Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Manipulacja rankingu
Autor Wiadomość
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-14, 22:52   

Gdyby założyć, że każdy gra z każdym i osoby o wyższym rankingu maja wiele kont, to manipulacja polega na tym, że gracz słabszy od większości będzie miał ranking znacznie zawyżony, a gracz lepszy minimalnie zaniżony. Różnica pomiędzy nimi, czyli szybsze pomniejszanie rankingów graczy słabszych względem wolniejszego przybywania punktów rankingowych tych silniejszych, powoduje, że różnice rankingowe (również progi wymagane do wyliczenia rankingu) tracą swoją początkową wartość orientacyjną. Zabieranie punktów będąc lepszym zwiększa różnice między nami, a słabszymi bez zwiększania jakości rozgrywaki, co raczej jest już manipulacją.

Jednak na taką skalę rozgrywanych gier ma to raczej małe znaczenie, gdyż o wiele groźniejsze jest rozgrywanie gier między graczami, którzy grają na swoich najwyższych kontach. Ranking rozwala też to co ja robiłem, a mianowicie granie zawsze na koncie o najniższym rankingu.

PS. tak wiem, niczego genialnego nie napisałem.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-14, 23:37   

gra kilkoma nickami jest manipulacją ponieważ:

1) dobieranie nicka
najczęściej taki gracz wybiera nick w zależności od formy (np kiepsko dziś gram to sobie wezmę "najgorszy", mam super formę to "najlepszy")

2) komfort i relaks psychiczny
ze świadomością posiadania na przykład 10 redów gra się na luzie - ten jedenasty można zrobić albo i nie , co to jest w porównaniu do 10 poprzednich;

3) brak nacisku przegranej
stres przegranej w wypadku 1 nicku jest oczywiście nieporównanie większy od tego jak ktoś ma tych nicków więcej

4) ryzyko
łatwiej zaryzykować gdy ma się wiele nicków i grać z "fantazją", jak się "wtopi" to i tak żadna szkoda, natomiast jak wiadomo kto dużo ryzykuje może i dużo wygrać

ogólnie swoboda i psychiczny relaks w grze decyduje o tym "ułamku" który pozwala na najwyższym poziomie wygrać lub przegrać
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-01-15, 00:07   

Oczywiscie, ze posiadanie wiecej niz jednego nicka jest manipulacja. Gracz z przedzialu niebieskiego - ktory ma pkt na minusie od startu tworzy swoj nowy nick grajac juz troszke lepiej po uprzednim doswiadczeniu, a gdy znowu spadnie wchodzi na nastepny. Swiadczy o tym oczywiscie ilosc niebieskich graczy w pokojach. Jezeli taki Dred ma 2500, to racjonalnie ktos musi miec 1300pkt na minusie zeby nie bylo manipulacji, a dziwnym trafem wszyscy poza jakimis wyjatkami sa wysoko na plusie od rankingu zalozonym na poczatku. Powoduje to miedzy innymi poziom trudnosci do zdobycia koloru czerwonego, jezeli wiecej pkt z grangi >1200 jest w obiegu latwiej jest sie wzbic, bo za ranking wyzszy dostaje sie wiecej punktow.
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-09, 20:49   

kurnik napisał/a:
info: masowe rejestrowanie kont jest niedozwolone (posiadanie kilku jest ok, dziesiątek/setek - nie)
Przecież rejestrowanie kont można rozłożyć w czasie. Wątpię by była magiczna granica przypadający na dany adres IP, czy według innego pomysłu :wink:
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2015-01-09, 22:26   

Przy masowym rejestrowaniu chodzi pewnie o ilość nicków, a nie czas ich rejestracji, a jakiś filtr można pewnie spokojnie założyć.

Może stąd te ostatnie blokowania?

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group