Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reforma Internetowej Reprezentacji Polski w Gomoku
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-12-27, 17:59   

vince napisał/a:
Jest kilku odpowiedzialnych graczy z innych krajow na kurniku, ktorym moze udaloby sie zebrac ekipe i przyjsc punktualnie (autickocz, virag, fracass, pelikka, ando meritee:)-to juz 5 krajow a sa jeszcze rumuni oraz slowacy). Przy bardzo duzych trudnosciach mozna by grac sparingi kadra A vs kadra B, lub jakies zupelnie inne (minutowcy vs kadra:), zwyciezcy ost turniejow vs kadra, u-21 vs kadra itp.)


Z wymienionych powyżej graczy tylko Ales spełnia dla mnie kryterium "odpowiedzialności". Nie rozmawiałem co prawda bezpośrednio z Viragiem i Pelikką, ale ciężko jest naprawdę ustawić taki mecz. Rosjanie wykręcają się od roku, chociaż podobno mieli nawet jakieś wewnętrzne eliminacje do meczu. Węgrzy ogólnie są znudzeni gomoku, być może zagraliby w swap2. Rozmawiałem z jakimś Finem, który powiedział, że dawno nie widział na gomoku swojego rodaka. Z Estończykami nie sposób się porozumieć (jeden odsyła do drugiego), aczkolwiek z samym Ando nie rozmawiałem, on raczej zainteresowany jest renju. Zresztą i Estończyków jakby ostatnio mniej widać (zrezygnowali nawet z udziału w EL). Jedynie z Alesem rozmowa jest konkretna i zwykle kończy się meczem :) (w krótszej lub dłuższej perspektywie czasu). Dodatkowo uważam, że chętne powinny być obie strony, bo "proszenie" o grę mija się raczej z celem... Z tej perspektywy najciekawiej zapowiada się potencjalna rywalizacja z Rumunią, której graczy jest coraz więcej i co ważne, prezentują coraz wyższy poziom, dominując czasem w top 10 turniejów oficjalnych. Z kolei nie możemy grać ciągle z Czechami, bo i to straci swoją wartość :)

Pomysły gier wewnętrznych są ciekawe, ale to też raczej dodatek i perspektywa w przypadku braku rywali.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2006-12-27, 23:05   

Cytat:
Według mnie należy napisać do mafa krótkiego maila, aby ten zrobił możliwość założenia turnieju na zasadach, które obowiązują na naszych oficjalnych turniejach w realu. Dla niego jest to pewnie góra kilka godzin roboty, jak nie mniej, a nam by to pewnie bardzo pomogło. Można by wtedy zrobić jeden turniej każdy z każdym, najwyżej jakoś rozłożony na dwa, trzy dni po 2-4 godzinki, dwa takie turnieje w miesiącu i styknie.

Odrazu ustosunkuję się do przyszłych postów: "co jeżeli ktoś nie ma czasu na taki turniej?"
Jeżeli ktoś nie ma czasu na taki turniej, to albo można się jakoś zgadać, żeby przynajmniej 50 - 60 % graczy termin turnieju pasował, robiąc go np w godzinach wieczornych, albo powiedzieć sobie wprost - jeżeli Kasparov nie jeździłby na oficjalne turnieje szachowe, też nigdy nie zostałby mistrzem świata, co najwyżej mistrzem swojego dużego pokoju.

No nie wiem pantopodo, to chyba nie jest najlepszy pomysł. IRP polega chyba na czym innym. Jak dla mnie IRP to przede wszystkim to ciągłe umawianie się na mecze, któych i tak nie chce nam się grać, a które rozgrywamy najczęściej pod koniec okresu do rozgywania tych meczy, gdy już lepiej jest zagrać te kilka gier niż dostać walkowera, albo przynajmniej zagrać te mecze i przegrać wszystkie, ale w ten sposób umożliwić komuś innemu zdobycie paru punktów, żeby przenieść się do drugiej ligi, ligi rezerwowych, którzy i tak nic nigdy nie będą z tego mieli. Poza tym lepiej jest rozgrywać setki meczy na długie czasy, siedzieć przez kilka dni na Kurniku, szukając zawodników, bo nie mogą zebrać się raz a dobrze, niż zagrać jeden mecz odrazu z większością. Jeżeli takowa oczywiście będzie w ogóle chciała grać. Tak, musisz to chyba jeszcze przemyśleć, ale jak już coś wymyślisz, to daj mi znać koniecznie.

Pozdrawiam, bad_mojo.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2006-12-29, 23:19   

Jestem za zniesieniem tychże rozgrywek :twisted:
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-31, 01:09   

zepsuć coś, zlikwidować łatwo, tylko zrobić trudniej
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2006-12-31, 14:41   

Było chyba 9 rund a 7 meczy międzypaństwowych? Poprawcie jeżeli się myle :P
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2007-01-02, 19:00   

Nie chce ponaglać, ale czas ucieka, mamy juz nowy rok a konkretów jak nie było tak i nie ma :(

Niech ktoś ktoś napisze dokładny program IRP. Przeczytamy, jakieś poprawki sie strzeli i czas zacząć grać...
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
connex 


Dołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 60
Skąd: Głuchołazy
Wysłany: 2007-01-02, 21:21   

Wydaje mi się że o IRP mało kto wie, oprócz członków Stowarzyszenia w X rundzie grało 9 osób (Puholek, Roy, Adif, Łosiu, An_24,Nirvan, Vince, Paveo, no i ja). 2ga sprawa to to, ze za wygraną właściwie zwycięzca nic nie otrzymuje, oprócz meczy międzypaństwowych (zadkich bo zadkich ale zawsze). Nie wiem czy by to przeszło, ale ja widze to tak:

- dla zwycięzcy darmowy udział w turniej w realu (była o tym mowa wczesniej)
- (z tym chyba był by problem) umieszczenie na stronie kurnika/gomoku informacji na temat tych rozgrywek
- (z tym tez) np. dla pierwszej piatki na stronie wsadzic Top 5 tych rozgrywek (tak jak 5ątka turniejowa)
- w turniejach oficjalnych gra o wiele wiecej ludzi niż w IRP, może wprowadzic ranking jak z tur. realnych, cyferki chyba działaja na graczy 
- Internetowa Reprezentacja Polski dobrze brzmi, ale może nie wiem, Puchar Polski, Internetowe MP, bardziej by podziałały?

Nie dawno się pytałem osób, żeby spróbowały w IRP, a oni do mnie z pytaniem „Co to jest?”.
Bez rozpowszechnienia, nie ma sensu ciągnięcia tego dla 25 graczy, z czego polowa nie gra..

Pozdrawiam
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-01-09, 00:13   

Przeczytaliśmy z Prezesem wypowiedzi (nieliczne) w temacie i każdy przedstawił w skrócie swoją wizję dalszych losów IRP. W wyniku tej konfrontacji powstała wizja ogólna, której sprecyzowanie, a także późniejsza realizacja, należeć będzie do mnie.

Do końca tygodnia opiszę, co nas czeka, na razie mogę napisać w skrócie, że jest to koniec IRP (w dotychczasowej formie), ale mam nadzieję, że będzie równie ciekawie oraz good-games'owo jak do tej pory :D

Kto dotąd nie grał, będzie miał szansę dołączyć. Wiecej szczegółów przedstawię w sobotę/niedzielę.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-09, 05:01   

w jakichkolwiek zawodach niezależnie od ich formy liczą się (niekoniecznie w tej kolejności):

1) prestiż
2) podnoszenie umiejętności
3) radość uczestnictwa
4) nagrody

1) irp miało odpowiednią rangę ale ... zwycięzca był tylko 1, natomiast przegranych wielu,
szczególnie dobrzy gracze mogli mało zyskać a dużo stracić przez "głupie" porażki
niektórzy gracze z kolei wolą nabić punkty na kurniku
dlatego prestiż uczestnictwa w żadnym razie nie "udźwignie" irp

2) lepiej jest się umówić z kimś na kurniku na analizę

3) po 10 rundach tylko dla "zatwardziałych" graczy lub nowych

4) nie było

JEDYNą realną zachętą na dzień dzisiejszy jaką widzę jest punkt 4

mało tego nie może to być nagroda tylko dla zwycięzcy ponieważ w obecnych realiach będzie to jedna z kilku (tych samych) osób i nie będzie to żadna zachęta dla ciut słabszych graczy

dlatego postuluję:
1) nagrodę główną dla zwycięzcy
2) premię dla wylosowanego uczestnika irp (takie losowanie mogło by się odbyć na żywo na jakimś turnieju)


uważam że sensowne nagrody to tylko pieniężne a bony na turnieje to tylko zawracanie głowy

w związku z nagrodami można by zrobić irp tylko dla członków stowarzyszenia (albo wpłacających równorzędne wpisowe)

w wypadku nie wprowadzenia nagród a więc pozostawienia obecnego stanu
uprzejmie proszę prezesa i zarząd żeby zostawili irp w spokoju i w rękach tego kto się zna czyli angsta
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-09, 10:46   

PROPOZYCJA REALIZACJI:

1) nie robić IRP w trakcie wakacji ani w czasie zaliczeń na koniec roku
czyli omijamy miesiące czerwiec -wrzesień (6,7,8,9)

2) przyjąć system meczów (czyli taki jak był) (turnieje mamy na zywo i na kurniku)

3) 8 osób w grupie (w ostatniej moze byc inaczej)

4) 2 miesiące na turę (8 osób - mecz co tydzień - 8 tygodni + 1 tydzien na podsumowania itp = 2 miesiace)
konkretne tury widziałbym w miesiącach : 10-11, 12-1, 2-3, 4-5
zaczynające się automatycznie 1 dnia miesiąca (ważna jest pewność i przewidywalność)

5) 6 gier w meczu (4 trochę niereprezentacyjne wyniki, wiecej może być męczące)
 
 
vince 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 159
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-01-09, 14:09   

Jezeli byloby 8 graczy w grupie to rozgrywano by 7 a nie 8 kolejek

Generalnie widze to podobnie, jednak mysle ze 4 gry bylyby optymalniejszym wyborem, przypasowaloby wiekszej liczbie osob. Swego czasu zastanawialem sie nawet nad dwoma grami po 30 minut:)

Trzeba tez podjac decyzje czy gramy swap czy swap2, mozna zauwazyc wzrost popularnosci tej drugiej opcji szczegolnie na dluzsze czasy.

No i chyba najwazniejsza sprawa czyli zacheta, motywacja do gry w irp. Najwazniejsze z ustalen alice wydaje mi sie prestiz, ktory wiaze sie z pozostalymi czynnikami. Nagroda powinna byc mozliwosc reprezentowania Polski w prestizowych meczach miedzynarodowych(regularnych np. raz na 2 miesiace), dlatego jak juz mowilem to jest priorytet. Jezeli nie da rady zalatwic zadnych spotkan z innymi krajami, chyba rzeczywiscie pozostaja nagrody pieniezne, ktore sa dosc kontrowersyjne(wtedy nie powinno to sie nazywac juz irp).

Jak koncza sie rozgrywki bez motywacji (meczy, nagrod, cokolwiek) pokazaly ostatnie tury.

Pozdro
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-01-15, 00:38   

Miałem przedstawić więcej szczegółów, ale się czasowo nie wyrobiłem - przepraszam :roll: Przed opublikowaniem moja wizja musi jeszcze przejść pomyślną weryfikację u władz PSGRiP. Mam nadzieję, że do końca tego tygodnia uruchomimy procedurę zgłaszania do nowych rozgrywek.

W najbliższym czasie (okres około dwumiesięczny) szykują się nam dwa mecze - z Czechami (omówimy szczegóły z Alesem w Bytomiu) i Rumunią (nie będzie już tak gładko jak ostatnio). Być może na mecz uda się namówić także Węgrów.

W tej chwili mogę zdradzić tylko tyle, że trzeba się starać w turniejach w realu i w oficjalnych :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-07-04, 23:19   

W IRP nie gram już któryś rok, więc może nie powinienem w ogóle się wypowiadać w tej kwestii, ale nie przypominam sobie kiedy ostatni raz edycja zakończyła się bez przedłużania terminów, a ostatnio zostało sklasyfikowane 12 osób !!!, pomimo faktu że angst tradycyjnie dawał szansę grać. Dlatego, wykorzystując czas wakacji i zbliżający się turniej w Rzeszowie proponuję omówić tę kwestię, o ile oczywiście angst nie ma nic przeciwko. Przede wszystkim czy IRP ( bez różnicy IPP, ABC czy LOL ) powinno dalej funkcjonować. I tu stare wypowiedzi :

26.12.2006
angst napisał/a:

P.S. Próbuję nadal szukać przeciwników - napisałem stosowny post na forum Euroligi. Mam nadzieję, że przyniesie to jakiś efekt. Bo bez rywali IRP naprawdę traci sens :roll:


Od ostatniego spotkania międzynarodowego minął rok ( w maju 2009 graliśmy z Rosją ), mam nadzieję że nikt nie odbierze tego posta jako ataku, bo nim nie jest, ale na razie nie dzieje się nic ( w czasie wakacji też nic nie ruszy, więc mogę sobie pisać :) ). Attila wymyślił OGTWC, które być może wystartuje na początku września, choć i to pewnie zostanie omówione w czasie trwających od piątku Mistrzostw Europy w Estonii.
Jeśli nie ma spotkań, to co daje IRP ? Post alice'a ( bez daty bo jest wyżej )

alicecooper napisał/a:
w jakichkolwiek zawodach niezależnie od ich formy liczą się (niekoniecznie w tej kolejności):

1) prestiż
2) podnoszenie umiejętności
3) radość uczestnictwa
4) nagrody

1) irp miało odpowiednią rangę ale ... zwycięzca był tylko 1, natomiast przegranych wielu,
szczególnie dobrzy gracze mogli mało zyskać a dużo stracić przez "głupie" porażki
niektórzy gracze z kolei wolą nabić punkty na kurniku
dlatego prestiż uczestnictwa w żadnym razie nie "udźwignie" irp

2) lepiej jest się umówić z kimś na kurniku na analizę

3) po 10 rundach tylko dla "zatwardziałych" graczy lub nowych

4) nie było

JEDYNą realną zachętą na dzień dzisiejszy jaką widzę jest punkt 4


Zatwardziali się powoli wykruszają ( alice i dein nie rozegrali żadnego spotkania ), a nowych jak większość wie - nie ma.

Więc co daje IRP ? Zabicie nudy? Mimo wszystko prestiż lub możliwość podniesienia swych umiejętności ? Chętnie przeczytam wypowiedzi uczestników.

Druga kwestia, jeśli IRP nadal będzie funkcjonować to na jakiej zasadzie ?
Dalej grupy, luźne umawianie się, później reguła 3 days jak w EL ( reguła zwykle wchodzi, gdy częstotliwość rozegranych spotkań jest beznadziejna ) czy też od samego początku bazować na zasadach Euroligi ( tak to np działa u Czechów http://cz.euroleague.cz/php/results.php ).
40 osób wzięło udział w drugiej edycji ! fakt, że można to tłumaczyć chęcią wzięcia udziału w OGTWC ( wątpię jednak by to były ich główne eliminacje ) czy dopiero drugą edycją ( nie znudzili się jeszcze ) ale wygląda to lepiej niż u nas.

Zdaję sobie sprawę, że czas przemija, są ważniejszy sprawy itd, ale jeżeli ktoś nie ma czasu teraz i wie że go mieć nie będzie to sorry, ale po co bierze udział ? Bo przecież nie po to by grać.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-07-04, 23:47   

Tradycyjnie możemy o tym pogadać w Rzeszowie. Prawdę powiedziawszy zakładam, że kolejna edycja IRP będzie ostatnią (akurat XIII), a na pewno w aktualnej formie.

Mnie argumenty o braku czasu na zagranie kilku spotkań w kilka miesięcy zwyczajnie śmieszą i (trochę) złoszczą jednocześnie. Gdybym był uczniem podstawówki, to może bym studentom i osobom pracującym uwierzył. Mam wrażenie, że określenie "dla chcącego nic trudnego" dobrze pasuje do sytuacji w IRP. Zupełnie odrębna kwestia to mecze międzynarodowe. Przyznaję, iż po wielu odmowach i odkładaniu w czasie potencjalnych spotkań przez ewentualnych rywali troszkę mi spadła motywacja. Liczę na zmianę w tym zakresie po uruchomieniu Attilowego OTGWC.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Kubica10 

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 217
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2010-07-05, 22:36   

zukole napisał/a:
Więc co daje IRP ? Zabicie nudy? Mimo wszystko prestiż lub możliwość podniesienia swych umiejętności ? Chętnie przeczytam wypowiedzi uczestników.

Mi IRP dawał okazję zagrania z najlepszymi graczami. Przynajmniej tak mi się wydawało. Po moim szczęśliwym awansie do grupy A miałem okazje zmierzyć się z czołówką gomoku. I to w zasadzie był dla mnie jedyny powód grania. W normalnych warunkach mało kto z grupy A zagrałby ze mną na Bieniaszach. ;)

A teraz to się zastanawiam czy zagrać w następnej edycji widząc jak słabo jest teraz. I szczerze powiedziawszy nie spodziewam się niczego lepszego. Jak nie trudno zauważyć nie ma żadnych nowych graczy chętnych do gry. Nie ma szału na gomoku, powiem więcej, ogólnie nie ma szału na gry tego typu. Przynajmniej nie u nas.

Czy mam jakiś pomysł na reformy? Nie bardzo. Ciężko jest nakłonić ludzi do grania w gomoku. Pomysł Jasia i Ermijo na rozpowszechnienie chyba padł co było do przewidzenia (Jeżeli jest inaczej to poprawcie mnie). Ogólnie wchodząc na kurnik widuje się ciągle tych samych graczy. Według mnie bólem gomoku jest to, że gra wydaje się z początku banalna, ale gdy człowiek się wkręci okazuje się, że jest trudniejsza niż się wydawało na początku. I to moim zdaniem może zniechęcać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group