Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stop "Nabijatorom" Rankingu.........
Autor Wiadomość
specyk_14 
Jaga Pany !


Dołączył: 05 Cze 2004
Posty: 88
Skąd: Białystok
Wysłany: 2004-08-14, 21:56   

A co to za fazka miec nabitego nicka i nie grac.

Tylko pokazac znajomym ze sie ma zółty/pomaranczowy/czerwony kolorek i powiedziec "Rozwaliłem mistrza świata"

Pozdrawiam,
Specyk
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2004-10-07, 16:46   

Mamy teraz minimum 6 nabitych redów: red, digits, woysko_pruskie, dimonite, pure_logic, big_red.
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-10-07, 16:56   

Ta ilosc nabitych redow wiaze sie z niebytnoscia ostatnimi czasy kvass'a na kurniku, ale zapewniam Cie ze jak tylko wyzej wymieniony sie pojawi to sytuacja wroci do normy, znaczy do bana :)
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-08, 01:52   

red,digits,woysko_pruskie,dimonite,pure_logic,big_red :)

digits - biedaczek nabijal przez tydzien prawie, symulowal gry i nikt go nie banowal - smieszne bo cale wieczory na dobrocinie sie meczyl

red - gry bez stawiania, wystarczy odczekac i rezygnacja, kolegi :)

woysko_pruskie - nie mam pojecia kto to,

pure_logic - moje :) planowale to od dawna, zainwestowalem w to 11 pomow, tylko po to aby dojsc do 2100 bez jednej wygranej ani przegranej, same remisy
big_red, dimonite, por_gram to tylko odpady przy pracy. W sumie to udalo sie w 126 remisow dojsc do 2100 :) Poprzednio próbowalem ale konto osobliwy i nieprawdopodobny na remisach dochodzilo do max 1700. A tak swoją droga to nie jestem głupi zeby klikac i klikac, zrobilem sobie makro i ustawialem na np 30 przegranych, a programik ladnie, bezblednie wykonywal. Moze w przyszlosci bedzie symulowal gry, bo jak na razie to nie chcialo mi sie ich wprowadzac, na koncie test_01 i test_02 sa jakies powtarzane partie :)

Poza tym to 'nabijanie' nie bylo groźne, nikogo nie oszukalem, sam stracilem w sumie ponad 20 pomow, ale one juz historii nie mialy i bym niedlugo je stracil, wiec przelalem pkt na pare kont i tak oto powstalo 'pure_logic'

Nie nabijam dlatego zeby ktos pomyslal ze jestem lepszy niz w R, ale aby zrobic nick jakiego jeszcze nie bylo, a z kolei red mial na celu przegonic digits, chociaz początkowo 101 i big red miały przeczekac pol roku :)

Kiedys dawno temu na jednym z nickow gralem z osobami do 1500 i tak doszedlem sobie do 2020, czy cos takiego, operator powiedzial mi zebym tego nie robil bo dostane bana :) i czy to nie jest bezsens? Skoro granice sa zle ustawione to mozna na tym tylko stracic...

Ostatnio stwierdzilem, ze przecież tyle nickow, niewazne doklanie ile, ale duzo, nie jest mi potrzebne, wiec wybralem sobie ulubione a reszta miala posluzyc do "kont remisowych", które wymagaja duzych inwestucji punktowych :)

Dzisiaj tuż po zablokowaniu mojego pure_logic :( wszedlem na kurnik na nicku jopq_pl, dorwal mnie opna post priv i grozi mi blokada tego konta za tamte i za to ze mam ich tak wiele a to JEST ZŁE. Nawet dokladnie nie przeczytalem, a juz nasunela mi sie pewne pytanie: "czy za to ze lubie truskawki rowniez dostane bana?" odpowiedz brzmi TAK, nawet zrzutu nie zdarzylem zrobic, bo juz był niebieski ekran....
Bo jak tak sie zastanowic, to czy jest sens błagać o te pare bitów na serwerze, które nie maja wartosci, czy jak strace kolejny nick to cos sie zmieni? przeciez to tylko prosty ciag znakow zagubiony gdzies w bazach danych.

Czy to co zrobilem jest zle?
Poniekąd tak. Ale jezeli widze ze ktos nabija przez tydzien, zglaszam to, a kazdy mi odpowiada cos w tym stylu "nie moge powiedziec" lub "nie blokujemy nickow" to co moznabylo zrobic z zbednymi nickami? czyz to nie idealny moment na rpzetestowanie makra i zrobienie reda na remisach?

ojoj chyba poleca posty

[ Dodano: 2004-10-08, 02:03 ]
a tak jeszcze dodajac, to to są widoczne nabicia, bez ukrywania sie, przez ostani tydzien przybylo dobrych kilka redow, ciekawe bo osoby które je maja zazwyczaj nie wychodza ponad 2000, nawet czytajac opisy niektorych "juz chyba kazdy ... ma reda"
fajnie prawda?

Moje nabijanie nie zachwialo tym co ranking nam daje: ulatwienie w ocenie mocy przeciwnika, klasyfikacje zawodnikow...

Nietórzy, mniej ryzykujac, zatrzymali sie na 2000+ i co dziwne od tamtej pory juz nie graja na tych nickach, czyli od tygodnia... a nagły skok byl widoczny wlasnie po 'zakazaniu' banowania... Głupie, smieszne wygrane na tychzekontach sa wyjatkowo liczne, a znajda sie takie nicki, w których gry przypominaja rozgrywke na pozniomie ok 1400-1500 a nie 2000-2100...

Celowo nie podaje o kim pisze.
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-10-08, 02:31   

Nabijanie jest jak spam. Gdy ktoś dostaje spam nie wnika w treść listu, która być może ma głęboki sens, być może autor nawet ma rację. To nieważne. Spam to spam.

Jeśli to jest nadal niejasne, proponuję spróbować przeczytać ze zrozumieniem prosty tekst po polsku. Nie trzeba być geniuszem, żeby podstawić pod tamte pojęcia inne, bardziej odpowiednie to tego tematu. Reszta się zgadza. :twisted:
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-10-08, 09:38   

Jopq byc moze kierowaly Toba jakies wyzsze pobudki, ale z pewnoscia teraz pojawi sie problem Twojej wiarygodnosci, wiec nie zdziw sie jesli kiedys zrobisz (uczciwie) wysokiego nicka i po jednym czy drugim donosie kogos bardziej obdarzonego zaufaniem przez opa go stracisz. Pamietaj ze gramy przez internet, tu nie mozna do konca stwierdzic czy ktos gra programem lub w inny sposob oszukuje, dlatego czesto wystarczy uzasadnione podejrzenie by zablokowac dane konto.
Mam rowniez nadzieje ze Twoje 'makro' nie wyplynie na szersze wody internetu gdyz wtedy po prostu cos takiego jak ranking przestanie wogole istniec, nawet jesli nie poprzej jego usuniecie to poprzez jego calkowita niemiarodajnosc.
Zapeniam Cie Jopq, ze wszystkie konta nabite, lub na ktorych w inny sposob nieuczciwie sa zdobyte punkty, czy to konto ma 2500 czy 1700 pkt zostana zablokowane, to tylko kwestia czasu (niedlugiego zreszta).

Pozdrawiam Soul

PS. Sugeruje rowniez nie chwalic sie na glownym jaki to jestes kozak bo nabiles sobie nicki makrem, to tylko wywoluje niezdrowe emocje i podrzuca naszym oszustom nowy pomysl na uprzykrzenie zycia 'normalnym' graczom.
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-08, 11:34   

1. Program nigdy nie opusci mojego dysku;
2. Nikogo nie oszukalem, bilem rekord starymi nickami w remisach;
3. Nie mam nieuczciwych kont, a tak jak w przypadku tych NIE UKRYWAM NABIJANIA;
4. Ranking to sprawa drugorzedna, jakby ktos gral programem, to bym nie przerwal tylko dlatego ze trace, te, jakze dla Was cenne, punkty;
5. Niech Opy szybciej reagują na nabijanie;
6. Konta które nagle maja 2000-2100+ może powinny zostac poddane 'przegladowi', bo TO i TYLKO to jest oszukiwanie innych graczy, ja miałem w opisie stosowną adnotacje.
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-10-08, 11:50   

jopq, jaki był GŁÓWNY cel Twojej akcji? (Zresztą poboczne też chętnie poznam) :)
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-08, 12:05   

zrobić czerwone konta na samych remisach, drugorzedny: zeby nie 'zmarnowaly' sie moje stare konta na ktorych juz nigdy bym nie gral
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-10-08, 12:38   

Osobiscie uwazam ze lepszym 'wyzwaniem' byloby dojscie do chociazby 1500 na samych remisac, ale uczciwie, poprzez umiejetnie prowadzona gre z przeciwnikiem. Niestety to czy ustawisz program zeby remisowal czy zeby wygrywal to nie ma wielkiego znaczenia, jest oszustwem i takim pozostanie. A konta i tak Ci sie zmarnowaly bo zostaly zablokowane, skoro Ci na nich nie zalezalo to trzeba bylo je zostawic w spokoju, 6 miesiecy i znikaja, same, a teraz prze kolejne 6 miesiecy beda swiadczyc przeciw Tobie, i mozesz sie bardzo zdziwic gdy za 2 lub 3 miechy ktos Ci wypomni nabijanie i nikt juz nie bedzie pamietal innych okolicznosci tego zdarzenia.
Ponadto uwazam ze nie mozesz wymagac aby 'opy szybciej reagowaly na nabijanie', pamietaj ze op tez czlowiek i ma inne zycie poza kurnikiem. Czasem trzeba pojechac na urlop lub po prostu troche od kompa odpoczac. Mysle ze reakcja byla w calkiem niezlym terminie bo nicki nie utrzymaly sie dluzej niz tydzien.
Pamietaj tez ze takie zachowania skutkuja powstaniem nasladowcow. Wielu ludzi juz wie jak dokonales nabijania, i gwarantuje ze beda probowali sami lub z pomoca znajomych napisac podobny soft. Niestety wtedy glownym winowajca bedziesz Ty, gdyz posiadajac wiedze na ten temat, trzeba bylo ja zachowac dla siebie, a nie szukac uznania u innych.

Pozdrawiam Soul
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2004-10-08, 14:21   

Jopq napisał

Cytat:
red,digits,woysko_pruskie,dimonite,pure_logic,big_red

digits - biedaczek nabijal przez tydzien prawie, symulowal gry i nikt go nie banowal - smieszne bo cale wieczory na dobrocinie sie meczyl

red - gry bez stawiania, wystarczy odczekac i rezygnacja, kolegi

woysko_pruskie - nie mam pojecia kto to,



Woysko_pruskie to zorski(woysko_polskie)
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2004-10-08, 14:52   

A zorski to sodam :D
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-08, 17:49   

a sodam to ten ktory meczyl mnie na priv przez 3 dni zebym mu reda pomogl zrobic, mialem słabiej grac i to jest najgorsza forma oszustwa...
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-08, 18:25   

[akapit]„a teraz przez kolejne 6 miesiecy beda swiadczyc przeciw Tobie” - jeśli ktoś Ci coś złego powie to niekoniecznie przez to, ja Cię nie znam ale już przed turniejem w Warszawie większość opinii o Tobie jakie słyszałem to: „nabijacz”. Właściwie pochlebna była tylko jedna („gra na poziomie xxxx(ranking)”. Ze względu na moją osobowość nie mam Cię za nabijacza i mimo tych opinni nie uważam żebym Ciebie znał, chcę Ci tylko powiedzieć że to co ja usłyszałem może być/jest/było całkiem powszechne...
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-08, 18:56   

kurnik nie jest moim zyciem, sorry ale jak ktos mi ucieka po 3 wygranych to kim on jest? a nawet nasi z reprezentacji tak robią, zdarza sie i niewazne kto... wy wszyscy wielbicie ranking, dla Was jest celem gry, jak ktos nabija, nie majac z tego zysku, to jest zly, bo wali sie Wam swiat, Wasz wspanialy ranking traci swoja WIELKA WARTOSC... Wielu doszlo do poma i koniec, teraz tylko tow, jacy to sa wspaniali jestescie, a gracie czesto na poziomie 1500...

Nie ma to jak byc skrytym nabijaczem, jeden nick red a reszta 1800-, red robi wrazenie prawda? taka osoba musi byc madra, bo osiagnela Wasz zyciowy cel...

Kurnik bylby lepszy bez rankingu, wszyscy martwicie sie tylko o niego, gracie durne, powtarzam durne gry na czas, byle wygrac zdobyc ranking o ktorym smicie od tygodnia, przeciez to smieszne... ranking powinien byc tylko turniejowy i zapewniam ze niebylby tak wrazliwy na nabijaczy...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group