Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
EURO 2004
Autor Wiadomość
boreasmun 
boreasmun


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-06-20, 23:51   

A ja jako wywodzący się z rodziny opozycyjnej względem poprzedniego systemu, gorąco z moim bratem kibicujem Niemcom zawsze, czym wyróżniamy się z ogółu naszego słówiańskiego narodu :D
Najwiekszą uciechę mamy słuchająć komentarzy ekspertów, którzy zarazeni ogółnonarodowaą mania mimo obiektywnych wydarzeń na boisku nigdy nie dostrzegaja dobrej gry Niemców (przykladem jest chocby mecz Niemcy-Holandia lub dawniejszy z MŚ z Paragwajem). Niestety z Łotwą zrzadzili :/ , ale z Czechami mam nadzieję wygraja po sąsiedzku :)
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-06-20, 23:57   

Chyba Cię właśnie polubiłem Boreasmun, bo lubię Niemców, wśród nich mam kilku przyjaciół.

Właśnie to samo zauważyłem u komentatorów, że uważają grę pewnych drużyn za znakomitą, tylko te drużyny jakoś przegrywają. Za to inne drużyny uważają za cienkie ale te jakoś wygrywają.
Mnie się gra Niemców podoba, ale, może się mylę, nie mają teraz klasycznego egzekutora (jak np. Bierhoff albo Shearer kiedyś dla Anglii). Mocniejszą mają natomiast pomoc.

Rosjan mi szkoda.
 
 
boreasmun 
boreasmun


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-06-21, 00:13   

Te podziwiane druzyny to np, Włochy i Hiszpania, a szczególnie wyniki meczów tych drugich sa zdecydowanie gorsze od niemieckich. Poza tym jakos nikogo nie ruszyło, że Niemcy są wicemistrzami świata, podczas gdy Francja nie wyszła z grupy, a Hiszpania chyba odpadła w ćwiercfinale (obie drużyny są w pierwszej trójce rankingu FIFA) :D
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-06-21, 00:21   

Wiec typy niektorych sie juz nie sprawdzily. Po niezlym meczu Portugalia wygrala z Hiszpania. Mimo jednobramkowej porazki z Rosja awansowala tez niedoceniana Grecja.
Mysle ze moze ulozyc sie tak ze bedzie jedna sensacja na jedna grupe ( nie wykluczajac Lotwy, ktora dalej ma szanse:))) Byloby ciekawie.

Gra Niemcow mi sie nie podoba. W meczu z Lotwa nie pokazali nic. Nie maja w tych mistrzostwach ani egzekutorow ani dobrej pomocy, ale mimo to awansuja jakims fuksem jak to zwykle bywalo. Jako narod lubie Ich i cenie.

P.S.Wypowiedzi Boreasmuna i Barfko moze wplyna na pewne osoby zeby nie mowic obrazliwie o Niemach, tak jak nie lubimy jak o Polakach sie zle mowi.
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-06-21, 20:09   

boreasmun napisał/a:
Te podziwiane druzyny to np, Włochy i Hiszpania, a szczególnie wyniki meczów tych drugich sa zdecydowanie gorsze od niemieckich. Poza tym jakos nikogo nie ruszyło, że Niemcy są wicemistrzami świata, podczas gdy Francja nie wyszła z grupy, a Hiszpania chyba odpadła w ćwiercfinale (obie drużyny są w pierwszej trójce rankingu FIFA) :D


Nie wspominaj Korei i Japonii, Mistrzostw od początku ustawionych, gdzie najważniejsze mecze sędziowali Egipcjanie, albo jakieś ciołki z Singapuru. Chociażby nie wiem co, ale wzięli łapuche Polacy.. Korea wykupiła mecze.. Przecież to aż nielogiczne. A Francja bez Piresa i Zidane'a, to jak Polska bez Dudka i kiedyś Olisadebe.

Czesi i Holendrzy wyjdą. Wyszli Grecy, nad czym ubolewam, ponadto dzisiaj Anglia i Francja, a jutro Włochy i Szwecja.

Barfko napisał/a:
Chyba Cię właśnie polubiłem Boreasmun, bo lubię Niemców, wśród nich mam kilku przyjaciół.


Szczerość to jest to. Fajnie.. "właśnie cię polubiłem.."

LOL.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-06-22, 03:10   

Ale Włosi dają ciała. Dodatkowe kamery RAI??? Chyba swoją miarką innych mierzą. Mam nadzieję, że wyjdzie Dania i Szwecja.
 
 
Tramwaj 
ktory jezdzi


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 89
Skąd: Bielsko/Gliwice
Wysłany: 2004-06-22, 22:47   

Ehh kurczę, po tym jak zagrali Włosi ze Szwecją zacząłem im kibicować.. :/

Jeszcze niech tylko Czesi oleją Niemców to już będzie wogóle tragedia...
_________________
jawmart, buraczek979
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-06-22, 23:07   

Szwecja-Dania 2-2. Ja sie ciesze bo nie jestem fanem Wloskiej pilki, ale wyobrazam sobie jak czuli sie Wloscy kibice patrzac na koncowke meczu. Usmialem sie jak nigdy.
Szkoda ze Dunczycy beda grac z Czechami w cwiercfinale, bo bardzo polubilem ich styl gry. NIe zmienia to faktu ze dalej kibicuje Czechom.

P.S.Mam nadzieje, ze Czesi wygraja z Niemcami, bo wtedy 2 ,,mój,, zespol awansuje :) ) o ile upora sie z ,,lwem baltyku,, :) ))
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-06-23, 15:12   

Po wczorajszym meczu trochę się groteskowo zrobiło na Mistrzostwach niestety. 2 minuty do końca Szwedzi byli poza burtą, a zachowywali się jakby prowadzili trzema golami.
Widzieliście jak "uganiali się za piłką"? I to późniejsze parcie na bramkę duńską po strzeleniu wyrównującego gola. Żenada. Na domiar złego dziś Niemcy ograją pewnie Czechów. No może od ćwierćfinałów zacznie się normalna gra. Pamiętacie mecz Szwecja - Łotwa? Ech Skandynawowie...
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-06-23, 19:39   

Cytat:
Widzieliście jak "uganiali się za piłką"? I to późniejsze parcie na bramkę duńską po strzeleniu wyrównującego gola. Żenada

Po co mieli walczyc, jak nie mieli o co. Kiedy tylko wynik zrobil sie 2-2 nie mieli o co grac. Normalka
Cytat:
Pamiętacie mecz Szwecja - Łotwa? Ech Skandynawowie...

Kto kazal Polakom przegrywac z Lotwa 0-1 w Wawie? Sami sobie zawalili. Wlosi tez mogli wygrac ze Swecja lub Dania, zamiast np. bronic wyniku 1-0. To sie zemscilo. Powinni sie bardziej postarac, a nie zwalac na innych na innych. Dobrze im tak.


Przekro mi Angst, ale ten twoj post, w przeciwienstwie do wszystkich innych jest niewypalem.

P.S. Twoje eh... Skandynawowie jest ponizej krytyki. Nie odniose sie do tego
-------------
CIAO ITALIA :)
------------
Auf wiedersehen Deutshland... :)
----------------
Good Bye England :DDD
Ostatnio zmieniony przez kaka 2004-06-24, 23:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-06-23, 21:12   

Jednak Niemcy mają egzekutora (ładny strzał M.B.). Zwróćcie uwagę na Schweinsteigera. Ja go już od jakiegoś czasu obserwuję. Może kolejny libero w Niemieckiej drużynie?

Acha,

Arivederci Italia!

Bramkarz Duński nie przyłożył się zbytnio do tej ostatniej robinsonady ale Totti (mój ulubiony zawodnik włoski, niestety) się za to bardzo przyłożył wcześniej, więc statystycznie można powiedzieć że się średnio przykładają :o)
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-06-24, 02:43   

kaka napisał/a:
Przekro mi Angst, ale ten twoj post, w przeciwienstwie do wszystkich innych jest niewypalem....


Niezbyt zrozumiałem Twój post. Co jest niewypałem? To, że z ironią podsumowałem dokonania ludzi północy? Siedzę w futbolu od 23 lat i drażnią mnie wszelkie układy go trawiące. Kupowanie meczów, braterskie remisy, czarny totek itp. W swym poście dałem upust frustracji, którą czułem oglądając ten mecz. Widziałeś minę Jacka Gmocha po spotkaniu? Czuł to co i ja, ale nie mógł głośno powiedzieć... Ja mogę... Każdy, kto pamięta mecz Szwecja - Łotwa i nie ma do Szwedów pretensji, nie jest dla mnie patriotą (sportowym rzecz jasna). Fair play nakazuje reprezentować godnie swój kraj nawet w meczu bez stawki... Co było do trzecich meczów grupowych to przeszłość. W normalnych warunkach któraś z drużyn by to wygrała. Dlaczego bukmacherzy nie przyjmowali obstawień na dokładny wynik 2:2 ? Czytałeś przedmeczowe wypowiedzi Skandynawów?
O czystości gry i podobne duperele. Nóż się w kieszeni otwiera... Jak widać jedyny ratunek przed takimi układami to chyba grupy trójzespołowe lub awans zwycięzców grup...

Dzisiaj wszyscy spodziewali się zwycięstwa Niemców. Kilku Czechów rzeczywiście grało nad wyraz nieporadnie, ale Niemcy nie potrafili ostudzić emocji pod bramką naszych sąsiadów z południa.

Jeszcze raz pytam - co było niewypałem? Nie chodzi mi o to, że tak to określiłeś, bo dla niektórych każda moja wypowiedź może być idiotyzmem...Ale nigdy obok takich zachowań nie będę przechodził spokojnie. Nie tylko ja tak twierdzę - ten mecz to był SKANDAL!!!

Czekam na odpowiedź i liczę na interesującą polemikę - może inni też coś napiszą? Czy według Was to było w porządku?

Pozdrawiam

Angst

P.S. Nie mogę się doczekać meczu Szwecja - Holandia...

[ Dodano: 2004-06-24, 02:48 ]
Barfko napisał/a:
Może kolejny libero w Niemieckiej drużynie?


Barfko możesz wyjaśnić o co Ci tu chodziło? Szukasz jakiegoś następcy Beckenbauera i Sammera? Bo Schweinsteiger gra chyba nieco bardziej z przodu niż wyżej wymienieni :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-06-24, 03:08   

Moim zdaniem mecz Dania-Szwecja był wałowany i raczej nie mam wątpliwości. Mam nadzieję, że Czechy skasują Danię, a Holandia - Szwecję, bo nie chce mi się ich oglądać już. A w meczu z Niemcami Czesi mieli pełne prawo wystawić rezerwowy skład - kartki, kontuzje - po co ryzykować? Tym większe upokorzenie Niemców. A na Czechów na razie nie widzę bata. Może Francja. Zresztą - z dotychczasowych gier widać, że nic nie wiadomo. :]

PS Też nie rozumiem tego "niewypału", kaka. Inna sprawa, że za Włochami nie byłem. :wink: Angst, nie wmawiaj nam, że "siedzisz w futbolu od 23 lat". :P Ja od 26 lat nie palę, hehe. :lol:

Pozdrawiam,
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-06-24, 10:45   

lonewolf napisał/a:
Angst, nie wmawiaj nam, że "siedzisz w futbolu od 23 lat". :P Ja od 26 lat nie palę, hehe


Niczego nie wmawiam. Mówię jakie są fakty. Na swoim pierwszym obozie piłkarskim byłem jak miałem 1,5 roku. Teraz mam 24,5... Wyszło mi 23...

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-06-24, 11:46   

Cytat:
Nie tylko ja tak twierdzę - ten mecz to był SKANDAL!!!

Czekam na odpowiedź i liczę na interesującą polemikę - może inni też coś napiszą? Czy według Was to było w porządku?

Po pierwsze nigdzie nie napisalem, ze ten mecz to nie byl skandal. To bylo oczywiste ze sie umowili. Nie jestem slepy. Jesli to wyjasnilem - pisze dalej.

W swoim poscie chcialem zwrocic uwage na inny problem.
Cytat:
Niezbyt zrozumiałem Twój post. Co jest niewypałem?

To ze oskarzasz Skandynawow o to co zrobili, jak bys nie wiedzial, ze to normalne. Jak Wlosi grali by ten mecz tez by sie umowili na 2-2. Z moich opserwacji zreszta wynika, ze Wloska pilka jest o wiele wiele wiele bardziej skorumpowana niz Skandynawska.
Napisales tez o meczu Szwecja-Ltwa. Nie lubie u ludzi takiej podejzliwosci i doszukiwania sie wszedzie oszustwa.
Uwazam, ze sami Poacy sa sobie winni. Nie potrafili wygrac z Lotwa u siebie, a pozniej liczyli ze Szwecja im wywalczy awans. Dajcie spokoj. Slabi byli i dlatego nie awansowali.Kropka.
Cytat:
Każdy, kto pamięta mecz Szwecja - Łotwa i nie ma do Szwedów pretensji, nie jest dla mnie patriotą (sportowym rzecz jasna).

Po meczu bylem zly ze Szwecja chociaz nie zremisowala, ale daleko mi bylo do tego zeby przyczyny naszej porazki szukac na 2 stronie Baltyku. Przyczyna lezy nad Wisla. POmimo ze mamy slabiutka reprezentacje zawsze jestem calym sercem z nimi.

Angst - chyba troszke mylisz pojecie partiotyzmu.
Patriotyzm to milosc do swojego narodu polaczony z wielkim szacunkiem wobec innych narodow. - sportowy - chce zeby wygral nasz zespol, a winy za porazke szukam w nas samych.
Ksenofobia to milosc do wlasnego narodu i poglad, ze inne nas oszukuja, ze chca nas zniszczyc i doszukiwanie sie podstepu. Odizolowywanie sie - sportowa. chce zeby Polska wygrala, a w przypadku porazki widze je gdzie indziej. Sedziowie nam zalatwili mecz. Przeciwnik byl ostry na granicy fair play. W innych meczach nas oszukali.


Cytat:
Widziałeś minę Jacka Gmocha po spotkaniu? Czuł to co i ja

I co ja bym pewnie czul gdyby chodzilo o Reprezentacje Polski. Tez bym sie wkurzyl. Granica jest w miejscu w ktorym ty oskarzasz Skandynawow jak spolecznosc i piszesz ze sa skorumpowani. Otuz bardziej skorumpowane sa kraja takie jak np. Polska czy Wlochy, ktore korupcje maja na codzien w soich krajach. Przez ta korupcje zaczynaja o nia podejzewac innych(przyslowie:,,klamca nie wierzy nikomu,, pasuje) Wlosi oskarzaja innych nie zdajac sobie sprwy, ze sami zrobiliby to samo. Wlosi awansowaliby pewnie gdyby:
-wygrali przed Blugaria jakis mecz. Sami sa winni ze nie wygrali
-Totti nie oplul tego Dunczyka. Tu jest bark fair. Druzyna,ktorej zawodnicy nie szanuja przeciwnikow nie ma u mnie szacunku.

W meczu Czechy-Niemcy nie bylo zadnych ukladow, a jesli ktos mysli ze byly to pewnie w sklepie tez ciagle uwaza zeby go kasjerka nie oszykala, a idac ulica sprawdza, czy nikt go nie sledzi:)).

P.S. Podobnie jak Wy (Lone i Angst) tez chce zeby Holandia i Czechy wygraly cwiercwinaly o czym zreszta pisalem wczesniej.

P.S.2. Przyczyna naszej sprzeczki jest ze, ze Ty kibicowales Wlochom. Ja nie chcialem zeby Wlosi awansowali, bo nie lubie ich stylu gry. Kibicuje Czechom i Holandi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group