Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reforma Internetowej Reprezentacji Polski w Gomoku
Autor Wiadomość
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-02-10, 11:55   

Oto moje stare/nowe stanowisko:

1) "Tak" dla turnieju kwalifikacyjnego;

2) "Nie" dla dzikich kart (w jakiejkolwiek formie). Dodatkowo ten pomysł, żeby Ci "wyróżnieni" sami decydowali o tym czy chcą grać czy stawia ich wysoko ponad innymi graczami - w mojej ocenie niedopuszczalne. Wydaje mi się, że ważniejsze od wyniku meczu (na który te dzikie karty mogłyby wpłynąć) jest możliwość dania równych szans wszystkim.

3) Jeśli chodzi o typowanie graczy po dogadaniu się z czołowymi graczami, to czy do tej pory to nie było robione? To chyba jest naturalne. :) Oczywiście tylko i wyłącznie na poziomie konsultacji. Żadnego głosowania czy typowania na zasadzie "big brother". Ostateczna decyzja i odpowiedzialność musi pozostać w rękach jednej osoby tak jak to się odbywa w drużynach w innych sportach.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-02-10, 20:49   

templar napisał/a:
"Nie" dla dzikich kart (w jakiejkolwiek formie)
templar napisał/a:
Ostateczna decyzja i odpowiedzialność musi pozostać w rękach jednej osoby tak jak to się odbywa w drużynach w innych sportach.


Otóż to, w przypadku wielu sportów gdzie wyłaniane są kadry narodowe selekcjoner dokonuje decyzji wyboru graczy, których uważa za najlepszych. I nie korzysta przy tym z żadnych specjalnych rozgrywek (za jakie w naszym przypadku, z założenia, mają służyć eliminacje do IRP), chociaż oczywiście ocenia na podstawie różnych przesłanek - np. wyniki osiągane w lidze, statystyki, czy też zupełnie subiektywne oceny umiejętności taktycznych tudzież technicznych. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest to system składający się z samych "dzikich kart" - i nie uważam, to że złe rozwiązanie. Wręcz przeciwnie, może być nawet znacznie lepsze od różnorodnie konstruowanych systemów kwalifikacyjnych, tylko wymagałoby ogromnego zaangażowania selekcjonera i jego doskonałego obeznania kto w danym czasie jaki poziom prezentuje i na co go stać (w wielu aspektach). Podsumowując, ja nie rozumiem krytyki, a zwłaszcza odrzucenia, idei "dzikich kart". Przecież równy system, z wywalczaniem sobie miejsca w eliminacjach do IRP mamy teraz, i jak widać, jest ondaleki od ideału.
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-02-11, 09:35   

maestro napisał/a:
Podsumowując, ja nie rozumiem krytyki, a zwłaszcza odrzucenia, idei "dzikich kart".

Jest rzeczą nieuczciwą, żeby część graczy musiała się ostro starać, żeby móc być w drużynie, a inni są, bo... no właśnie, tak do końca to nie wiadomo dlaczego. Bo ktoś miał widzi-mi-się, że gracz X jest warty bycia w reprezentacji.

Okej, taki system, żeby były tylko "dzikie karty" jest według mnie do zaakceptowania. Choć wtedy cała odpowiedzialność spada na jedną osobę (tak to na systemie ciąży ta odpowiedzialność), nie wiem czy byłby ktoś chętny do tej roli za darmo. :) Natomiast jest nieuczciwe, żeby różnych graczy obowiązywały różne zasady.

Zwłaszcza, że jest pewna różnica między gomoku, a piłką nożną. Taka, że gomoku jest niszową grą i w przeciwieństwie do piłki nie ma tak rozwiniętego systemu obserwacji i wyceny graczy. Więc jest 100x trudniej ocenić w jakiej formie jest dany gracz w danej chwili (tak, żeby zrobić z niego "dziką kartę").

maestro napisał/a:
Przecież równy system, z wywalczaniem sobie miejsca w eliminacjach do IRP mamy teraz, i jak widać, jest ondaleki od ideału.

IRP jest złe. Nie idea. Zamieniona zostanie na turniej kwalifikacyjny i będzie dobrze.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-02-11, 13:26   

templar napisał/a:
Jest rzeczą nieuczciwą, żeby część graczy musiała się ostro starać, żeby móc być w drużynie, a inni są, bo... no właśnie, tak do końca to nie wiadomo dlaczego. Bo ktoś miał widzi-mi-się, że gracz X jest warty bycia w reprezentacji.


1) Nie ktoś ma widzimisię, tylko selekcjoner :] I bardzo dobrze, że ma prawdo decydować kto gra, a kto nie, zamiast być całkiem ograniczony regułami.
2) Ci, którzy dostawali dzikie karty, też musieli na to ostro się postarać - wyniki typu medal Mistrzostw Świata to przecież najwyższa półka osiągnięć. Nie chcę zrażać średniego poziomu graczy, ale żadna olbrzymia ilość rozegranych partii w eliminacjach nie może się równać (nie mówiąc o tym, żeby przewyższać!) takie dokonania.

templar napisał/a:
Zwłaszcza, że jest pewna różnica między gomoku, a piłką nożną. Taka, że gomoku jest niszową grą i w przeciwieństwie do piłki nie ma tak rozwiniętego systemu obserwacji i wyceny graczy. Więc jest 100x trudniej ocenić w jakiej formie jest dany gracz w danej chwili (tak, żeby zrobić z niego "dziką kartę").


Tu się zgodzę, selekcja wyłącznie na podstawie obserwacji w gomoku byłaby bardzo trudna i z pewnością czasochłonna.

templar napisał/a:
IRP jest złe. Nie idea. Zamieniona zostanie na turniej kwalifikacyjny i będzie dobrze.


Turniej/-e kwalifikacyjny/-e to lepsze rozwiązanie od eliminacji do IRP, nie będzie się ciągnąć miesiącami i być może zachęci do udziału również tych, których nie zainteresują żadne długie, cykliczne rozgrywki. Nie wydaje mi się jednak, żeby było koniecznie z wyników takiego turnieju obsadzać wszystkie miejsca w reprezentacji, ścisła czołówka MŚ czy MP to gracze, którzy już udowodnili, na co ich stać.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-03-12, 00:11   

Można przyjąć, że do tej pory funkcjonuje system samych dzikich kart, a ja sam sobie narzucam pewne reguły ich przyznawania ;)

Zainteresowanie tematem znów podupadło, ale liczę, że wkrótce się to zmieni. Do tej pory rozegraliśmy tylko jeden mecz międzynarodowy na żywo, ale wierzę, że będzie ich więcej.

W najbliższej przyszłości trzeba będzie wyłonić reprezentację na Drużynowe Mistrzostwa Europy, które obędą się (na 90%) w końcówce lipca na Węgrzech. Może się oczywiście okazać, że drużyna sama się wyłoni ze względu na brak chętnych, ale wierzę, że tak nie będzie :)

Prawdopodobnie nie będzie już lepszej okazji do przedyskutowania sprawy niż najbliższy turniej w Krakowie - dlatego zapraszam wszystkich do wzięcia udziału, a wcześniej do zgłaszania swoich opinii na Forum. Ewentualne ankiety roześlę pod koniec marca.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-03-12, 00:44   

Sądzę, że odkładanie jakieś dyskusji na czas pobytu na turnieju jest błędem.

Po pierwsze - "dyskusja" trwa od 03.12.2011 i chyba nie wiadomo gdzie jesteśmy
po drugie - pauzy są spowodowane nikłym gronem osób wypowiadających się, które jak sądzę ( ja na pewno ) nie widzą sensu w wypowiadaniu się któryś raz, a pisząc właściwie to samo
po trzecie - nie ma listy uczestników, więc nie wiadomo również w jakim gronie mielibyśmy rozmawiać. Jeśli pojawią się osoby nowe to nic tu nie wniosą
po czwarte, skoro przez 3 miesiące wypowiedziało się x osób, to reszta albo nie ma nic do dodania albo po prostu tematem się nie interesuje, czyli trzeba by te osoby wprowadzić w temat
po piąte - przypominam sobie wcześniejsze odkładane tematy na czas turnieju ( choćby sprawę powołań przed meczem z krajem y, gdzie sam nie chciałem się wypowiadać na forum turniejowym ), to nic z tego nie wychodzi. Jedyne co nam wyszło to rozmowa komisji NT, ale to całe 3 osoby
po szóste zaś, zeszłoroczne ( listopadowe ) Walne utwierdziło mnie w przekonaniu, że jeśli nawet temat ruszy, to skupiamy się na pierdołach, by wrócić na właściwe tory po iluś tam minutach
po siódme i chyba ostatnie, tu jest wszystko napisane i można się do tego odnieść, zaś ewentualna dyskusja na turze będzie w atmosferze - sami wiemy jakiej :wink:
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-03-19, 00:56   

W związku z odwołaniem turnieju w Krakowie wrócimy do sprawy, jak tylko pojawi się oficjalne ogłoszenie dotyczące Drużynowych ME na Węgrzech, co powinno nastąpić jakoś w ubiegłym tygodniu :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-05-05, 16:48   

Ruszając wątek w grudniu zeszłego roku nie sądziłem, że będzie to miało wpływ na wstrzymanie rozgrywek IRP. Podkreślałem bowiem, że nie chcę likwidacji tych rozgrywek, tylko obniżenia ich priorytetu w momencie ustalania składu na mecz.

Mamy dziś 05.05, a temat utknął w miejscu, w dodatku rozgrywki są wstrzymane.

Czy jest planowane wznowienie rozgrywek IRP ? Jeśli tak, to kiedy ?

Angst, zdaję sobie +- sprawę z Twoich ograniczeń czasowych i czasu, który upłynął od pkt kulminacyjnego tego tematu, ale odpowiedzi ( nie pytania czy sugestie ) powinny się pojawić dość dawno temu, więc byłbym wdzięczny za przedstawienie swojego stanowiska w tej kwestii ( kwale )

angst napisał/a:
W związku z odwołaniem turnieju w Krakowie wrócimy do sprawy, jak tylko pojawi się oficjalne ogłoszenie dotyczące Drużynowych ME na Węgrzech, co powinno nastąpić jakoś w ubiegłym tygodniu :)


Jak grono aktywnych wie, ogłoszenie się pojawiło...
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-05-05, 19:57   

Dziękuję za czujność i przypomnienie :)

Zapewniam, że chociaż ograniczenia czasowe były i będą, to nie jest tak, że sprawa jest w zawieszeniu.

Postaram się w najbliższym czasie przedstawić aktualną sytuację, co oczywiście powiązane jest z Drużynowymi Mistrzostwami Europy, które są aktualnie priorytetem.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-06-19, 21:40   

Póki co mecz reprezentacji ( przez internet ) nam nie grozi, ale czy możesz przedstawić tę aktualną sytuację ?
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-06-19, 21:48   

Pewnie - jako, że zainteresowanie wyjazdem do Budapesztu jest znikome, to nie ma potrzeby ustalania żadnych zasad kwalifikowania graczy, czy powoływania drużyn A i B (mamy tylko jedną ekipę).

Do TGEC na pewno nic się nie wydarzy, bo jest to priorytet nie tylko nasz, ale i ogólnie Gomoku Committe, którego szefem jest Attila.

Na Węgrzech zastępował mnie będzie Arczi.

Po wakacjach ogłoszę, jak widzę dalej funkcjonowanie IRP (nie mylić z eliminacjami do IRP). Niestety, ale sytuacja jest taka, że pewne decyzje, czy też wizje działania, muszą być skoordynowane mając na uwadze globalną sytuację. Dotyczy to m.in. IRP, NT, czy prawdopodobnie również EL. Ogólnie najprawdopodobniej podporządkujemy się wytycznym Komisji Gomoku, ale w tej chwili ciężko wyrokować, jakie one będą i czego konkretnie będą dotyczyły.

Podejrzewam, że nie rozegramy żadnego meczu wcześniej niż we wrześniu, więc nie ma pośpiechu z podejmowaniem decyzji.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-03-04, 10:52   

Najwyższy czas wrócić do tematu. Ponieważ w Katowicach nie uda się raczej omówić sprawy ( :roll: ), wkrótce opublikuję informacje na temat aktualnego podejścia do fukcjonowania Reprezentacji.

Mając na uwadze niepokojącą tendencję w zakresie kurczącej się liczby graczy, szczególnie tych odwiedzających turnieje na żywo, ale także i marazm w rozgrywkach on-line, najpewniej wkrótce powrócą rozgrywki Eliminacji do IRP (ze względu m.in. na konieczność powrotu do źródeł i pracy u podstaw). Możliwe, że niedługo zadam Wam kilka pytań w formie ankiety.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zakon44 

Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 2
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-03-04, 17:09   

Myślę, że wznowienie IRP to świetny pomysł, chętnie bym wziął udział. Do Katowic rozważałem wyjazd, ale wyszło jak wyszło.
_________________
"..Kto nie chce zwiedzać - proszę czekać
Polegać na mnie warto, proszę bardzo..."
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-03-14, 00:24   

Postanowiłem już, iż rozgrywki IRP na pewno powrócą.

W przyszłym miesiącu powinien zakończyć się aktualny sezon Euroligi i to będzie dobry moment na powrót do meczów międzynarodowych. Do tego czasu podsumuję sytuację odnośnie zasad powoływania na tego rodzaju mecze, chociaż wydaje się, że dotychczasowy system nie ulegnie większym zmianom.

Jeżeli zaś chodzi o IRP, to chciałbym, aby rozgrywki wystartowały jeszcze w kwietniu.

W międzyczasie proszę wszystkich o odpowiedź na kilka pytań:

1) Czy uważasz, że wznowienie rozgrywek IRP to dobry pomysł?

2) Czy zamierzasz wystartować w nowej edycji IRP?

3) Jaki system rozgrywek preferujesz (grupowy / grupowy + pucharowy / szwajcarski / inny)?

4) Jaki powinien być wpływ wyników rozgrywek IRP na powołania na mecze międzynarodowe (istotny / średni / mało istotny)?

W miarę możliwości proszę o rozwinięte odpowiedzi :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-03-14, 10:17   

Może dodam jeszcze, że rozgrywki IRP na pewno powrócą, ale przy założeniu, że będą chętni do wzięcia w nich udziału :)

Nie ma konieczności odpowiadania na wszystkie pytania. Liczę również na wypowiedzi osób, które grać w eliminacjach do IRP nie zamierzają (o ile są takie osoby ;) ).

Będę wdzięczny za informację zwrotną do końca bieżącego tygodnia.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group