Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
EURO 2004
Autor Wiadomość
M_Head 

Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 96
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-06-19, 01:00   EURO 2004

Czy tu można dyskutować na tematy niezwiązane ani z federacją, ani z gomoku i wszystkimi jego odmianami? Jeśli tak, to chyba warto byłoby założyć temat o Mistrzostwach Europy, wszak to impreza, która interesuje wiele osób. Jeśli moderator się zgodzi, to od razu w tym temacie można wpisywać swoje spostrzeżenia na ten temat. A jeśli nie... to nie.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-06-19, 03:14   

Moje spostrzeżenia są następujące - wczoraj odbył się bardzo ciekawy mecz pomiędzy Szwecją i Włochami okraszony intrygującym golem Ibrahimovica. Zastanawiam się czy Skandynawowie zawrą układ eliminujący ekipę Italii (przy remisie tych drużyn 2:2 lub wyższym Włosi niezależnie od wyniku swego meczu jadą do domu).

Coraz większą rolę odgrywa, zgodnie z obowiązującą tendencją, obrona. Większość drużyn doprowadziła ten element nieomal do perfekcji. Widać ogromną dyscyplinę taktyczną i konsekwencję w działaniu. Ciężko było do tej pory dostrzec wybijające się jednostki, dominuje piłka zespołowa. Najbardziej zawiedzeni mogą być Bułgarzy. Dwie porażki z bilansem bramkowym 0-7, paradoksalnie, mimo całkiem przyzwoitej gry.

Ciężko w tej chwili wskazać faworyta imprezy. Francuzi zachwycili do tej pory jedynie sporym szczęściem, pozostali grają nierówno. Zaimponowali mi Szwedzi, pozytywnie zaskoczyli Grecy, a rozczarowali najbardziej Portugalczycy, którzy pewnikiem nie wyjdą z grupy. Nie widziałem niestety meczu Niemcy - Holandia. Czyżby nasi zachodni sąsiedzi znów nawiązali do słów Linekera? Ciekawi mnie również czy Chorwaci sprawią psikusa Wyspiarzom... Przy odrobinie szczęścia drużyna Baricia (to naprawdę wybitny fachowiec, który ponoć potrafi i z próżnego nalać) ma na to szansę.

No cóż, mądrzejsi będziemy 23 czerwca, a najmądrzejsi 4 lipca :)

Pozdrawiam wszystkich kibiców i nie tylko

Angst

P.S. Mam prośbę żeby nie kasować tego tematu w ramach sprawdzenia wpływu tego rodzaju publikacji na ożywienie forum.

P.S. 2. Ciekawe czy to prawda, że Rosjanie w przerwach między zajęciami grają w renju na kasę???
 
 
 
GoNdziO 
woj. Lubuskie


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 113
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2004-06-19, 15:34   

Chcialbym tylko powiedziec ze w finale powinni sie znales < Anglicy> i < Holendrzy >
A tak moze kto powinien (moim zdaniem) dostac sie do cwiercwinałow z poszczegolnych grup.


Grupa A


Hiszpania
Grecja


Grupa B

Anglia
Chorwacja


Grupa C

Dania
Włochy


Grupa D

Holadnia
Czechy
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-06-19, 16:49   

Hmm.. Dania i Włochy, to zestaw raczej najmniej możliwy. Mi się wydaje, że Portugalia i Hiszpania mają szanse. Gdy od początku zagra młody Ronaldo, Deco, Maniche, itd. to wszystko będzie dobrze. Mam jeszcze nadzieję, że Francja i Anglia wyjdą ze swojej grupy, i w finale stoczą kolejny boski bój.

Wg mnie tak będą wyglądać ćwierćfinały..

Hiszpania - Anglia
Francja - Grecja
Szwecja - Czechy
Włochy - Holandia

Anglia - Szwecja
Francja - Holandia

Francja - Anglia

Francja

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Gość

Wysłany: 2004-06-19, 18:31   

Wy tu gadu gadu teoretycy, a Czesi i tak będą mieli mistrza :p
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-06-19, 18:49   

Oczywiscie kocham pilke.
Nie bede pisal kto wedlug mnie wygra itp.. bo to nie ma sensu.

Kibicuje 3 druzynom z roznych powodow.
-Czechom .....wielu swietnych pilkazy +najlepszy srodkowy pomocnik swiata (dla mnie) Nedved... pozatym sasiedzki sympatyczny kraj z podobnym jezykiem do naszego.
-Hiszpani... Uwielbiam ogladac pilke w ich wykonaniu. Atak Raul + Morientes mowi sam za siebie. Cala druzyna wogole pozadnie gra.
-Holandia.... z sentymentu. Na ostatnim Euro dobrze grali. France 98 tez niezle. Teraz Ci pilkaze sa juz starsi i pewnie duzo nie ugraja. Oprucz tego w domu z pewnych wzgledow kibicowano Holendrom... i mi zostalo.

P.S. Dzis mecz Holandia-Czechy :) ).
P.S.2. Narazie 2 najlepsze mecze wdg mnie to: Francja-Chorwacja i Wlochy-Szwecja.
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-06-20, 00:36   

Mecz Holandia-Czechy chyba był najciekawszy jak do tej pory. Świetna technika, dryblingi, potwornie mocne strzały z dystansu, parady bramkarzy, strzały w słupek i poprzeczkę, itd. Przy tym wszystkim dość czysta gra, mimo wszystko. Aż miło oglądać.

Moim zdaniem czerwona kartka dla Holendra była niezasłużona, co było oczywiste patrząc na powtórkę. Nedvěd sam się przewrócił, szczwany lis. Ale trzeba też przyznać, że jego umiejętności czysto piłkarskie budzą podziw.

Jeśli Czesi będą się rozkręcać w takim tempie jak do tej pory, mogą zajść daleko, kto wie czy nie do finału. Z Łotwą grali, powiedzmy, średnio. Z Holandią zaczęli też nie najlepiej. Za to potem - to bylo výborne! :mrgreen:

PS Jestem za tym, żeby ten temat został. To off-topic, ale interesujący naprawdę wiele osób, na dodatek o znanym i stosunkowo niedługim czasie życia - po turnieju w Wawie będzie już po Mistrzostwach.

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony przez lonewolf 2004-06-20, 02:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-06-20, 01:51   

Rzeczywiście Czesi zagrali nieźle i potrafili odrobić stratę. Ciekawe czy udałoby im się to, gdyby sędzia podyktował karny, który ewidentnie się Holandii należał (przy stanie 2-0 faul na Van Nistelrooyu). Skutek jest taki, że pewni awansu Czesi prawdopodobnie wystawią słabszy skład z Niemcami i Holendrzy pojadą do domu przed fazą play-off :/
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-06-20, 08:39   

Wyjales mi to z ust Angst. Sedzia byl wredny. Ciesze sie ze zwyciestwa Czechow, ale to co sedzia zrobil Holendrom bylo .... Nie podyktowal karnego + niezasluzona czerwona kartka + faul zaraz przed polem karnym.
2 przyczyna takiego wyniku sa decyzje trenera Holendrow.
Po 3 Holendrzy sami nie wykorzystali swoich 100% sytuacji.

a

Czesi grali wspaniale. Nic dodac. Pokazali wielka pilke. Teraz nikt nie ma watpliwosci ze sa mocni. Co do meczu z Niemcami jedyna szansa Holendrow jest taka ze Czesi moga sie chciec zrewanzowac za ostatnie Euro.

P.S.Nich wygraja z Niemcami, z pozniej caly turniej.
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2004-06-20, 10:57   

Niestety nie mogłem oglądać meczu Czechy - Holandia :cry: (miełem komers, więc też nie ma czego żałować:P)
Myśle, że Czesi mogą spokojnie dojść do półfinału, a potem kto wie...

Typować naprawde ciężko, bo w tych mistrzostwach jest wiele niespodzianek, faworyci przegrywają, wygrywają natomiast słabsze teoretycznie drużyny, a więc może podam jaki bym chciał widzieć ćwierćfinały:)

Grecja-Anglia (zwycięstwo Angli)
Hiszpania-Francja (Francja)
Szwecja-Niemcy (Niemcy?)
Dania-Czechy (Czechy)

Półfinały:
Anglia-Niemcy(?)
Francja-Czechy

Finał:
Anglia-Francja chciałbym taki finał, z wielkim rewanżem Anglików:D
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-06-20, 11:17   

Też chciałbym, żeby Anglia była w finale. Uważałbym też na Danię, może namieszać.
 
 
dzazga 

Dołączył: 02 Maj 2004
Posty: 17
Skąd: ozorków
Wysłany: 2004-06-20, 12:05   

jakby weszla bramka nedveda to by bylo cos z 30 m w poprzeczke no no .. :D jak sadzicie ktora bramka jak narzie byla najladniejsza , wedlug mnie to larsona ze szczupaka i ibrahimovicza z pietki ( moze tez troche barosza z czech) :D euro ma wygrac hiszpania
czechy 2 :D
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-06-20, 14:19   

W takiej sytuacji, po takiej grze Czechów, myślę, że po raz pierwszy mogą odnieść sukce na międzynarodowej arenie.

Boje się o Holendrów, bo Czesi mogą Szkopów zlekceważyć i będzie źle. Tak grając Szwaby nie mają większych szans z naszymi sąsiadami i szykuje się boski mecz w ćwierćfinale:

1 z D - Czechy -- 2 z C - Włochy.

Ahh..

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-06-20, 15:01   

adik napisał/a:
W takiej sytuacji, po takiej grze Czechów, myślę, że po raz pierwszy mogą odnieść sukce na międzynarodowej arenie


Czechy już nie raz odnosiły takie sukcesy. Są spadkobiercami Czechosłowacji:

- 2. miejsce w Mistrzostwach Świata (1934, 1962)
- Mistrzostwo Europy (1976)
- wicemistrzostwo Europy (1996 już jako Czechy)
- 3. miejsce na Mistrzostwach Europy (1960, 1980)
- mistrzostwo olimpijskie (1980)
- wicemistrzostwo olimpijskie (1960)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-06-20, 20:31   

Szkopy, Szwaby, Helmuty itp. to takie miłe określenia na Niemców, których używanie promowane było przez poprzedni system dla zognistkowania nienawiści na zachód. Chodziło o to, by odwrócić uwagę od Sowietów. Było to łatwe, bo w końcu Niemcy na nas napadli. Sowieci też napadli, ale sami pewnie wiecie jaka jest potęga głupoty i jak łatwo narodem manipulować na przykład dając mu Szkopa.

Jak bym miał coś typować, to Dania w półfinale z Francją i Anglia z Niemcami. Chciałbym, żeby w finale były Anglia i Francja ale nie zdziwiłbym się gdyby był finał Niemcy Francja. Czechom kibicuję najmocniej ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group