Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reforma Internetowej Reprezentacji Polski w Gomoku
Autor Wiadomość
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-15, 16:59   

Nie krytykuję samego rzucania pomysłów, po prostu podzielam obawę zukole, że to nie przyniesie oczekiwanego, pozytywnego efektu. Na pewno w naszych rozgrywkach mamy możliwość lepiej interweniować w razie podejrzeń o oszustwa niż w przypadku dzielonej z przedstawicielami innych krajów Euroligi, tym niemniej każdego oszustwa trzeba dowieść, co nie zawsze jest takie łatwe.
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2013-03-16, 10:41   

angst napisał/a:
1) Czy uważasz, że wznowienie rozgrywek IRP to dobry pomysł?

2) Czy zamierzasz wystartować w nowej edycji IRP?

3) Jaki system rozgrywek preferujesz (grupowy / grupowy + pucharowy / szwajcarski / inny)?

4) Jaki powinien być wpływ wyników rozgrywek IRP na powołania na mecze międzynarodowe (istotny / średni / mało istotny)?


1) tak
2) oczywiście, że tak :)
3) nie mam zbytniego doświadczenia w tego typu rozgrywkach, ale jak do tej pory nie zawiodłem się na systemie szwajcarskim i sądzę, że zadziałałby tu świetnie :)
4) myślę, że powinien być wręcz bardzo istotny (żeby choćby bardziej motywować graczy do dobrych gier)
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2013-03-16, 14:44   

1,2, Tak
3. grupowy. Z doświadczenia wiem, że jak się przegra parę meczy, to się już dalej nie chce grać. Może system Grupa->Grupa-> puchar dla najlepszych 4? System powinien zostać ustalony na podstawie ilości zapisanych.
 
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2013-03-16, 17:34   

Dla uporządkowania:

1.Raczej tak.

2.To zależy od problemu, o którym pisałem w poprzednim poście.

3.Moim zdaniem najsprawiedliwszym systemem będzie system kołowy (każdy z każdym).
Zależy to od ilości chętnych i czasu jaki przewidziany jest cały cykl (?).
Przykładowo < 15 osób system kołowy , >15 osób system szwajcarski.
Podział na grupy raczej mi się nie podoba, sporo w tym czynnika losowego.

4.Średni. Powinna być obiektywna decyzja selekcjonera pod względem osiąganych wyników w turniejach na żywo, IRP, Eurolidze, TT (w takiej kolejności o ile rozgrywane są aktualne turnieje na żywo a nie te przed x lat) oraz aktualnego ogrania i częstości uczestniczenia generalnie w gomoku.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-16, 19:57   

truskawek napisał/a:
Grupa->Grupa-> puchar dla najlepszych 4


Podoba mi się taka wersja. Granie szwajcarem w większości rozgrywek (El, tury na żywo, dawne IRP) od lat jest śmiertelnie nudne ;) Losowość dodałaby odrobinę emocji, nieprzewidywalności.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-05-03, 10:51   

Przepraszam za opóźnienie startu kolejnej edycji IRP, ale pracuję w tle nad zautomatyzowaniem rozgrywek i nie mam do końca pewności, jak się to przełoży na ich ostateczny kształt.

Nie chcę też uruchamiać zapisów, nie mogąc podać pełnych zasad.

Liczę, że rozgrywki wystartują w drugiej połowie maja.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-06-21, 16:27   

Sprawa niestety nie posunęła się nadal do przodu :roll:

Jeżeli nic się nie zmieni do końca miesiąca, to na początku lipca ogłoszę zapisy do kolejnej tury eliminacji do IRP i będziemy sobie radzić bez dedykowanej strony.

Jak wspominałem wcześniej, decyzję o rozpoczęciu eliminacji warunkuję ilością chętnych do gry. W razie małego zainteresowania wrócimy do tematu po wakacjach.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-07-06, 23:36   

Zainteresowanie niniejszym tematem, jak i licznik odwiedzin na Forum, spowodowały, iż podjąłem decyzję o przełożeniu startu eliminacji do IRP na jesień.

Zapisy do kolejnej tury IRP ogłoszę zapewne we wrześniu, a rozgrywki powinny rozpocząć się w październiku. Zanosi się na to, iż możliwe będzie skorzystanie ze strony EL w celu utworzenia polskiej ligi (będę informował na bieżąco o szczegółach), natomiast niezależnie od tego na pewno zagramy w jednej grupie systemem szwajcarskim.

Liczę, że zbliżające się Mistrzostwa Świata, nowa strona międzynarodowa gomoku i inicjatwy typu Satellite Tournament przyniosą pozytywny efekt i powróci popularność gry sprzed kilku lat, co z kolei powinno przełożyć się na powrót meczów międzynarodowych na szerszą skalę.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-12-29, 23:18   

Ze sporym opóźnieniem, za które niniejszym przepraszam, zapadła decyzja o wznowieniu rozgrywek IRP. Aktualnie jestem w fazie analizowania kwestii technicznych związanych z uruchomieniem zawodów na stronie EL i spodziewam się zakończenia tych czynności najpóźniej w połowie stycznia (o ile awaria strony EL się nie przedłuży).

Dyskusje w trakcie Walnego Zgromadzenia Członków PSGRiP oraz wymiana poglądów z innymi członkami Zarządu, skłoniły mnie do podjęcia działań służacych wznowieniu rozgrywek po długiej przerwie. Można powiedzieć, że mamy do czynienia z niebezpiecznym marazmem w zakresie aktywności on-line polskich graczy, a należy pamiętać, iż większość z nas debiutowała lub zbierała pierwsze szlify właśnie w eliminacjach IRP. Liczę, że powrócimy do tej dobrej tradycji i być może uda się na nowo poszerzyć listę graczy, którzy mogą być potencjalnie powoływani na mecze reprezentacji (ktorych umawianie to oddzielne czekające mnie poważne zadanie).

Zakładam optymistycznie, że zapisy rozpoczną się jeszcze w styczniu, zatem proszę odświeżyć (lub założyć na nowo) nicki z przedrostkiem "irp". Niedługo wracamy do gry! :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-01-31, 16:33   

Chciałbym niniejszym oficjalnie ogłosić, iż 24.02.2014 r. wystartuje kolejna edycja Eliminacji do Internetowej Reprezentacji Polski (IRP)! :)

Zapisy do rozgrywek rozpoczną się po przygotowaniu dedykowanej strony (bazującej na witrynie EL), najprawdopodobniej 03.02., natomiast już teraz zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w tych zawodach!

Wszystkie szczegóły dotyczące nowej edycji IRP znajdą się na stronie, z kluczowych informacji chciałbym podać jedynie, iż rozgrywki prowadzone będą analogicznie do zasad obowiązujących w EL (system szwajcarski, 9 rund, kolejki 3-tygodniowe, 3-days rule, admin date, etc.), przy czym jeden mecz będzie się składał z 4 lub 6 partii (w przypadku remisu po 4 grach rozgrywane będą dwie dodatkowe gry, ale z limitem 5 minut na gracza).

Dalsze informacje pojawią się niebawem, wraz z oficjalnym startem dedykowanej strony. Rezerwujcie już sobie nicki "irp***"! :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-02-01, 14:45   

Fajnie, że IRP ruszy bezpośrednio po zakończeniu igrzysk :wink:

Mała uwaga co do treści rules. Na kurniku są tylko opcje swap (rozumiane jako swap 2) i standard. Nie można więc fizycznie ustawić swap 2, bo widnieje pod inną nazwą :P

Prawie zapomniałem o większej uwadze co do rules. Czy aby na pewno 3 tygodnie na rundę są potrzebne? Zebrać się w dwie osoby powinno być znacznie łatwiej, niż w osiem (lub więcej). Ponadto przy dziewięciu trzytygodniowych rundach wychodzi pół roku gry. Sezon zakończyłby się pod koniec sierpnia, a o ile kojarzę, okres wakacyjny jest średnio trafiony
w kwestii rozgrywania jakichkolwiek gier.

Może więc dwa tygodnie ? :wink:
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-02-01, 20:58   

Zamierzam zagrać więc się wypowiem - zgadzam się z zukole ;)
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-02, 14:53   

Również się zgadzam z dwoma powyższymi głosami.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-02-03, 00:18   

Gramy zgodnie ze standardami EL, zatem 3 tygodnie na pewno pozostaną. Rzeczywiście łatwiej znaleźć termin dwóm osobom, co nie znaczy, że nie można dać im większej swobody wyboru. Ponadto nie każdy będzie grał tylko w tych rozgrywkach. Tak samo grają Czesi, a docelowo (jeśli uda się wdrożyć ten projekt), będzie tak grała najprawdopodobniej indywidualna EL.

Co do wakacji - zgoda. Chociaż z drugiej strony przy zachowaniu 3 tygodni będzie to raczej mniej kłopotliwe. Natomiast sposobem na rozwiązanie problemu jest według mnie zrobienie przerwy wakacyjnej (np. po 6 rundach). Jest to pierwszy sezon po dłuższej przerwie, ale jeśli będzie kontynuacja, to na pewno kolejny powinien wystartować wcześniej (listopad/grudzień 2014).

Skoro swap wymaga doprecyzowania, to dodałem w Regulaminie, że swap 2, a swap na Kurniku.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-02-14, 17:02   

angst napisał/a:
Gramy zgodnie ze standardami EL, zatem 3 tygodnie na pewno pozostaną.
Czyli to Euroliga narzuca czas rundy w IRP? Skoro runda w EL może trwać 4 tygodnie (okres świąteczno-noworoczny) to chyba rundy mogą być zarówno krótsze jak i dłuższe niż 3-tygodniowe.
angst napisał/a:
Tak samo grają Czesi, a docelowo (jeśli uda się wdrożyć ten projekt), będzie tak grała najprawdopodobniej indywidualna EL.
A Rosjanie grają xx turniejów, a później fazę play-off. Argument, że tak grają Czesi jest wzorcem dla nas? Może niedługo się okaże, że będziemy musieli zagrać w takiej, a nie innej formie bo ktoś odgórnie nam to narzuci? Raczej science fiction, lecz kto wie.

Zaproponowałem rundy 2-tygodniowe, aby skończyć przed wakacjami i nie mieć sezonu liczącego 9 miesięcy. Byłby to sezon przejściowy. Kolejny, jeśli gracze by chcieli - liczyłby zgodnie ze "standardem EL" pół roku - październik-kwiecień czy też listopad-maj.

Kilka osób wypowiedziało się w ShoutBoxie odnośnie do admin date. 10:00 to admin date w systemie strony EL (co nie zostało zmienione, widać chociażby po dacie meczu FF - LO), więc uznając standard EL...

Pomimo słów krytyki zachęcam do wzięcia udziału w IRP, idea sama w sobie jest dobra i powrót IRP powinien cieszyć każdego sympatyka naszych gier :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group