Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stop "Nabijatorom" Rankingu.........
Autor Wiadomość
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-08, 19:01   

[akapit]Dobrze jest mieć kogoś kto wie lepiej, zawsze może Cię wyprowadzić z błędu. Dzięki.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-08, 19:03   

POTRZEBA NAM LUDZI Z WYSOKIM RANKINGIEM A NIE MĄDRZE GRAJACYCH

chyba o to Wam chodzi, czyż nie?

i jeszcze coś: rozgraniczam ludzi z kurnika z tymi z ktorzy byli na turnieju. Szanuje tych ktorzy sie staraja, ale jak patrze na 90% z Was, z calym szacunkiem to, to smiac mi sie chce...

Kiedy ostatnio grales z kims szarym? Czy odmawiasz gry po 2 przegranych z kims o np 300 mniejszym rankingiem?

[ Dodano: 2004-10-08, 19:08 ]
Skoro ja jestem nabijaczem to kogo oszukalem, komu zbilem ranking?
Ktos sie czuje pokrzywdzony? Wątpie.

najlepiej to sobie w pokoju poprzyklejajcie na scianach swoje najwyzsze rankingi wysnione kolorki, czyż one nie są wyrazem Waszego geniuszu?
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-08, 19:14   

Cytat:
Szanuje tych ktorzy sie staraja, ale jak patrze na 90% z Was, z calym szacunkiem to, to smiac mi sie chce...

[akapit]Dzięki również za to zdanie ale nadal nie bardzo rozumiem jak i dlaczego dzielisz ludzi... wyjaśnisz?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-08, 19:31   

Wiem z kim gram, nie gram od wczoraj, ani od tygodnia, znam zachowania większosci stalych graczy, na turnieju poznalem milych ludzi.
Nie bylo przeklinania po partii, nie przeszkadzano sobie nawzajem, ale to co robia ludzie na kurniku to ostanio zniechecilo mnie do tego serwera, przeklinannie po partii to dla wiekszosci normalne, dziwią sie jak mowie zeby tego nie robili, kiedys popularne bylo w grze na 1 min podsuwanie remisow w ostanich sec, pisalem o tym do Mafa i dodal jakze praktyczna nowa funkcje. Kultury nie ma. Jest walka o ranking. 'Dz' najczesciej widze jak wlasnie przegralem 3 raz. To jest wspanialy swiat gomoku?

Dziele ludzi wg kultury i priorytetow.
Uciekasz, przelinasz, oszukujesz innych jestes wiekszoscią. Brawo.
Ciekawe czy stac jeszcze ludzi na odrobine szacunku do przeciwnika.

Moze Wy tego nie widzicie, ale kontrast między renjuclass.com i tamtejszymi lekcjami on-line, serwerem jest wielki. Tam ludzie szanują siebie a nie ranking.

[ Dodano: 2004-10-08, 19:32 ]
RANKING POM SUKCES RED, a moze sama dobra gra by wystarczyla?
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2004-10-08, 19:40   

Odsuwając temat trochę od "akcji" Jopq'a chciałbym wyrazić swój stosunek do osób, ktore zdobyły w ostatnim czasie reda w sposób powiedzmy "półlegalny"
Przykładów jest wiele. Przeważnie postępowanie jest takie samo. Najpierw zdobycie reda poprzez chwilową, dobrą grę z dość dobrymi graczami, później zakonczenie "używania" danego nicka. Błyszczy na górze kurnikowej tabeli, więc więcej nie trzeba.
Najbardziej denerwujące jest dla mnie, że dana osoba posiedzi sobie na tym "redzie" z 2 godziny i gdy chce jej sie pograć to wchodzi nickiem o rankingu np. 18xx.
Nie będę się dlużej rozpisywać, bo to co bym teraz napisał napisał wyżej, ładniej Jopq.
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-10-08, 20:31   

jopq napisał/a:
rozgraniczam ludzi z kurnika z tymi z ktorzy byli na turnieju

Ja też byłem na turnieju. Przypominam ci to tylko dlatego, że wiem, że jesteś moim fanem. :lol:
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-08, 20:33   

zawsze jakas czarna owca sie znajdzie :)
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-10-08, 21:06   

Tak. I dlatego masz zablokowane nicki.
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-08, 21:16   

pech co? jak to mozliwe, a tak sie stralem zeby nie bylo widac... zylem nadzieją ze przetrwaja pol roku i wtedy bede mogl poczuc sie lepszy... ja tak nie mysle

a Ty swoje 1804 to bedziesz widzial jeszcze dlugo... no ale przeciez to POMARAŃCZOWY
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2004-10-08, 21:26   

A tak wtrącając lone kto to jest lonwolf_sie_wozi.

Jopq napisał:
Cytat:
Kurnik bylby lepszy bez rankingu, wszyscy martwicie sie tylko o niego, gracie durne, powtarzam durne gry na czas, byle wygrac zdobyc ranking o ktorym snicie od tygodnia, przeciez to smieszne... ranking powinien byc tylko turniejowy i zapewniam ze niebylby tak wrazliwy na nabijaczy...


Zgadzam się, ranking to nie jest nic wielkiego
Są turnieje aby taki gracz, który uzbierał te 2100 lub więcej wykazał się na co go stać.
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2004-10-08, 21:37   

Turnieje oczywiście, macie rację, ale też trzeba wziąć pod uwagę, że nie są w pełni sprawiedliwe.
Na turnieje wchodzi dużo nowych graczy, z których myslę większa część po prostu wprowadza nowe nicki do turniejowego rankingu. Powoduje to zachwiania i np. pierwsza 5 to nicki Jokinga itd.
Nie raz, po prostu nie wiadomo kim jest zwycięzca turnieju.
Choć, jak ostatnio wszedłem zauważyłem lekką poprawę i szarych było już znacznie mniej. Może znowu zaczne grać w turniejach:-)
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-10-08, 21:58   

Hej! Panowie, ale raban! Wyglądało to z początku tak. Jopq ma obsesję i postanawia ustanowić jakiś absurdalny rekord. No, i fajnie. Skoro go to bawi, to wszystko jest w porządku, bo kurnik ma być dla zabawy. 100per, obdarzony szlachetnym szacunkiem do innych ludzi, podejrzewa Jopq'a o jakąś wyższą intencję. No, to Jopq odpowiada: "ranking to rzecz, którą można manipulować i to na wiele sposobów, z których niektóre są niesamowite". No, i też dobrze rzeczywiście nie wszyscy zdają sobie sprawę z takich rzeczy. Potwierdza to wywiązująca się wkrótce potem dyskusja, w której występują słowa: "nabijacz", "szacunek", "wartość człowieka" i inne pierdoły. A najmniej istotna rzecz ze wszystkich w tym temacie to ta liczba przy nicku.

Dużo racji ma według mnie Jopq. ALE... jest, według mnie, jeszcze jeden rodzaj "podbijania" ranku, zupełnie legalny. Polega on na tym, że człowiek studiuje jakieś otwarcie do znudzenia, po czym jeszcze mu tego otwarcia mało, więc aplikuje je do gier z przeciwnikami. To naprawdę działa na rank. Takim studiującym jest właśnie Jopq :) . Ale ta broń usztywnia gracza i łatwo go potem zaskoczyć nieco dziwniejszym otwarciem. Dałbym to Jopq'owi do namysłu...
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-10-08, 22:16   

Jopq, widze ze masz jakas awersje do lonewolfa, a przede wszystkim przeszkadza Ci ze ma on pomaranczowego nicka. Zauwaz jednak iz pomimo posiadania takowego, nigdy nie zgrywa czlowieka ktory zjadl wszystkie rozumy w tej grze.
Mysle ze aby lepiej zrozumiec jego sytuacje, sprobuj wejsc na go i zrobic chociaz zolty kolor. Pamietaj jopq, ze lonewolf jest przede wszystkim goista a dopiero potem gomokowcem.

Co do reszty tzw 'nowych redow' to wole sie nie wypowiadac bo jeden mnie dzisiaj zjechal na priv, ze jak jestem taki cwaniak to sobie sam powinienem reda zrobic a nie wymadrzac sie, i pewnie mial sporo racji, tylko ja nie chce reda na ktorego nie zasluguje (a wiem ze nie zasluguje i dlugo, a moze nigdy nie bede)
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-08, 22:40   

Cytat:
Polega on na tym, że człowiek studiuje jakieś otwarcie do znudzenia, po czynm jeszcze mu tego otwarcia mało, więc aplikuje je do gier z przeciwnikami.


Barfko zobacz sobie moje ostatnie gry swap, mysle ze na ostani 1000 gier tylko ok 10-20% gralem ukladem o którym mowisz, zazwyczaj kilkam 3 razy gdzies miedzy rogiem i srodkiem. A poza tym kazdy ma swoj uklad, ulubiony. Podoba mi sie debiut Dein. Alice ma swoje przy krawedzi, wielu ustawia ulubione pro. Dredd zawsze gra to swoje krótkie. A ty zawsze grasz inaczej?

[ Dodano: 2004-10-08, 22:41 ]
Barfko nawet nie powie jaki jest jego kurnikowy nick :)
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-10-08, 22:42   

zukole napisał/a:
A tak wtrącając lone kto to jest lonwolf_sie_wozi.

To jopq.

A także: lonewolf_1804pkt, lone_moj_idol, fan_lonewolfa, lonewolf_pomek, mam_rank_1804, lone_1804_lone.

No comments.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group