Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reforma Internetowej Reprezentacji Polski w Gomoku
Autor Wiadomość
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-14, 11:59   

1) & 2) Tak
3) Sam pucharowy, z losowaniami, byłby najciekawszy :D (przy 16 albo 32 uczestnikach). Ponieważ to jednak mało realne, więc proponuję małe grupy (4-6 uczestników) + play-offy.
4) Średni, gdyż warto uwzględniać także wyniki innych rozgrywek (EL, tury na żywo), ale tak naprawdę to poziom konkurencji powinien decydować czy będzie to wpływ mniejszy bądź większy.
 
 
puholek 

Dołączył: 17 Maj 2004
Posty: 141
Skąd: Reda
Wysłany: 2013-03-14, 14:53   

1. Tak.
2. Tak.
3. Myślę, że szwajcarski będzie najlepszy.
Pucharowy, czy grupy+playoffy są pewnie ciekawsze, ale tylko dopóki wszyscy grają. Z doświadczenia widać, że niestety jest sporo walkowerów, które teraz też będą się zdarzać. W efekcie z jednej grupy awansują np. wszyscy sklasyfikowani a w innej będzie znacznie ciężej. W poprzednich edycjach w systemie pucharowym widać było też niechęć do gry o miejsca 3-XX. Po prostu gdy ktoś odpadł to przestał w ogóle grać, a chyba chodzi o to aby wszyscy jak najdłużej uczestniczyli w rozgrywkach.
4. Średni. Tu myślę podobnie jak maestro. Zależy kto będzie w nich grał :) Na pewno nie mniej ważne powynny być gry na żywo i w eurolidze.
 
 
 
bano

Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 11
Skąd: Czech Republic
Wysłany: 2013-03-14, 15:11   

1) Tak
2)Tak
3) Szwajcarski (Puholek racje, u nas szwajcarski dziala dobrze)
4) Sredni
_________________
el muchacho espanol
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-03-14, 17:19   

1) Tak
2) Duże szanse za "tak" ;)
3) Zależy od ilości osób, wątpię by sam system zachęcał/zniechęcał do gry.
4) Średni, trzymam się opcji turniejów kwalifikacyjnych przed samym meczem ;)

Bano, będziesz grać w IRP ? :P
 
 
sawyer199 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 123
Skąd: Łask
Wysłany: 2013-03-14, 18:03   

1) Tak.
2) Tak.
3) Szwajcarski byłby najlepszy, dobrze się sprawdza wg mnie :)
4) Wydaję mi się, że ktoś kto nie chce fatygować się w grze w kwalifikacjach do IRP to powinien mieć mniejsze szanse gry w reprezentacji.
_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody." — Napoleon Bonaparte
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2013-03-14, 20:52   

angst napisał/a:
1) Czy uważasz, że wznowienie rozgrywek IRP to dobry pomysł?

2) Czy zamierzasz wystartować w nowej edycji IRP?

3) Jaki system rozgrywek preferujesz (grupowy / grupowy + pucharowy / szwajcarski / inny)?

4) Jaki powinien być wpływ wyników rozgrywek IRP na powołania na mecze międzynarodowe (istotny / średni / mało istotny)?

1. Nie. Powinny być jedne rozgrywki prowadzone regularnie, np. NT a Kapitan powinien wyciągać wnioski z wyników.
2. Tak, ale tylko na zasadach dobrowolnych - turnieje odbywają się o stałej porze i niezbyt często i każdy może w nich brac udział nawet ci, którzy nie mają pojęcia o Forum.
3. Szwajcarski w ramach turnieju raz na 2 tygodnie.
4. Istotny!, ale ktoś musi liczyć te punkty, obserwować graczy, analizować partie. Już o tym pisałem - przydałby się Selekcjoner zajmujący się takimi sprawami pod nadzorem Kapitana IRP.

Reasumując - najlepiej zrobić cykl regularnych turniejów i zliczać punkty. Uważam, że nie ma najmniejszego sensu robić osobne rozgrywki dla IRP skoro mecze międzynarodowe praktycznie nie odbywaja sie wcale.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2013-03-14, 21:47   

Ja także byłbym za takim rozwiązaniem, tylko problem leży gdzie indziej i jest głębszy.
A mianowicie: jak zmusić tzw. "asów" do uczestniczenia w takich turniejach lub rozgrywkach?

To jest większy problem niż zastanawianie się jaki system będzie obowiązywał w domniemanym IRP.

Bo po co ma być IRP drugiej ligi? Niech grają wszyscy najlepsi z Polski. Każdy chyba da jakoś radę znaleźć czas na jeden mecz na dany okres czasu (nie wiem jaki okres bo nie uczestniczyłem).
Dlatego więc, jeśli będą grali wszyscy najlepsi to ja także dołączę.

Mnie także pasuje TT i to mi wystarcza jako dawka gomoku, tyle, że z taką frekwencją graczy czy siłą obsady nie można wliczać wyników do preselekcji reprezentacyjnej.
Ostatnio zmieniony przez bbj 2013-03-14, 22:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Henry 

Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 257
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-03-14, 22:22   

bbj napisał/a:
jak zmusić tzw. "asów" do uczestniczenia w takich turniejach lub rozgrywkach?
Chyba chciałeś napisać, jak namówić?:) Wg mnie to nie jest największy problem, ja zacząłem prawdziwe granie w gomoku w IPP i zagrałem może z dwiema ówczesnymi "gwiazdami", jednak analizy przed każdym meczem oraz sam fakt, że gram w jakichś bardziej zorganizowanych rozgrywkach dawały mi niezłą frajdę. Problemu szukałbym w tym, że raz nowi gracze chyba mało wiedzą o forum i sprawach na Nim zawartych, a dwa to jest dużo mniej graczy online.
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-15, 00:00   

angst napisał/a:
...chciałbym, aby rozgrywki wystartowały jeszcze w kwietniu.

...

1) Czy uważasz, że wznowienie rozgrywek IRP to dobry pomysł?

2) Czy zamierzasz wystartować w nowej edycji IRP?

3) Jaki system rozgrywek preferujesz (grupowy / grupowy + pucharowy / szwajcarski / inny)?

4) Jaki powinien być wpływ wyników rozgrywek IRP na powołania na mecze międzynarodowe (istotny / średni / mało istotny)?


Ad. 1 ...też chciałbym, aby rozgrywki wystartowały w kwietniu. Nadal IRP ma dla mnie pewien pierwotny urok pierwszych selekcji w walce, wiem też, że trudno jest utrzymać stałość rozgrywek i zapewnić wysoką frekwencję, zwłaszcza czołówki. Ale to jest zdecydowanie pozytywne wezwanie i popieram je w 100%. To dobry pomysł, albowiem należy skumulować resztki dobrych energii w gomoku i za wszelką cenę nie dopuścić do ich zmarnowania.
Ad 2. Niestety nie, trudno, jestem już chyba za stary na bęcki od młodych wilczków...
Ad 3. Ja raczej grupowy, bardziej z sentymentu niż powodów sportowych
Ad 4. Powinien być co najmniej średni, zbliżony do istotnego, ale tu następuje konflikt wewnętrzny w stosowanej procedurze powołań. W skrócie, wszystkie bolączki PSGRiP w tejże procedurze występują...

bmac
_________________
Gość, sprawdzeniem wartości wiedzy jest jej moc uszlachetniania i oczyszczania życia ...
 
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-03-15, 00:28   

Specjalnie dla angsta :)

1) Chyba tak, chociaż czasami zastanawiam się, czy by nie można oczywiście pod patronatem PSGRiP organizować corocznych Internetowych Mistrzostw Polski (system rozgrywek do ustalenia) . Mamy MP na żywo (z tymi ostatnio bardzo słabo) , mogłyby być także MP online.
2) Chyba tak.
3) Nie pucharowy.
4) Tu się zgadzam z bbj, jak zachęcić szerokie grono (w tym asy), aby brały w tym udział? Może właśnie tytuł IMP - Internetowego Mistrza Polski byłby taką zachętą. Zostać Mistrzem Polski to przecież wielka sprawa i nawet Mistrz Świata zapewne chciałby mieć taki tytuł w swojej kolekcji :)
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-03-15, 01:07   

Pewnie. Zgłosi się masa chętnych z renlibem i otwartymi programami, ale poprawi się frekwencja :]
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-15, 01:27   

ja i tak zagram w irp :)
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-03-15, 02:21   

Zukole, trochę wiary. Trzeba będzie podać tu swoje dane i takich delikwentów się szybko wyłapie. A tak myśląc, to przecież i w IRP można w ten sam sposób oszukiwać.
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-15, 11:47   

rakdar napisał/a:
Trzeba będzie podać tu swoje dane i takich delikwentów się szybko wyłapie


Jeśli tak szybko, jak w EL (gdzie również podajemy swoje dane), to nie wiem czy dożyjemy tej chwili :]

rakdar napisał/a:
A tak myśląc, to przecież i w IRP można w ten sam sposób oszukiwać.


Prawda. Czy w takim razie IRP z tytułem IMP różniłoby się czymś od IRP bez tego tytułu?
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-03-15, 15:59   

To tylko luźny pomysł/propozycja aby przyciągnąć najlepszych prezesie :P . Po co rozgrywać IRP, skoro potem ma to marginalne znaczenie w wyborze graczy?

P.S. Jesteś we władzach, więc chyba byś się nie pieścił jak w EL z takimi drabostami i lordsami...
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group