Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Na problemy gospodarcze, polityczne i społeczne
Autor Wiadomość
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2012-06-26, 11:27   

Jak by jechał przepisowo, to by podpadł wyborcom. Tak jak "podpada" policja jadąc 50km/h przez miasto.
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-07-27, 11:23   

Grecja (prawie) wychodzi ze strefy Euro:

http://wiadomosci.dzienni...90-procent.html

czyli poczatek konca.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-07-27, 19:48   

templar napisał/a:
Grecja (prawie) wychodzi ze strefy Euro

Na dobre to im wyjdzie. Im, tzn. przyszłym pokoleniom greckim, bo doczesne już się niestety pogrążyły. Czas skończyć z tym niedopasowanym do "stanu zdrowia" "socjalistycznym alkoholizmem". Czas powiedzieć "więcej nie piję" (przynajmniej za cudze pieniądze).
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-12, 15:17   

polecam znakomity (jak zazwyczaj) felieton Ziemkiewicza

http://fakty.interia.pl/f...-sensie,1830886
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2012-08-13, 22:52   

Ziemkiewicz (jak zazwyczaj) znów pisze same dyrdymały, i oczywiście niekompetencje prokuratorów, którzy pracują w zawodzie już pewnie ze 20-30 lat, zwala na rządy Tuska - LOL. Poza tym, trzeba się zastanowić - przecież dokładnie o takiej sytuacji jak teraz z Amber Gold marzą wszelcy liberałowie. Państwo stało z boku i się nie wtrącało, decyzje o lokowaniu pieniędzy były w rękach ludzi, to teraz mają. Amber Gold upadł, ludzi czekają długie procesy i nadzieja, że cokolwiek odzyskają. Zastanawia mnie też przekonanie Ziemkiewicza, że Amber Gold oferował lokaty - to jak dla mnie nie jest takie pewne. Tak jak to, że Plichta prowadził instytucje finansową. To musi wszystko zbadać sąd, jak w dobrze prosperującej gospodarce rynkowej.

Jakieś zakłady co dalej z Plichtą? U mnie jest 50/50 że albo zwieje z kraju, albo go posadzą :)
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-08-14, 08:43   

bad_mojo napisał/a:
Poza tym, trzeba się zastanowić - przecież dokładnie o takiej sytuacji jak teraz z Amber Gold marzą wszelcy liberałowie.

Istotnie, z tą jedyną różnicą, że za takie oszustwo finansowe w państwie prawa Plichta by już wisiał na drzewie, ewentualnie dokańczał żywota w jakimś ciemnym lochu. :)

No ale póki co żyjemy w tym państwie. W jakimkolwiek państwie byśmy nie żyli, to prawo powinno być najwyższym autorytetem. Jak widać nie jest. Czyli w Polsce ( jak zwykle ) jest gorzej niż źle.

bad_mojo napisał/a:
Ziemkiewicz (jak zazwyczaj) znów pisze same dyrdymały, i oczywiście niekompetencje prokuratorów, którzy pracują w zawodzie już pewnie ze 20-30 lat, zwala na rządy Tuska - LOL.

No ja bym zwalił jednak na służby specjalne. Osoby z 20-30 lat doświadczenia raczej nie bywają niekompetentni ( zwłaszcza w prokuraturze ), nie wierzmy w bajki.

bad_mojo napisał/a:
Zastanawia mnie też przekonanie Ziemkiewicza, że Amber Gold oferował lokaty - to jak dla mnie nie jest takie pewne. Tak jak to, że Plichta prowadził instytucje finansową.

Nie rozumiem... z definicji przecież! Firma, której działalność polega na obracaniu pieniędzmi jest instytucją finansową. Choć możliwe, że jest jakiś kruczek prawny w tym państwie bezprawia.

bad_mojo napisał/a:
To musi wszystko zbadać sąd, jak w dobrze prosperującej gospodarce rynkowej.

No przepraszam bardzo, ale co tu jest do badania? Bierze się profil firmy, bach, inwestycje finansowe, koniec badania. Szybka rozprawa, 50 lat więzienia i wszyscy idą na popołudniową kawę.

Sęk w tym, że państwo przyzwoliło tej firmie na okradanie obywateli. Dlaczego? Kto pociągał za sznurki? Kto się z kim ułożył? Być może się nigdy nie dowiemy. Ale przypominam, że dla tych, którzy się NIE UKŁADALI z państwem bardzo szybko się kończyła kariera i prokuratura nie była niekompetentna. Była aż za kompetentna. Mówię tutaj o przypadku pana Kluski.

bad_mojo napisał/a:
Jakieś zakłady co dalej z Plichtą? U mnie jest 50/50 że albo zwieje z kraju, albo go posadzą :)

Stawiam, że sprawa ucichnie i nic się nie stanie.

Pozdrawiam
templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-08-14, 19:15   

czyli Amber Gold była czymś w rodzaju funduszu inwestycyjnego, bo bankiem na pewno nie była?
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2012-08-15, 00:00   

Chyba najbliżej jej było do skrzynki na poczcie - tylko w tym wypadku to Amber Gold płacił ludziom za to, że trzymali u nich swoje złoto. :) Gdzie tu instytucja finansowa? Raczej przechowalnia bagażu.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-08-15, 09:02   

Amber Gold również oferował złoto ( a raczej udziały w złocie ) w zamian za pieniądze. Następnie tymi pieniędzmi obracał, inwestował i ( teoretycznie ) zwracał z wysokim procentem. Nie wspominając o tym, że można było też kredyty brać w Amber Gold. To są wszystko publicznie dostępne dane. Piramida finansowa i tyle.

pozdrawiam
templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-08-15, 12:00   

http://www.youtube.com/watch?v=gzwVku7WuSM
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2012-08-15, 15:31   

Facet chyba czegoś nie rozumiał, generalnie w ostatnim zdaniu kobieta mu to chyba wystarczająco wyjaśniła :) Trzeba czytać, co się podpisuje.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-08-17, 17:59   

... jeszcze o Amber Gold i KNF - wywiad w Nowym Ekranie
http://www.youtube.com/watch?v=wSlh6Fpr2R8
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-08-23, 18:46   

krótki link, w którym obecny zwierzchnik Sił Zbrojnych RP prezentuje swoją "wiedzę"
http://www.youtube.com/watch?v=WpNvjb8M_Qc
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-09-04, 20:05   

http://www.fakt.pl/Polity...u,175519,2.html
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-09-05, 19:26   

http://wiadomosci.wp.pl/k...ml?ticaid=1f1db

Ciekawe, że dopiero po 12 latach ( które pan Czesław spędził w więzieniu ) udało się ustalić prawdę. :) Polska - kraj absurdów.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group