Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Propozyje dla Stowarzyszenia
Autor Wiadomość
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2007-04-13, 10:38   

aaru napisał/a:
Templar mówi o tygodniu (Devo, dłuższy wyjazd to kolejne wydatki), a życie pokazuje, że trudno nam ustalić dogodny termin weekendowy. A jak przyjdzie starać się o urlopy (nie wszyscy mają wakacje ;) ) i jednocześnie wygospodarować większy budżet, to boję się, że "rekord" frekfencji zostanie pobity.

Kto wie... może właśnie urok morza (czy gór czy czegokolwiek) bardziej by przyciągnął , niż (nie obrażając nikogo) niekoniecznie ładnie pachnące Katowice. ;)

Nie mówię, że to by wypaliło, ale na pewno warto spróbować. Musiałoby się to wtedy odbyć w wakacje. Taki wypad oczywiście trzeba byłoby ogłosić na parę miesięcy przed (może nawet pół roku). Myślę, że wtedy wielu byłoby w stanie tak sobie ustawić różne wyjazdy wakacyjne, urlopy w pracy i inne zajęcia, aby móc się wybrać. Tak czy owak wszystko by się wyjaśniło w praniu.

Pozdrawiam
templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-04-13, 11:53   

mysle, ze kilku ludzi znad morza wpadloby na taki turniej (warunek jest jeden 1 musza oni o takim turnieju wiedziec) a nie wiem jakim problemem jest wyszukanie przez wyszukiwarke na kurniku osoby z wiekszych i ladniejszych miast znad morza grajacych w gomoku (badz tez w cos podobnego) i zostawienie im krotkiej wiadomosci. Dla niewtajemniczonych link do szukaczki.

http://www.kurnik.pl/ost.phtml?gid=gm&lid=6
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-04-13, 12:34   

Pół roku wcześniej? Nie żartuj bo to niemożliwe.
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2007-04-13, 12:37   

vilumisiek napisał/a:
Pół roku wcześniej? Nie żartuj bo to niemożliwe.

Czemu niemożliwe? Wiele osób wyjazdy na wakacje zaczyna planować już pół roku wcześniej (np. ja) i nie mają z tym żadnych problemów. Tyle, że wtedy to ludzie muszą się dopasować do tura (w sensie do jego terminu), a nie na odwrót. Ja tam jestem dobrej myśli. :)

templar

PS. Tak a propo: ta kwestia powinna być chyba poruszana w dziale turnieje.
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-04-13, 13:31   

wicherek napisał/a:
mysle, ze kilku ludzi znad morza wpadloby na taki turniej (warunek jest jeden 1 musza oni o takim turnieju wiedziec) a nie wiem jakim problemem jest wyszukanie przez wyszukiwarke na kurniku osoby z wiekszych i ladniejszych miast znad morza grajacych w gomoku (badz tez w cos podobnego) i zostawienie im krotkiej wiadomosci. Dla niewtajemniczonych link do szukaczki.

http://www.kurnik.pl/ost.phtml?gid=gm&lid=6


Dla mnie problemem jest to zasadniczym. Dokladniej nie jest problemem znalezienie lecz samo wysylanie tychze wiadomosci. Jest to po prostu regularny spam, dlatego ten pomysl zdecydowanie odpada. Poza ty jesli ktos ma problem z zauwazeniem ogloszenia o turnieju na stronie do wejscia na gomoku, to nie sadze aby zauwazyl ta mrugajaca koperte.
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-04-13, 19:00   

Wg mnie turniej nad morzem (nad samym morzem) ma sens, jeśli ludzie przyjadą po prostu na wakacje. Organizowanie tam turnieju tylko dlatego, że go tam jeszcze nie było, nie ma najmniejszego sensu. Lepsza jest Wawa z dobrymi połączeniami i darmowymi noclegami.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-04-14, 09:46   

soul_reaper napisał/a:
Dokladniej nie jest problemem znalezienie lecz samo wysylanie tychze wiadomosci. Jest to po prostu regularny spam, dlatego ten pomysl zdecydowanie odpada. Poza ty jesli ktos ma problem z zauwazeniem ogloszenia o turnieju na stronie do wejscia na gomoku, to nie sadze aby zauwazyl ta mrugajaca koperte.


Tutaj się nie zgodzę. Dla mnie spam jest wtedy, kiedy nie mam możliwości zabezpieczenia się przed nim. W Kurniku jest możliwość, aby otrzymywać wiadomości jedynie od osób, które się ma w kontaktach.

Sam poprzez takie privy szukam ludzi z Płocka, którzy mieliby ochotę np. pograć w gomoku w realu. Kopertka rzeczywiście słabo widoczna, ale w końcu ludzie się do niej przyzwyczają :)

Ece napisał/a:
Wg mnie turniej nad morzem (nad samym morzem) ma sens, jeśli ludzie przyjadą po prostu na wakacje. Organizowanie tam turnieju tylko dlatego, że go tam jeszcze nie było, nie ma najmniejszego sensu.


Moim zdaniem organizowanie turnieju tam, gdzie go do tej pory nie było, ma jak najbardziej sens. Po pierwsze, można się upewnić, że rzeczywiście jest to bezcelowe (a jest szansa na miłe rozczarowanie). Po drugie, jeśli nie sprawdzimy, to się nie dowiemy... Skoro na turniej w Warszawie przychodzi z tego miasta 5 osób, to nie wierzę, że nad morzem nie pojawiłoby się chociaż tyle samo ludzi z okolicy. Oczywiście podstawa to wcześniejsze zapewnienie udziału chociaż 10 osób (ankieta itp.), aby uniknąć kompletnej klapy. Może się nieoczekiwanie okazać, że jest tam dużo chętnych, ale zwykle mają po prostu za daleko.

Jak na razie i tak jest to gdybanie. Ankieta, test i zobaczymy, co z tego wyniknie. Ponadto i tak musi się znaleźć organizator takiego turnieju :roll:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Paveo 

Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 169
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2007-04-14, 15:36   

angst napisał/a:

Ponadto i tak musi się znaleźć organizator takiego turnieju :roll:


Jeżeli chodziło by o Ustkę to mógłbym pomóc...
_________________
motto - Lepiej byc znienawidzonym za to kim sie jest, niz kochanym za to kim sie nie jest...
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-14, 16:39   

. . .Nie rozumiem dlaczego wszyscy mają być szczęśliwi jeśli raz będzie turniej na południu, a raz na północy. Ja wolę południe (choć mam tak samo daleko) i nic tego nie zmieni. Wszyscy gomokowcy mogą mówić że turniej nad morzem i w ogóle super rekreacja i integracja, a ja wolę dopłacić mieszkańcom północy do biletu niż jechać do nich (nawet jakby miałoby mnie to więcej kosztować).

. . .Po drugie, większość turniejów jest właściwie organizowana przez członków stowarzyszenia pod jego patronatem a nie przez 'Stowarzyszenie' (to do Templara).
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2007-04-14, 18:35   

Chaosu napisał/a:
. . .Nie rozumiem dlaczego wszyscy mają być szczęśliwi jeśli raz będzie turniej na południu, a raz na północy. Ja wolę południe (choć mam tak samo daleko) i nic tego nie zmieni. Wszyscy gomokowcy mogą mówić że turniej nad morzem i w ogóle super rekreacja i integracja, a ja wolę dopłacić mieszkańcom północy do biletu niż jechać do nich (nawet jakby miałoby mnie to więcej kosztować).

Wszyscy będą szczęśliwi, w sensie, że każdy będzie mógł wziąść udział przynajmniej w jednym turnieju, bo będzie na tyle blisko, że kwestie finansowe (czy jakieś inne) nie przeszkodzą. Rozchodzi się o to, żeby nie robić tego co najlepsze dla jednostek, ale to co jest najlepsze dla całej grupy. Dlatego czasem jednostki muszą się poświęcić dla zysku grupy - nie ma w tym nic odkrywczego (szkoda, że politycy tego nierozumieją :| ). Nikt Cię nie zmusza do polubienia nagle morza. Byłoby to jednak oznaką dobrej woli i chęci poświęcenia się dla większej sprawy, gdyby mimo tego, że nie lubisz północy, pojechałbyś na taki turniej.

Wówczas część osób niepoczuła by się "olana" (ze względu na wołania zanoszone dniami i nocami ze łzami w oczach, że nie mają pieniędzy na tura w wawie, czy katowicach... ), co byłoby z zyskiem dla grupy, bo przecież chcemy, aby więcej osób interesowało się gomoku, renju tudzież pente (a przynajmniej tak wierzę).

Są też inne argumenty "za", ale na razie wystarczy...

Chaosu napisał/a:
. . .Po drugie, większość turniejów jest właściwie organizowana przez członków stowarzyszenia pod jego patronatem a nie przez 'Stowarzyszenie' (to do Templara).

Nie wiem jak to jest rozwiązane formalnie i nie wnikam. Tak czy owak Stowarzyszenie ma w tym udział i myślę, że ciężko byłoby zorganizować taki turniej bez wsparcia Stowarzyszenia - to już wystarczy (przynajmniej dla mnie).

Pozdrawiam
templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-14, 19:42   

Nie wiem dlaczego ktoś ma się poświęcać - nie chce to nie jedzie, więc w czym problem? Jeżeli uważacie, że na turnieju pojawi się wystarczająca liczba osób, to trzeba zrobić jakiś krok dalej.

Największym problemem są podstawowe kwestie jak obstawa i organizatorzy, a miejsce zależy właśnie od tych czynników.

Nie wiem co to znaczy robić najlepsze dla całej grupy, ani czego dokładnie nie rozumieją politycy, bo jakoś brakuje mi podstawowych konkretów. Cóż, nie chcę nikomu zrobić przykrości, ale też nie ma sensu pchać się na coś mało ekonomicznego, gdzie 90% jedzie ponad 400 km, żeby te 10% mogło 20.

Zresztą, chyba nie jestem tutaj obiektywny, bo nie pałam miłością do gry i nawet nie chciałoby mi się wstać o 7, żeby dojechać a 9...
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2007-04-14, 22:07   

jopq napisał/a:
Zresztą, chyba nie jestem tutaj obiektywny, bo nie pałam miłością do gry i nawet nie chciałoby mi się wstać o 7, żeby dojechać a 9...

To ostatnie zdanie przekonało mnie, że nie ma sensu kontynować tej dyskusji. Skoro masz to i tak gdzieś, to znajdziesz milion powodów na "nie", nie zależnie od tego jak bardzo bym się starał je obalać.

Pozdrawiam
templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-15, 20:15   

templar napisał/a:
jopq napisał/a:
Zresztą, chyba nie jestem tutaj obiektywny, bo nie pałam miłością do gry i nawet nie chciałoby mi się wstać o 7, żeby dojechać a 9...

To ostatnie zdanie przekonało mnie, że nie ma sensu kontynować tej dyskusji. Skoro masz to i tak gdzieś, to znajdziesz milion powodów na "nie", nie zależnie od tego jak bardzo bym się starał je obalać.

Pozdrawiam
templar


. . .Jednak jego nastawienie ani podejście nie oznacza, że te argumenty na nie są niepoważne czy niekonstruktywne dlatego moim zdaniem powinniśmy kontynuować tą dyskusję.

Pozdrawiam,
Filip : )
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2007-04-15, 20:24   

Chaosu napisał/a:
. . .Jednak jego nastawienie ani podejście nie oznacza, że te argumenty na nie są niepoważne czy niekonstruktywne dlatego moim zdaniem powinniśmy kontynuować tą dyskusję.

A ja uważam dokładnie odwrotnie... argumenty, które podał są z cyklu "znajdźmy dziurę w całym, aby się tylko nie przepracować, a już zwłaszcza nie dla Stowarzyszenia i gomoku".

Pozdrawiam
templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-04-16, 07:39   

templar napisał/a:
Nie wiem jak to jest rozwiązane formalnie i nie wnikam. Tak czy owak Stowarzyszenie ma w tym udział i myślę, że ciężko byłoby zorganizować taki turniej bez wsparcia Stowarzyszenia - to już wystarczy (przynajmniej dla mnie).

Ja akurat wiem, bo mialem udzial w organizacji turniejow. W praktyce, jesli masz czas i checi mozesz go zorganizowac sam, bez pomoy stowarzyszenia (no prawie, bo stowarzyszenie posiada sprzet bez ktorego ciezko pograc). Wiec jesli uwazasz, ze turnieje sa za daleko to wez i zorganizuj go w miejscu blizszym sobie miejscu. Nie spodziewaj sie, ze ja czy ktokolwiek z zarzadu bedzie jezdzil dajmy na to do gdanska zeby zorganizowac turniej na polnocy bo templar tak chce, a jako czlonek stowarzyszenia ma prawo wymagac.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group