiej gomoku (jeszcze myślę nad nazwą). Miałoby to polegać na tym, że powstałaby liga, w której startować by mogli tylko zawodnicy z województwa łódzkiego. System gry do ustalenia (myślałem o 1 pojedynek to: 6 gier na 5minut swap2, 10minut może odstraszyć słabszych graczy) terminy nie będą ustalone można się dopisać w kazdej chwili i po prostu kazdy musi rozegrać z każdym w seznie chociaz jeden pojedynek.
Myślałem tez o nagrodach. Otóż nagrodą dla np. pierwszych 3 graczy byłoby darmowe wpisowe podczas turnieju w Łasku w przyszłym roku (jeśli zarząd się zgodzi), no i może ja bym ufundował jakieś dyplimiki. Dlatego mysle o lidzę wojewódzkiej, bo będzie to tylko przykrywka, żeby zmobilizować graczy z moich okolic do gry i ostatecznie namówić na przyjazd do Łasku :)
Myślę, że to dobry pomysł dziś już znalazłem 2 nowych graczy z Łodzi, którzy byliby tym zainteresowani. Z łasku też będzie kilku.

Teraz prośba do graczy, którzy jeszcze pojawiają się czasem na kurniku.
Chciałbym, żebyście mi pomogli. Pomogli w ten sposób, że jak będziecie na kurniku, to czasem pozaglądacie w profile graczy obecnych w pokoju (nawet tych słabszych, mysle, ze tak 1300+ niżej się nie opłaca) i jezeli będą z woj. łódzkiego to byście im wspomnieli o tym pomysle. Albo wystarczy czasem napisać na forum ogólnym zapytanie "czy jest tu ktoś z woj. łódzkiego?" .W celu uzyskania więcej informacji niech piszą na moje gg: 3630240, albo PW na kurniku na nick muchaldinho.
Myślę , że taki rodzaj reklamy będzie najskuteczniejszy, skuteczniejszy od ogłoszen ogólnych itp, trzeba wyjśc do graczy :)

liczę na pomoc, sam też ostro szukam chętnych :)

pozdro
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-11-14, 13:16   

A mi się wydaje, że fajnym pomysłem było by zorganizowanie turnieju na kurniku o kasę jak to kiedyś zrobił joking albo chociaż internetowe mistrzostwa Polski albo nieoficjalne mistrzostwa świata w gomoku przez internet. Chodzi mi o to, żeby w jednym czasie było jak najwięcej dobrych graczy (tak było w przypadku turnieju Jokinga). Podkreślam jeszcze raz słowo NIEOFICJALNE gdyż nie wiadomo komu podlega gra gomoku czy organizacji RIF ? czy może żadnej? Z inicjatywy naszego Stowarzyszenia mógłby powstać choć raz taki turniej - tak samo reklamowany no i z nagrodą ;) dyplomem lub pucharem przesłanym pocztą :)
Ważne jest to, żeby zebrać jak najwięcej osób chętnych z Polski do gry przez internet i wtedy się okaże ilu mogło by mieć nasze Stowarzyszenie nowych członków ilu by się dało namówić...

Można by zareklamować też na innych serwisach np. na wp.pl tam też są gracze.

P.S. Jak zwykle to tylko jeden z pomysłów a realizacja stoi pod znakiem zapytania.
Jeśli by takie mistrzostwa powstały na pewno bym w nich zagrał. Oszacowane by zostało też to, ile osób w Polsce skłonnych jest grać w gomoku a ile grać oraz przyjeżdżać na turnieje na żywo. Wyjdźmy na przeciw tym, którzy z różnych względów nie chcą przyjeżdżać na turnieje.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-11-14, 14:18   

Trochę zbieżny z propozycją Ermijo jest pomysł rozbudowania turnieju NT. Można pomyśleć o ufundowaniu nagrody dla zwycięzcy danej edycji i całego sezonu.

Mam zamiar, o ile Chemik zechce oficjalnie przekazać mi (lub komuś innemu) "prawa do NT" ;) , rozreklamować turniej na stronie EL i ruszyć pełną parą od stycznia, z włączeniem graczy zagranicznych. Można oczywiście rozważyć też drugi turniej, tylko dla Polaków, ale czy to ma głębszy sens?

Szczegóły postaram się podać po dzisiejszym NT, więc zainteresowanych zapraszam na turniej :)

Pozdrawiam

Angst

P.S. Z turniejami on-line związany będzie zawsze jeden problem - "nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie...". Ale może wspólnymi siłami wypracujemy mechanizmy ograniczające ryzyko :)
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-11-14, 14:32   

angst napisał/a:
Można pomyśleć o ufundowaniu nagrody dla zwycięzcy danej edycji i całego sezonu.

Tylko mi nie chodziło o jakiś cykl turniejów tylko o proste zasady - szwajcarski system i jeden turniej 11 rund. Przewiduję, że mało komu będzie się chciało grać parę turniejów czy tez przechodzić cały cykl rozgrywek. Mamy już Euroligę i nie ma co dokładać nowych pomysłów. W turnieju NT grałem może raz i zupełnie to żaden dla mnie prestiż bez urazy dla pomysłodawców - ot taki tam turniej rangi zbliżonej do turniejów oficjalnych na kurniku.
Jeszcze raz zatem podkreślę, że chodziło mi o internetowe mistrzostwa Polski lub świata (o ile to możliwe). Na początku wolałbym to pierwsze. Jeśli nie udało by się zebrać co najmniej 50 osób to znaczy, że w Polsce ciężko o zainteresowanie gomoku i nie mamy się co dziwić, że mało ludzi na turnieje na żywo przyjeżdża. Jeśli natomiast pojawi się większe grono chętnych to przynajmniej da to nam do myślenia czemu ludzie nie chcą jedzić na turnieje skoro są zainteresowani graniem w kółko i krzyżyk. Resumując - dzięki takiemu turniejowi oszacujemy ilu jest potencjalnych zainteresowanych W OGÓLE, ile osób dało by się namówić spoza kurnika.
angst napisał/a:
P.S. Z turniejami on-line związany będzie zawsze jeden problem - "nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie...". Ale może wspólnymi siłami wypracujemy mechanizmy ograniczające ryzyko

Jeśli ktoś poda fałszywe nazwisko i np. wygra no to nie dostanie pocztą trofeum i będzie miał jedynie satysfakcję że wygrał anonimowo o ile można mówić o takiej satysfakcji.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-11-14, 14:43   

angst napisał/a:

Mam zamiar, o ile Chemik zechce oficjalnie przekazać mi (lub komuś innemu) "prawa do NT" ;) , rozreklamować turniej na stronie EL i ruszyć pełną parą od stycznia, z włączeniem graczy zagranicznych. Można oczywiście rozważyć też drugi turniej, tylko dla Polaków, ale czy to ma głębszy sens?


Od początku zabiegałem o to, żeby NT nie był moim turniejem, a turniejem Stowarzyszenia. A skoro tak, to mam do niego takie samo prawo jak i Ty Angst. Spełniłem tylko swoją rolę - animatora.

Dodam jeszcze, że ten wątek jest niezwykle krzepiący. Aż z nadzieją można patrzeć w przyszłość. Tak trzymać!
 
 
president_devil 


Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 200
Skąd: Szadek
Wysłany: 2008-11-14, 14:47   

Pomysł jest jak najbardziej ok ale jak chciałbyś żeby ta liga wyglądała? Tzn mam na myśli strukturę, czy coś na zasadzie rozgrywek w piłce nożnej (ekstraklasa, 1 liga, itp. (zresztą były już rozgrywki o tej strukturze)), co wydaje mi się najrozsądniejsze, czy może chcesz wrzucić wszystkich do jednej miski, zalać ciepłą wodą i patrzeć jak brak motywacji wynurza się na sam wierzch? :P Po prostu uważam, że rozgrywki z osobami grającymi na tym samym poziomie, w perspektywie awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, nie tylko przyciągnęłyby ludzi ale również byłyby motywacją do rywalizacji, podnoszenia umiejętności, a co najważniejsze uczestnictwa w tym przedsięwzięciu przez długi czas.
_________________
Geniusz może mieć swoje ograniczenia, ale głupota nie jest tak upośledzona.
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-11-14, 14:47   

Taki turniej o jakim ty piszesz Ermijo też nie pokazywałby dokładnie ilu jest chętnych grą gomoku. Taki turniej rozgrywałby się np dajmy na to we wtorek. Pełno ludzi odpadnie bo godzina nie będzie pasowała, inni się spóźnią, jeszcze ktoś w ten dzien akurat nie ma prądu.... Dlatego ja chcę zrobić ligę, jak juz napisałem będize to przykrywka, żeby zmobilizować łódzkich graczy... Dzieki temu może następny turniej w Łasku się uda.... taka mam nadzieję, no nie wiem zobaczymy. Myślę, że w innych województwach też powinny powstać podobne ligi, nie tyle w walce o mistrzostwo, bardziej po to żeby bardziej zintegrować zawodników i powoli z internetowych graczy zeby zmieniać ich na graczy na żywo... Dlatego chciałem, żeby nagroda nie była wysłana pocztą , tylko do odebrania na turnieju w Łasku...

pozdro
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
president_devil 


Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 200
Skąd: Szadek
Wysłany: 2008-11-14, 14:50   

Ermijo, masz rację, że jest już euroliga, ale drużyny o średnim rankingu nawet 1800 są w niej skazane na siedzenie na samym końcu. I przydałby się rozgrywki dla kogoś o niższych umiejętnościach.
_________________
Geniusz może mieć swoje ograniczenia, ale głupota nie jest tak upośledzona.
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-11-14, 16:28   

system lig jak najbardziej:P 3-4 ligi po 15 uczestników, 3 awansuje, 3 spada e.t.c., to by było Ciekawe:D
 
 
 
casbah

Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 66
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-11-14, 17:35   

System lig jak piszesz Truskawek to już był w postaci pierwszych sezonów IRP.
Jak dla mnie tamten system był bardzo interesujący (chociaż jako nowicjusz wtedy trafiłem do grupy z innymi "nowicjuszami": dreddem i chyba devem, więc trudno było awansować i musiałem czekać 1 sezon na awans).
Z innych rozwiązań, takich jak np. NT wynika podstawowy problem - termin. Każdego tygodnia znaleźć czas tego samego dnia, o tej samej godzinie. Wiem, że np. Angst nie ma z tym problemów :) , ale takich osób jak on jest niewiele. Dla mnie osobiście jest kłopotem być zawsze na z góry ustawionym przez kogoś terminie. A wiadomo, że nigdy nie da się dogodzić wszystkim, więc zawsze będzie grupa osób którym dany dzień czy godzina nie pasują.
Pomysł Ermijo niby ciekawy, ale założę się, że wywołałby problem podobny do tego jaki był na turze Jokinga. U niego na turze grały i wygrywały schematy :/ Wprawdzie teraz mamy sw2, ale dalej jest problem choćby np. z programami. Dla zwycięstwa, a do tego np. pieniędzy, trafią się tacy, którzy będą mieli zasady fair play w d****.
_________________
http://www.forum.gomoku.p...t=1174&start=90
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-11-14, 17:46   

Lepiej wpierw poszukać/znaleźć chętnych, później zająć się systemem, bo to akurat mniej istotne. Nie ma systemu idealnego, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie psioczył więc phu, lepiej nałożyć jakiś z góry i niech się dzieje.

P.s Odnośnie pomysłu Ermijo - sądzę że granie mistrzostw przez neta nie ma najmniejszego sensu, tak samo jak gra o kasę na kurniku.

P.s 2. W sprawie nieoficjalnych mistrzostw Polski
angst napisał/a:
Internetowy Puchar Polski w Gomoku (IPP)
9. Zdobywcy IPP przysługuje tytuł najlepszego gracza internetowego Polski oraz zostaje zwolniony z opłaty turniejowej w dowolnym turnieju organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Gomoku, Renju i Pente.
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-11-14, 19:27   

Prośba do dredda , wyrekrutuj mi jakichś graczy z woj. łódzkiego ;) ty znasz wszystkich na kurniku ;)
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-11-14, 20:29   

Mój pomysł na popularyzację:

** przychodzi infusion [1856]
czarnullka26: juz wszystko przyjmuje;)
mateuszleo: chcecie zagrać?;>
infusion: ja nie umiem już w tograc
czarnullka26: za cienka jestem
** mateuszleo rezygnuje
infusion: czarnulka, czy wiesz że istnieje stowarzysznie gomoku?
infusion: jeżdzimy na turnieje na żywo
czarnullka26: a powinnam?
infusion: właśnie Ci informuje że istnieje
czarnullka26: yhym
czarnullka26: a gdzie sie odbywa?
infusion: różnie
infusion: w warszawie było ostatnio
czarnullka26: acha
infusion: ale np. w Krakowie, w Łodzi
infusion: różne miasta
czarnullka26: kawał drogi:)
infusion: do Warszawy masz blisko przecież
czarnullka26: do wawy owszem
infusion: ja z południa Polski jechałem
infusion: jeśli chcesz poznać ludzi którzy tutaj graja na żywo
infusion: nie ma przeszkód
czarnullka26: a wiele jest?
czarnullka26: tych osobek?
infusion: no większość to mężczyźni;)
infusion: no wielu
czarnullka26: patrz:)
infusion: 50 osób
czarnullka26: i Ty mi mowisz o turniejach:)
infusion: nasz strona to www.gomoku.pl
infusion: ale np. dla najlepszej kobiety jest nagroda:)
infusion: osobna
infusion: poza tym integrujemy się pijemy
infusion: rozmawiamy
czarnullka26: bielizna z sex shopu?:)))
infusion: :) ) jak sobie zażyczysz może być hihi
czarnullka26: ;)
mateuszleo: gratki ;)
czarnullka26: no to pisze sie na to;)))
mateuszleo: dobra, nie będę Wam przeszkadzał
infusion: wejdź na stronkę
mateuszleo: zmykam
infusion: www.gomoku.pl
mateuszleo: miłego wieczoru ;)
czarnullka26: nie przeszkadzasz:)
czarnullka26: dziekuje
infusion: tam sa zdjęcia i różne rzeczy ciekawe
** odchodzi mateuszleo
** przychodzi sisiw5 [1624]
czarnullka26: juz wchodze:)
** przychodzi tompoo
** odchodzi sisiw5
** odchodzi tompoo
** przychodzi pawlomam11lat
czarnullka26: Mistrzostwa Polski hoho
** odchodzi pawlomam11lat
infusion: tak
infusion: byłem na nich
czarnullka26: jak to poważnie brzmi:)
czarnullka26: ale wolałabym w pana;)
infusion: grała jedna dziewczyna
czarnullka26: i jak Jej poszlo?
infusion: w pana nie było mistrzostw
infusion: ostatnia była
czarnullka26: ale była:)
infusion: ale wygrała 50 zł za najlepsza kobietę
infusion: bo nie było innych kokurenrtek
czarnullka26: tez coś:)
** przychodzi wariag [1451]
wariag: cześć
czarnullka26: witaj
wariag: zagramy?
infusion: mamy tez forum: www.forum.gomoku.pl
wariag: chyba że przeszkadzam
czarnullka26: monencik:)
czarnullka26: nie sciąga mi majteczek;)
czarnullka26: więc skad;)
** odchodzi wariag
infusion: pisze tylko że fajnie się spotkac czasem na żywo i zagrać
** przychodzi rdory [1990]
czarnullka26: nie wątpie
** odchodzi rdory
czarnullka26: patrze jest tych klubow
czarnullka26: troszke
infusion: no jest
infusion: i mamy nawet prezesa tego stowarzysznia
infusion: i zarząd
czarnullka26: no no...
infusion: bo każdy z nas zacztnał na kurniku
infusion: i wyszedł pomysł żeby się spotkac
infusion: i tak już są te turnieje od 6 lat
czarnullka26: całkiem ciekawe
infusion: co prawda najwięcej młodzierzy przyjeżdzą
czarnullka26: pierwszy raz o nim słysze
infusion: ale i sa starsi
infusion: np. ja 6 lat:)
infusion: 6*
infusion: 26
czarnullka26: zauważyłam:)
czarnullka26: rówiesniku
infusion: gra się na takich planszach
** przychodzi tomasz6830 [1254]
infusion: dużych
infusion: i odmierza się czas zegarami
czarnullka26: wyglądaja jak karteczki z bloku
infusion: jak w szachach
infusion: ale sa tez drewniane
infusion: ta plansza nazywa się "goban"
czarnullka26: yhy
** odchodzi tomasz6830
czarnullka26: to powiadasz,że wycieczka z zabawą...
infusion: jeśli będziesz miała czas zarejestruj się na naszym forum
infusion: tak aż do rana
** przychodzi dianusss
** odchodzi dianusss
infusion: jak kto lubi alkohol to tez jest
infusion: oglnie śmiesznie jest
czarnullka26: wierze...
czarnullka26: a więc dziekuje za informacje
infusion: a Ty długo grasz już w ta grę?
czarnullka26: a wiesz,ze nawet nie wiem
infusion: rok ?
czarnullka26: jakos tak
czarnullka26: to moj 2 nick
infusion: aha
czarnullka26: przepraszam trzeci
infusion: ale sama znalazłas tą grę czy wcześniej grałas?
** przychodzi sambellamy [1434]
infusion: np, na kartce
czarnullka26: wczesniej grałam właśnie w pana
** odchodzi sambellamy
czarnullka26: pierwszy raz tu
czarnullka26: na kurniku
** przychodzi sambellamy [1434]
** odchodzi sambellamy
** przychodzi daglas266
** odchodzi daglas266
czarnullka26: a Ty?
infusion: no to zapraszam na forum
infusion: ja już długo
infusion: około 6 lat
czarnullka26: no troszke jest
infusion: tyle że mam spadek formy teraz
infusion: kiedyś miałem 2100 punktów
czarnullka26: bardzo ładnie
infusion: czarnulko, są też lekcje gomoku
czarnullka26: wiesz co do lekcji...
infusion: od 0 listopada będą
infusion: 20
czarnullka26: nikt mnie nie nauczy
infusion: sa komentowane i można się poduczyć grać
czarnullka26: bo ja i tak będe robić swoje
infusion: nauczysz się
** przychodzi zita1971
infusion: mamy dobrego nauczyciela
** odchodzi zita1971
infusion: alicecoopera
czarnullka26: ale tez osobiscie?
infusion: tak to jedna z czołowych postaci
czarnullka26: czy tu na kurniku?
infusion: na kurniku sa lekcje
czarnullka26: aha
** przychodzi zita1971
czarnullka26: dobrze wiedzieć
infusion: informacje kiedy masz na stronce
** odchodzi zita1971
czarnullka26: posiedze nad nia i ją przelukam
czarnullka26: że tak powiem
infusion: no własnie
infusion: ale na turniejach gramy swap2
czarnullka26: to pech
infusion: grałaś kiedyś swap?
czarnullka26: tak
infusion: i jak Ci się podoba?
infusion: chyba trochę ciężko co?
czarnullka26: jednak wole stanowczo ta
czarnullka26: tą*
infusion: ale wiesz, że w tyej odmianie czarne maja treoretycznie zawsze zwycięstwo?
czarnullka26: nie wiedziałam
infusion: tak własnie jest
infusion: dlatego osoby z wyższym rankingiem nie graja standardu
czarnullka26: rozumiem
infusion: tylko swap
infusion: dziękuję za rozmowę
czarnullka26: ja również
czarnullka26: i informacje
infusion: zaglądaj na strone i forum czasem;)
infusion: do zobaczenia
czarnullka26: a pewnie,że bede:)
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-11-14, 20:48   

o ja, ale wyrwałeś graczkę:D dobre i to, taki akwizytor, nie wiem czy dobrym pomysłem było danie linka na forum, ja bym się wystraszył :D
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-11-14, 20:50   

Coś mi to (znaczy post Ermija) przypomniało:

http://forum.gomoku.pl/vi...?t=1676&start=0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group