Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Polski 2006 w PENTE
Autor Wiadomość
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-10-19, 11:26   Mistrzostwa Polski 2006 w PENTE

W dniach 9-10 grudnia 2006 w Łodzi zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w pente.

Ze względu na rozbieżności w gronie obecnego zarządu związane z planowanym kształtem imprezy (a także na kończącą się kadencję) dokładny harmonogram zostanie określony w nieco późniejszym okresie - po konsultacjach z zainteresowanymi, czyli potencjalnymi uczestnikami. Zapraszamy zatem do dyskusji, na razie pojawiły się następujące pomysły:

1. Rozegranie towarzyszącego turnieju gomoku (w Łodzi jeszcze takowego nie było, a wiem, że jest sporo potencjalnych uczestników - niestety w przeciwieństwie do samego pente),

2. Rozegranie towarzyszącego turnieju pente keryo (pierwszy raz w Polsce) - MP rozegrane byłyby na zasadach pro,

3. Rozegranie osobnych mistrzostw w pente pro i keryo, przyznanie dwóch niezależnych tytułów Mistrza Polski - pomysł alternatywny w stosunku do punktu 2,

4. Rozegranie turnieju w wersji pro na zasadzie "mecz i rewanż" - w jednej rundzie zawodnicy graliby ze sobą 2 partie.


Dodatkowo warto byłoby omówić kwestię rankingu, tzn. czy partie w keryo zaliczać do oficjalnego rankingu pente, czy tez jednak gra ta na tyle różni się od pro, że uzasadnione byłoby wprowadzenie odrębnego zestawienia.

Liczę na ożywioną dyskusję "stęsknionych turniejów" pentaków ;) ...
Ostatnio zmieniony przez utratos 2006-12-11, 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2006-10-19, 11:40   

Będę :D

Nad resztą muszę trochę pomyśleć.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2006-10-19, 19:23   Re: Mistrzostwa Polski 2006 w PENTE

100per napisał/a:
2. Rozegranie towarzyszącego turnieju pente keryo (pierwszy raz w Polsce) - MP rozegrane byłyby na zasadach pro,


nie sadze, zeby udalo sie zmiescic turniej w pente, turniej keryo pente i gomoku w dwa dni. wiazaloby sie to ze skroceniem czasow (np do 10 min), co wg mnie jest niedopuszczalne, jesli mamy walczyc o mistrzostwo polski. w gre chyba wchodza tylko jakies partie pokazowe, towarzyskie w keryo ?

100per napisał/a:
3. Rozegranie osobnych mistrzostw w pente pro i keryo, przyznanie dwóch niezależnych tytułów Mistrza Polski - pomysł alternatywny w stosunku do punktu 2,


nie wyobrazam sobie tego za bardzo na jednym turnieju, zwlaszcza, ze TRZEBA zagrac tez gomoku (bo to najpopularniejsza gra).

100per napisał/a:
4. Rozegranie turnieju w wersji pro na zasadzie "mecz i rewanż" - w jednej rundzie zawodnicy graliby ze sobą 2 partie.


mysle, ze mecz+rewanz i minimum 15 minut dla gracza jest konieczne. ja jestem za gra na 20 min, co lacznie daloby runde trwajaca 1,5h.

100per napisał/a:
Dodatkowo warto byłoby omówić kwestię rankingu, tzn. czy partie w keryo zaliczać do oficjalnego rankingu pente, czy tez jednak gra ta na tyle różni się od pro, że uzasadnione byłoby wprowadzenie odrębnego zestawienia.


jak juz wyzej napisalem nie widze mozliwosci zagrania w ciagu 2 dni 3 turniejow (pente, keryo pente, gomoku), wiec wg mnie kwestia rankingu w keryo jest po prostu nieaktualna i do rozwazenia przy okazji nastepnego turnieju.
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2006-10-20, 09:29   

1.
100per napisał/a:
Rozegranie towarzyszącego turnieju gomoku (w Łodzi jeszcze takowego nie było, a wiem, że jest sporo potencjalnych uczestników - niestety w przeciwieństwie do samego pente),


Turniej gomoku powinien zostać rozegrany. Powinna przyciągnąć większą liczbę uczestników. Rundy i czas w takiej ilości na ile pozwoli turniej mistrzowski.


2.
100per napisał/a:
Rozegranie towarzyszącego turnieju pente keryo (pierwszy raz w Polsce) - MP rozegrane byłyby na zasadach pro,


s3v3n napisał/a:
nie sadze, zeby udalo sie zmiescic turniej w pente, turniej keryo pente i gomoku w dwa dni. wiazaloby sie to ze skroceniem czasow (np do 10 min), co wg mnie jest niedopuszczalne, jesli mamy walczyc o mistrzostwo polski. w gre chyba wchodza tylko jakies partie pokazowe, towarzyskie w keryo ?


Jestem za rozegraniem turnieju keryo w niedziele (szczegóły poniżej). Rundy i czas w takiej ilości na ile pozwoli turniej mistrzowski oraz turniej gomoku.


3.
100per napisał/a:
Rozegranie osobnych mistrzostw w pente pro i keryo, przyznanie dwóch niezależnych tytułów Mistrza Polski - pomysł alternatywny w stosunku do punktu 2,


s3v3n napisał/a:
nie wyobrazam sobie tego za bardzo na jednym turnieju, zwlaszcza, ze TRZEBA zagrac tez gomoku (bo to najpopularniejsza gra).


Zdecydowanie MP w Pente. Turniej Keryo-Pente jako zwykły rankingowy.


4.
100per napisał/a:
Rozegranie turnieju w wersji pro na zasadzie "mecz i rewanż" - w jednej rundzie zawodnicy graliby ze sobą 2 partie.


s3v3n napisał/a:
mysle, ze mecz+rewanz i minimum 15 minut dla gracza jest konieczne. ja jestem za gra na 20 min, co lacznie daloby runde trwajaca 1,5h.


Natomiast ja dodam jeszcze jedną opcję. A może zastanowić się nad D-Pente? Wszyscy gracze (większość, a na pewno uczestnicy dotychczasowych turniejów) gomoku znają SWAP, a moja propozycja tak znacznie od SWAP nie odbiega.
Rozpoczynający zawodnik stawia 4 kamienie (po dwa z każdego koloru), przy czym pierwszy na środku planszy. Przeciwnik wybiera kolor.
Choć to być może jednak zbyt duża "rewolucja" jak na pierwsze MP? Skomentujcie proszę.

Jeżeli by miało dojść do rozegrania turnieju z opcją Pente-pro, to również jestem za 2 partiami. Czas 15min, 11 rund (11h "czystej" gry) lub 20min i 9 rund (12h czystej gry).


5.
100per napisał/a:
Dodatkowo warto byłoby omówić kwestię rankingu, tzn. czy partie w keryo zaliczać do oficjalnego rankingu pente, czy tez jednak gra ta na tyle różni się od pro, że uzasadnione byłoby wprowadzenie odrębnego zestawienia.


s3v3n napisał/a:
jak juz wyzej napisalem nie widze mozliwosci zagrania w ciagu 2 dni 3 turniejow (pente, keryo pente, gomoku), wiec wg mnie kwestia rankingu w keryo jest po prostu nieaktualna i do rozwazenia przy okazji nastepnego turnieju.


Osobny ranking.



Oto moje 2 propozycje:


Wersja A (MP D-Pente + Gomoku, Gomoku-blitz + Keryo-Pente):
Sobota
09:00 zapisy na turniej D-Pente (20 minut, 11 rund) i równoległy turniej Gomoku (15?)
09:30 początek turnieju
15:30 przerwa obiadowa (po 7 rundach D-Pente i 9 Gomoku)
17:30 kontynuacja obu turniejów
21:00 przewidywane zakończenie
Niedziela
09:30 zapisy na turniej Gomoku-blitz (11 rund, 5 minut)
10:00 początek turnieju
13:00 zakończenie Gomoku i zapisy na Keryo (7 rund, 10 minut)
13:30 początek turnieju
17:00 zakończenie dwudniowych rozgrywek

Wersja B (MP Pente-pro + Gomoku, Gomoku):
Sobota
09:00 zapisy na turniej Pente-pro (15 minut, 11 rund po 2 mecze) i równoległy turniej Gomoku (15?)
09:30 początek turnieju
16:30 przerwa obiadowa (po 5 rundach Pente-pro i 8 Gomoku)
18:00 kontynuacja obu turniejów
21:30 przewidywane zakończenie 8 rundy turnieju mistrzowskiego (wczesniej, ok. 20:00 zakończenie turnieju Gomoku)
Niedziela
09:00 kontynuacja turnieju mistrzowskiego (rundy 9-11)
12:30 zakonczenie i zapisy na Gomoku (7 rund, 15 minut; ewentualnie 11 rundowy blitz)
13:00 początek turnieju
18:00 zakończenie dwudniowych rozgrywek
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
_gnoza_ 

Dołączył: 13 Maj 2004
Posty: 146
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-10-20, 14:34   

moze nie bede odpowiadal po kolei ale...

-co do d-pente to bym teraz tego nie wprowadzal, i chodz nigdy nie gralem w ta opcje :wink: , to sadze ze jest lepsza od pro

-co do gomoku to sprawa oczywista ze powininno byc

-jesli chodzi o keryo to ja nawet wolalbym mistrzostwa w keryo zamiast w pro :twisted: , ale wiem ze jak na 1 mp w pente to moze nie jest najwlasciwsze, oczywiscie nastepne mp moglyby byc w keryo :]

-co do samego systemu rozgrywek to wprowadzenie 2 partii jest dobra opcja ( a wlasciwie konieczna)

-co do rozkladu zaproponowanego przez aaru to wole wariant b, ale jak widze z rozpiski to mozna juz zrobic tak 'full wypas', i jak napisal seven po 20 min (powinno starczyc czasu)

pzdr pentakow :wink:
_________________
'Gdzie wszyscy mysla tak samo, nikt nie mysli zbyt wiele'
 
 
BlueMan 


Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 224
Skąd: CHORZÓW
Wysłany: 2006-10-23, 16:46   

Moze narazie lepiej tylko zwykle pente pro , chociaz wole keryo no ale ... na nastepnych juz moze bede ...
Ostatnio zmieniony przez BlueMan 2006-10-23, 16:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
BlueMan 


Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 224
Skąd: CHORZÓW
Wysłany: 2006-10-23, 16:47   

;(;(;( Niech bedzie jak Aaru chce wiariant B ... bo i tak nie bedzie mnie :( ;(;(;(
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-25, 19:37   

Witam

Podzielę się moimi uwagami w punktach:

1. Odmiana PENTE
- D-Pente – raczej nie bo nie ma na kurniku oraz niewiele zmienia w porównaniu z samym pro
- Keryo czy pro? Osobiście jestem za keryo gdyż jest ciekawszą i trudniejszą odmianą . Większość graczy gra w obie odmiany więc większego problemu nie ma.
Proponuje zorganizować głosowanie w tej sprawie, które rozstrzygnie w którą odmianę zagramy.

2 Jakie turnieje i ile?

Padają propozycję rozegrania MP w Pente i turnieju( lub dwóch turniejów) gomoku. Moim zdaniem takie rozwiązanie nie sprawdzi się i jedynie rozegranie oddzielnego turnieju gomoku ma sens.
A. W wypadku rozegrania równolegle turnieju gomoku i MP w Pente z zakazem gry tu i tu :
a)liczba graczy podzieli się na dwa turnieje. Na ostatnich turach było odpowiednio 16 (wawa) i 13 graczy( Kraków). Oczywiście liczymy teraz na większą liczbę ale nawet zakładając przyjazd 20 po podzieleniu na 2 może się okazać, że nie rozegramy jednego z turów w pełnym wymiarze.
b) trzeba będzie obsługiwać dwa równolegle turnieje co utrudni i spowolni organizację
c) obniży to rangę i poziom obu turniejów gdyż cześć czołówki Gomoku zagra w Pente zubożając turniej Gomoku a część graczy Gomoku, którzy potencjalnie mogliby zagrać w Pente wybierze Gomoku bo bardziej je lubi.

B. Rozegrania równolegle turnieju gomoku i MP w Pente z pozwoleniem gry tu i tu.

Przećwiczyliśmy ten wariant na MPw Renju w Warszawie i osobiście mam bardzo negatywny stosunek do tego sposobu organizacji turnieju. Będziemy świadkami ganiania pomiędzy stołami , spóźniania się na gry czy też nie podchodzenia nawet do stołu i poddawania gier w ten sposób a w konsekwencji podtekstów i kłótni. A nie ma to najmniejszego sensu ...


Toteż zdecydowanie jestem za rozegraniem turnieju gomoku oddzielnie.

2. Czas i liczba rund

Proponuje 9 rund po 20 minut gomoku( łącznie 360min= 6godzin)
Pente 9 rund po 20 minut po dwie gry ( łącznie 720 minut=12godzin)
Oba turnieje w systemie szwajcarskim .
Poniżej zaproponowałem trzy opcje planu. Pierwsza zakłada rozegrania w pierwszej kolejności turnieju Gomoku rano w sobotę. Druga zaczyna od pierwszych 3 rund w MP w Pente a dopiero południu w sobotę rozegranie turnieju Gomoku. Trzecia przedłuża nieco grę w sobotę do 21:20 z 20:00 w dwóch pierwszych planach dając możliwość rozgarnia blitza Gomoku na zakończenie turnieju w niedziele popołudniu.

Plan:
Opcja A:
Sobota
08:50 zapisy na turniej Gomoku
09:00 początek turnieju
15:00 zakończenie turnieju
15:00 – 16:00 przerwa obiadowa
16:00 – początek MP w Pente
20:00 przewidywane zakończenie zmagań pierwszego dnia po 3 rundach
Niedziela
09:00 wznowienie turnieju( start 4 rundy)
14:20 – 15:20 przerwa (obiadowa po 7 rundach)
15:20- 18:00 ( 8 i 9 runda)
18:00 – zakończenie turnieju

Opcja B

Sobota
08:50 ostatnie zapisy na MP w Pente
09:00 początek turnieju
13:00 – 14:00 przerwa obiadowa ( po 3 rundach)
14:00 – początek turnieju Gomoku
20:00 przewidywane zakończenie turnieju gomoku
Niedziela
09:00 wznowienie turnieju( start 5 rundy)
14:20 – 15:20 przerwa (obiadowa po 7 rundach)
18:00 – zakończenie turnieju

Opcja C

Sobota
08:50 ostatnie zapisy na MP w Pente
09:00 początek turnieju
14:20 – 15:20 przerwa obiadowa ( po 4 rundach)
15:20 – początek turnieju Gomoku
21:20 przewidywane zakończenie turnieju gomoku
Niedziela
09:00 wznowienie turnieju( start 5 rundy)
13:00 – 14:00 przerwa (obiadowa po 7 rundach)
16:40 – zakończenie turnieju
ewentualnie 17:00- 18:00 turniej blitz Gomoku( 5 minut na gracza) 6 rund



Bardzo proszę o udział w dyskusji na podstawie , której Zarząd podejmie decyzje.
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-10-26, 09:29   

Wg mnie jesli mamy powaznie traktowac wszystkie nasze gry, to na MP Pente wlasnie ta gra musi miec priorytet. Biorac pod uwage stopien skomplikowania i wielosc kombinacji, 20 minut na gre uwazam za absolutne minimum. Tak samo jak granie meczu i rewanzu. Jak dla mnie, najciekawiej prezentuje sie propozycja C, ale raczej bez blitza w gomoku. Rozlozenie MP na dwa dni zpowoduje mam nadzieje podniesienie poziomu gier, gdyz ludzie beda mniej zmeczeni. Dlatego tez nalezy rozegrac najpierw gry mistrzowskie a dopiero pozniej turniej gomoku.

Co do odmiany gry sie nie bede wypowiadal, bo nie jestem w tej dziedzinie zadnym autorytetem. Po prostu jesli bede wiedzial wczesniej to przeczytam zasady konkretnej odmiany przed przyjazdem na turniej. ;-)

Poniewaz start jest planowany o 9 to trzeba by sie tego bylo trzymac. Niestety, jesli mamy isc w strone sportowa, to musimy skonczyc z tradycja chlania na turniejach. Owszem kilka piwek wieczorem w piatek czy sobote nie zaszkodzi, ale nie moze byc absolutnie mowy o piciu w ciagu dnia.
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2006-10-26, 09:38   

Bardzo optymistycznie liczysz czas Maćku. Myślę, że nawet w wojsku (pozdro niebiieski ;) ) nie udało by się przeprowadzić tego turnieju wg twoich harmonogramów. Myśle, że 10 minut między każdą rundą to minimum. Pamietajmy, że przed każdą rundą trzeba:
- "sparować ludzi",
- pary muszą się odnaleźć (przeważnie ten drugi jest w toalecie lub przy automacie z kawą),
- zasiadając do stolika okazuje się zazwyczaj, że kamienie nie zostały sprzątnięte po poprzedniej grze, a zegar nie nastawiony,
- i inne...

Także do twojego grafiku trzeba doliczyć około 3 godzin. Mam również wątpliwości, czy zapisy 8:50-9:00 nie rozciągną się w czasie. Duża cześć z nas ma problemy z punktualnością (na komunię dostawali wrotki ;) ).

A wracając do formy turnieju to po przemyśleniach jestem za Pente-Pro (po 2 gry w rundzie).

Ps.
Nie zgodzę się, że D-Pente to to samo co Pente-pro. :P
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2006-10-26, 13:42   

1. jesli gry maja stac na wysokim poziomie, to trzeba grac na 20 minut. wszyscy chyba zgadzaja sie, ze trzeba grac po dwie partie w rundzie, a wiec na jedna runde trzeba liczyc 1,5 godziny, a nie 80 minut jak w rozpisce utratosa. najwyzej turniej bedzie przebiegal szybciej, ale lepsze to niz opoznienia.

turniej gomoku musi sie odbyc, ale to jego trzeba dopasowac do pente, a nie odwrotnie...

2. odmiana pente

- jesli chodzi o d-pente, to oczywiscie odpada, bo nie ma tego na kurniku. ale pisanie, ze niewiele zmienia w porownaniu z samym pro jest "lekko" chybiony. tez tak kiedys myslalem, ale poswiecilem troche czasu na poznanie tej odmiany, powymyslalem rozne otwarcia, a wreszcie zagralem pare gier na, wydaje mi sie, niezlym poziomie z amerykanami i stwierdzam, ze roznica jest duza. to tak troche poza tematem ...

- w kwestii wyboru pro/keryo, sklaniam sie jak zwykle ku zwyklemu pro. pytanie podstawowe: czemu mielibysmy grac keryo?

w tym momencie _nikt_ w polsce nie prezentuje poziomu pozwalajacego mu wygrywac wszystkie gry czarnymi. wcale bym sie nie zdziwil, gdyby powtorzyla sie sytuacja z zeszlego roku, kiedy to na jednym z turniejow wiecej gier wygrano bialymi niz czarnymi ;-)

moze ktos powie, ze keryo jest mniej schematyczne, ale to tez nie do konca prawda, bo po prostu narazie malo osob zajelo sie zglebianiem otwarc w tej odmianie. jesli bysmy zaczeli teraz grac tylko w keryo - i na turniejach i na kurniku - to za niedlugi czas okazaloby sie, ze znowu czarne wygrywaja wiekszosc gier, tak jak w pro.

no i wreszcie pro gwarantuje mniej przypadkowosci, a takze wyzszy poziom gier, z uwagi na to, ze wiecej osob zna podstawy teoretyczne (otwarcia itp) tej odmiany
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2006-10-26, 16:09   

Moim zdaniem, jezeli gry maja byc wyrownane, 20m, i do tego na europejskim przynajmniej poziomie wypadaloby zagrac keryo. Znajomosc otwarc w pro pozwala na gre nawet 5minutowa (gdzie gracz do pewnego momentu zna kombinacje ruchow, prowadzacej do konfortowej dla niego sytuacji na planszy) Keryo ma wiecej mozliwosci zagrania finezyjnych ruchow, i takich co przydaja sie pozniej (po ataku przeciwnika, a nie tylko w danym momencie) i co najwazniejsze w Keryo rzadko jest sytuacja, gdzie gracz jest na przegranej pozycji, a w Pro zazwyczaj jest tak, ze ten kto pierwszy przejmie inicjatywe ataku wygrywa.
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
_gnoza_ 

Dołączył: 13 Maj 2004
Posty: 146
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-10-26, 17:26   

Cytat:
kiedy to na jednym z turniejow wiecej gier wygrano bialymi niz czarnymi ;-)


to chyba swiadczy o poziomie :P

a tak na serio to mysle zebysmy po prostu zaglosowali kto jaka odmiane woli grac i juz
ja glosuje na keryo :]

tylko glosujmy szybko zebym wiedzial w co sobie pograc :wink:
_________________
'Gdzie wszyscy mysla tak samo, nikt nie mysli zbyt wiele'
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-10-26, 18:38   

s3v3n napisał/a:
(...) pro gwarantuje (...) wyzszy poziom gier, z uwagi na (...)
wicherek napisał/a:
Moim zdaniem, jezeli gry maja byc (...) na europejskim przynajmniej poziomie wypadaloby zagrac keryo.
:D Jak widać o porozumienie nie będzie łatwo...

Wg mnie nie ma co rozdzielać turnieju na dwa dni, jeśli nie ma wielkiej potrzeby, a tu chyba nie ma, bo można całą sobotę przeznaczyć na pente a w niedzielę zagrać oficjalny turniej gomoku. Wymyśliłem taki plan:
sobota:
09:00 - 10:20 ---> runda 1 (01:20)
10:20 - 11:40 ---> runda 2 (01:20)
11:40 - 13:00 ---> runda 3 (01:20)
13:00 - 14:20 ---> runda 4 (01:20)
14:20 - 15:05 ---> przerwa obiadowa (00:45)
15:05 - 16:25 ---> runda 5 (01:20)
16:25 - 17:45 ---> runda 6 (01:20)
17:45 - 19:05 ---> runda 7 (01:20)
19:05 - 20:25 ---> runda 8 (01:20)
20:25 - 21:45 ---> runda 9 (01:20)

harmonogram gomoku będzie łatwiejszy do ustalenia.

Dodatkowo w sobotę zagrałbym nawet dwa nieoficjalne turnieje w gomoku - dla łodzian, któzy nie grają w pente i dla tych, którzy przyjadą w grupie z pentakami, ale tylko na gomoku (np. Dragon).


Sam głosuję na wersję PRO.
Ostatnio zmieniony przez 100per 2006-10-26, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dragon_katowice 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 482
Skąd: katowice
Wysłany: 2006-10-26, 20:03   

nie gram w pente i przyjadę jedynie wtedy gdy będzie turniej gomoku
z mojej strony to tyle odnośnie turnieju pente ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group