Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia Gomoku
Autor Wiadomość
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2008-02-26, 00:01   

na drabince można było awansować max. 501 pozycji w jednej grze (drab. 1 + drab 1001)/2. Takie skoki jednak się nie zdarzały bo Ci pseudo lepsi nie grywali zbyt wiele- 7 gier tygodniowo starczało na obronę pozycji na drabince.

Pamiętam również jedne z pierwszy gier krótkiego pro. Joking jako rebelx zagrywał pro, przeciwnik i obserwatorzy skazywali go na porażkę, a on wygrawał tak wszystko co się da.

Ale najbardziej z tamtych bardzo dawnych czasów pamiętam graczas o nicku tinesia (pozdro Ela) który wytłumaczyła mi wszystkie zasada i wciągnęła w ta zabawę na długi długie lata.

aa i pamiętam jeszcze czarną liste mhead-a. Przyznaję się, byłem jednym z jej elementów :)
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-02-26, 10:18   

"Razem kolegą na lekcji historii zajmuje się grami towarzyskimi". Taką uwagę do dzienniczka dostałem sto lat temu w liceum, gdy zostałem przyłapany na graniu w kółko i krzyżyk (do pięciu rzecz jasna). Oczywiście, wtedy nawet nie słyszałem o "gomoku", zaś Maf, w ramach przygotowań do tworzenia Kurnika, pilnie uczył się literek.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
bałtyk_gdynia 
Ostrzeżeń: | 1/3/4

Dołączył: 11 Sie 2004
Posty: 170
Skąd: 18°32E 54°32N
Wysłany: 2008-02-26, 13:38   

Ja zacząłem grać jak bossami gomoku pro byli m.in. ironmaiden, xrebelx. Najlepsi gracze siedzieli na raciszewie. Ja grałem wówczas na dobrocinie. Tam nabiłem pierwszego pomka grając z żółtkami na nicku generator_fal_mozgowych. Wszedlem zakozaczyc na raciszewo i po 5 minutach ban :cry: (miałem passe +40, wówczas nie wiedziałem, że można za takie cos zarobić bana). Później doszło do tego, że gracze narzekali na lagi obecne na raciszewie i przenieśli sie na dobrocin i tak już zostało. Był też bardzo długi okres, że w ogóle nie chciał mi kurnik działać. O programach do gry w gomoku dowiedziałem się od łosia, w zamian za info chciał żebym mu oddał kilka gier. Pamiętam też moment jak ktoś mnie nauczył blokować "konikiem", na graczach do 1500 wychodziło pięknie:)
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-26, 20:19   

Gdy ja zaczynałem to pamiętam jak ayers_rock siedział prawie cały czas na kurniku i woził się swoim redem ; P Od czasu do czasu wpadał wtedy joking albo tunnet i wszystkich rozwalali. Pamiętam jak nabijałem 1600 na znajomych a później dostawałem bencki od pomów. Ah to były czasy... I na drabince byłem kiedyś 70 :P
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-02-26, 22:46   

Co to za drabinka? O co w niej chodziło?
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
bałtyk_gdynia 
Ostrzeżeń: | 1/3/4

Dołączył: 11 Sie 2004
Posty: 170
Skąd: 18°32E 54°32N
Wysłany: 2008-02-26, 23:15   

dobrychemik napisał/a:
Co to za drabinka? O co w niej chodziło?


Drabinka miała odzwierciedlać siłę graczy, jednak była podatna na proste manipulacje i powodowała niepotrzebne zamieszanie wśród nowych graczy, którzy mylili ją z rankingiem. Jej istnienie uznano za bezsensowne i została wycofana.
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-02-26, 23:15   

hehe bylem ostatnim liderem drabinki ;)
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-27, 14:48   

s3v3n napisał/a:
hehe bylem ostatnim liderem drabinki ;)

. . .Zarówno w gomoku jak i w pente : )
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-02-28, 16:44   

no to i ja coś dopiszę. Pamiętam jak dawniej grywał joking - wtedy nie umiałem grać moze dziś wciąż nie potrafię, ale zawsze wzbudzał we mnie respekt. Grywał bardzo często i mało kto mu dawał radę na długie czasy. Oczywiście kultowa osoba paul11 pierwszy wysoki rekord gomoku chyba było 2469 ? Ciężko powiedzieć czy grał wtedy lepiej niż obecnie, czy po prostu nie było godnych rywali. Joking go zawsze chwalił, że to talent. Z przeszłości pamiętam pierwsze schematy, które dość szybko stały okazały się sw wtedy zaczęli królować volvo, explorer, sodam i błyszcześ swoimi 2100+. Noo i jeszcze napisze, że dawniej był całkiem inny klimat więcej rozmów ale moze byliśmy dziećmi...
Pozdr.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2008-02-28, 23:01   

Ja dolaczylem w momencie, w ktorym jednym z wiekszych autorytetow byl trzynastoletni Gondzio12, a ja - jako jego rowiesnik - staralem sie z nim zakumplowac. Cos tam gadalismy, ogolnie byl jeszcze Ruben (znany jako Bugs), ktory pokazal mi konika i ktory tez za moich poczatkow byl wymiataczem, byl Dzazgus (podziwialem wtedy nicka 'gowinko', ktorego sobie zalozyl, zrobil ranking 1950 majac 49:1), czyli Piotruś i cale grono mlodych ludzi.

Z historii powszechnej pamietam, ze pierwszy turniej oficjalny wygral freddydurkee (jakos tak), pamietam tez, ze turniej byl w standard, ze gralem w nim z Dragonem, i ze w ogole bylo smiesznie.

Pro bylo fajne, szczegolnie Wegrzy, ktorzy uparcie grali krotkie, nawet Attilla byl nazywany najwieksza lama, madziarskim gownem, etc.. Co do Paula - pamietam jak sie wspinal, chyba dostalem w dupe nawet po drodze, ale strasznie to bylo sympatyczne jak tak ludzie podejrzewali, ze to jakis wieeelki oszust i program, mimo ze gral na 1-3 min. No ale potem pojawil sie Ciapek chyba, tez 'wymiatal', ale zle skonczyl, nawet nie wiem kiedy i jak ktos mu cos udowodnil.

No i Ayersa lansujacego sie z 2101 tez kojarze. I gry z BladymBrajtem, ktory chcial miec za wszelka cene 1666, i Kewesa, z ktorym trzymalem sie swego czasu najbardziej, i Ondika, ktorego uczylismy (szczegolnie Michal) jezyka polskiego. Ech, sympatycznie bywalo. Pamietam jak byl mecz IRP i sie oburzalem, ze z jakims Arczim przegralem 2-0 przez wlasna glupote, ze jakis frajer mnie pokonal. :D Pamietam jak pojawila sie Euroliga, goraczkowe poszukiwania potencjalnych czlonkow druzyny i dobre wystepy 4Fun. Pamietam mnostwo BANow, ktore otrzymywalem, pamietam pierwszego czerwonego (caly czas gralismy z Marcinem133 :) ), pierwszy wygrany turniej, pamietam czasy sky_coast, kiedy bylem chory i w ciagu tygodnia wygralem 3 turnieje, mialem 17xx, a w poniedzialkowym o 20:15 bylo juz 7:0, 4 rundy do konca i lag roku, skonczylem z 7:4, czyms kolo 1600 i BANem za wulgaryzmy na czacie (obrazilem wszystkich w mojej sieci blokowej, bo prawdopodobnie ktorys cos sciagal :D ).

No a potem systematycznie konczylem z tym sportem, och. :)
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2008-02-28, 23:50   

Ja pamiętam mój bezpodstawnie zbanowany nick moxon i moje pierwsze 3000. To było całkiem śmieszne. I próby banowania mnie przez soula. :] Pozdro soul.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2008-02-29, 11:25   

Albo pierwszy turniej swap, gdzie swap był taki, że Gracz1 stawia czarny kamień, G2 b, G1 c i wtedy G2 wybierał kolor, co w praktyce dawało sw dla G2 (wrzucał pierwszy biały kamień do rogu i potem wybierał czarne) :D

"Tłumaczył się" z tego M_Head :D
 
 
 
blind 

Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-02-29, 13:47   

nawet 3001 przez przypadek wyszlo.. :)

 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-02-29, 17:45   

Przypomniało mi się, że jednym z prekursoró o ile nie jedyną osobą, grania na 2 stołach rankingowych gier był Alicecooper. No i nie było blokady możliwości grania na 3 stołach na raz.
Czy można było siedzieć na 10 stołach na raz ? Tego nie pamiętam.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-02-29, 21:58   

OT

Czy Alan (joking) pojawia się jeszcze na Kurniku? Z BK zwinął się w październiku zeszłego roku.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group